Jak najít nejlepší místa pro windsurfing

Pokud jste vášnivými fanoušky windsurfingu jako já, určitě se vám stalo, že jste hledali to nejlepší místo pro vaše surfování na vlnách. Ať už jste začátečník nebo máte roky zkušeností, věřte mi, že i ti nejzkušenější surfaři si občas potrpí na něco nového. Proto jsem tu, abych vám poradil a přiblížil, jak najít ta nejlepší místa pro windsurfing. Zabalte svoje prkno a běžte se mnou na vlny!

1. „Řádně se připoutej… neboť my už vyplouváme!“ – Jak najít to správné místo pro windsurfing?

Jak najít to správné místo pro windsurfing?

Při hledání ideálního místa pro windsurfing je důležité zvážit nejen vzdálenost od vašeho bydliště, ale také typ a intenzitu větru a povětrnostní podmínky. Pro začátečníky doporučujeme místa s klidnějšími vodami a stabilním větrem, jako například jezero Lipno nebo Žermanická přehrada v České republice. Pokud preferujete větší vlny a výzvu, vydejte se na pobřeží našeho okolí – Podersdorf am See v Rakousku nebo Pustkowo v Polsku jsou skvělými destinacemi pro více zkušené surfery.

Najít také správnou nabídku ubytování a dopravu také může být klíčové pro úspěšnou surf dovolenou. Naše nabídka vychází vstříc potřebám a požadavkům klientů a nabízí jak levnější varianty, tak luxusní pobyt. Díky naší spolupráci s několika letovisky můžeme nabídnout i jedinečné balíčky, které zahrnují nejen ubytování, ale také dopravu a pronájem vodního sportovního vybavení.

2. Vlny, vítr a adrenalin – TOP 10 míst pro windsurfing v ČR!

Pokud patříte mezi ty, kteří milují adrenalin a chtějí se těšit z přírody plnými doušky, windsurfing je pro vás tou správnou volbou. Česká republika má mnoho skvělých míst, kde si můžete naplno vychutnat tento sport. Zde je náš pick TOP 10 z nejlepších míst pro windsurfing v ČR.

Jezero Lipno

Jezero Lipno, největší nádrž na vodě v ČR, nabízí nejen krásný výhled, ale také příležitost pro windsurfing. V létě zde foukají silné větry a voda je zcela bez mělkých míst. Navíc, můžete najít zde mnoho windsurfingových škol, kde si můžete zapůjčit vybavení a naučit se plachtit.

Štěrkoviště v Praze

Pro ty, kteří hledají místo v blízkosti Prahy, doporučujeme přejít na Štěrkoviště. Vítr z dechu Vltavy vytváří dostatek větru pro windsurfing. Pokud nemáte své vlastní vybavení, můžete si je zapůjčit na místě. A nejlepší ze všeho, můžete si windsurfing užít za přijatelnou cenu.

3. „Vlny nezažiješ v bazénu, chlapče!“ – Ahoj dobrodruzi, kde najdete nejdivočejší vody pro windsurfing?

Chcete být jako windsurfingový profík a zažít ten adrenalin, když se pohybujete rychlostí větru na jezeře či otevřeném moři? Pak tento příspěvek je pro vás! Přinášíme vám nejdivočejší vodní plochy, na kterých si na plachetnici s oválným tvarem plachtě užijete pocit nezařaditelný nikam jinam.

  • Fuerteventura, Kanárské ostrovy, Španělsko – ostrov Fuerteventura je rájem pro windsurfingové nadšence. Dominují zde přirozené vlny a stálý vítr, takže vás nečekají nekonečné hodiny čekání na foukačku, ale hned po příjezdu se můžete vrhnout na desku. Fuerteventura je také poměrně levnou destinací, takže si tu užijete windsurfingovou dovolenou za rozumné peníze.
  • Maui, Havaj, USA – ostrov Maui je synonymum pro windsurfing, a to díky svému slavnému lagunovému místu pro surfery pa Ho’okipa Beach Park. Zde najdete vynikající podmínky pro windsurfing, ale i jiné vodní sporty. Vysoké vlny, rychle se měnící vítr a exkluzivní atmosféra, která je pro Havajské ostrovy typická.

Toto jsou jen dvě z mnoha destinací pro windsurfing na celém světě. Záleží hlavně na vaší úrovni dovedností a zkušenostech, počasí a vaší finanční situaci. Kdekoliv se rozhodnete jet, užijte si nezapomenutelné zážitky na plachetnici!

4. Odvážní versus začátečníci – kdy a kam vyrazit na windsurfing jako profík?

Pro odvážné windsurfery jsou k dispozici náročné a přírodní cíle po celém světě. Tyto lokality jsou většinou vhodné pro windsurfery s praxí a zkušenostmi. Mezi ty nejoblíbenější patří:

  • Kapverdské ostrovy: Skvělé podmínky pro windsurfing s nepřetržitým větrem a vlnami.
  • Mauricius: Místo s konzistentním větrem a sluníčkem, je ideální pro začínající windsurfery a zkušenější sportovce.
  • Brazilská Jericoacoara: Kromě písečných dun a modrého moře, je zde také bohatá nabídka windsurfingových škol a profesionálních trenérů.

Začínající windsurfery by měly hledat lokality s klidnou vodou a mírnými větry. Následující destinace jsou ideální pro ty, kteří teprve začínají:

  • Malta: Slunečné nebe, klidné vody a měkký písek. To je pravé místo pro začínající windsurfery.
  • Řecko: Mnoho malých, malých zátok s ideálními podmínkami pro windsurfing. Díky množství škol a trenérů v této oblasti snadno získáte dovednosti potřebné pro vodní sporty.
  • Indický oceán: Zpomalený vítr a klidné vody v Indickém oceánu vás snadno zavedou příjemnou mírnou vodou a pomáhají vám rychle nabyt základů.

5. Nezapomeňte na bezpečnost – tipy pro zajištění, aby windsurfingová adrenalinová jízda nekončila v náruči Armády spásy

Vodní sporty jsou skvělý způsob, jak si užít léto. Pokud jste nadšený windsurfař, určitě víte, že jde o adrenalinovou výzvu, při které je důležité myslet na bezpečí. Níže najdete pár tipů, jak zajistit, aby vaše windsurfingová jízda nekončila v náruči Armády spásy.

1. Zkontrolujte větrné podmínky: Je důležité zjistit, jak silný vítr fouká předtím, než se vydáte na vodu. Pokud jsou podmínky příliš extrémní, je lepší počkat na lepší den. V opačném případě byste mohli ztratit kontrolu nad prknem, nebo dokonce skončit v nebezpečné vzdálenosti od břehu.

2. Použijte vhodné vybavení: Před jízdou byste měli zkontrolovat své vybavení, zda je v pořádku a zda odpovídá vaší úrovni zkušeností. Použijte vestu nebo plavky s nafukovací vestou a voděodolného slunečního krému na kůži a základní ochranu očí. Myslete i na vhodnou obuv, bez níž byste mohli snadno uklouznout a zřítit se do vody. S těmito tipy budete moci užít si adrenalinovou jízdu bezpečně a bez obav.

6. Surfujte, kde všichni ne, aneb jak najít ty nejzajímavější a zároveň nejtajnější pláže pro windsurfing!

Obklopeni vodou všichni tíhneme k vodním sportům. Co když vás ale baví windsurfing a hledáte ty nejlepší pláže kde byste se mohli řádně vyřádit? Co když víte, že v každém turistickém letovisku je víc windsurfingových dýmek, než hezkých pláží. Nebojte se, mám pár tipů, jak najít ty nejzajímavější a nejméně známé pláže pro windsurfing.

Tip první: Vyhněte se všem turistickým letoviskům. Pokud najdete pláž, kterou doporučují místní nebo kterou neuvidíte v průvodcích, máte šanci na to, že tam nebude tolik lidí a že se více potkáte pouze s windsurfovacími nadšenci. Pokud nevíte, kde hledat, můžete se ptát na plážích, které jsou oblíbené svým klidem. Konec konců, většina windsurfařů hledá místa kde se dá windsurfovat v klidu. Prozkoumejte pobřeží a najděte skryté tajemné zátoky, kde si můžete užít windsurfing v soukromí. Pokud máte rádi výzvy, vydejte se na vzdálené pláže a zkuste si tam windsurfovat.

Tip druhý: Využijte internet a hledáček. Můžete se také podívat na webové stránky, kde najdete dostatek informací o windsurfingu a populárních windsurfingových destinacích. Zkuste najít články, které diskutují o zážitcích a recenzích, které jsou napsány skutečnými lidmi. Pak můžete porovnat různé bezplatné a placené prostředky používané do a z této destinace, abyste mohli vytvořit optimální itinerář. Když už budete nakonec cestovat na vaši cílovou destinaci, může být snadné zjistit, kde jsou nejlepší windsurfově vybavené pláže a kdo nabízí nejlepší vodní podmínky. Tak se nebojte kombinovat webové stránky s vlastními zkušenostmi.

8. Oplatí se investovat více, či stačí zkoušet jednotlivá místa? – Diskuse o tom, jak najít to pravé windsurfingové místo a ušetřit

Na tohle univerzální pravidlo není jednoduchá odpověď. Vše závisí na vašich preferencích a cílech. Pokud se chystáte naučit se windsurfingu, může být dobrý nápad začít na místě, kde budete mít k dispozici rozmanitou sít pláží, s různými podmínkami pro windsurfing. To vám umožní zkoušet různé podmínky a zlepšit své schopnosti. Pokud už jste zkušený windsurfař, může být lepší investovat více do cesty, a najít si místo s ideálními podmínkami pro vás, kde si můžete opravdu užívat svou oblíbenou sportovní aktivitu. Pokud však hledáte klasickou rodinnou dovolenou a pouze občas si rádi zaplavete na windsurfingu, můžete si vystačit s méně nákladnými a populárními plážemi, na kterých najdete i pro děti zábavu.

Najít správné windsurfingové místo vám může ušetřit nejen peníze, ale i čas a zbytečné neúspěchy. Je důležité zvážit různé faktory – podmínky pro windsurfing, ubytování v blízkosti pláže, dopravu na místo a také dálnici, počasí a vaše osobní preference. Nezapomeňte také na možnost spočítat náklady v přímém přepočtu, které zajistí, že vaše cesta bude v rozumném rozpočtu, a vy si ji tak můžete skutečně užít. Pokud se nechcete zabývat všemi těmito faktory a raději je svěříte do rukou profesionálů, můžete využít služby cestovní kanceláře a nechat si sestavit plán od lidí, kteří se důkladně v dané oblasti vyznají a znají nejlepší windsurfingová místa v dané lokalitě.

9. Od malých vln k Big Waves – Jak postupovat a kam jezdit na windsurfingu, pokud toužíte po extrémním dobrodružství?

Chceš se dostat z malých vln na velký extrém? Stojíš před otázkou, kam na windsurfingu jet, abys se dostal do větších vln? Pokud holduješ intenzivnějším aktivitám, pak je windsurfing tou správnou volbou. Na začátek by měl být tvůj pobyt v kostele spojený s výukou ovládání plachty a surfa na jedné nebo méně vlnách. Pokud začneš respektovat atmosférické podmínky, můžeš začít hledat další příležitosti a postupně přejít na větší vlny.

Nejlepší destinace na windsurfing v Evropě zahrnují Španělsko, Francii, Itálii, Řecko, a Portugalsko. Nicméně, pokud máš dostatek peněz a odvahy na velké výzvy, Brazílie a Havaj jsou místa, která musíš navštívit. Ať už se rozhodneš pro cokoli, dbej naprosté opatrnosti a nerespektování podmínek, spíše ku škodě než ku prospěchu. Vyber si správně svůj pobyt a vyzkoušej si lokality, kde mohou být vlny ohromující.

10. Nenajdete-li vodu pro windsurfing, zkuste improvizovat – Malý průvodce, kde a jak si vypustit jachtařský adrenalin za pomoci windsurfingové desky!

Když jste fanouškem windsurfingu, neexistuje nic horšího než přijet na místo a zjistit, že není dostatek vody pro plachtění. Ale nezoufejte, existuje mnoho dalších možností, jak si užít jachtařský adrenalin i bez hluboké vody. V tomto malém průvodci vám poradíme, kde a jak si vypustit windsurfingovou desku, když nenajdete dostatečně hlubokou vodu.

  • Bezvodé slunné pláže – Pokud hledáte pláže bez vody, můžete vyrazit na mnoho kamenných pláží, kde můžete jachtařskou desku vyměnit za longskateboard. Zahrajte si s kameny a provozujte skejtování na slunci.
  • Inovativní parky – Mnoho měst a parky má speciální desky, které poskytují kombinaci kitesurfingu a wakeboardingu. Naleznete tam skvělou výzvu a vzrušení s vlastnití větrem naplněného draka.

Tak a teď, když jste plně připraveni na to, jak najít ty nejlepší místa pro windsurfing, už žádný vítr vás nezaskočí. S láskou k vodním sportům se můžete vydat na svou vlastní dobrodružnou cestu a začít sbírat nezapomenutelné zážitky. Zahoďte kotvu, rozbalte svůj windsurfingový plán a nezapomeňte se dobře naladit na správnou vlnu. Uvidíte, že váš zájem o tento sport se brzy promění v životní styl a stane se pro vás něčím zcela neodmyslitelným. Tak se pusťte do toho a nechte se unášet vírem!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart