Jak cestovat levně s luxusními zážitky

Pokud hledáte způsob jak ušetřit půlku renty, abyste mohli procestovat svět a zažít luxusní zážitky, máme pro vás dobré zprávy. Byť to zní jako nesplnitelný sen, není to vůbec těžké! Stačí mít pár triků v rukávu a brouzdat internetem jako piráti hledající poklad. Tak se pohodlně usaďte, připněte si pásy a dejte nám vám pár tipů jak cestovat levně a přitom si užít tu největší dávku luxusu. Nazdar!

1. Kde sehnat nejlevnější letenky a ubytování pro luxusní cestování?

Naše internetová stránka nabízí široké spektrum možností, jak si můžete užít luxusní dovolenou za velmi příznivé ceny. Zde najdete mnoho tipů, jak sehnat levné letenky a kvalitní ubytování. Přestože plánujete cestovat ve stylu, musíte ušetřit tam, kde to jde. Proto poskytujeme různé možnosti a tipy, jak co nejvíce ušetřit, a zároveň si užít luxusní dovolenou.

Pokud chcete ušetřit na letenkách, doporučujeme sledovat slevy a speciální nabídky na našich stránkách. Můžete také využít nástrojů na cestovních webech, které porovnávají ceny z různých letovisek a tak najdou ty nejlevnější možnosti. Tip: Pokaždé, když vidíte atraktivní nabídku, zvažte rovnou rezervaci. Mít zajištěno, že vám nikdo jiný dané místo nevyfoukne a zároveň ušetřit desítky tisíc korun, když potom cena letenky nečekaně vyletí, se vyplatí.

Při hledání ubytování je důležité mít na paměti fakt, že i když většina tradičních hotelů nabízí více méně stejnou kvalitu služeb, tak existuje mnoho dalších možností, které nabízejí cestovatelům lepší zážitek – a za nižší cenu. Podívejte se na naše srovnání cen ubytování v podobě apartmánů, penzionů, domů na dovolenou a dalších možností. Výhody? Samostatnost, prostornější pokoje a mnohokrát i poměrně značné úspory, hlavně zase při delší dovolené. Stejně tak je také možné najít velmi luxusní hotely za nižší cenu. Při hledání ubytování platí stejně jako u letenek, zarezervovat pokoj tak brzy, jak to jen jde. Cena pokojů v luxusních hotelích se mnohdy stoupá v posledních chvílí, když ceny nejsou uzamčeny nebo ve vysoké turistické sezóně.

2. Jak si užít luxusní plážovou dovolenou bez vyprázdnění bankovního účtu?

Hledáte krásné pláže, uklidňující zvuk oceánu a dýchající čistý vzduch – to vše bez vyprázdnění bankovního účtu? Pak je pro vás tento tip na plážovou dovolenou právě ten správný!

Nejlevnější způsob, jak se dostat na krásné pláže, je získat letenky s nějakým low cost leteckým dopravcem. Přestože zpočátku může být cena lákavější na tradičních leteckých společnostech, kde sazby mohou být vysoké, low cost dopravci nabízejí výhodné ceny letenek. Pokud jste připraveni trošku se obětovat, zvlášť nyní, co musíte mít negativní test covid-19, tak si můžete zvolit nějakou ojetinu hotelu, která má ale původně velmi vysokou úroveň a díky tomu ušetřit i na cestování.

 • Hledáte zajímavou destinaci, bez přeplácení? Takovou destinaci naleznete v Bulharsku, kde naleznete krásné pláže a přitom si dopřejete i skvělou tureckou kuchyni.
 • Nejlepším způsobem ubytování je pronájem apartmánu. Pronájem apartmánu je většinou levnější, než pobyt v hotelu, ale poskytuje více osobního prostoru a soukromí. Snižuje se také potřeba jíst v restauracích a ušetříte si na jídle.

Takže se nebojte, vydejte se na dovolenou a užijte si krásné pláže bez vyprázdnění svého bankovního účtu, vše díky našim skvělým tipům.

3. Levné způsoby, jak si užít místní kuchyni na luxusní úrovni

Pokud milujete dobré jídlo a cestování, nemusíte si nutně lámat hlavu s tím, jak si dopřát luxusní gastronomický zážitek bez velkého finančního výdaje. V mnoha destinacích po celém světě je možné ochutnat místní speciality a vychutnat si místní kuchyni na úrovni hvězdičkových restaurací i bez toho, aby vás to stálo majlant!

Jeden z nejlepších způsobů, jak si vychutnat místní kuchyni, je navštívit místní trhy a pouliční stravování. Toto je skvělý způsob, jak ochutnat autentické místní pokrmy a zároveň se setkat s místními lidmi. V mnoha zemích po celém světě se pouliční prodejci specializují na vysoce kvalitní ingredience a používají tradiční recepty, abyste si mohli vychutnat tradiční místní jídlo za velmi přijatelné ceny. Vyzkoušejte například pouliční masová jídla v Thajsku nebo kebab v Turecku a uvidíte, že si navždy oblíbíte módu „jídlo na ulici“!

Druhý způsob, jak si vychutnat místní kuchyni na úrovni, je být flexibilní v tom, kde jíte. Místo toho, aby jste se snažily jíst na populárních místech s vysokými cenami, zkuste najít restaurace, které nejsou tak oblíbené, nebo které primárně cílí na místní obyvatele. Tyto restaurace jsou často levnější a naštěstí nabízejí skvělé jídlo na vysoké úrovni. Pokud máte rádi víno, zkuste najít restaurace s výhledem na vinice a ochutnávejte skvělá vína this v této restauraci. Tam budete moci vyzkoušet místní pokrmy a zároveň si užijete překrásné výhledy. Vezměte si raději telefon v rukou a hledáte skvělá místa, kde můžete ochutnat nové a zajímavé kulinářské zážitky!

4. Tipy a triky pro levné zážitky, které by jste měli zažít

Nabízíme vám několik tipů a triků, jak prožít příjemné zážitky při cestování za nízké náklady. První tip je navštívit méně známé země, které nabízejí krásné památky a zážitky za méně peněz než v oblíbených turistických cílech. Pokud toužíte po dovolené u moře, podívejte se na Chorvatsko nebo Bulharsko, které nabízejí nejen krásné pláže a srdceryvné výhledy, ale také místní kuchyni a kulturní zážitky. Pokud máte zájem o turistiku, zvažte návštěvu Balkánského pohoří nebo Karpat.

Druhý tip je být flexibilní s daty vaší cesty. Ceny letenek a ubytování se liší podle sezóny nebo dokonce dne. Například, letenky a ubytování v období mimo turistickou sezónu mohou být mnohem levnější, než v hlavní sezóně. Pokud není pro vás kritické, kdy přesně se chystáte cestovat, můžete ušetřit spoustu peněz na cestování. Sledujte také slevové nabídky od leteckých společností a hotelů, ať už jde o last minute nabídky nebo včasnou rezervaci s akční slevou. Využití těchto tipů vám umožní cestovat více a za mnohem nižší náklady, zároveň zažívajíc kouzlo cestování.

5. Jak cestovat pohodlně s minimalizací výdajů – doprava, ubytování, strava?

Doprava:

Když se rozhodujete, jak cestovat, nezapomeňte zahrnout do vašich plánů i faktor dopravy. Pokud jste již rozhodli, kam se chcete vydat, je důležité zjistit, jaký druh dopravy vám vyhovuje nejvíce. Pokud je vaší prioritou ušetřit peníze, doporučujeme využít cenově dostupného veřejného dopravního spojení – autobusy, vlaky a metro jsou skvělou volbou. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete zvážit jízdu k stopu nebo hitchhiking. Pokud máte rádi komfortní dopravu a nevadí vám investovat víc peněz, přemýšlejte nad pronájmem auta nebo vynecháním letištního shuttle.

Ubytování:

Vybrat si dobré ubytování může být náročné i zkouškou trpělivosti. Začněte s tím, co skutečně hledáte. Máte rádi luxusní ubytování, nebo raději zůstanete u cenově dostupných Airbnb? Ověřte si na internetu nejlepší ceny a lokality, které odpovídají vašim požadavkům na dostupnost služeb a turistických atrakcí. Mějte také na paměti, jakou velikost a typ ubytování vám vyhovuje – pokud jedete s rodinou nebo skupinou, možná budete potřebovat apartmán s více místnostmi nebo domov s kuchyní. Rozhodnete-li se nakonec pro hotel, zvažte možnosti, jako jsou snídaně a další zahrnuté nabídky, aby vám ubytování vyhovělo maximálně.

6. Skvělé destinace pro luxusní zážitky, aniž byste platili luxusní ceny

Hledáte luxusní zážitky, ale nemáte na ně neomezený rozpočet? Nezoufejte, v dnešní době existuje mnoho destinací, které nabízejí skvělé zážitky bez toho, aby musel být váš účet vyprázdněn. Zde jsou některé naše tipy na luxusní zážitky za příznivé ceny.

 • Hanoj, Vietnam: Toto město nabízí fantastickou kombinaci historie, kultury a moderního ruchu. Navštivte starobylou čtvrť ala hanoi, ochutnejte fantastické jídlo na trzích a v malých bistrech, procházejte se po jezeře Hoan Kiem a podívejte se na operu. A to vše za velmi příznivou cenu.
 • Albánie: Tato země na jižním pobřeží Balkánu je plná neobjevených perel, jako je například pláž Ksamil. Albánie je plná history, nabízí skvělou gastronomii a příjemné lidi. Kromě toho si zde můžete dopřát luxusní dovolenou za výrazně nižší cenu než v Itálii či Řecku.

Obejděte svět s naší pomocí a užijte si skvělé zážitky za dobrou cenu. Můžete se těšit na parní lázně v Budapešti, potápění v Thajsku nebo ochutnávku vína v Portugalsku. Vyberte si svou oblíbenou destinaci a objevujte svět v luxusním stylu!

7. Tipy od místních obyvatel – jak ušetřit peníze a zažít luxusní zážitky

Najít ty nejlepší zážitky a zároveň ušetřit peníze může být velkým dilematem při plánování cestování. Níže naleznete několik tipů, jak si užít luxusní zážitky při cestování v Česku, aniž byste přišli o rodičovskou dovolenou.

 • Objevte méně známé turistické cíle – Praha nejsou jen Karlův most a Staroměstské náměstí. Prozkoumejte místa jako Vysočina nebo Jeseníky, které nabízejí nádhernou přírodu a kulturní památky, ale jsou méně navštěvované turisty.
 • Využijte služby Airbnb – Pokud hledáte alternativní ubytování, můžete zkusit Airbnb. Tento koncept přináší možnost ubytování přímo u místních, kteří nabízejí své byty nebo pokoje k pronájmu. Tím ušetříte více peněz než v případě klasického hotelu a budete mít možnost se setkat s místními a vychutnat si autentický zážitek.

Použitím těchto tipů můžete ušetřit více peněz, než když se budete držet hlavních turistických cílů v Praze. Nebojte se objevovat, zkusit nové věci a užít si svobodu cestování.

8. Co si vzít s sebou na luxusní cestování, abyste maximálně využili své finanční možnosti?

Pokud chcete udělat z vaší luxusní cesty nezapomenutelný zážitek, je třeba se dobře připravit. Mít přehled o tom, co vůbec s sebou vzít, vám pomůže ušetřit čas i peníze. Jako cestovní poradce vám rád nabídnu pár tipů, jak si maximálně užít svou cestu z finančního hlediska.

Nejprve se zaměřme na vaše zavazadla. Pro luxusní cestování vám doporučuji kvalitní kožené zavazadlo, které vydrží dlouho a dobře chrání obsah. Pakliže se kromě x panoramatických fotografií chystáte okořenit svou cestu nějakými kulturními zážitky, určitě si nezapomeňte vzít s sebou stylové a pohodlné oblečení, které vás nejenom nezanechá na holičkách, ale také vám dodá sebevědomí a chuť do dobrodružství. A nezapomeňte na luxusní kosmetiku, která u vás nikdy neselže – naší volbou například může být značka La Mer.

Co se týče přepravy, v luxusu nezůstaneme pozadu ani zde. Pro krátké výlety můžete zvážit pronájem sportovního vozu jako například Ferrari, Lamborghini nebo Rolls Royce. Pro delší cesty pak doporučuji soukromý let v luxusním jetu, kde můžete relaxovat a užít si plnou privátnost. Aby byla vaše cesta co nejpohodlnější, pak nezapomeňte also na prémiová letištní lounge, kde si můžete dát spoustu dobrého jídla a například vyzkoušet skvělé koktejly. Tyhle úžasná zážitky a mnoho dalšího s vámi rád naplánuji a pomůžu vám ušetřit přitom peníze. Bold: Tak snad se brzy uvidíme na vaší nezapomenutelné luxusní cestě!

9. Dostupné aktivity a atrakce pro luxusní cestování, které nebudou zatěžovat vaši peněženku

Pokud toužíte po luxusním cestování a nebaví vás platit zbytečně vysoké ceny za aktivity a atrakce, máme pro vás pár tipů, jak si užít maximální zážitek za rozumné peníze.

Pro začátek můžete vyzkoušet návštěvu některého z mnoha volně přístupných parků a zahrad v Evropě. Většina z nich nabízí úchvatné výhledy, krásné procházky a dokonce i perfektní místa pro piknik. Mezi nejpopulárnější patří Kew Gardens v Londýně, Giardini Pubblici v Miláně a Tiergarten v Berlíně.

 • Kew Gardens – jedno z největších a nejstarších botanických zařízení na světě
 • Giardini Pubblici – ideální místo pro romantickou procházku nebo relaxaci v centru města
 • Tiergarten – největší městský park v Berlíně, který nabízí spoustu aktivit pro všechny věkové kategorie

Pokud máte raději kulturní zážitky, nebudete muset cestovat do nejdražších muzeí. Mnoho muzeí po celé Evropě nabízí dny, kdy jsou vstupy zdarma nebo za sníženou cenu. Mezi nejoblíbenější patří Louvre v Paříži, British Museum v Londýně a Uffizi Gallery v Itálii.

 • Louvre – nejen domov nejznámějšího obrazu na světě, Mona Lisy, ale také jeden z největších muzeí na světě s více než 35 000 exponáty
 • British Museum – jedno z největších a nejstarších muzeí na světě, které zahrnuje více než osm milionů exponátů z různých částí světa
 • Uffizi Gallery – umístěna v centru Florencie, nabízí sbírky umění z období renesance a baroka, včetně děl od Leonarda da Vinci a Michelangela

10. Nápadité způsoby, jak v luxusních destinacích ušetřit peníze a zároveň si užít nezapomenutelné zážitky

Pokud máte chuť si dopřát luxusní dovolenou, ale zároveň nechcete utratit celé své úspory, můžeme vám poradit, jak ušetřit peníze a přesto si užít kvalitní zážitky.

Prvním tipem je rezervovat si ubytování mimo hlavní sezónu. Ceny bývají výrazně nižší a kromě toho se vyhnete davům turistů. Můžete si tak užít větší míru soukromí a klidu. Pokud si přesto chcete užít luxusu, sáhněte po menších butikových hotelech, které často nabízejí nevšední zážitky, jako jsou privátní vířivky na terase nebo soukromé pláže.

Dalším způsobem, jak ušetřit peníze během luxusní dovolené, je zvolit si méně známé, ale stále kvalitní destinace. Například místo slavného Cannes můžete navštívit nedaleký Antibes, který nabízí menší zástup turistů, ale stále luxusní atmosféru. Pokud preferujete pobyt v přírodě, vyhněte se malebným ale přeplněným národním parkům a zvolte si místo mimo hlavní turistické trasy. Často to bývají krásné a méně známé destinace, které nabízí nezapomenutelné zážitky a zároveň šetří váš rozpočet.

Tak to všechno bylo o tom, jak cestovat levně a přesto si dopřát ty nejluxusnější zážitky. Ať už preferujete podnikat napínavé dobrodružství, odpočívat na pláži nebo obdivovat kulturní poklady, vybrali jsme pro vás ten nejlepší způsob, jak si to užít s minimálním rozpočtem.

Doufáme, že vás náš článek inspiroval a že si najdete cestu k vašemu vlastnímu levnému a luxusnímu dobrodružství! Pojďte s námi cestovat a objevovat krásy tohoto světa, aniž byste museli příliš utrácet. Užijte si luxusní zážitky, aniž byste zruinovali svůj rozpočet!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart