Český Krumlov

Vstupte do pohádkového města plného historie, kultury a nádherné architektury na dovolené a pobytu v Českém Krumlově. Toto malebné město, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, láká cestovatele svým zachovalým středověkým charakterem a romantickým prostředím.

Filter

Zobrazen 1. – 12. z 14 výsledků

Historické centrum Českého Krumlova je dominováno majestátním hradem, který korunuje kopci nad řekou Vltavou. Procházka úzkými uličkami města vás zavede kolem malebných domů, náměstí s historickou radnicí a katedrálou svatého Víta. Návštěva Českého Krumlova je jako krok do minulosti, kde se každý roh a náměstí hemží historií.

Hrad Český Krumlov je jednou z největších středověkých pevností ve střední Evropě. Prozkoumejte nádvoří, obdivujte pohledy z věží a procházejte rozsáhlými zahradami. Každoročně se zde koná řada kulturních akcí a festivalů.

Rozhledna na Kleti, nejvyšší hoře v blízkosti města, nabízí ohromující panoramatické výhledy na město a okolní krajinu. Cesta na vrchol poskytuje nejen krásné výhledy, ale také příležitost vidět unikátní observatoř a krásnou přírodu.

Vltava, řeka, která protéká kolem Českého Krumlova, poskytuje možnosti pro relaxační plavby na lodi nebo vodácké dobrodružství.

Místní restaurace a kavárny vás přivítají s tradičními českými pokrmy, jako je svíčková, knedlíky a trdelník, spolu s výbornými místními pivy.

Ubytování v Českém Krumlově zahrnuje romantické hotely v historických budovách, útulné penziony a apartmány s výhledy na město.

Ať už jste milovníkem historie, kultury nebo jednoduše atmosféry malebného města, Český Krumlov nabízí autentické zážitky a nezapomenutelnou dovolenou. Připravte se na cestu do tohoto pohádkového koutu České republiky, kde se minulost snoubí s přítomností.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart