Jak cestovat s domácím mazlíčkem

Přemýšlíš někdy, jak by to asi vypadalo, kdybys mohl se svým psíkem nebo kočičkou cestovat po světě? Nezapomeň, že tvůj domácí mazlíček je nejlepší parťák na celém světě a může být s tebou všude, kam vyrazíš! Proto jsem si pro tebe připravil článek plný tipů, triků a rad, jak cestovat s domácím mazlíčkem. Takže neváhej a připoj se ke svému nejlepšímu kamarádovi na výlet, protože dobrodružství tě čeká!

1. Cestování s pejskem: 7 tipů na hladký průběh

Pokud se chystáte na dovolenou se svým pejskem, máte před sebou spoustu věcí, které je třeba si připravit. Pojdeme na to postupně a zajistime hladký průběh celé cesty.

1. Vyberte si vhodné místo k pobytu. Je nutné zkontrolovat, zda je ubytovací zařízení vstřícné k domácím mazlíčkům. Pokud už víte, kam pojedete, dejte ubytovacímu zařízení vědět, že vezmete svého pejska s sebou.

2. Zavčas si naplánujte veterinární prohlídku. Před cestou je vhodné navštívit veterináře, zkontrolovat, zda je pejsek dostatečně chráněn proti nemocem a zda má všechny potřebné očkování. Můžete si také nechat doporučit léky a potřebné vakcíny.

2. Jaké očkování a dokumenty potřebujete pro cestování s mazlíčkem

Potřebuješ vyhnat svého nejlepšího kamaráda na cestu? Nezapomeň na některé dokumenty a očkování. Zde jsou důležité informace, které bys měl mít na paměti pro cestování s mazlíčkem.

Veterinární osvědčení – Tohle je potřebné pro výjezd ze země a vstup do jiné země. Musí to být platné, takže se ubezpeč, že tvoje mazlíček měl veterinární prohlídku nedávno. Zkontroluj také, zda jsou všechna očkování v platnosti a jestli nejsou žádné speciální požadavky pro země, do které se chystáš.

Očkování proti psince – Tohle je nejčastější očkování, které je vyžadováno pro cestování psa nebo kočky. Psinice je velmi nakažlivá a může být nebezpečná pro ostatní zvířata. Pokud nevíš, jestli je tvůj mazlíček očkován, zkontroluj jeho zdravotní záznamy u veterináře.

Měj na paměti, že očkování a požadavky se mohou lišit podle země, do které se chystáš. Takže, je nejlepší se informovat dopředu a ujistit se, že tvoje zvíře má vše připravené pro bezproblémovou cestu.

3. Psy na palubě letadla: jak jim zpříjemnit let

Pokud budete cestovat se svým psem na palubě letadla, může to pro něj být stresující zážitek. Nicméně existuje několik tipů, jak mu létání co nejvíce zpříjemnit.

 • Zajistěte pohodlnou přepravku – nejlepší je ta, kterou váš pes již zná a má v ní pozitivní zkušenosti.
 • Před odletem se snažte psa co nejvíce unavit – nejlépe tím, že s ním provedete dlouhou procházku. Také je dobré ho nakrmit řádným jídlem a poskytnout mu dostatek vody.
 • S sebou si vezměte oblíbenou hračku vašeho psa a cestou mu ji občas podejte. Také se snažte být co nejvíc uklidňující přítel pro svého čtyřnohého společníka.

Je dobré také vědět, že některé letecké společnosti nabízejí speciální služby pro psy, jako jsou například prostornější sedadla nebo možnost přepravit se s psem v kabině. Pokud máte možnost, zvažte tuto variantu, jelikož váš pes bude mít větší prostor a méně stresu.

4. Nezbytnosti pro psa na cestách: co si vzít do batohu

Pro psy, kteří jsou neoddělitelnou součástí vaší rodiny, je cestování skutečnou radostí. Abyste si co nejvíce užili vašeho dobrodružství, je třeba být připraveni na všechno a mít vše nezbytné v batohu, nejen pro sebe, ale také pro svého čtyřnohého kamaráda.

Zapomeňte na obvyklé věci, jako jsou obojky, vodítko, misky a pelíšky, to všichni dobře víme. Avšak existuje několik dalších věcí, které by mohly být pro vašeho psa neocenitelné na cestách. V první řadě by se měla v batohu objevit zásoba jídla a pití pro vašeho psa. Zaberte dostatek vody na celou cestu a několik porcí jídla, aby váš pes měl co jíst v případě nouze. Nezapomeňte také na jeho oblíbené pamlsky, aby se během dlouhé cesty nudil co nejméně. Samozřejmě byste měli vzít v potaz i jeho hrací hračky, aby se mohl zabavit, když budete potřebovat jít do obchodu nebo navštívit památku.

5. Cestování s kočkou: jak ji uklidnit a připravit na cestu

Dovolená s kočkou? Pro někoho to může znít jako noční můra, ale pro většinu kočičích rodičů je to hlavně zábava. Pokud si chcete dopřát společnost svého kočičího miláčka i na cestách, je třeba se na cestu připravit. Zde jsou některé tipy, jak uklidnit vaši kočku a zajistit pohodlnou jízdu pro vás oba.

 • Začněte trénovat vaši kočku na cestování.
 • Před cestou kočku nakrmte a ujistěte se, že má čas na záchod.
 • Nezapomeňte na zásoby na cestu, jako jsou podložky na záchod, jídlo, vodu a oblíbené hračky.
 • Připravte si dopravu, která vyhovuje vaší kočce: např. můžete si koupit přepravku na kočky nebo auto s velkým prostorem, kde se bude vaše kočka cítit pohodlně.

Na cestách můžou být kočky zdrojem zábavy pro všechny. Pokud se správně připravíte, bude mít vaše kočka skvělý zážitek. Jen si dejte pozor, ať se nevydáváte na nebezpečné trasy a zůstávejte v bezpečných oblastech. Přejeme vám spoustu zábavy a krásných zážitků na vaší cestě s kočkou.

6. Kudy kam s psími kamarády: turisticky zajímavá místa pro psy

Psí kamarádi jsou pro mnoho lidí členy rodiny, a proto se s nimi rádi vydávají na výlety a dovolenou. Pokud patříte mezi ně a hledáte inspiraci na turisticky zajímavá místa, které můžete navštívit se svým čtyřnohým kamarádem, máme pro vás pár tipů.

Jednou z možností jsou Národní parky, které jsou ideální pro procházky v přírodě. V České republice existuje několik národních parků, kde můžete psy zdarma vzít s sebou. Mezi ty nejznámější patří Krkonošský národní park, Šumavský národní park a Podyjí. V těchto parcích se nejen projdete krásnou přírodou, ale můžete si také prohlédnout různé zvířata a užít si mnoho dalších aktivit.

 • Krkonošský národní park – lyžování, turistika, procházky, vodopády
 • Šumavský národní park – cykloturistika, horská turistika, jachting, kanoistika
 • Podyjí – vinařství, historické památky, procházky

V případě, že preferujete město a jeho památky, je možností třeba Praha. Praha nabízí mnoho památek, kde můžete s pejskem projít a nebo si užít společné fotografování. Navíc se dá v Praze najít mnoho restaurací, které jsou psí-friendly, tedy připravují jídla i pro vaše chlupaté miláčky.

 • Staroměstské náměstí – památky, královský dům, uličníci a mnoho dalšího
 • Loreta Praha – kaple Panny Marie Loretánské, slavnostní sbor, klášter
 • Vyšehrad – krásný výhled na Prahu, hřbitov, klášter a kostel

7. Povinnosti majitele psa na cestách: co nesmíte zapomenout

Co musíte vědět, když potřebujete jet na cestách se svým pejskem?

Pokud máte plány cestovat s vaším pejskem, budete potřebovat připravit mu potřebné dokumenty a vybavit ho vhodnou výbavou. Mezi nejdůležitější povinnosti majitele psa patří kromě samozřejmě lékařské prohlídky a očkování také pas pro zvíře. Pokud plánujete cestovat do zahraničí, musíte mít pro svého psa rovněž prokazatelnou očkování proti vzteklině, které musí být starší než 21 dnů před příjezdem do cílové země. Kromě toho byste si měli zjistit, zda je zapotřebí očkování i proti jiným chorobám, například leptospiróze nebo parvoviru. Déle než měsíc před cestou je dobré zahájit proces doplňování nezbytných vakcín.

Druhou důležitou věcí, na kterou byste neměli zapomenout, jsou přípravy výbavy pro vášho psa. Je důležité, aby měl váš čtyřnohý kamarád při sobě dostatek jídla a vody, vhodnou přepravku a peřinky na spaní. Vhodnou variantou pro menší psy jsou tašky či tašky na rameno, zatímco pro větší psy se hodí spíše velké bedny, které umožňují dostatek pohybu. S sebou byste měli mít také pro pejska i dostatek hraček, aby neměl během cestování přílišnou nudu. A samozřejmě, nezapomeňte na správné rozehřátí před cestou a pravidelné procházky během cesty, aby se pejsek mohl vyčurat.

8. Jaké ubytování vybrat pro dovolenou s mazlíčkem

Pokud plánujete dovolenou se svým mazlíčkem, měli byste vybírat ubytování, které jejich přítomnost akceptuje. Existuje několik možností, jak toto potenciální omezení obejít. Mnoho hotelů a resortů v České republice se postaralo o příznivé podmínky pro hosty s mazlíčky, a to včetně zvláštních pokojů a neomezeného pohybu pro vaše zvíře.

Pokud se vydáváte na horskou dovolenou, hledání mazlíčkům přátelského ubytování může být složitější. Proto může být lepší zvážit pronájem chaty nebo apartmánu, které vám poskytnou dostatek prostoru pro celou rodinu, včetně vašeho mazlíčka. Navíc takto můžete ušetřit i na stravování při vaší dovolené, pokud se rozhodnete vařit sami. Vždy se ujistěte, že vlastník pronajímaného ubytování přijímá mazlíčky a ptejte se na podrobnosti ohledně poplatků a zásad.

 • Příklad ubytování, které přijímá domácí mazlíčky, zahrnuje například:
 • Hotel Manhattan v Praze
 • Hotel Vltava Beroun
 • Penzion a chatová osada Nová Pec u Lipenského jezera
 • Resort Darová v Krkonoších

Pamatujte si, že některá ubytování mohou vyžadovat:

 • Předchozí oznámení o příchodu s mazlíčkem
 • Dodržování určitých pravidel, jako jsou například vodítko či košík pro psa
 • Doplácení za přítomnost mazlíčka

Při plánování dovolené s mazlíčkem nezapomínejte, že chcete, aby byla příjemná pro celou rodinu, včetně vašeho domácího mazlíčka. Naleznete mnoho míst s přátelskou atmosférou pro vašeho psa nebo kočku, které vám poskytnou skvělé zážitky a pohodlí, což přispěje k příjemnému pobytu pro celou rodinu.

9. Horská turistika s psem: co byste měli vědět

Chystáte se na horu s vaším psím kamarádem? To bude určitě skvělá dovolená pro vás oba! Přestože to může být velmi zábavné, měli byste zvážit několik věcí před odjezdem.

 • Počasí: Nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí pro danou oblast, nejen pro vás, ale i pro vašeho psa. Mějte na paměti, že pes je mnohem citlivější na extrémní teploty, než člověk.
 • Potřeby psa: Ujistěte se, že má váš pes dostatečné množství jídla, vody a léků. Nenechte ho pít z řek nebo potoků, protože to může být nebezpečné.
 • Trasy: Zatímco vy si můžete vybrat jakoukoli stezku, na kterou máte chuť, není to pro vašeho psa vždy možné. Zkontrolujte, zda je stanovená trasa vhodná pro psy a zda neexistují žádné omezení.

Zkrátka, nezapomeňte, že vaše zvířecí kamarády mají specifické potřeby, zejména když jde o pohyb v horách. S rozumnými přípravami a plánováním ale můžete mít s vaším psem na horách skvělý čas a užít si nezapomenutelnou dovolenou.

10. Jak plánovat cestu s mazlíčkem: cenné rady pro majitele zvířat

Mají zvířata plánování cesty jakkoli ztížené? Nikdy ne holmes, jsou tu pro vás cenné rady a tipy, jak usnadnit přípravy a užít si skvělou dovolenou se svým mazlíčkem.

Za prvé je důležité zkontrolovat, zda zvolená destinace vůbec umožňuje pobyt s domácími zvířaty. Některé hotely a kempy mají přísné pravidla a zákazy, a tak je dobré si předem ověřit a vyhledat ubytování, kde jsou mazlíčci vítezství vítáni. Mezi oblíbené destinace patří například horská střediska nebo vesnice s řekou nebo jezerem, kde si na své přijdou i pejsci přízniví vodní fun.

 • Doporučená destinace: Chata Pod Rysmi v Tatrách
 • Doporučené ubytování pro psy: Hotel Zlatá hvězda v Hradci Králové
 • Doporučené ubytování pro kočky: Penzion U Tommase v Brně

A tak jsme se dnes společně učili, jak cestovat s domácím mazlíčkem. A víte co? Spousta lidí to pořád podceňuje a zůstává raději doma, místo aby si užili dobrodružství na cestách se svým nejlepším přítelem. Ale teď už víme, že není nic snazšího, než si připravit nějaké ty pamlsky, dostatek vody a slunce do batohu a vyrazit na své dobrodružství. Takže nic nebrání tomu, abyste se vy a váš mazlíček stali neohroženou párty na čtyřech nohách, ať už to bude letadlem, autem nebo vlakem. Hurá na cesty!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart