Vypočítejte na jakou hypotéku dosáhnete a kolik budete splácet  

Hypoteční úvěr se sazbou od 1,79 %

Srovnáváme pro Vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

UniCredit Bank
OberBank
Moneta Bank
mBank
Hypoteční Banka
česká spořitelna
KB
raiffeisen Bank

Co nás odlišuje od konkurence

Proč přes KouzelnýDěda?

KouzelnýDěda přímo propojuje klienta s finančním specialistou

Zákazníci sami hodnotí kvalitu poradců a ti špatně hodnocení ze systému vypadávají

Průměrně klientovi ušetříme přes 94000 Kč

Česká národní banka upozorňuje, že by celkové zadlužení žadatele o úvěr nemělo převýšit osminásobek jeho čistého ročního příjmu a měsíční splátky celkového dluhu žadatele 40 % jeho čistých příjmů. Řada bank se při posuzování bonity žadatele těmito ukazateli řídí.

Čím vyšší bonitu budete mít, tím nižší úrok získáte. Bonitu můžete navýšit zvýšením příjmů, snížením zadluženosti nebo přizváním spolužadatele či ručitele. Banky ale nemají jednotné postupy, proto je vhodné oslovit více bank, případně využít služeb hypotečního poradce.
Dobrou hypotéku poznáte především podle konkurenceschopné úrokové sazby, která není podmíněna zřízením pojištění. Další známkou jsou nulové poplatky za vyřízení a administraci úvěru. Vyplatí se sledovat i výši ostatních poplatků jako např. za ocenění zastavované nemovitosti.
Banky obvykle půjčují do 80 % z hodnoty zastavované nemovitosti. Na základě doporučení České národní banky mohou sice banky poskytnout hypoteční úvěr až do 90 % z hodnoty zastavované nemovitosti, toho ale využívají pouze ve výjimečných případech.
Banky akceptují jako zástavu i jinou než kupovanou nemovitost. V případě, že nebudete mít naspořeno dostatek finančních prostředků, můžete zastavit kromě kupované nemovitosti i další nemovitost.
Většina žadatelů o hypotéku potřebuje alespoň 10 % vlastních prostředků. Pokud vlastní prostředky nemáte, můžete ručit jinou nemovitostí, nebo zastavit další nemovitost. Cena zastavovaných nemovitostí musí ale převýšit cenu kupované nemovitosti.