Jak cestovat bezpečně v nebezpečných oblastech

Chystáte se do nebezpečné oblasti a nevíte, jak na to? Nebo se prostě cítíte jako Indiana Jones a chcete vyzkoušet nebezpečnou oblast po boku vašich nejlepších přátel? Buďte opatrní, protože cestování v nebezpečných oblastech může být trochu…náročné. Naštěstí máme pro vás několik užitečných tipů a triků, jak přežít a užít si bez obav cestování po těchto nebezpečných oblastech. Přestaňte se obávat, protože se chystáme ukázat, jak cestovat bezpečně v nebezpečných oblastech!

1. Když se do nebezpečné oblasti nechceš, ale musíš

Destinace: Pokud se nechcete dostat do nebezpečné oblasti, ale musíte, máme pro vás několik tipů na jiné krásné destinace, které si můžete užít bez obav z nebezpečí.

 • Skotsko: Toto krásné místo je plné překrásné scenérie, kde si můžete užít klid a krásu přírody. Skotsko má také mnoho kulturních památek, jako je Drumnadrochit Castle nebo Kelvingrove Art Gallery and Museum.
 • Norsko: Země fjordů a překrásné přírody. Navštivte Národní park Jostedalsbreen nebo plavte se po fjordech Sognefjord a Hardangerfjord. V Norsku si určitě užijete výborné jídlo a naučíte se mnoho o jejich kultuře.

Doprava a ubytování: Doporučujeme využít letenky, abyste se dostali do vaší destinace co nejrychleji a snadněji. Pokud chcete ušetřit na ubytování, zkuste se podívat na Airbnb nebo zařízení kolem vašeho cíle.

2. Jak cestovat, aby tě neskolil z kopyta?

Chceš cestovat, ale nemáš moc peněz? Zkuste to s hostely! Jsou ideální pro cestovatele s menším rozpočtem a jsou velmi populární v Evropě. Hostely nabízejí levné ubytování a často také společné kuchyně, což vám umožní si uvařit své jídlo a ušetřit na jídle. Mnoho hostels nabízí také společenské aktivity, které jsou skvělou příležitostí k zábavě a k poznání nových lidí z různých koutů světa.

 • Zvažte také cestování mimo sezónu. Odstup od turistických míst může znamenat menší dav lidí a také nižší ceny na letenkách a ubytování.
 • Využijte nabídky veřejné dopravy v dané lokalitě. Mnoho velkoměst v Evropě nabízí levnou a pohodlnou městskou dopravu pomocí tramvají, autobusů nebo metra.

Zkuste také objevovat menší města a vesnice místo velkých turistických center. Tyto destinace mohou být cenově dostupnější a také nabízejí skvělé příležitosti k poznání místní kultury a tradic. Ubytování a jídlo v těchto destinacích může být také příznivější k vašemu rozpočtu.

 • Procestujte destinace vlakem. Cestování vlakem je nejen ekologické, ale můžete si být jisti, že se dostanete na svůj cíl bez problémů. Oproti letadlu můžete mít také větší prostor na nohy a využít dobu cesty k vyhlídkování po krajině.
 • Začněte plánovat svou cestu včas. Čím více času budete mít na plánování a rezervování, tím větší šanci máte najít výhodné nabídky a levnější ceny na letenkách a ubytování.

3. Bezpečně věčně! Nebo jak přežít dovolenou v nejkrvelačnějších koutech světa

Přežijte dovolenou na nejhrozivějších místech světa!

Je to trochu extrémní, ale někdy může být dovolená stejně adrenalinová jako bungee jumping. Pro ty z vás, kteří hledají trochu dobrodružství, jsou tyto destinace tou správnou volbou! Pokud vás zajímají věci jako bezpečnost a zdravotní péče, nebojte se! S tímto průvodcem budete v těchto oblastech na dovolené dokonale připraveni.

 • Severní Korea: Pro mnohé je to nejuzavřenější země světa, ale pokud se rozhodnete ji navštívit, připravte se na striktní a pravidelnou kontrolu pohybu. Bezpečnost v této zemi je zabezpečena nejvyššími orgány, ale nemusí se to však vždy tak zdát. Očekávejte přísná pravidla a zákazy.
 • Sýrie: Turisté do této oblasti již přestali dorážet před několika lety kvůli občanské válce. Nepřestává to však být jedním z nejzajímavějších historických míst na světě. Dnes zde zůstávají jen neohrožení turisté. Dobrá zpráva pro každého takového dobrodruha je, že v Sýrii se můžete ubytovat skromně, ale velmi levně.

4. Do horoucích zón se nebojte vydat, ale dobře se na to připravte!

Pokud patříte mezi ty, kteří touží po dovolené plné slunce a příjemných teplot, pak se nebojte vyrazit do horoucích zón. Nicméně, před odjezdem si připravte své tělo a mysli na nadcházející klima. Nepodceňujte vliv vysokých teplot na zdraví. Dbejte na dostatečný příjem tekutin a vyhněte se přímému slunci po nejvyšších poledních hodinách. Ubytujte se v klimatizovaném hotelu a nevystavujte se extrémnímu teplu.

Přestože v teple se může zdát, že nečinnost je nejvhodnější volbou, naopak můžete zažít mnohem více. Zkusit si například snorklování či potápění ve vodě, zahrát si golf v resortu nebo podniknout túru do blízkého národního parku. Pokud ovšem preferujete klidnější dovolenou, najdete zde mnoho překrásných pláží s bílým pískem a tyrkysově čistou vodou. Zkrátka dovolená v horoucí oblasti může být pestrá a naplněná mnoha zážitky.

5. Život v nejistotě. Jak se chránit v nejnebezpečnějších destinacích

Pokud plánujete cestování do některé z nejnebezpečnějších destinací, bude nutné přijmout některá opatření, aby byl váš pobyt bezpečný a příjemný. Nejprve je důležité zvolit si ubytování v bezpečné čtvrti a s dobrým zabezpečením. Doporučujeme zkontrolovat hodnocení hotelů a hostelů na předních rezervačních portálech, jako je například Booking.com. Je také důležité se informovat o místní situaci a bezpečnosti. Zkontrolujte zpravodajství, aby jste se ujistili, že nemáte riskovat své bezpečí.

 • Volte veřejnou dopravu – hlavně taxi – pečlivě
 • Ve všeobecnosti se snažte co nejvíce vyhýbat o samotě v temných uličkách nebo parkování v opuštěných oblastech
 • Vyhněte se riziku cestování v noci nebo když zjistíte méně příjemné neighborhood. Pokud však chcete, aby váš výlet nebyl omezen na den, raději si najděte doprovod.

Pak nezapomeňte pořídit si cestovní pojištění. V případě že potřebujete konkrétní ošetření mimo svou domovskou zemi, pojištění vám pomůže ušetřit peníze, čas a spoustu starostí a zajištění. Bezpečné cestování nikdy nebylo snadnější – pokud budete dbát na bezpečnost a jste připraveni na případné neočekávané situace, budete moci naplno užívat svůj cestovní zážitek.

6. Bezpečnost musí být prioritou – jak se na ni zaměřit při cestách do méně přátelských regionů světa

Při cestování do méně přátelských regionů světa je bezpečnost zásadní prioritou. Zde jsou některé tipy, jak se na ni zaměřit a minimalizovat riziko během vašich cest.

 • Studujte – Než se vydáte na cestu, studujte aktuální události v oblasti a zajistěte si, že si uvědomujete potenciální rizika. Zvažte získání místního průvodce nebo kontaktování konzulátu či velvyslanectví.
 • Chraňte své cennosti – Ukládejte své cennosti na bezpečné místo a nosí je s sebou pouze tehdy, je-li to nezbytné. Preferujte hotovostní platby před použitím kreditních karet, a okamžitě zamezte přístup cizích lidí k vašim údajům.
 • Zbystřete – Věnujte pozornost vašemu okolí a chovejte se obezřetně. Pokuste se být nenápadní a nevynucujte si zbytečně pozornost. Vyvarujte se brání v případě napadení, aby nedošlo ke zbytečné eskalaci.

Pamětajte, při cestování do méně přátelských oblastí světa, bezpečnost by měla být prioritou, a to bez ohledu na vaše plány, rozpočet či plány na zábavu. Buďte připraveni, zdokonalujte své znalosti a věnujte svou pozornost okolí. Pokud dodržíte tyto rady, budete moci během svých cest udělat maximální užitek a hlavně si bezpečně užívat svou dovolenou.

7. Jak cestovat, aniž byste strašním způsobem ohrozili svou bezpečnost

Pokud chcete cestovat a zároveň si uchovat svou bezpečnost, je třeba si zakoupit přinejmenším základní cestovní pojištění. Nejenže vám zajistí pokrytí zdravotních služeb v zahraničí v případě potřeby, ale také vám ušetří finanční ztráty, pokud se vám ztratí nebo bude odcizen váš zavazadlový prostor.

Dalším způsobem, jak se uchránit před nebezpečím na cestách, je být obezřetný a ostražitý. Pokud se budete pohybovat po místech, která neznáte, mějte vždy u sebe nějakou mapu. Pokud potřebujete informace k dosažení místa, můžete se zeptat na nejbližším informačním stánku. Pokud jde o veřejnou dopravu, snažte se být trpěliví a pozorujte okolí.

 • Balte si nějaký lehký zdravotnický kit.
 • Vyhýbejte se tmavým uličkám, ale zvolte hlučnější místa.
 • Zůstaňte v bezpečí a bavte se!

Výběr bezpečné destinace může být také klíčovým faktorem, pokud chcete minimalizovat riziko během cesty. Můžete volit mezi populárními turistickými destinacemi, jako jsou resorty, památky a turistické atrakce. Avšak, pokud hledáte motivaci na cestování do neotřelých míst, porozhlédněte se na internetu a najděte si země a oblasti, které jsou pro turisty relativně bezpečné a zároveň lákavé.

Dalším způsobem, jak se vyhnout nebezpečí, je zůstat v bezpečných ubytovacích zařízeních, které vám poskytnou ochranu a bezproblémové přespání bez obav. Pokud nemáte dost financí na luxusnější ubytování, zkuste najít hostely nebo pokoje k pronájmu. Hodnocení a komentáře od předchozích hostů mohou být užitečným zdrojem informací, pokud hledáte ubytování.

 • Zní to jako zajímavá výzva? Zapojujte mozek a tvořivost – plánujte svůj výlet!
 • Všechno si pečlivě naplánujte, abyste se vyhnuli překvapením.
 • Nevykrádejte si radost z cestování kvůli obavám ohledně bezpečnosti – být obezřetným je zásadním krokem pro to, aby se vaše cesta stala příjemnou zkušeností.

8. Nečekejte nebezpečný útok! Jak předcházet rizikům v nebezpečných oblastech

Bezpečí předně!
Pokud plánujete cestovat do oblasti, kde hrozí nebezpečí, je dobré být připravený a mít několik opatření k ochraně sebe a svého majetku. Zde jsou některé užitečné tipy –

 • Vyberte si bezpečnou lokalitu pro ubytování a pobyt.
 • Pokud je možné, nechoďte nikam po setmění a nepotulujte se zdánlivě nebezpečnými oblastmi.
 • Mějte na sobě jen nezbytné osobní věci a věnujte pozornost svému okolí.
 • Noste s sebou několik kopii svých důležitých dokumentů, a pokud možno, uložte je na cloudové úložiště pro případ krádeže nebo ztráty.

Vyhnete se problémům!
Většina problémů způsobených v nebezpečných oblastech by se dala předcházet tím, že se chováme co nejrozumněji a vykazujeme zdravý sedlák. Pokud se ocitnete v problematické situaci, zde jsou některé tipy, které by vám mohly pomoci:

 • Nenechte se unést panikou – zachovejte klid a sympatie, abyste byli schopni rychle a efektivně jednat.
 • Respektujte místní zvyky, zákony a kulturu, aby se vám vyhnuly konflikty a nedorozumění s místními lidmi.
 • Když se setkáte s překážkami, jakými jsou ztráta pasu nebo peněženky, vyhlédnutí z ubytování nebo nečekaný útok, obraťte se na místní úřady, aby vám pomohli řešit situaci.

9. Vydejte se na nebezpečnou expedici! Jak být bezpečnější než předpokládáte

Není nic vzrušujícího než napínavá expedice do neznámých a nebezpečných míst. Pokud máte v úmyslu vydat se na takovou dobrodružnou cestu, je důležité pečlivě se připravit a být připraven na všechny možnosti.

Nejprve byste měli zvážit, kam chcete jet. Vyberte si destinaci, která odpovídá vašim zájmům a zkušenostem. Pokud jste zkušený cestovatel, můžete se rozhodnout pro něco opravdu významného, jako třeba horskou expedici nebo průzkum největších deštných lesů na světě. Pokud jste začátečník, věnujte se něčemu jednoduššímu, jako například výlet po národním parku.

 • Nezapomeňte na vhodné vybavení, jako jsou spací pytle a stan.
 • Je důležité si před odjezdem zkontrolovat počasí, abyste mohli vybavit sebe i své vybavení dle situace.
 • Ujistěte se, že máte dostatečné množství jídla a vody pro celou expedici.

Je také velmi důležité mít vhodnou dopravní prostředek. V závislosti na vaší destinaci může být nutné si pronajmout speciální terénní vozidlo nebo si zajistit místního průvodce, který bude mít s místními podmínkami zkušenost.

Závěrem, mějte stále na paměti bezpečnost. Nepodceňujte nebezpečí a dejte své rodině nebo přátelům vědět, kam a jaký máte záměr cesty. Pokud máte možnost, zvažte pojištění, které vás ochrání v případě nouze.

10. Ty největší výzvy při cestování v nebezpečných oblastech a jak se s nimi vypořádat

Chcete-li cestovat do nebezpečných oblastí, musíte být dobře připraveni. Následující seznam vám ukáže, co můžete očekávat a jak se přizpůsobit situaci. Pokud se připravíte správně, vaše cesta může být neopakovatelným zážitkem.

 • Bezpečnost – Bezpečnost by měla být na prvním místě. Před cestou se podívejte na aktuální situaci v dané oblasti a přizpůsobte se jí. Zjistěte si, jakou má daná oblast kriminalitu, terorismus a jak funguje bezpečnostní situace.
 • Zdravotní rizika – V různých oblastech se mohou vyskytovat různá onemocnění a rizika. Důležité je se předem poradit s někým, kdo se specializuje na cestovní medicínu a nenechte nic náhodě. Není nic horšího než pobyt v nemocnici na druhém konci světa.

Další výzvy, na které se můžete setkat, jsou například nedostatek jídla a pitné vody, nehody na cestách nebo ztráta vašeho zavazadla. Při cestování do nebezpečných oblastí musí být vaše plánování pečlivě promyšleno a přizpůsobeno situaci. Pamatujte si, že promyšlené plánování vás může ochránit před nebezpečím a zajistit, že se vrátíte domů zdraví a šťastní.

A to by bylo všechno, kamarádi! Doufáme, že vás náš průvodce tajemným světem nebezpečných oblastí naučil, jak si užívat cestování plné adrenalinu bez obav o vlastní bezpečí. Nesnažte se být hrdinové a neberete to na lehkou váhu – buďte opatrní a dávejte pozor na své okolí. Pamatujte si, že každé místo skrývá svá rizika, ale s dobrým plánováním a přemýšlením předem by se mělo dát v bezpečí projít prakticky kdekoliv. Tak tedy, na zdraví a do dalších nebezpečných dobrodružství!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart