Jak najít nejlepší místa pro pozorování zvířat

Takové to roztomilé zvířátko se ti dneska v lesích nepředvede každý den. A když už se konečně setkáš s místním obojživelníkem, tak je škoda, že máš u sebe jenom mobilní telefon. Kde ale najít ta nejlepší místa, kde budeš mít šanci zahlédnout divokou zvěř? No jasně, že ti pomůžu a poradím, co a kde hledat, protože s tím mám nějaké tušení. A když už najdeme to pravé místo, tak doufám, že vyzbrojeni dalekohledem a aparát připravený k focení, budeme mít co největší šanci na perfektní záběry.

1. “Za dobrodružstvím do divočiny: Jak najít nejlepší místa k pozorování zvířat”

Pokud jste milovníkem přírody a rádi byste zažili něco opravdu neuvěřitelného, neváhejte zajet do divočiny a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Zde najdete několik tipů na místa, kde se dají vidět nejenom zvířata, ale také užít si přírodní krásy.

 • Yoho National Park, Kanada: Tento park má širokou škálu volně žijících zvířat, mezi které patří jeleni, losi, medvědi, rys a mnoho dalších. Z parku také najdete mnoho uklidňujících a krásných vodopádů a jezer, které poskytují dokonalou kulisu pro pozorování zvířat.
 • Yellowstone National Park, USA: Park Yellowstone vás přivítá jeleny, losy, bizony, vlky a dokonce i grizzly. Pokud máte velké štěstí, můžete dokonce spatřit i vzácného dravce – rysa kanadského.

2. “Safari v Čechách: Jak najít nejkrásnější zákoutí s divokými zvířaty”

Říkáte si, že v Čechách nenajdete divoké zvíře ani za nic? Opak je pravdou! Pokud toužíte vidět vlky, rysy nebo dokonce losy, neváhejte a vyrazte na safari do našich krásných lesů.

 • Zachraňte vlky – Podpořte nadaci Vlčí dům, která se snaží zachovat populace vlků v Čechách. Sledujte je v jejich přirozeném prostředí ve Šumavě nebo Boubínském pralese.
 • Výprava s průvodcem – Pokud preferujete osobní výpravu s průvodcem, neváhejte se obrátit na českou společnost WildWatch. Nabízejí individuální exkurze přesně podle vašich preferencí.
 • Prohlídka na kole – Pokud chcete spojit safari s aktivním odpočinkem, zvažte prohlídku na kole. Na Šumavě a v Krkonoších najdete mnoho cyklostezek, které prochází krásnou krajinou plnou divokých zvířat.

A pokud si chcete užít něco více luxusního, navštivte prvotřídní resorty jako je Bohemian Grove. Nabízejí luxusní ubytování a potřebnou infrastrukturu pro exkurze do okolní přírody na divoká zvířata.

 • Bohemian Grove – Luxusní resort nacházející se uprostřed národního parku Šumava. Nabízí jedinečné zážitky divoké přírody a prvotřídní služby.
 • Zámeček Závišice – Pokud hledáte něco intimnějšího, zvažte pobyt v Zámečku Závišice, který nabízí ubytování v historické budově z počátku 20. století. Nachází se v blízkosti křtiny řeky Sázavy a poblíž mnohých turistických tras.

Jakýkoli z výše uvedených tipů Vám nabídne nejen úžasný pohled do života divokých zvířat v Čechách, ale také možnost k relaxaci a relaxaci v krásné přírodě. Tak co ještě čekáte? Vydejte se na safari a odhalte krásy naší vlasti!

3. “Lovci dobrodružství, pozor! Tady máme návod, jak najít tajné hnízdiště zvířat”

Češi, kteří se chtějí vrhnout do dobrodružství, alespoň jedno tajné hnízdiště zvířat musí vidět. Pokud patříte mezi ně, máme pro vás návod kde se ubytovat a jak se dopravit do těch nejzajímavějších destinací. Celý svět je plný fascinujících míst, ale v následujících řádcích najdete nejzajímavější hnízdiště zvířat, které existují.

 • Maasai Mara, Keňa – Pro milovníky savany je toto místo nejlepším místem k návštěvě. Vidět tu můžete leopardy, slony, levharty, gepardy a mnoho dalších zvířat. Doporučujeme si pronajmout terénní vozidlo s místním průvodcem a nechat si vysvětlit všechny zákoutí této fascinující oblasti.
 • Tanzanie – V Tanzanii se můžete těšit na neuvěřitelné safari, kde spatříte slony, levharty, lvíčata, gepardy, krokodýly a mnoho dalších zvířat. Mají zde také úžasný Ngorongoro kráter, který je domovem mnoha zvířat, jako jsou nosorožci, sloni a hroší. Doporučujeme ubytování v kempu, kde si ráno vychutnáte zvuky zvířat.

Cestujte s námi a objevujte nejzajímavější tajné hnízdiště zvířat. Ať už se rozhodnete pro Maasai Mara nebo pro Tanzanii, určitě neprovedete špatnou volbu. Určete si svůj rozpočet, a my pro vás najdeme ta nejlepší místa k ubytování a nejlepší dopravu k cílové destinaci. Navštivte tuto stránku a vyplňte formulář s vaší požadovanou destinací a rozpočtem, my vás provedeme nejzajímavějšími místy, které byste jinak neobjevili.

4. “Pozorování zvířat bez plyšových hraček: Jak najít nejlepší místa pro doslova živý kontakt s přírodou”

Je těžké najít něco uchvacujícího, jako je přímý kontakt s divokou přírodou. Pokud hledáte zážitky plné osobního rozvoje a exotiky, doporučuji navštívit Botswanu nebo Zambi! V těchto zemích je možné sledovat slony, lvy, gepardy a další zvířata bez ohledu na plyšovou hračku.

Pokud se rozpočet snažíte omezit, mohu doporučit i návštěvu jižní Kalifornie. Především San Diego je skvělé město pro pozorování velryb v období migrace a pro exkurze do parků plných květin.

 • Pokud tedy milujete velkou přírodu, vyražte do Afriky!
 • Pokud máte malý rozpočet, může být San Diego tou správnou volbou.

5. “Jak se stát skutečným natáčením zvířat: Náš průvodce k nejlepším pozorovacím místům”

Pokud milujete přírodu a zvířata, pak je pozorování zvířat tou nejlepší cestou, jak jim být co nejblíže. Ačkoliv to může být někdy obtížné, pokud nevíte, kam jít a kdy. Proto jsme se rozhodli vám pomoci. Zde jsou nejlepší místa pro pozorování zvířat, která byste určitě neměli minout!

1. Krugerův národní park: Pokud hledáte nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou a máte rádi velká zvířata, jako jsou sloni, lvi a nosorožci, pak je návštěva Krugerova národního parku v Jižní Africe tím pravým pro vás. Prohlédněte si vesmírný rozměr této oblasti a pozorujte zvířata přímo v jejich přirozeném prostředí.

2. Torres del Paine: Pokud hledáte něco trochu méně obecného a trochu více odvážného, zvažte návštěvu Národního parku Torres del Paine v Chile. Nachází se zde kočky, orel skalní i andský kondor. Vychutnejte si horskou krajinu a pozorujte zvířata v divokosti. V oblasti se nachází řada turistických tras různých náročností, takže si můžete vybrat podle svých potřeb.

Nezapomeňte, že cesta k pozorování zvířat může být náročná a že zvířata jsou pouze divokými zvířaty. Respektujte jejich prostředí a nechte je v klidu, abyste si mohli užít krásné okamžiky a zážitky. Přísně dodržujte pravidla pro zachování přírodních prostředí a mějte na paměti bezpečnostní opatření. Doufáme, že náš průvodce se vám bude líbit a že vám pomůže při plánování vaší další dovolené.

6. “Čas pro přiblížení k divočině: Prozkoumejme společně nejznámější i zcela nová místa k pozorování zvířat”

Tento rok si přejete prožít dobrodružství a vydat se do divočiny za pozorováním zvířat? Nezůstaňte v představách, vydejte se s námi na několik výletů, které vás zavedou do nejkrásnějších a nejzajímavějších lokalit v ČR.

První naše zastávka bude v NP Šumava, kde můžete vidět obrovskou populaci vlků, rysi a rysy ostrovidy. Většina zvířat se bude skrývat hlouběji v lese, takže neváhejte si vytipovat dobré místo u průseku a naučit se několik základních technik pozorování zvěře. Určitě nevynechte ani sněhuláky horské, kteří se pohybují válí kopečky svalnatých hřbetů na náhorní plošině.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, doporučujeme navštívit Beskydy a ochutnat zdejší horskou cyklostezku, která vás zavede do srdce moderních skupin mravenců, a během níž určitě narazíte na některou z překrásných temp, které zde běžně obývají. Aby se vám lépe pozorovaly, je dobré si s sebou vzít kvalitní dalekohled a navštívit některou z vyhlídek, které se nacházejí po celé části hor.

7. “Kde najdeme losy, srny, divoká prasata a další zvířata? Jen se nebojte vyrazit a vstoupit do přírody”

Zajímá vás, kde byste mohli pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí? Nebojte se vyrazit a vstoupit do přírody! V České republice najdete mnoho chráněných území, kde můžete spatřit laně, divoká prasata, vydry, či dokonce lišky a rysy. Zde jsou tři zeměpisné tipy na místa, kde se můžete těšit na pozorování divokých zvířat:

 • Krkonoše – Národní park Krkonoše se rozkládá na pomezí Česka a Polska a nabízí skvělou příležitost spatřit stáda samic s jehňaty na loukách, běžce a kamzíky na skalách nebo dokonce orly skalní.
 • Šumava – Tento horský masiv na jihozápadě Česka je považován za jedno z největších a nejkrásnějších chráněných území Evropy. Zde si můžete prohlédnout kamzíky, rysy, vydry, středně velké šelmy, a dokonce i medvědy.
 • Bílé Karpaty – V tomto pohoří na jihovýchodě Moravy si můžete vychutnat krásné procházky lesy a loukami s možností spatření jezevců, lišek a srnek.

Pro zájemce o observaci divokých zvířat můžeme doporučit také organizované výlety s průvodcem, kteří vám poradí, kde a za jakých podmínek lze nejlépe pozorovat konkrétní druh zvířete. Pro další informace o těchto možnostech, neváhejte nás kontaktovat pro individuální plánování vaší cesty.

8. “Cestujeme s místním průvodcem: Tipy, kde najdeme nezvyklé, a přesto kouzelné zvířátko”

Většina lidí si při cestování vybere destinace podle krásy historických památek, zajímavých muzeí nebo krásných pláží. Ale co když chcete zažít něco neobvyklého a zážitkového? Co takhle najít a pozorovat zvířátka, která jsou domorodá v dané oblasti a vidět je v jejich přirozeném prostředí?

Pokud vás tento nápad láká, rádi bychom vám poradili, kam se vydat. Jako vaši místní průvodci máme spoustu tipů na to, kde najdete nezvyklé, ale zároveň kouzelné zvířátko. Vydejte se například do indonéského Národního parku Komodo, kde se nachází velké varany. Nebo zavítejte do Chile, kde můžete pozorovat roztomilé guanako, uctivě nazývané „Andské kamzíky“. Do Afriky se můžete podívat na safari, kde uvidíte mnoho druhů zvířat, ale my vám doporučujeme vyrazit do Ugandy a vyhledat gorily horské, což je zážitek na celý život.

9. “Bez karmy a s velkou dávkou trpělivosti: Náš průvodce k nejpřekrásnějším zákoutím, kde můžeme pozorovat zvířata”

Naše cesta k nejkrásnějším zákoutím, kde můžeme pozorovat zvířata, nebyla snadná. Vyžadovala si hodně trpělivosti a touhy po objevování. Ale naštěstí jsme měli bezvadného průvodce a některé z těchto míst byly více než stojí za to!

Zde jsou naše top destinace, kde můžeme pozorovat zvířata:

 • Slovenský ráj – nádherná krajina plná skalních útvarů, řek a hlubokých lesů s bohatou faunou a flórou. Je to také domov mnoha druhů ptáků, medvědů, rysů a vlků.
 • Šumava – největší národní park v České republice, který je domovem mnoha zvířat, jako jsou například rozličné druhy ptáků, kamzíci, rysi a medvědi.
 • Krkonoše – nejvyšší pohoří v České republice s bohatou faunou, včetně kamzíků, rysů a medvědů. Rovněž je zde možné pozorovat ptáky, jako jsou tetřevi a orel skalní.

Tyto destinace jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vidět přírodu v její nejkrásnější podobě a objevit nové druhy zvířat. Využijte naší rad a vyrazte na cestu za dobrodružstvím.

10. “Příroda dává víc, než očekáváme: Jak si najít nejlepší místa k pozorování zvířat a následně se rozplývat nad krásou fauny a flóry

Pokud jste milovníkem přírody a rádi byste se ponořili do divokého života, určitě byste měli uvažovat o návštěvě některých z nejlepších míst k pozorování zvířat. Česká republika má mnoho skvělých lokalit, kde můžete spatřit nejen místní druhy zvířat, ale i vzácné druhy z celého světa. Pokud se vydáte do Krakonošova kraje, nevynechejte výlet do Krkonošského národního parku, kde se můžete setkat s losy, kamzíky, rysy a jezevci.

Dalším skvělým místem k pozorování zvířat v České republice jsou Lužické hory. Zde můžete sledovat vzácné druhy ptáků, jako je sova pálená nebo jestřáb lesní. Pokud máte rádi vodní ptáky, pak byste měli zavítat do Poodří. Zde se nachází mnoho mokřadů, kde žijí kachny divoké, labutě velké a plameňáci. Nezapomeňte si svůj fotoaparát, protože budete chtít zachytit ty fantastické momenty, které zde zažijete. A to je všechno na dnes, kamarádi! Tak co, jste připraveni vyrazit do přírody a objevovat ty nejkrásnější a nejdivočejší zvířátka? Věřte mi, nemáte co ztratit, a jenom spoustu zážitků a zábavy před sebou. Tak se nebojte pustit do hledání těch nejlepších míst pro pozorování zvířat. A když už tam budete, nezapomeňte respektovat přírodu a její obyvatele. Příroda je naše krásná domovina, kterou máme povinnost chránit. A také jí, samozřejmě, udělat pár hezkých fotek! Tak užijte si to a hlavně… dávejte na sebe pozor!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart