Španělsko

Vstupte do světa vášnivých tanců flamenca, slunečných pláží a bohaté kultury na dovolené ve Španělsku. Tato jihozápadní evropská země láká návštěvníky svými různorodými regiony, historickými památkami a chutnou kuchyní.

Filter

Zobrazen 1. – 12. z 97 výsledků

Barcelona, hlavní město Katalánska, je známá pro svou architekturu od Antoni Gaudího. Návštěva Baziliky Sagrada Família, procházka po bulváru La Rambla a ochutnávka katalánských specialit v místních restauracích jsou neodmyslitelnou součástí pobytu v Barceloně.

Andalusie, region na jihu Španělska, je kolébkou flamenca a má jedinečnou atmosféru. Sevilla, s královským palácem Alcázar a katedrálou Giralda, vám přináší pohled do historie a kultury regionu. V Córdobě můžete navštívit slavnou Mezquitu a v Granadě se ztratit v nádherných zahradách Alhambry.

Slunečné pláže Costa del Sol a Costa Brava lákají milovníky moře a slunce. Odpočívejte na pláži, plavte se v teplém Středozemním moři a užívejte si bohatý noční život ve středomořských letoviscích.

Španělská kuchyně je plná chutí a tradic. Tapas, malé porce různých pokrmů, jsou oblíbené pro ochutnávání různorodých specialit. Paella, pokrm s rýží a mořskými plody, je další nezbytnou součástí španělského stolu. Nezapomeňte ochutnat také španělské víno a sangriu.

Baskická země, severní region Španělska, nabízí krásné horské scenérie, památky a bohatou kulturu. San Sebastián, s nádhernou pláží La Concha a lahodnými pintxos (malými kousky jídla), je jedním z perel tohoto regionu.

Ať už toužíte po umění a architektuře, slunečních koupelích, nebo dobrodružství v horských oblastech, Španělsko vám poskytne dovolenou plnou vášně a rozmanitosti. Připravte se na cestu do této živé země, kde se setkává tradice s moderností.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart