Jak si užít dovolenou na Lipně

Je léto a to znamená jediné – přichází doba pro dovolenou! A kde jinde strávit letní dny než na malém kousku nádherného a malebného koutu České republiky, u Lipenské přehrady? Pryč s nudou a stereotypem, dnes Vám chci ukázat, jak si opravdu užít dovolenou na Lipně a zažít zážitky, které Vám zůstanou v paměti navždy! Připravte se na spoustu adrenalinu, nekonečné množství vzpomínek a krásné zážitky, které zaručeně rozzáří Vaše srdce i tvář. Tak co, jste připraveni vstoupit na Lipenskou “zabíjačku”?

1. Konečně na Lipně! Co všechno si užít při dovolené na tomto nádherném místě?

Lipno nad Vltavou je krásné místo pro dovolenou po celý rok. V letní sezóně se můžete těšit na vodní sporty jako windsurfing, paddleboarding, wakeboarding nebo jízdu na kajaku. Pokud hledáte klidnější aktivity, můžete se vydát na pěší nebo cykloturistiku v okolí Lipna. Pro milovníky adrenalinu jsou tu také různé lanové parky a bobové dráhy v horách.

Na Lipně je rovněž hodně zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Určitě nevynechejte Lipenskou přehradu, největší nádrž v České republice, která nabízí nejen krásné výhledy a příležitosti k vodním sportům, ale také plavby lodí a pláže k odpočinku. Navštivte ZOO, která se nachází ve Frymburku, a užijte si spoustu zábavy v Bobovém parku. V zimě se můžete těšit na sjezdovky a běžecké trasy, ledový kanál a dráhu pro sjíždění na saních.

Lipno nad Vltavou nabízí také bohatý kulturní program. Navštivte muzea, výstavy a trhy, kde se můžete seznámit s místní tradicí a řemesly. Každoročně se zde také konají různé festivaly a oslavy – například v zimě můžete zhlédnout masopustní průvody, v létě zase slavnosti s ohňostroji. Na Lipně se určitě nenudíte!

2. Krásno a zábava na Lipně: Na co se těšit, když se vydáte sem s rodinou?

Krásné Lipno nabízí nejen překrásné scenérie, ale i mnoho zábavy pro celou rodinu. Co byste si neměli nechat ujít, když se sem vypravíte?

– Pro malé i velké vodní nadšence je zde krásné Lipenské jezero, kde si můžete zapůjčit lodě, kánoe, paddleboardy nebo si užít adrenalinové jízdy na wakeboardech. Také vás zde čeká mnoho překrásných pláží, na kterých si můžete odpočinout a užít si sluneční paprsky.
– Pokud preferujete pobyt na pevnině, tak nevynechejte cyklistické a turistické stezky okolo Lipna. Pro milovníky inline bruslí zde najdete i 18km rolba s již zmíněnými výhledy na jezero. Pokud máte rádi netradiční zážitky, dejte se na Via Ferratu. To je sice speciální lezecká trasa, ale k jeho absolvování není třeba být zkušený horolezec.

A to není zdaleka vše! Na Lipně najdete i dětské atrakce jako například lanový park, bobovou dráhu, nebo lyžařský areál Lipno Ski. V zimě se můžete těšit na nově otevřené stezky pro běžkaře a samozřejmě sjezdovky. A když se znavíte z plného dne, určitě nezůstaňte na suchu a vyzkoušejte si nějakou z mnoha restaurací a kaváren, které nabízejí místní speciality. Těšíme se na vás na Lipně!

3. Tipy na jedinečnou dovolenou na Lipenské přehradě pro všechny ty, kteří milují přírodu a adrenalin

Pokud máte radi přírodu a adrenalin, je Lipenská přehrada tou pravou destinací pro vaši dovolenou! Tady je pár tipů jak si ji užít na maximum:

Kajaking

 • Kajakpenzion v Lipně nad Vltavou nabízí půjčování kajaků na Lipně – stačí si jen vybrat, zda si chcete projet malebnou krajnou, nebo se nechat strhnout adrenalinovými rychlostmi na divoké vodě.
 • Pro zkušenější kajakáře je v okolí řeky Vltavy k dispozici i několik atraktivních divokých peřejí, které vám rozhodně nedovolí usnout za pádly.
Horské kolo

 • Pro cyklistiky jsou tu různé trasy, výlety, ale i bike parky pro ty, kteří hledají trošku adrenalinu a zároveň si chtějí vyzkoušet své schopnosti.
 • Napište si do diáře termín Cross Country maratonu Lipno, který se jen několikrát ročně koná v areálu Lipenská přehrady pro ty nejvytrvalejší cyklisty.

Ať už si vyberete jakoukoliv z těchto aktivit, zážitky z vaší dovolené na Lipenské přehradě určitě nezapomenete!

4. Bezstarostné dny v Lipenském ráji: Co si nenechat ujít během dovolené na tomto úžasném místě

Jestliže hledáte krásné místo pro strávení své dovolené, neváhejte a vydejte se do Lipenského ráje! Toto přírodní krásné místo v jižních Čechách nabízí spoustu atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií. A co si nenechat ujít během vašich bezstarostných dnů v Lipenském ráji? Přinášíme vám pár tipů!

Pokud hledáte aktivnější program, pak určitě vyzkoušejte canyoning v Divoké vodě. Tuto adrenalinovou zábavu si zamilují dobrodruhové všech věkových kategorií! Nebo si pronajměte kolo a vydejte se na okruh kolem Lipenské přehrady. Poté si můžete odpočinout na pláži, nejlépe na pláži u části “Na Pískách”. Pokud máte rádi výlety, pak určitě navštivte Bobovou dráhu v Lipně nad Vltavou. Tohle je atrakce, kterou si zamilují všichni – malí i velcí!

5. Jak si užít romantickou dovolenou na Lipně: Pro milovníky přírody, které lákají výhledy, turistika a relaxace

Pro milovníky přírodních krás a romantiky, Lipno nad Vltavou nabízí mnoho neodolatelných aktivit. Zde najdete tipy, jak si užít romantickou dovolenou na Lipně.

– Procházka u Vltavy: Pěší procházka podél řeky Vltavy vás okouzlí svými nádhernými výhledy a pohodovou atmosférou. V létě zde můžete využít další atrakce, jako například půjčovnu loděk či kajaků.
– Věžová vyhlídka: Vydejte se na nezapomenutelnou procházku po dřevěném mostě z Lipna na Kramolín a vystoupejte na věžovou vyhlídku. Odtud se vám naskytne dokonalý výhled na Lipno a okolí, který je nádherný za každého počasí.

Navíc, samotné město Lipno má mnoho nabídek pro uklidnění, jako například: relaxace v sauně, projížďky na kole nebo výlety do nedalekých měst, jako je například Český Krumlov nebo Rožmberk nad Vltavou. Tak si užijte kouzlo české přírody s partnerem a nechte se okouzlit nádhernými výhledy a relaxací.

6. Čím si zpříjemnit dovolenou na Lipně: cykloturistika, vodní sporty, nebo třeba ochutnávky místních specialit?

Cykloturistika, vodní sporty a ochutnávky místních specialit – jak si zpříjemnit dovolenou na Lipně?

Lipno je pro všechny milovníky aktivního odpočinku skutečným rájem. Pokud máte rádi cykloturistiku, připravte se na náročné stoupání i sjezdy, ale také na nezapomenutelné výhledy na jezero a okolní lesy. V Lipně si můžete půjčit kvalitní kola a vyrazit třeba na celodenní výlet kolem Lipna, nebo se projet po březích jezera, kde je cyklostezka dlouhá přes 80 km. Pro turisty, kteří chtějí být autenticky v kontaktu s přírodou, doporučujeme projet si cyklotrasu po vrcholcích hor, kde se divoká příroda mísí s překrásnými historickými zámkovými areály.

Pro ty méně zdatné kola nemusí být nutností. V Lipně se najdou i jiné aktivity, jako například vodní sporty. Oblasti kolem Lipna jsou plné velkých a malých přístavišť, kde si turista může pronajmout kajak, paddleboard nebo se projet loďkou. Na juniory čekají skutečné zážitky při jízdě vodním skútrem. Pokud vám ale sportovní aktivity neodpovídají a máte raději klidnější dovolenou, máme pro vás skvělý tip: ochutnávky místních specialit. Lipno nabízí řadu kvalitních restaurací, kde si turista může užít tradiční českou kuchyni i speciality jihočeského kraje. Zkuste třeba slavné rybí speciality z Lipna nebo místní sýry a klobásky. Vaše chuťové buňky budou určitě nadšené!

7. Proč právě Lipno? Důvody, proč si zde užít nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků

Lipno je největší vodní plocha v České republice a je ideálním místem pro dovolenou jak v létě, tak i v zimě. Zde jsou některé důvody, proč by si každý měl užít nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků na Lipně.

– Vodní sporty: Na Lipně můžete vyzkoušet vodní sporty jako windsurfing, kiting, wakeboarding nebo vodní lyžování. Pokud nejste zkušený vodní sportovec, nemusíte se bát, v Lipně najdete také lekce pro začátečníky.

– Cyklistika: U Lipenské přehrady najdete velké množství cyklostezek vhodných pro rodiny s dětmi, ale také pro náročné cyklisty. Během cyklovýletu si můžete vychutnat krásné okolí přehrady a Lipenského jezera. Navíc v Lipně najdete i cyklobus, který vám umožní projet větší vzdálenosti bez nutnosti se vracet zpět na místo startu.

Tyto dvě činnosti, jsou pouze malou ukázkou toho, co na Lipně můžete zažít, ale pokud hledáte dovolenou plnou zážitků, které už na vaši paměť budou zapomenuty, Lipno je pro vás to pravé místo!

8. Aktivně se bavit na Lipně: adrenalinové sporty, výlety do okolí a další nápady jak strávit čas na této krásné přehradě

Výlet na Lipno je nejenom o odpočinku, ale také o aktivním vyžití a adrenalinu. Tuto krásnou přehradu můžete poznávat nejenom z lodičky, ale také na kole, výletním vláčku či na koni. Lipenská přehrada nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu.

 • Aktivní rekreace – cyklistika, inline bruslení a závodní kanyoning
 • Adrenalinová zóna – lanový park, bungee jumping, tobogány a věž
 • Kulturní akce – středověké slavnosti, koncerty a divadlo
 • Koupání – přehrada Lipno nabízí 11 pláží s různou kvalitou vody
 • Jezdectví – projížďky na koních po okolí a vyjížďky s koňmi do přírody

Kromě aktivit na vodě můžete navštívit okolí přehrady, kde najdete mnoho turistických tras, ze kterých se stanou krásné výlety. Pro milovníky indiánských tradic doporučujeme návštěvu indiánského tábora. Zde se můžete naučit izolovanou indiánskou řeč, ochutnat indiánské jídlo nebo vypustit draka.

 • Návštěva hradu a zámku Rožmberk
 • Výlet do sousedního Rakouska – Familypark Neusiedlersee nebo Thermalšpatery
 • Procházka po Národním parku Šumava
 • Koupání v přírodním bazénu Černá v Pošumaví

Během vaší návštěvy na Lipně se tak rozhodně nudit nebudete. Aktivit zde najdete dostatek a pro každého něco. Tak proč si nevyzkoušet něco nového a užít si aktivní dovolenou s rodinou nebo přáteli na této krásné přehradě.

9. Zážitková dovolená na Lipně: Co zažijete, když se stanete součástí skutečně jedinečného prostředí tohoto místa

Ubytování přímo na břehu Lipenské přehrady
Pokud hledáte čistou a přírodní dovolenou v ČR, Lipno je to pravé místo. Nabízí velké množství aktivit pro každého, kdo miluje vodu a sporty. Mezi nejlepší zážitky patří jízda na kajaku a rafting po řece Vltavě, a samozřejmě, relaxace na pláži s krásným výhledem na jezero pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou. Ubytování přímo na břehu Lipenské přehrady nabízí skvělé pohodlí a umožňuje Vám prožít ty nejlepší zážitky.

Horské kolo a turistika
Pro turisty a cyklisty je tento region naprosto úchvatný, s neopakovatelnými výhledy a fantastickou přírodou. Lipno je skvělé pro horskou turistiku a cykloturistiku. K dispozici jsou turistické stezky k vodopádům, lázeňským městům a k další úchvatné krajině v okolí. Objevíte skrytá místa a poznejte místní kulturu a obyčeje. Ať už hledáte dobrodružství nebo klid v přírodě, Lipno je pro Vás skvělou volbou!

10. Užijte si tuto letní sezonu na Lipně: nápady pro každého, kdo hledá relaxaci, zábavu a nové zážitky v okolí této krásné vodní nádrže

Již se těšíte na letní dovolenou, ale stále váháte, kam byste se letos měli vydat? Pokud máte rádi spoustu vodních aktivit, cykloturistiku, turistiku nebo jen odpočinek na pláži, pak neváhejte a vydejte se do okolí Krásného Údolí v Čechách na Lipno!

Zde je několik tipů, jak si užít letní sezonu na Lipně. Pro ty, kteří chtějí relaxovat, zde najdete několik pláží, kde si můžete užít sluníčka a tepla. Například pláž Srní, která je největší na Lipně, nebo pláž Frymburk, která nabízí nespočet zábavních a vodních atrakcí. Pro ty, kteří milují cykloturistiku, můžete si pronajmout kolo a vyrazit na cyklotrasu Vedoucí okolo Lipna. Pro turisty je zde mnoho turistických stezek, které vedou nejkrásnější částmi této přírodní oblasti. Takže neváhejte, vezměte si s sebou své boty na výlet a objevte Libín – nejvyšší bod Lipenského zálivu, nebo Rokytnici – české Švýcarsko plné skalních měst, vzdušných lávek a vodopádů!

A tady to máte, kámoši, naše kouzelný Lipno, místo, kde se můžete zrelaxovat, nechat své starosti za sebou a opravdu se užít dovolenou. Jako lidi, jsme tolik zvyklí na rychlý a rušný život, že to většinou ani nevnímáme. Proto je důležité si občas zvolnit a odpočinout si! A co by mohlo být lepšího než strávit svůj čas někde tak krásně jako na Lipně? Takže neváhejte a vyrazte za dobrodružstvím! A nezapomeňte, že v přírodě si získáváme sílu a odpočíváme a že každá chvíle prožitá venku je chvílí dobře strávenou!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart