Jak si užít dovolenou na břehu řeky Vltavy

Jste připraveni na úžasnou dovolenou plnou zábavy, odpočinku a krásných výhledů? Pokud ano, tak jste na správné adrese! Dnes Vám totiž přinášíme unikátní článek o tom, jak si užít dovolenou na břehu té nejkrásnější řeky v Česku, řeky Vltavy! Chcete si užít romantiku s partnerem, nebo se raději vrhnout do akčních sportů s přáteli? Nezáleží na tom, jaký typ dovolené preferujete, s námi určitě nebudete litovat! Připravte se na nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou, a to vše s krásnou řekou Vltavou jako kulisu. Tak co, vstupte na palubu a vyražte s námi na jedinečný dovolenkový výlet!

1. Jak si užít relaxaci na břehu řeky Vltavy

Jakmile v Praze vyletí slunce a začne se rozpouštět lehký vánek, neexistuje lepší místo k relaxaci než břeh řeky Vltavy. Ať už chcete odpočívat nebo se projít podél břehu, tato řeka nabízí oba zážitky. Následují některé tipy, jak si užít den na břehu řeky Vltavy.

– Pronajmout si paddleboard nebo kánoi. Pokud si rádi hrajete na dobrodruha, zapůjčení paddleboardu nebo kánoe je skvělý způsob, jak si užít řeky. Paddleboarding nabízí vyšší intenzitu cvičení, zatímco kánoe nabízí vynikající pohled z plátna na překrásné scenerie v okolí řeky Vltavy.
– Vychutnat si skvělé jídlo na břehu. Na Vltavě se nachází několik restaurací a kaváren, které nabízejí chutné jídlo a nápoje, aby zlepšily váš den. Vyzkoušejte tradiční české jídlo jako kolduny nebo domácí hovězí guláš. Nezapomeňte si také vychutnat místní pivo, které si užijete ještě víc díky krásnému výhledu na řeku.

Celkově, břeh řeky Vltavy je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít lehký den v Praze a pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružství na vlastní pěst. Nenechte si ujít žádný z uvedených tipů a nechte se inspirovat krásou tohoto místa.

2. Ideální místa k prožití dovolené na břehu Vltavy

Plánování dovolené na břehu Vltavy? Žádný problém! Tato řeka nabízí spoustu možností, jak prožít nezapomenutelnou dovolenou s rodinou a přáteli. Zde jsou některá z nejlepších míst, která si můžete vychutnat na břehu této krásné řeky:

 • Podolí: Toto malebné místo je domovem mnoha restaurací a kaváren s výhledem na řeku. Podolí je také ideálním místem pro pikniky, procházky a cyklistické túry. Navštivte Kavčí hory a užijte si krásné výhledy na Prahu.
 • Nový Smíchov: Jedno z největších nákupních center v Praze vás přivítá s množstvím restaurací, kin a obchodů. Nový Smíchov se nachází přímo u břehu řeky a nabízí úžasné výhledy na západ slunce.
 • Kampa: Tento ostrov je většinou klidný a nepřeplněný turisty. Užijte si procházku po nábřeží Moldavy a navštivte zdejší muzea. Pokud hledáte nějakou kulturní zábavu, na Kampě se také nachází slavný Divadlo Spejbla a Hurvínka.

Tady jsou jen některá z mnoha míst k prožití dovolené na břehu Vltavy. Tato řeka nabízí spoustu krásných výhledů, kulturních akcí a pohodlných procházek. Vyberte si několik z těchto míst a zažijte dokonalou dovolenou v Praze!

3. Chlazení na břehu Vltavy! Jak na to?

Na břehu Vltavy se můžete ochladit a užít si krásné prostředí zároveň! Zde jsou některé tipy, jak na to:

 • Zkuste si najít klidné místo, kde si můžete lehnout na deku a vychutnat si slunce.
 • Pokud máte rádi aktivnější odpočinek, můžete si pronajmout paddleboard nebo si zapůjčit kánoi a projet se po řece.
 • Vyzkoušejte také místní stánky s občerstvením – jsou zde vynikající hot-dogy, zmrzlina a kofola!
 • Pokud jste zde na víkend, nezapomeňte navštívit tržiště Florenc. Najdete zde mnoho stánků s místními specialitami, oblečením a suvenýry.
 • Nakonec, pokud chcete zažít něco zcela unikátního, můžete si objednat výlet lodí po Vltavě a relaxovat při pohledu na Prahu ze vzdálenosti.

Také si uvědomte, že na pobřeží Vltavy se nachází velké množství kulturních památek. Například, kousek od Vltavy se nachází Karlovo náměstí, které je plné barokních soch a budov. Stejně tak se zde nachází Národní divadlo a mnoho dalších kulturních center. Pokud jste nadšený fotograf, zřejmě se vám budou líbit neuvěřitelné snímky, které zde můžete pořídit!

4. Řeka Vltava: Nejlepší pláže a koupání na dovolené

Pokud se chystáte na dovolenou do České republiky, určitě nesmíte vynechat koupání v naší nejznámější řece – Vltavě! Ačkoli to možná nevypadá jako typická plážová destinace, nabízí mnoho krásných míst, kde si můžete užít slunce, vodu a přírodu.

Jedním z nejlepších míst pro koupání na Vltavě jsou pláže poblíž Prahy, jako je například Štvanice nebo Střelecký ostrov. Tato území se nacházejí přímo v centru města a nabízejí možnosti koupání, slunění i sportování. Pokud byste raději zažili něco méně turistického, rozhodně doporučujeme jet na stranu směrem k hradu Karlštejn. Zde najdete řadu menších pláží a koupání v klidnějším prostředí. A samozřejmě, jakmile jste uspokojili své plavání, můžete si vychutnat krásné výhledy na malebná místa, která Vltava obklopuje.

5. Co si vzít na pláž k Vltavě?

Pláže Vltavy jsou ideálním místem pro váš letní pobyt v České republice. Můžete si zde užít slunce, koupání a další vodní aktivity. Ale co si vzít na pláž sebou?

 • Koupací oblečení je samozřejmě nezbytností. Vhodné jsou plavky nebo krátké šortky. Pokud plánujete větší aktivita, jako je například vodní fotbal nebo volejbal, pak se doporučuje pohodlné sportovní oblečení.
 • Slunečník nebo opalovací krém by měli být také součástí vašeho seznamu věcí k zabalení. Slunce může být na pláži velmi silné, takže je důležité chránit svou pokožku a oči. Použijte opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a pravidelně ho nanášejte.
 • Chladící nápoje a voda jsou také důležité. Na pláži často nemáte přístup k pitné vodě, takže si doneste dostatek tekutin. Pokud chcete užít výlet, doporučujeme piknik s lehkými svačinami a nápoji.
 • Plážový ručník a koupací boty by měly být také na vašem seznamu. Plážový ručník vám poskytne prostor pro odpočinek a relaxaci, zatímco koupací boty chrání vaše nohy před ostrými kamínky nebo podobnými předměty v řece.

Nakonec se ujistěte, že si vezmete s sebou správnou náladu a nadšení na užití dne, protože pláže Vltavy nabízejí skvělé zábavné aktivity pro všechny věkové kategorie.

6. Dovolená a sport: Jaké aktivity lze na břehu Vltavy provozovat?

Pokud se chystáte na dovolenou na břehu Vltavy, máte na výběr mnoho zábavy a sportovních aktivit. Vítají vás malebné krajiny, historická města a řeka plná možností k aktivnímu trávení volného času.

Zde je několik tipů na zábavu na břehu Vltavy:
– Vodní atrakce: Půjčte si kajak, raft, člun nebo paddleboard a projděte se po řece. Užijete si krásné výhledy na okolní krajinu a zažijete adrenalinové zážitky. Pokud nechcete řemeslně stavět svůj raft nebo zjistit, že získat správný směr na kajaku není tak snadné jak to vypadá, nabízí se možnost zaplatit si s průvodcem.
– Cyklistika: Podél Vltavy je vybudováno mnoho cyklostezek, které jsou vhodné pro různé úrovně zdatnosti. Cyklistické trasy vedou kolem řeky, přes lesy a louky a k historickým památkám. Určitě neváhejte jet na slavné okruhy Pražské klasiky a okolí.
– Relaxace: Pokud hledáte klid a relaxaci, najdete kolem řeky spoustu parků a zelených ploch, kde si můžete odpočinout. Na břehu se nachází také mnoho kaváren a restaurací s venkovními posezeními, kde si můžete vychutnat kávu nebo nějaké dobré jídlo.

Ať už jste milovníkem adrenalinových sportů, cyklistiky nebo si chcete jen odpočinout, břeh Vltavy je pro vás tou správnou volbou. Buďte si jistí, že nebudete litovat své volby!

7. Život na lodi: Jak se ubytovat na své vlastní plavbě po Vltavě?

Pokud se rozhodnete pro jedinečnou plavbu po malebné řece Vltavě, máte na výběr z několika variant ubytování na palubě. Ať už zvolíte luxusní loď nebo se rozhodnete pro tradiční kánoi, určitě si užijete krásné okamžiky strávené na řece. Zde je několik tipů, jak se připravit na tento nezapomenutelný zážitek na vodě:

 • Nezbytností je dostatek prostoru pro osobní věci, snídani a zbytek vybavení, které si přinesete sebou na loď. Zkontrolujte, jaké jsou rozměry lodi, abyste byli připraveni a věděli, jak velký kufr si můžete dovézt.
 • Pro spánek na lodi jsou k dispozici lůžkoviny nebo spacáky, a tak si můžete vybrat to, co vám bude nejvíce vyhovovat. Můžete si také přibalit svou oblíbenou podložku či polštář, abyste si vytvořili domácí pohodlí.
 • Nezapomeňte na dostatek jídla a pití. Zkuste si připravit jídla, která nevyžadují příliš složité přípravy a snadno se přenášejí. Pro vystoupení z lodi si plánujte návštěvu přístavů, kde si můžete nakoupit potraviny a doplnit zásoby.

Při plavbě se můžete těšit na nádherné scenérie a úchvatné výhledy z paluby. Zajímavé zastávky podél řeky nabízejí mnoho možností, jak si užít volný čas a poznat místní kulturní dědictví. S plánujte plavbu na Vltavě pečlivě a užijte si spoustu nevšedních okamžiků na palubě vaší lodě.

8. Přijďte se najíst na břehu Vltavy: Tip na restaurace

Pokud hledáte nepřehlédnutelné zážitky a dokonalé jídlo v Praze, pak se určitě vydejte na břeh Vltavy. Tato oblastskýtá dokonalou kombinaci vynikajících restaurací a nádherného výhledu na řeku. Bez ohledu na to, zda toužíte po tradičním českém jídle nebo po exotických chutích z celého světa, na břehu Vltavy určitě najdete tu pravou restauraci pro vás.

Mezi nejlepší restaurace na břehu Vltavy patří Naplavka, jedna z nejvíce oblíbených restaurací v Praze. Toto místo nabízí jedinečnou atmosféru, kterou pocítíte již při vstupu do restaurace. Zde si můžete vychutnat autentické a čerstvé ryby, maso nebo zeleninu, které jsou připravovány podle tradičních receptů. Pokud hledáte něco víc fancy, doporučuji zkusit restauraci Mlýnec. Tato restaurace nabízí kreativní menu založená na sezónních a místních surovinách. Krom toho zde naleznete širokou škálu vína, které dokáže zvýraznit chuť vašich jídel.

9. Nejkrásnější cyklistické trasy na břehu Vltavy

Zamilujete si naše nádherné město ještě víc, pokud se projedete po nejkrásnějších cyklistických trasách na břehu Vltavy. Když si půjčíte kolo, máte velkou výhodu, že projedete mnohem více míst, než když byste šli pěšky. Navíc si přece hrajete na vlastní pěst, bez manžela, partnerky nebo dětí. Tak pojďme, prohlédněme si nejzajímavější cyklistické trasy a jejich zajímavosti.

Začneme jednou z nejkrásnějších tras doporučovaných místními obyvateli – Karlův most. Po celou trasu vás obklopuje nádherná panorama Prahy, památky a krásné zelené stromy. Pokud čekáte na návštěvu Prahy v pozdních hodinách, doporučujeme po Karlově mostě projet přes Staroměstský most a následovat stezku, která by vás měla přivést na Hradčanské náměstí. Ranní či odpolední cyklistická turistika je ideální pro užívání si krásných pohledů.

Když si vezmete kolo a vyrazíte na cestu, najdete okouzlující cyklistické trasy s množstvím zajímavostí. Nezapomeňte ale navštívit nejkrásnější místa, která vás fascinují, abyste si Prahu zamilovali ještě víc. Vyzkoušejte si unikátní zážitek a pojedte v noci, kam jinam jet, než po nejkrásnějších cyklistických trasách na břehu Vltavy.

10. Podívejte se na Vltavu z jiné perspektivy: Půjčovny lodí a kánoí

Nabízí se vám možnost navštívit hlavní město diecéze a českých zemí z jiné perspektivy. Projděte se po břehu nejmocnější řeky České republiky, Vltavy, a podívejte se na nejslavnější památky s vodním výhledem. Pokud se chcete zcela podřídit proudům řeky, můžete si půjčit loď nebo kánoi a bavit se s rodinou a přáteli při pohledu na rušné ulice, zelené parky a historické mosty.

Na této trase můžete vidět všechno od gotické katedrály sv. Víta až po Karlův most, s jeho sochami světců a padlých hrdinů z druhé světové války. Podívejte se na zahradu Kinských, která byla dříve honosným srazem, a Clementina – bývalou jezuitskou koleji, kterou nyní spravuje Národní knihovna. Pokud si vezmete s sebou nějaký román, můžete se proplavit kolem Johna Lennona – památník Beatlese, a nechat se unášet krásou letního dne v Pergole. Tuto aktivitu mohou vyzkoušet všechny věkové skupiny. Děti se budou bavit splouváním městem a dospělí nebudou muset řešit parkovací místo. Ať již si vyberete jakýkoli typ lodě, určitě nebudete litovat, že jste tuto část Prahy navštívili jinak, než za pouhého pěšího turisty.

No a kdyby náhodou vaše plány na dovolenou se zvrhly, nezoufejte! Krása řeky Vltavy může být objevena i při odpoledním výletu s rodinou nebo romantické procházce s protějškem. Takže rozhodně neváhejte a obklopte se čerstvým vzduchem řeky, dokud to jen to jde – třeba i při čajové odpoledni s knížkou na břehu. A když se už budete loučit s krásami řeky Vltavy, nezapomeňte se podívat dozadu s úsměvem na tváři a přemýšlet o tom, co byste na téhle řece ještě rádi zažili. Takže – čím dál tím víc vodáckých zážitků a vidění nových koutů řeky při vaší další dovolené!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart