Omán

Vstupte do země kontrastů, kde se setkávají historické pevnosti, horské oázy a nádherné pobřežní linie na dovolené v Ománu. Tato destinace na Arabském poloostrově láká cestovatele svým bohatým kulturním dědictvím a působivou přírodou.

Filter

Zobrazuji všech 8 výsledků

Muscat, hlavní město Ománu, je spojením tradiční architektury a moderního života. Sultan Qaboos Grand Mosque, královský palác Al Alam a tradiční trhy souku Mutrah vytvářejí jedinečný pohled na ománskou kulturu.

Jebel Shams, nejvyšší hora na Arabském poloostrově, nabízí spektakulární výhledy na kaňony a západ slunce. Pohoří Hajar Mountains je ideální destinací pro milovníky trekkingu a dobrodružství v horské krajině.

Nizwa, historické město obklopené hory, je známé svým pevností a tradičním trhem, kde si můžete prohlédnout a nakoupit tradiční ománské řemeslné výrobky.

Wahiba Sands, rozlehlé písečné duny, jsou ideálním místem pro zažití pouštního dobrodružství. Můžete si vychutnat jízdu na písečných dunách a sledovat západ slunce v této pustině.

Oman je také domovem několika malebných pobřežních měst a vesnic, jako jsou Sur a Ras Al Jinz, kde můžete pozorovat hnízdění karetních želv na pláži.

Ománská kuchyně odráží bohatství regionálních chutí a vůní. Ochutnejte tradiční ománská jídla, jako je Shuwa (dlouhodobě marinované maso) a Harees (kukuřičná kaše s masem).

Ať už se vydáte na dovolenou do Ománu kvůli historii, dobrodružství nebo relaxaci u moře, tato destinace nabízí rozmanité zážitky pro každého cestovatele. Připravte se na cestu do této fascinující země, kde se setkává minulost s přírodou.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart