Jak najít nejlepší místa pro pozorování slonů

Čau všichni! Jak se máte? Já jsem tady aby vám pověděla o mým oblíbeným koníčku – pozorování slonů! Pokud jste neslyšeli o téhle aktivitě, pak už se máte na co těšit. Pokud už jste se s tímto rádcem čas od času setkali, ale stále hledáte to nejlepší místo pro pozorování slonů – také se máte na co těšit! V tomto článku vám prozradím, jak najít ty nejlepší lokality pro sloní diváky. Jste připraveni se dostat do akce? Připoutejte se a užijte si to!

1. Pralesy, řeky a močály: Kde hledat ty největší slony v ČR?

Pro ty, kteří se chtějí vydat v přírodě a pozorovat místní zvířata, je Česká republika ideálním místem. Pokud chcete vidět největší slony v ČR, musíte se podívat do oblasti pralesů, řek a močálů. Níže najdete několik oblastí, kde můžete vidět tyto velké savce.

 • Krkonoše: Krkonoše jsou domovem největších slonů v ČR. Pokud se vydáte na turistické stezky v této oblasti, můžete vidět tyto impozantní zvířata hlídající svoje oblasti.
 • Česká Sibiř: Tato oblast je známá svou divokou přírodou a plno slonů. Pokud se chystáte do této oblasti, nezapomeňte na batoh s foťákem a dalekohledem, abyste vše zdokumentovali.
 • Šumava: Šumava je další oblast, kde můžete vidět největší slony v ČR. Pokud se chystáte na turistickou stezku, buďte opatrní a poslouchejte radu místních průvodců, jak se slonům vyhnout.

Pokud chcete vidět největší slony v ČR, nyní víte, kde začít svou cestu. Nezapomeňte si přibalit vybavení na pozorování zvířat a užijte si nezapomenutelnou přírodní zkušenost.

2. Zapomeňte na ZOO: Tady jsou místa, kde se můžete setkat s divokými slony!

Pokud jste milovníkem divoké přírody a exotických zvířat, musíte navštívit tyto úžasné destinace! Zapomeňte na nudné a přemnožené ZOO, tady si opravdu přijdete na své. Vyrážíme na dobrodružnou cestu za slony, tygry, žirafami a dalšími fascinujícími tvory!

1. Khao Yai National Park, Thajsko – V tomto národním parku najdete nejen krásnou přírodu a úchvatné vodopády, ale také spoustu divokých slonů! Buďte ale opatrní, nejsou zvyklí na lidi a mohou být nebezpeční. Nejlepším způsobem, jak obdivovat tato majestátní zvířata, je s jízdou na slonovi a jít na safari do hloubky parku.

2. Maasai Mara National Reserve, Keňa – Pokud hledáte exotickou a nepředstavitelně krásnou krajinu, Maasai Mara je pro vás tou pravou volbou. Setkáte se zde s divokými zvířaty, jako jsou sloni, lvi, gepardi, žirafy nebo tygři. Pro opravdu romantický zážitek v Maasai Mara si můžete objednat soukromé safari s piknikem uprostřed savany. Budete mít tak možnost poslovat přírodní krásy, aniž byste narušili klid a mír, které zde panují.

Tak co na to? Pokud toužíte po dobrodružství a potřebujete únik z každodenní reality, výlet do Khao Yai nebo Maasai Mara zaručuje úžasný zážitek. Rozhodně se ale neztrácejte mezi masy turistů v nudných ZOO a zkuste něco nového, vzrušujícího a krásného!

3. Být slonem na den: Jak najít perfektní místo k pozorování těchto nádherných zvířat

Pokud jste fanoušky slonů, určitě byste si měli zařadit návštěvu některého z rezervací výhradně pro slony na seznam vašich aktivit v Afrika. Jedním z nejpopulárnějších míst je Reservat proudící řeky Luangwa v Zambijské republice, kde je možné pozorovat slony v jejich přirozeném prostředí v obrovském množství. V oblasti Tree Tops a Kapamba, které jsou součástí rezervace, můžete dokonce sledovat slony z balkonu vaší luxusní chaty, což je zážitek, který si rozhodně zapamatujete na celý život.

Dalším skvělým místem k pozorování slonů je Samburu rezervace v Keni. Tuto oblast mohou návštěvníci navštěvovat po celý rok, ale nejlepší čas k pozorování těchto zvířat je v období od června do září. Samburu rezervace je domovem pro specifický druh slonů – Samburu sloni, kteří jsou menší a mají tmavší kůži než ostatní sloni. Doporučujeme ubytovat se v luxusním kempu nebo v hotelu v Lodwari Gate, který je bránou do Samburu a co vám umožní neuvěřitelné zážitky i mimo samotnou rezervaci.

4. Sloni v ohrožení: Kde se nacházejí ty nejlepší rezervace pro jejich chráněný výskyt?

Pokud máte rádi slony a chtěli byste je vidět v jejich přirozeném prostředí, tak vám nabízíme několik skvělých tipů na rezervace, kde se budou sloni cítit opravdu jako doma. Zařiďte si svou cestu a přidejte slony do svého cestovatelského zážitku!

Zambijská rezervace Kafue: Tato oblast nabízí celkem 22 tisíc kilometrů čtverečních oblastí, které jsou plné úžasné divoké přírody. Rezervace Kafue obývají ohrožení sloni a antiopy, kteří zde mohou vést přirozený a klidný život. Ubytovat se můžete v luxusních kempech nebo domečkách. Zde se budete cítit opravdu jako v exotickém ráji.

Rezervace Tarangiré v Tanzanii: V této tanzanské rezervaci se nachází největší populace slonů v celém světě. Navštivte tento park během plného měsíce, kdy sloni migrují přes řeku a procházejí krajinou s oběma vodními tělesy. Pokud se rozhodnete zůstat během tohoto období, doporučujeme si zarezervovat ubytování dopředu, protože se zde schází více lidí.

5. Na safari v ČR: Výlety našich snů do vrchovatých zabitých plání, kde žijí sloni

Zamilujete si náš nový výlet do malebného Česka, kde můžete zažít skvělou dobrodružnou cestu na sloní safari. Prozkoumejte vrchovaté zabitké pláně jako nikdy předtím a zároveň zažijte nádhernou přírodu České země. Můžete si vybrat z několika různých tras včetně trasy se slony; zvolte si tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a zájmům.

Je to perfektní příležitost pro každého, kdo se chtějí vrátit do přírody a vidět slony v jejich přirozeném prostředí. Ubytování zahrnuje luxusní safari stany s krásným výhledem na přírodu okolo a více se dozvíte o životě slonů od odborníků na této cestě plné adrenalinu. Pro všechny, kteří hledají něco nového a eletizního, čeká na nich toto intenzivní safari v srdci České krajiny. Přijďte a užijte si to s námi!

6. Stále více slonů v naší zemi: Kde se zaměřit na pozorování tohoto rostoucího populace?

V posledních letech došlo v naší zemi k významnému nárůstu sloní populace. Pokud patříte mezi milovníky zvířat a rádi byste si při své cestě užili i něco jiného než jen běžné turistické atrakce, není nic lepšího než se vypravit na pozorování těchto impozantních tvorů. Zde jsou některé z nejlepších míst v zemi, kde si můžete užít pozorování slonů.

 • Národní park Yala – tento národní park se nachází na jihu země a je známý svou bohatou divokou zvěří. Pokud máte štěstí, můžete zde vidět jak slony, tak i tygry, leopardy a spoustu dalších druhů zvířat.
 • Pinnawala – tato sloní rezervace se nachází nedaleko Kandy a nabízí možnost pozorování slonů v přirozeném prostředí. Zde můžete vidět slony v různých věkových kategoriích a dokonce se s nimi i koupat.

Pokud se vydáte na cestu za pozorováním slonů, důležité je volit ubytování, které bude mít na tento zážitek blízko a zároveň bude poskytovat pohodlí, které potřebujete po celodenním putování divočinou. Zvažte možnosti jako jsou luxusní kempy nebo snadné přístupy k národním parkům. Také nezapomeňte na dopravu. Určitě budete potřebovat půjčit si místního průvodce nebo si objednat výlet s jedním z místních poskytovatelů.

7. Budeme ticho: Jak se dostat blíže k divokým slonům, aniž byste je vyplašili

Pokud jste milovníkem divoké přírody a chcete zažít nezapomenutelný zážitek, potom vám návštěva divokých slonů určitě nesmí uniknout. Avšak, abyste při své cestě k nim nezvládli vyplašit celou jejich rodinu, je třeba být velmi opatrní.

V první řadě, doporučujeme najmout si místního průvodce, který vám poradí, kam v dané oblasti jet, kde jsou sloni nejčastěji spatřováni a jak se k nim dostat bezpečně. Důležité je také dodržovat základní pravidla, jako například udržovat klid a ticho, nepřibližovat se k nim příliš blízko a nesnažit se je přitahovat pozorností.

 • Budete potřebovat:
  • Průvodce
  • Kompas
  • Mapa oblasti
 • Doporučené oblečení:
  • Tmavé barvy
  • Boty na chození
  • Dlohé kalhoty a rukávy
  • Klobouk nebo kšiltovka

8. Prostor pro potenciální fotografy: Jak najít ten správný úhel pro vaše fotografie slonů?

Pokud jste zanícený fotograf a máte ve své sbírce spoustu fotografií z cest, určitě vám nebude vadit, když bude váš fotoaparát po celou dobu nabitý. Navštivte Afriku a získejte několik nezapomenutelných zážitků. Hledáte-li perfektní úhel pro fotografování slonů, můžete se vydat na safari. Experti před výletem navrhnou nejlepší body na fotografování a zajišťují, že se dostanete k zajímavým místům.

Pro vaše bezpečí a pohodlí si můžete najmout auto s řidičem a pokud cestujete s větší skupinou, můžete si objednat celý vůz. Samozřejmě, pokud je vaše cesta plánována na delší čas, vyplatí se zajistit si dostatek zdrojů vody, jídla a nabíječek pro vaše zařízení. Vyberte si ubytování, které vám bude vyhovovat, bude-li to chatrč, kemp nebo luxusní hotel. K porovnání různých možností si můžete prohlédnout recenze od ostatních cestovatelů na internetu. Hlavní je, aby vám místo vyhovovalo a umožnilo vám nezapomenutelné zážitky a fotografie.

9. Setkání se slonem: Kdy je ten nejlepší čas, kdy se můžete těší skvělým pozorováním?

Pokud chcete zažít jedinečný zážitek setkání se slonem, je důležité vědět, že existují období, kdy jsou tyto mohutné zvířata nejaktivnější a bezpečnější k pozorování. Nejlepší čas na pozorování slonů je během suchých měsíců, kdy se sloni mohou shromažďovat v parcích, jezerech a řekách, aby si doplnili tekutiny. Tento čas obvykle připadá na měsíce leden až březen, ale mnoho míst může být závislé na konkrétním geografickém umístění.

Pokud hledáte nejlepší místa, kde můžete vidět slony v přirozeném prostředí, měli byste zvážit návštěvu národních parků a rezervací v Africe, jako jsou například Masai Mara, Serengeti, Kruger National Park a Okavango Delta. Tyto parky mají největší populace slonů, což znamená větší šanci na pozorování těchto zvířat. Kromě toho můžete také navštívit velké sloní sirotčince, jako je například Daphne Sheldrick Wildlife Trust v Nairobi, Keni, kde můžete vidět, jak ošetřovatelé péčí o malé slony a připravují je na návrat do divočiny.

10. Nejlepší místa pro pozorování slonů v ČR: Může to trvat trochu práce, ale čekání se vyplatí!

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek uprostřed české kotliny, doporučujeme si vyrazit na pozorování slonů. Ano, čtete správně, sloni se skutečně vyskytují i v naší zemi! Jen to nejdůležitější – kde je hledat?

Nejlépe vám na vašem putování poradí turistická příručka. My vám ale nabízíme několik zajímavých tipů na místa, kde se dají sloni s největší pravděpodobností objevit. Pro návštěvu těchto lokalit vám může být užitečné zapůjčit si terénní auto, ideálně s místy na přespání, nebo si zajistit ubytování v okolí. Vyhrazení času na pozorování slonů se ale rozhodně vyplatí. Kde můžete tedy v ČR slony spatřit?

– Krkonoše aJizerské hory: Velkým lákadlem je Krkonošský národní park, který se vyznačuje nádhernou krajinou, ale také některými velkými savci, jako jsou losi nebo dokonce sloni.
– Polabí: Pokud zvolíte menší území, polabské louky vám nabídnou spoustu krásných míst ke sledování života mnoha druhů, včetně slonů. Obecně se vyplatí vyrazit tam, kde je dostatek vodních ploch.

Buďte tedy trpěliví, užijte si krásy české krajiny a otáčejte pohledem tam, kde se mohou objevit nějaké nevšední zvířecí druhy. Sloni u nás opravdu žijí a když se na ně zaměříte, můžete mít nádherný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.

Až příště budete řešit dilema, kam si vyrazit na nezapomenutelný výlet, zkuste svoji seznamku obohatit o vyhledání nejlepších míst pro pozorování slonů. Nejenže si užijete jedinečné zážitky, ale i možná si odnesete moudrost, jak se správně zachovat v přítomnosti těchto majestátních zvířat. A pokud máte štěstí na setkání s těmito obry, nezapomeňte se s nimi pozdravit – třeba si získáte nového kamaráda na život a na smrt. Tak ať máte tu správnou dávku odvahy a neváhejte si vyrazit za dobrodružstvím za hranice své komfortní zóny. Máte-li štěstí a jste na tom správném místě, nemusíte se bát ani o výhled na klasickou africkou savanu či buš, kterou vám odkryjí vaše putování. Pořád však platí, že nejlepší vzpomínky vznikají na místech, kde se citíte šťastní, svobodní a uvolnění. A věřte, že setkání s těmito křehkými a přesto mocnými obry slonů vás takové pocity rozhodně neochudí.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart