Francie

Vstupte do světa elegance, kultury a rozmanité krajiny na dovolené ve Francii, zemi, která nabízí nekonečné možnosti pro poznávání, gastronomické zážitky a relaxaci. Připravte se na dovolenou, která spojuje historii, umění, a nádherné scenérie.

Filter

Zobrazen 1. – 12. z 63 výsledků

Paříž, “Město světel”, je synonymem romantiky, umění a módy. Procházejte se po bulvárech, obdivujte Eiffelovu věž, navštivte Louvre a ponořte se do kouzla Montmartru. Seine, která protéká srdcem města, nabízí romantické plavby lodí a krásné výhledy na památky.

Francouzská krajina je nesmírně pestrá. Pro milovníky vín je návštěva Bordeaux nebo Burgundska téměř povinná. Venkovské oblasti Provence lákají svými fialovými polemi levandule a starobylými vesnicemi. V Alpách si můžete užívat horské scenérie a outdoorové aktivity.

Historická města, jako Lyon s bohatým kulturním dědictvím a nádhernými katedrálami, nebo Avignon s papežským palácem, vás vtáhnou do poutavé historie této země. Šampaně, oblast proslulá svými šumivými víny, nabízí nejen degustace, ale také pohledy na malebné vinice.

Francouzská kuchyně je světově proslulá. Ochutnejte sýry v regionu Normandie, burgundské hovězí, čerstvé kroasány a neodolatelné dezerty jako tarte tatin nebo macarons. Pro milovníky mořských plodů jsou tu překvapivé chutě při degustaci ostryg nebo krevet.

Pro fanoušky sportu a dobrodružství nabízí Francie možnosti od lyžování ve Francouzských Alpách po surfování na pobřeží Atlantiku.

Ať už si vyberete romantickou procházku po pařížských nábřežích, víno v srdci vinic, nebo dobrodružství v přírodě, Francie vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou, která spojuje luxus s autentičností.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart