Uzbekistán

Vstupte do středověkého oázního klenotu a objevujte bohatství historie a kultury na dovolené v Uzbekistánu. Tato středoasijská destinace láká cestovatele svými starověkými městy, tradiční architekturou a poutavými hedvábnými stezkami.

Filter

Zobrazen jediný výsledek

Samarkand, perla Střední Asie, je známá pro své modré kupole, jako například v mauzoleu Gur-e Amir a Registanu, náměstí obklopeném impozantními medresami. Město je domovem mnoha památek z dob Hedvábné stezky a nabízí pohled na architektonické skvosty.

Bukhara, další starobylé město, je plné historických budov, včetně Kalyan Minaret, Ark Citadely a Lab-i Hauz náměstí. Město vám přiblíží atmosféru tradičního uzbeckého života a starodávného obchodování.

Chiva, třetí perla uzbecké klenotnice, je opevněné město na severozápadě země. Jeho hradby, brány a minarety vytvářejí dojem, že čas zde zastavil. Historické jádro Ichan Kala je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Khiva, třetí ze “tří starověkých měst,” si zachovává svůj autentický charakter a pohlcuje návštěvníky svým starověkým vzhledem a půvabem.

Fergana Valley, zelený a plodný region, nabízí krásné horské scenérie, řeky a historická města jako Margilan a Kokand.

Uzbekistánská kuchyně odráží vlivy Střední Asie a Blízkého východu. Ochutnejte pilaf, lag’man (uzbeckou nudlovou polévku) a místní sladkosti, jako jsou chuchvara a halva.

Cestování po Uzbekistánu přináší nejen pohled na historii, ale i setkání s přátelskými místními obyvateli a jejich tradičními řemesly.

Ať už jste milovníkem historie, kultury nebo dobrodružství, Uzbekistán nabízí unikátní zážitky a krásy, které nezapomenete. Připravte se na cestu do této neobjevené perly Střední Asie, kde se setkává minulost s přítomností.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart