Jak najít nejlepší místa pro plavání

Léto je tady a já vím, co vás trápí – kde najít nejlepší místa pro plavání. Protože přemýšlím stejně jako vy, dostal jsem se do práce a vysloveně se potopil do světa tajemných jezer, křišťálově čistých řek a sladkovodních lagun. A teď se budu s vámi dělit svým cenným know-how, když jde o hledání těch nejkrásnějších míst pro koupání. Tak hoďme kotvu a vykročme do neznáma!

1. Dovolená na pláži se blíží, ale nevíte, kam vyrazit koupat?

Plážová dovolená je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak trávit letní prázdniny. Pokud stále váháte, kam vyrazit koupat, máme pro vás několik tipů, kam se vydat a co si nenechat ujít.

Pokud hledáte klidnou a romantickou atmosféru, doporučujeme navštívit pláže v Chorvatsku. Pláže jako Zlatni Rat, Paklenica nebo Zrće jsou oblíbené nejen mezi turisty, ale i mezi místními. Na těchto plážích si můžete vychutnat klidné prostředí a krásnou přírodu. Pokud je pro vás důležité mít co největší výběr restaurací a barů, navštivte plážové letovisko ve Španělsku, jako je třeba Malaga nebo Barcelona. Zde najdete skvělé možnosti pro večerní zábavu a restaurace nabízejí nejlepší místní kulinářské speciality.

Cestování a ubytování

Pokud se rozhodnete letět do ciziny, doporučujeme si zjistit, jaké jsou aktuální podmínky pro vstup do té které země kvůli covid-19. Ubytování se dá najít například na Airbnb nebo Booking.com, kde si můžete vybrat z široké nabídky apartmánů nebo hotelů. Pokud se budete pohybovat v rámci daného města, doporučujeme jet s místní veřejnou dopravou. Ve většině měst najdete autobusy nebo metro, které vás rychle a pohodlně dopraví na místo určení. Pokud se přece jen rozhodnete pro použití taxi služby, měli byste mít na paměti, že ceny mohou být o dost vyšší než u místních dopravních prostředků.

2. Žhavé tipy na skvělá místa pro plavání, která vás dostanou!

Je léto tady a je čas na plavání! Pokud hledáte skvělá místa, kde si můžete užít slunce a vodu, mám pro vás pár nápadů. Tyto destinace jsou skvělé pro celou rodinu, páry nebo sólo cestovatele. Tak si vezměte plavky a sluneční brýle a buďte připraveni na nezapomenutelnou dovolenou!

 • Bali, Indonésie – Bali je známý svými krásnými plážemi a oceány s čistou vodou. Najdete zde destinace pro všechny typy plavání, od surfování až po potápění. Pokud máte rádi klidnější prostředí, můžete se těšit na procházky podél říček a jezer. Kniha ubytování v blízkosti pláže a užijte si tuto nezapomenutelnou dovolenou.
 • Havaj, Spojené státy – Havajské ostrovy jsou proslulé svými krásnými plážemi a modrou vodou. Najdete zde mnoho pláží, kde si můžete užít klidné nebo adrenalinové plavání. Můžete si také vyzkoušet surfování, kajakářství a potápění. S lůžky v plážovém resortu můžete být jen krok od zábavy a adrenalinových sportů.

3. Chcete se vyhnout přeplněným plážím? Řešíme tohle klišé!

Pokud hledáte dovolenou, na které se nemusíte tísnit na pláži s tisíci dalšími turisty, máme pro vás skvělé tipy. I když patří k mořským destinacím, tady budete mít dostatek místa pro svůj klid a pohodu.

Na prvním místě doporučujeme pláže v Chorvatsku, které se neztratí ani vedle těch nejkrásnějších pláží v Řecku. Protože ale nejsou tak vyhledávané, můžete si tady bez problémů najít kousek pláže, kde si budete moci užívat nekonečný klid a soukromí. Mezi ty nejkrásnější patří třeba pláže u Zadaru nebo v okolí Splitu. Vyřiďte si ale předběžně, zda jsou pláže vybaveny a jestli máte dostatek jídla a pití na celý den.

Další mořskou destinací, na kterou se vyplatí vyrazit, je Makedonie. Tady jsou pláže mnohem klidnější než v sousedním Řecku a nabídnou vám to nejkrásnější azurové moře, jaké jste kdy viděli. Mezi nejkrásnější pláže patří Divine pláž nebo Stomio. A protože Makedonie není tak hojně navštěvovaná, budete tu moci v klidu relaxovat a užít si svou zaslouženou dovolenou.

4. Jak najít pláž s nejoblíbenějšími místy na koupání v Česku?

To je otázka, na kterou odpovíme v tomto příspěvku. Pokud hledáte ideální místo pro letní dovolenou, máte na výběr hned několik krásných a oblíbených pláží v Česku.

Začneme třeba s plážemi na Lipně, které nabízejí čistou vodu, písčité pláže a příjemné okolí. Některé z našich nejoblíbenějších míst zahrnují Vyšší Brod, kde najdete krásné písečné břehy a dokonce i restauraci na pláži. Dalším skvělým místem je Frymburk, který nabízí nejen báječnou pláž, ale i krásné výhledy na Lipno a kvalitní restaurace a kavárny v blízkosti.

Pokud to všechno vypadá slibně, zvažte rezervaci pobytu v sousedících městech, jako je Český Krumlov nebo Jindřichův Hradec. Tyto krásné historické města nabízejí řadu kulturních atrakcí a nabízejí výborné restaurace a skvělé ubytování pro každého, kdo hledá pláž s nejoblíbenějšími místy na koupání na českém území.

5. Náš průvodce nejlepšími místy pro plavání v českých jezerech a přehradách

je tady! Pokud hledáte nejlepší místa, kde se zchladit v létě, máme pro vás několik tipů. V ČR se dá najít hodně přírodních koupališť, které otevírají své brány v létě a nabízí nejen možnost koupání, ale i další zábavu, jako je například rybaření, slunění či vodní sporty.

Jezero Lipno by mělo být na seznamu míst, které stojí za návštěvu. Je to největší nádrž v České republice, která se nachází v Jihočeském kraji a nabízí nejen koupání, ale také cykloturistiku, turistiku a další aktivní zážitky. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi můžete najít v místních kempech. Pokud hledáte něco exkluzivnějšího, doporučujeme si najmout luxusní vodu. Připravte si víno a užijte si romantickou plavbu na jezeře Lipno při západu slunce.

6. Rozšiřte své oblíbené pláže seznamem nových lokalit k plavání!

Pokud zařadíte do svého itineráře pláže, znamená to, že se chystáte na dokonalou dovolenou, ale neomezujte se jen na ty oblíbené a známé. Nejlepší pláže jsou ty, které objevíte sami. Víte, jak se říká – cesta je cíl. A tak Vám přinášíme několik tipů na krásné pláže, které by jste mohli zařadit do Vašeho seznamu a nezapomenutelně si tak prodloužit léto!

1. Lofoten, Norsko – neuvěřitelné fjordy, bílé lamy a jemný písek. Pláže v Lofotenu jsou velmi čisté a zároveň divoké, ještě navíc protkané vodopády, které Vás udrží v chladu až do pozdního odpoledne.
2. El Nido, Filipíny – impozantní přírodní scenérie, živé korálové útesy a krásné písečné pláže kvůli kterým se sem objevují stále méně ukrytí turisté. Perfektní místo pro ty, kteří hledají klid.

Nezapomeňte, že tyto pláže nejsou snadno dostupné, a proto si svůj výlet naplánujte dopředu, kde zahrnete i potřebné cestovní a ubytovací tipy. Ale to vše Vám rádi pomůžeme sestavit. Tak užijte si dovolenou, jako byste už nikdy nemuseli domů!

7. Znáte ty úchvatné, méně známé nebo tajné pláže v ČR? My ano!

 • Velké Dářko: Možná jste o tomto malém rybníčku už slyšeli, ale pravděpodobně netušíte, že se na jeho břehu nachází krásná písečná pláž s dokonalým výhledem na okolní lesy. Když vás omrzí koupání, můžete si pronajmout vesla a projet se po rybníce.
 • Pláž u Štěrkoviště: Tuto krásnou pláž najdete v přírodní rezervaci Bílé Karpaty poblíž obce Strání. Je to skvělé místo pro milovníky klidných koupání a pěkného výhledu na kopce. Stejně jako Velké Dářko, tato pláž není tak známá a tedy mnohem klidnější než ty oblíbenější.

Když si pláž u Štěrkoviště navštívíte, určitě si nezapomeňte udělat procházku po přírodní rezervaci a učastnit se prohlídek přírody, které se pořádají v letních měsících. Pokud se chcete pokochat výhledem na krásnou krajinu, vydejte se na nejbližší vrchol a užijte si ten pocit svobody.

8. Proč se už nemusíte o hráz bát? Výběr nejlepších míst k plavání u přehrad

S letním sluncem se v naší krásné zemi stávají přehrady stále oblíbenějšími místy pro koupání a odpočinek u vody. Vyrazit si na výlet s rodinou či partou kamarádů na některou z přehrad je vynikajícím způsobem, jak utéct od každodenní reality. A proč se už nemusíte o hráz bát? Dnes už jsou přehrady plně zabezpečené a návštěvníci se mohou těšit nejen z koupání, ale také z krásného okolí, které nabízí mnoho aktivit.

Mezi nejlepší místa k plavání na přehradách patří bezesporu Velké Dářko, které si oblíbíte nejen pro jeho velikost a teplou vodu, ale také pro množství vodních atrakcí pro dospělé i děti. Pokud máte rádi vodní sporty, rozhodně nevynechejte přehradu Mušov, kde si můžete zapůjčit lodě, čluny a dokonce i windsurfingovou výbavu. Na Vranovské přehradě navíc najdete množství písečných pláží s pozvolným vstupem do vody, takže se tam nudit rozhodně nebudete.

 • Velké Dářko – velký výběr vodních atrakcí pro celou rodinu
 • Mušov – možnosti zapůjčení loděk a windsurfingu
 • Vranovská přehrada – množství písečných pláží s pozvolným vstupem do vody

Užijte si letní vedra a zkusíte vyrazit k některé z našich krásných přehrad. Kterou vyberete vy?

9. Nová lokalita, nové překvapení – kam zavítat pro dokonalý koupací zážitek?

Pokud patříte k těm, kdo se v létě nejvíc těší na koupání a vychutnávání si sluncem zalitého pobřeží, neváhejte a vydejte se objevovat nové pláže v naší krásné zemi. Naši klimatici v posledních letech skutečně přeje, a tak se můžete těšit na teplé a slunečné dny ve městech i v přírodě, a to prakticky po celém území.

Pokud se cestou na pláž rádi projdete nějakým malebným historickým městem nebo si naopak užijete klidu a přírody daleko od civilizace, máme pro vás několik tipů, kam se vydat. Více soukromí a méně turistů najdete například u velkých přehradních nádrží, jako jsou Lipno nebo Orlická přehrada. Pokud vám zase více sedí život na pobřeží, určitě neváhejte a zamiřte vstříc nejjižnější pláži v Česku – v Rané u Jihlavy.

 • Lipno – největší přehradní nádrž v ČR, ideální pro rodiny s dětmi
 • Orlická přehrada – horská krajina a množství skalních pískoven
 • Máchovo jezero – oblíbená destinace s výbornými možnostmi koupání a přístupu do vody
 • Bezděz – kouzelné místo s hrady a romantickými zákoutími
 • Raná – nejjižnější pláž v ČR, čistý jezerní vodní příkop

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli destinaci, určitě si nenechte ujít výběr z pokrmů regionální kuchyně. Kromě klasických možností jako třeba opečené buřty najdete v každé oblasti i regionální speciality, ze kterých si můžete dát do těla i na pláži. Přeji vám krásné léto plné slunce, koupání a zážitků!

10. Chtěli byste si užít plážový den na samotě? Najděte si své tajné místo pro plavání bez turistů!

Pokud potřebujete přestávku od turistických davů a hledáte tajné místo pro plážový den, máme pro vás několik tipů. Tyto pláže nejsou přeplněné a nabízejí klidné a relaxační prostředí pro ty, kteří touží po troše soukromí.

 • Zlatni Rat, Brač – Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí být v kontaktu s přírodou. Pláž je obklopena krásnou přírodou a nabízí čistou vodu pro koupání. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete zůstat v kempu poblíž pláže.
 • Stiniva, Vis – Toto tajné místo je jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Stezka k pláži vás provede úzkým kaňonem, který vám umožní vidět úchvatnou přírodu. Pokud hledáte relaxaci a odpočinek, budete tady jako v ráji.

Tyto tajné pláže nejsou na mapách, takže si musíte dát trochu práce, abyste je našli. Ale když je najdete, budete rádi, že jste si našli své vlastní tajné místo. Užijte si klid, relaxaci a krásnou přírodu v těchto tajných plážích!

A tak teda doufáme, že se vám náš seznam nejlepších míst pro plavání líbil a že jste se od něj nejenom pobavili, ale i poučili. Nicméně, nezapomeňte si vždycky dávat pozor, když jdete k vodě, a dodržovat pokyny a značky. Ať už se chystáte na některou z našich doporučených lokalit, nebo jinam, přejeme vám hodně zábavy a pohody u vody. A kdo ví, třeba se na některém z těchto míst potkáme a společně si užijeme skvělého koupání!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart