Bulharsko

Vstupte do světa dovolených v Bulharsku, kde se setkává fascinující historie s bohatstvím přírodních krás a pohostinností místních obyvatel. Bulharsko, ležící na křižovatce Evropy a Asie, nabízí rozmanité možnosti pro odpočinek, poznávání a dobrodružství.

Filter

Zobrazen 1. – 12. z 159 výsledků

Slunečné pobřeží na Černém moři představuje jednu z nejoblíbenějších destinací pro plážovou dovolenou. Písečné pláže, teplé mořské vody a bohatý noční život činí z tohoto regionu ideální místo pro relaxaci. Oblast okolo měst jako Sozopol nebo Nesebar vás zavede do malebných uliček se zachovalou historií.

Bulharské hory, jako Rila nebo Pirin, jsou rájem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. V létě nabízí krásné turistické stezky a horská jezera, zatímco v zimě se mohou návštěvníci těšit na kvalitní lyžařské střediska.

Historická města, jako Plovdiv nebo Veliko Tarnovo, jsou plná památek a starověkých ruin. Plovdiv, s jedním z nejstarších kontinuálně obydlených městských center na světě, láká svým bohatým kulturním dědictvím. Veliko Tarnovo, bývalé hlavní město středověkého Bulharska, vás okouzlí malebnými uličkami a impozantním hradem.

Bulharská kuchyně vás potěší autentickými chuťovými zážitky. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou banicka (plněné palačinky), kavarma (masová směs s bylinkami) nebo šopska salát (čerstvý salát s sýrem a zeleninou).

Ať už si vyberete dovolenou plnou sluníčka na pláži, horských dobrodružství nebo historických objevů, Bulharsko nabízí rozmanité zážitky pro každého cestovatele. Připravte se na cestu do této kulturově a přírodně bohaté země a zažijte dovolenou v Bulharsku, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Vaše dovolená zde začíná právě teď!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart