Arménie

Vstupte do země s bohatou historií, malebnou krajinou a pohostinnými lidmi na dovolené v Arménii. Tato malá kavkazská země, ležící na rozhraní Evropy a Asie, nabízí unikátní zážitky pro cestovatele hledající dobrodružství a poznání.

Filter

Zobrazuji všechny 2 výsledky

Jerevan, hlavní město Arménie, je jedním z nejstarších trvale osídlených měst na světě. Procházejte se ulicemi starého města a obdivujte moderní architekturu, včetně Kaskády, monumentálního schodiště s uměleckými díly a fontánami. Návštěva Matenadaranu, institutu starých rukopisů, vám poskytne pohled na kulturní dědictví Arménie.

Arménie je známá svými historickými památkami. Katedrála sv. Echmiadzina, považovaná za první křesťanský kostel na světě, a klášterch Haghpat a Sanahin, zapsané na seznamu UNESCO, jsou jen některé z architektonických klenotů země.

Sevan, největší jezero v Arménii, je oblíbeným letoviskem s nádherným výhledem na okolní hory. Klášter Sevanavank na poloostrově Sevan je jednou z atrakcí této oblasti.

Arménská kuchyně je plná chutí a tradic. Ochutnejte khorovats, arménskou verzi grilovaného masa, lavash, tradiční tenký chléb, a dolma, listy vinné révy plněné mletým masem a rýží. Místní vína a brandy jsou také oblíbenými nápoji.

Arménie nabízí také příležitosti pro outdoorové aktivity. Prozkoumejte horští výhledy na pěších stezkách nebo se vydávejte na horská dobrodružství. Různorodá příroda zahrnuje hory, jezera a údolí, což z Arménie činí atraktivní destinaci pro milovníky přírody.

Ať už máte zájem o poznání historie, relaxaci u jezera nebo dobrodružství v horách, Arménie vám nabízí nezapomenutelnou dovolenou plnou kultury a krásné přírody. Připravte se na cestu do této fascinující destinace, kde se setkává minulost s přítomností.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart