Jak najít nejlepší místa pro běhání

Tento článek je pro ty, kteří už mají vystaráno o dobré boty, funkční oblečení a dokonalý běžecký playlist. Ale kdeže si tyto přípravy vyzkoušet? Ne všechna místa jsou pro běhání stvořená, navíc každý preferuje něco jiného. Proto jsme se rozhodli, že pro vás shrneme nejlepší místa pro běhání! Pokud se chcete utopit v přírodě, nebo se obklopit městským ruchem, přečtěte si dále a najděte svoji ideální běžeckou trasu.

1. “Běhání není jen o krokách, ale i o místu!”

Vydejte se na běžeckou dovolenou do nejúchvatnějších míst v České republice!Běhání není jen o krokách, ale i o místu, kde běháte. Česká republika je skvělým místem pro běžeckou dovolenou, s množstvím krásných tras v přírodě. Navíc, běhání v přírodě je skvělý způsob, jak poznat krásy okolní krajiny a při tom si zlepšit zdraví!

Mezi nejpopulárnější běžecké destinace v České republice patří Šumava, Krkonoše nebo Žďárské vrchy. Pro zkušenější běžce jsou vhodnější náročnější hory, jako například Rychlebské hory nebo Orlické hory. Pokud preferujete spíše rovinaté trasy, určitě si zamilujete cyklostezky vedoucí napříč celou zemí.

Doporučené ubytování pro běžeckou dovolenou:

 • Běžecký hotel Šumava: Nachází se přímo v srdci Šumavy s přístupem ke krásným turistickým trasám.
 • Hotel Lesní Krčma: Nachází se v malebném údolí v Žďárských vrších s výbornou kuchyní a běžeckými trasami přímo u hotelu.
 • Wellness hotel Orea Resort Devět Skal: Nachází se v krásném prostředí Jeseníků a nabízí nejen běžecké trasy, ale také výborný wellness program.

Nemusíte se obávat, že byste neměli co dělat mimo běhání. Navštivte kulturní památky, navštivte místní restaurace a vyzkoušejte si místní speciality, nebo se odpočiňte v některém z mnoha wellness zařízení. V České republice si určitě přijdou na své s milovníci sportu, přírody i kultury!

2. “Najdi si své oblíbené běžecké místo a užij si své kmety!”

Pokud jsi běžeckým nadšencem, určitě znáš ten pocit, když se poddáš endorfinovému zážitku, který běhání nabízí. A co kdybys ho mohl prožívat na ještě zajímavějších a exotičtějších místech než jen po svém okolí?

České hory jsou sice nádherné, ale co tak zkusit běhání v zahraničí? Vybírat můžeš ze širokého spektra destinací: od plážových pobytů, přes horská údolí až po městské parky. Mezi naše oblíbené běžecké destinace patří např. Maroko, Turecko, Portugalsko nebo Itálie. Běhání na pláži, závodění v kopcích, běhačky kolem městských památek – možnosti jsou neomezené. Stačí si jen vybrat podle svých představ a vyrazit!

Co se týče dopravy a ubytování, máme pro tebe několik tipů. Zkoušeli jsme již různé varianty a máme zkušenosti s ubytováním v běhacím hotelu, stejně jako s dopravou letadlem či vlakem. Co je pro nás ale nejdůležitější, je pohodlnost během cestování a zdravá strava. Proto vždy vybíráme ubytování s možností snídaně a servírovaných jídel, které nás buď připravují na den plný běhání, nebo regenerují po něm. Určitě nevynecháváme ani svačiny a pitný režim – po kusech být!

3. “Kudy k rybníku nebo parku – jak najít inspirativní místa pro běhání”

Naše krásná země nabízí mnoho inspirativních míst určených pro běhání. Pokud se chcete vydat na procházku nebo běžecký trénink, a přitom se nechcete zbytečně daleko vozit, ideální je navštívit některý z našich parků nebo rybníků.

V Praze se určitě vyplatí navštívit nádherný Stromovkou, ve které můžete najít desítky kilometrů cest a chodníků určených pro běhání. Nevynechte ani běhání podél Vltavy, po pražských ostrovech nebo procházku na Petřín, která vám nabídne krásný výhled na hlavní město. V ostatních částech České republiky najdete spoustu dalších míst, jako jsou například Beskydy, Jeseníky, či Vysočina. Všechny tyto oblasti nabízejí krásnou přírodu, romantické údolí a dech beroucí výhledy, které vám rozhodně pomohou zapomenout na každodenní stres a problémy. Pro ubytování doporučujeme například rodinné penziony a kempy, v nichž se určitě dobře vyspíte a dostatečně odpočinete.

4. “Jak se vyvarovat nebezpečných míst a najít ideální trať?”

Zkoušeli jste najít novou a zajímavou cestu, ale nemyslíte si, že by to bylo bezpečné? Pokračování v čtení by vám mohlo pomoci vyhnout se nebezpečným místům a vybrat si ideální trasu, která vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou.

1. Myslete na bezpečnost: Rozhodně se vyhněte místům, která jsou pro svou kriminalitou nebezpečná. Zkontrolujte si, jaká místa byla náchylná na loupeže, přepady a další zločiny. Také přemýšlejte o nebezpečných aktivitách, například o extrémním sportování, což může vést k vážným zraněním. Pokud si nejste jisti, konzultujte s místním odborníkem, než se rozhodnete pro zvolení trasy.

2. Rozpočet: Pokud máte určitý rozpočet na to, kam byste chtěli jet, použijte webové stránky, které vám mohou pomoci najít nejlepší ceny na letenky a hotely. Pokud se vám nechce shánět informace sami, můžete kontaktovat cestovní kanceláře, které vám budou moci doporučit ty nejlepší nabídky a zájezdy. Také se podívejte na recenze na různých fórech a stránkách, což vám pomůže objevit nejlepší a nejlevnější možnost pro vaší cestu.

5. “Běhání nejen pro fitness, ale i pro zážitky – tipy na nejlepší okruhy”

Pokud hledáte cestu k seberealizaci a chcete běháním získat maximální pocit svobody, měli byste rozmanit a krásný výhled. Několik okruhů, které by vás mohly zaujmout, jsou:

 • Okruh kolem Šárky a Bílé skály – Tento okruh vám nabídne krásný výhled na město a jeho okolí. Okolo Šárky se můžete těšit na páteřní stromy, louky a brody. Všechny tyto krásy lze velmi dobře propojit při běhu, což vám přinese nejen pocit klidu, ale i jedinečné zážitky.
 • Okruh kolem Vltavy a Stromovky – Pokud vás lákají vodní plochy a zelené prostranství, může být tento okruh ta pravá volba. Na cestě se setkáte s mnoha zajímavostmi, jako například hradem Hvězda, Luníkem IX nebo Čertovkou. Určitě si užijete krásné pohledy na Vltavu a specifickou atmosféru na březích.

U každého okruhu najdete něco jiného a určitě si vyberete ten nejlepší pro sebe. Vždy zohledněte svou fyzičku, abyste si užili trasy co nejvíc. Užijte si běhání nejenom z pohledu fitness, ale i z hlediska krásy a zážitků.

6. “Změna prostředí je život a běhací nadílka!”

Změna prostředí je pro naše tělo i duši nesmírně důležitá. Protože třeba i běhání po celém roce v ten stejný park může být pro náš mozek unavující a nepřínosný. Protože náš mozek má rád změnu okolí, nové podněty a příležitost se k něčemu novému naučit.

Protože se snažíme o to, abyste měli co nejvíce z toho, co vás baví a co máte rádi, navrhujeme vám, abyste přemýšleli o svých preferencích a plánech na dovolenou. Pokud máte rádi běhání a chcete změnu prostředí, doporučujeme mnoho krásných a inspirovatelných míst k návštěvě. Například:

 • Vídeň, Rakousko – pro krásné parky a běhání okolo Dunaje
 • Barcelona, Španělsko – pro uběhnutí kilometrů po pláži a výhledy na moře
 • Cinque Terre, Itálie – pro krásné pobřeží a horské výhledy

U každého místa vám můžeme poskytnout doporučení ohledně dopravy a ubytování, abyste mohli plně využít svého pobytu. Stačí nám sdělit své preference a rozpočet, a my vás provedeme celým procesem naplánování vaší dovolené.

7. “Hledej běžecká místa, kde můžeš zapomenout na všechny starosti!”

Pokud jsi zapálený běžec a chceš si dopřát nezapomenutelný zážitek, nemusíš hledat dál! Existuje mnoho běžeckých tras po celém světě, které tě okouzlí krásným výhledem a naplní tvou duši klidem a pohodou. Pokud potřebuješ inspiraci, jsme tady pro tebe! Níže najdeš několik míst, kde můžeš zapomenout na všechny starosti a užít si běh v naprostém klidu.

1. Rovinatá trasa okolo jezera Tahoe, Kalifornie – tato běžecká trasa tě zavede kolem krásného jezera, které se nachází na hranici Kalifornie a Nevady. Trasa je zcela rovinatá a má nádherné výhledy na okolní hory a jezero. Pokud se rozhodneš vyrazit sem na podzim, můžeš se těšit na krásné západy slunce a barevné listí.

2. Běh v zasněžených horách – pokud máš rád běhání v horách a nevadí ti trocha sněhu, rozhodně si zkus běh v zasněženém prostředí. Výhled na zasněžené hory, ticho a klid během běhu, a čerstvý horský vzduch někdy stačí k tomu, abys zapomněl na všechny starosti. Zkus se podívat na běžecké trasy v Alpách, Dolomitech nebo Rockymountainském národním parku.

8. “Proč se nevydat běhat za městem? Hledání klidu místo shonu!”

Vydej se na útěk od shonu!

Máš všeho dost? Potřebuješ nějaký čas na odpočinek a rekreační dovolenou? Tak pojď s námi na krásný odpočinkový víkend. Pokud se cítíš vycerpaný a hledáš relax, víkend mimo město je tím pravým řešením. Následující destinace Tě vynesou z každodenního shonu a opět se připojíš k přírodě a kořenům.

 • 1. Krkonoše: První na seznamu destinací je legendární Krkonoše. Místo, kde můžeš kdykoliv zažít klid a úžasnou přírodu. Můžeš si zvolit z několika turistických tras a podniknout tak procházku s přírodou jako průvodce a nechat se unášet Energie Krkonoš.
 • 2. Moravský Kras: Další na seznamu je Moravský Kras. Tady můžeš ochutnat lokální potraviny a vychutnat si stezky spjaté s historií tohoto úžasného místa. Je to skvělé místo pro milovníky přírody, kteří milují přírodní scenérie a pěší turistiku.

Tak neváhej nás kontaktovat. Společně s Tebou rádi plánujeme ideální dovolenou.

9. “Portály, komunity nebo aplikace – jak snadno najít běžecké okruhy?”

Hledáte tipy na běžecké okruhy ve vašem městě či oblíbeném rekreačním středisku? Zkuste se podívat na různé portály, komunity nebo aplikace, které vám mohou ulehčit hledání. Níže najdete několik tipů:

 • V RunCzech aplikaci si můžete snadno najít trasy běhů i další informace o běžeckých závodech po celé České republice. Navíc získáváte body za každý běh, které můžete vyměňovat za slevy na startovném.
 • Na portálu Běhej.com můžete najít stovky tréninkových plánů pro začátečníky i pokročilé běžce, což vám usnadní plánování tréninkového cyklu. V sekci “Mapy a trasy” pak můžete vyhledat běžecké okruhy v různých lokalitách s podrobným popisem trasy a fotografie.
 • Pro hledání běžeckých tras pomocí GPS využijte aplikaci Endomondo. Ta nabízí mnoho funkcí včetně měření rychlosti, vzdálenosti, času a spálených kalorií. Navíc můžete trasy sdílet s přáteli a soutěžit s nimi pomocí virtuálních medailí.

Nyní snad už nebudete mít problém najít ideální trať na své oblíbené hřišti. Stačí jen použít některou z výše zmíněných aplikací a komunit a užít si běžecké hody v přírodě nebo v městských parcích!

10. “Jogging není žádný kšeft – bezpečnostní tipy pro hledání ideálních běžeckých míst!

10.

Pokud jste běžec, určitě víte, jak důležité je zvolit si správné běžecké místo. Ať už jste začátečník nebo pokročilý běžec, bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Zde najdete pár tipů, jak najít ideální běžecké místo a zároveň si užít svůj běžecký zážitek naplno!

Jak najít bezpečné běžecké místo?

 • Prozkoumejte okolí. Dbejte na to, abyste si prohlédli okolí vašeho tréninkového místa, abyste věděli, kde jsou polohy osvětlení a kamera na sledování veřejných míst. Vyvarujte se běhu v temných a izolovaných oblastech.
 • Vyhledejte běžecké stezky. Pokud hledáte nejlepší místo pro běh, h ledáte něco bezpečného a příjemného . Můžete si vybrat běžecké stezky, kde jsou k dispozici spousta lidí v době běhu. Můžete také vyhledat veřejné parky s celkovou bezpečností pro běžce a cyklisty.

Tož, to by bylo všechno pro dnešek! Doufáme, že jsme tě naplnili inspirací a hlavně motivací najít si to své dokonalé místo pro běhání. Ať už se rozhodneš pro lesní cesty, městské parky či pobřeží moře, nezapomeň si užít každý jeden okamžik, který ti běhání nabízí. Protože když se běhání stane tvým koníčkem, nejlepší místa tě budou všude provázet. Tak dobrou chuť k posilněnému tělu i duši a brzy se zase potkáme u nějakého nového sportovního dobrodružství!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart