Polsko

Vstupte do pestrého světa dovolených v Polsku, kde se spojuje bohatá historie, malebná příroda a pohostinnost místních obyvatel. Naše nabídka dovolených v Polsku vám přináší možnost objevovat tuto fascinující zemi ve střední Evropě, která láká svou rozmanitostí.

Filter

Zobrazen 1. – 12. z 113 výsledků

Zažijte dovolenou plnou kontrastů – od historických měst po divokou přírodu. Varšava, s jejími elegantními bulváry a historickými památkami, vás pohltí svou atmosférou. Krakov, s krásným náměstím Rynek Główny a královským zámkem Wawel, vás vtáhne do své bohaté historie a umění.

Polská příroda je nesmírně malebná. Tatry, které se táhnou na hranicích s Slovenskem, nabízejí fantastické horské scenérie a nekonečné možnosti pro turistiku a lyžování. Národní park Białowieża, kde se nachází poslední zbytek pralesa v Evropě, je domovem pro evropské bizony a mnoho dalších druhů zvířat.

Polsko se také pyšní svou tradiční kuchyní, která spojuje chuťové vjemy s kulturním dědictvím. Ochutnejte pierogi, kielbasa nebo známou polskou polévku zvanou żurek. Při návštěvě malých trhů si zakupte místní speciality a zažijte autentický kulinářský zážitek.

Pro milovníky historie jsou tu hradní města, jako Malbork, které dominuje největší hrad v Evropě, a Wrocław s jeho romantickými mosty přes řeku Odra. Polsko je také domovem mnoha památek z období druhé světové války, jako je muzeum na území bývalého koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau.

Ať už si vyberete dovolenou plnou kulturních poznávání, relaxace v přírodě nebo dobrodružství v historických městech, Polsko vám nabízí nekonečné možnosti pro objevování. Připravte se na dovolenou, která vám otevře dveře do různých částí této fascinující země. Vaše dovolená v Polsku začíná právě teď!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart