Jak si užít dovolenou na Slovácku

Tak už se blíží ta nejkrásnější doba roku – dovolená! A víte co? Nemusíte zažívat dramatické přestupy letišti a hledat ubytování na druhé straně světa. Máme tu pro vás tip na nádhernou dovolenou přímo na Slovácku! A jestli se ptáte jak, nevěšte hlavu, my vám prozradíme tipy jak si užít dokonalou dovolenou na Slovácku. Tak nezůstávejte doma a vydejte se s námi na cestu za těmi nejlepšími zážitky!

1. “Zapomeňte na nudu! Tady jsou tipy, jak si užít skvělou dovolenou na Slovácku!”

Na Slovácku nečekejte jen na klasické památky a nudu. Tato oblast nabízí mnoho zábavných aktivit pro celou rodinu. Pokud hledáte adrenalinové zážitky, vydejte se do Lanžhota na dobrodružné stezce nebo si vyzkoušejte let v tandemu s profesionálním paraglidistou. Můžete také navštívit Kroměříž a projít se po letech ukrývané krypty kostela nebo si užít s rodinou relaxační den v aquaparku Koryčany.

 • Adrenalinová stezka v Lanžhotě
 • Let s paraglidistou
 • Krypty kostela v Kroměříži
 • Aquapark v Koryčanech

Pokud jste spíše milovníky vína a gastronomie, určitě si nenechte ujít výlet do Velkých Pavlovic, kde můžete ochutnat místní vína a speciality. Pro ty, kteří chtějí poznat více o tradicích Slovácka, jsou vhodné návštěvy etnografických muzeí v Kyjově a Uherském Hradišti, nebo se zúčastnit mnoha folkloristických slavností a trhů, které se v této oblasti pořádají.

 • Vinné sklípky ve Velkých Pavlovicích
 • Etnografická muzea v Kyjově a Uherském Hradišti
 • Folkloristické slavnosti a trhy

2. “Slovácko – nevšední a nádherná země plná zážitků”

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, Slovácko je tou správnou volbou. Region, který se nachází na jihovýchodě České republiky, je nejen krásný, ale i plný historie a tradic. Nájdete zde nádherná města, fenomenální krajiny a mnoho kulturních akcí. Je to místo, které vás naplní pocitem dobrodružství a vášně pro objevování nových míst.

 • Navštivte Slavný vrch, který je považován za nejvýznamnejší kopec v regionu. Zde si užijete krásný výhled na okolí a mnoho sportovních aktivit.
 • Podnikněte výlet do města Uherské Hradište a navštivte Muzeum Slovácka, kde poznáte bohatou historii a tradice regionu.
 • Užijte si tradiční slováckou kuchyni, která je plná chutí a vůní. Nejznámější pokrmem je Valašský frgál – sladký dezert plněný ovocem a mákem.

Navštívení Slovácka se stane nezapomenutelným zážitkem, což bude váš příměr k návratu a užití si krás kraje a jeho kultury.

3. “Pořádný oddych na Slovácku: Kde se ubytovat a co dělat?”

Pokud se chystáte na dovolenou na Slovácku a hledáte pořádný oddych, máme pro vás několik tipů na ubytování a aktivit. Slovácko je region plný turistických památek, přírodních krás a gastronomických zážitků, které stojí za to objevit.

Jednou z nejznámějších a nejobsazenějších oblastí je Bílé Karpaty. Zde se můžete ubytovat například v malebné horské chatě Jelení, která nabízí apartmány s výhledem na okolní kopce. V této oblasti se můžete vydat na turistiku, navštívit památky, jako je zámek Buchlovice nebo muzeum v Kunovicích, a ochutnat domácí speciality v místních restauracích.

 • Bílé Karpaty
 • Ubytování v horské chatě Jelení
 • Turistika
 • Památky – Zámek Buchlovice, Muzeum Kunovice
 • Gastronomické zážitky

Pro milovníky vína a cykloturistiky je ideální volbou západní část Slovácka. Oblasti okolo Hodonína a Mikulova jsou proslulé svými vinohrady a vinotékami, které nabízejí nejen skvělá vína, ale i vyhlídky na okolní krajinu. V této oblasti se můžete ubytovat například v penzionu U Rechů v obci Dolní Bojanovice. Navštívit můžete také zámek Lednice, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo se projet na kole po cyklotrase Litenčická čajka.

 • Západní Slovácko
 • Vinohrady a vinotéky
 • Ubytování v penzionu U Rechů
 • Zámek Lednice
 • Cykloturistika – trasa Litenčická čajka

4. “Závodíte okolo Slovácka? Zastavte se a užijte si skutečnou dovolenou!”

V dnešní době, plné shonu a rychlosti, je třeba si občas udělat pauzu a užít si skutečnou dovolenou. Pokud hledáte něco, co vás zaručeně odpojí od každodenního života, doporučujeme vyjet na Slovácko. Region, který je známý svou bohatou historií, kulturou a tradicemi. Navíc je zde spousta možností, jak si zde užít dovolenou nejen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny.

Pokud patříte mezi cyklisty, jistě vás potěší, že na Slovácku je možnost zapojit se do oblíbené akce „Okolo Slovácka“. Nicméně, i když nejste nadšeným cyklistou, máte zde možnost si užít krásné krajinu, zdravý vzduch a možnost poznat zdejší kulturní dědictví. Nezapomeňte si určitě udělat výlet na zámek Buchlovice, navštívit folklorní festivaly, ochutnat místní vína či pošeptat si několik frází v místním nářečí. Zároveň nevynechte zříceninu hradu Buchlov, kde stojí zámek Karelův Váry, nebo Vyšickou Archeoskanzen, kde si můžete prohlédnout životišťe dávných obyvatel Slovácka.

5. “Ochutnejte Slovácko: Kde se dobře najíst a co vyzkoušet?”

Slovácko je nejchutnějším regionem České republiky, který je proslulý svou tradiční kuchyní a osvěžujícími víny. Žádná návštěva tohoto regionu není úplná, aniž byste si pochutnali na některém z jeho ikonických jídel. Pokud jste gurmáni, pak musíte navštívit místní moravskou vinárnu, která nabízí ručně vyráběné sýry, uzené maso a chléb, nebo si pochutnat na slovácké rybí polévce, která se zde připravuje podle stejného receptu již odedávna.

Dalším potěšením, které si na Slovácku můžete vychutnat, je zdejší vinařská kultura. Vychutnejte si ochutnávku vína na některé z vinic v regionu. Popíjejte ta nejlepší vína v doprovodu lahodných pokrmů z prstů. Nezapomeňte ochutnat světoznámý kugelhupf, jehož recepturu najdete pouze v malých slováckých obcích. Tomuto sladkému koláči těžko odoláte – je prostě tak neodolatelný!

Na Slovácku je kulinářská tradice nesmírně důležitá, a proto zdejší kuchyně, která se vyvíjela po staletí, září svou jedinečností. Přijeďte tedy ochutnat chutě Slovácka, prozkoumat jeho vinice, vychutnat si vydatnou kuchyni a poznáte tradiční kulturu a zvyky tohoto regionu.

6. “Místa na Slovácku, která vás dokáží ohromit svou krásou”

Zabýváte-li se cestováním na Slovácku, je třeba zmínit několik míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Slovácko je regionem, kde nejenže najdete mnoho krásných zábavních atrakcí, ale také získáte nové znalosti o historii, kultuře a zvyklostech obyvatel tohoto regionu. Zde naleznete seznam míst, která vás okouzlí svou krásou a hloubkou.

 • Velehrad – nejvýznamnější poutní místo v ČR a místo, kde sv. Cyril a Metoděj založili mnoho klášterů a katedrál. Velehrad je úžasné místo, plné historie, kde najdete klid a pohodu v nádherném prostředí krásné přírody a architektury.
 • Buchlovice – dechberoucí zámek s nádhernou zahradou a parkem, který je dnes považován za nejkrásnější zámek na Moravě. Vnější i vnitřní prostředí zámku je výjimečné a každá část zámku se liší od ostatních. Určitě si připravte fotoaparát, abyste vše zachytili.
 • Bojkovice – tradiční vesnice v Slováckém stylu, kde se setkáte s místní kulturou, obyvy a zvyklostmi. Najdete zde mnoho různých stánků, na kterých se prodávají tradiční výrobky a speciality. Vydejte se po trase Památkami Bojkovicka a objevte všechna krásná místa, která se zde nachází.

V této oblasti Slovácka se nachází mnoho dalších krásných míst, která stojí za návštěvu během vaší cesty. Pokud toužíte po úžasném zážitku, jsou tato místa určitě tou správnou volbou. Vychutnejte si zdejší krásy, získejte nové znalosti a objevte nové kouty Slovácka, které vás nadchnou.

7. “Jak si užít dovolenou na Slovácku? Zkuste tyto neobvyklé aktivity”

Chcete zažít něco neobvyklého během své dovolené na Slovácku? Rozhodně vyzkoušejte některé z těchto aktivit:

 • Zajděte na tradiční tancovačky – Slovácko je oblast s bohatou lidovou kulturou a tradicemi. Pokud chcete poznat místní zvyky, zahrajte si na krojovanou a vydejte se na tradiční tancovačky. Tady se naučíte tancovat valašské hájenky a ochutnáte pivo z místních pivovarů.
 • Nakupujte na vesnických trzích – V letních měsících se v různých vesničkách Slovácka pořádají trhy s regionálními potravinami a řemesly. Navštivte jeden z těchto trhů a pořiďte si kousek originálního lidového umění nebo ochutnejte tradiční sýry, uzeniny a vína.

Nezáleží na tom, zda jste na Slovácku poprvé nebo jste zde už několikrát byli, tyto aktivity vám pomohou poznat místní kulturu a přiblížit se k místním obyvatelům.

8. “Slovácko – nenechte si ujít ten nejkrásnější region v ČR”

Nádherný region Slovácka, ležící v jihovýchodní části České republiky, je tím nejlepším místem pro ty, kteří chtějí zažít skutečnou autenticitu. Slovácko se může pochlubit skvělým jídlem a pitím, vynikajícími víny, krásnou přírodou a fascinujícími tradičními slavnostmi. Přizpůsobte si svou cestu dle svých představ – zážitky v Slováckém kraji si jistě užijete maximálně.

Nejdůležitějšími turistickými atrakcemi regionu Slovácka jsou chrámy, jako je Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Hostýně a Kostel Navštívení Panny Marie v Kelči. Tyto dva kostely nabízejí krásné gotické a barokní umění a vhlavních městech jsou nejvyhledávanějšími turistickými atrakcemi. Navštivte také vesničky v říční údolí Moravy, které jsou plné folkloru, řemeslníků, výroby vína a sladkostí. Zvláště doporučitelné jsou Strážnice a Uherský Brod. Navštivte také Slovácké muzeum, které se nachází v Uherském Hradišti a poskytne vám široké okno do historie a folklóru regionu.

9. “Odpočiňte si, relaxujte a užijte si Slovácko naplno”

Na Slovácku můžete prožít nezapomenutelnou dovolenou plnou klidu a pohody. Rozhodnete-li se odpočinout si a načerpat nové síly, máte tady mnoho možností, jak toho dosáhnout. Slezsko-lužické Beskydy jsou úchvatné svou přírodou, turisty sem lákají nádherné výhledy, lesy, horské louky a vodopády. Relaxovat můžete v několika wellness centrech, nebo si zakoupit karty do aquaparků a koupališť. Pokud máte rádi koupání v přírodě, doporučuji navštívit přírodní koupaliště Brod nad Dyjí nebo jezero Lipno, které leží v jižních Čechách.

 • Pro letní sezónu jsou typické různé kulturní akce jako například folklorní festivaly, kde můžete pozorovat nejrůznější tance a zpěvy, ochutnat tradiční gastronomii a posedět v místních hospůdkách.
 • Pokud máte rádi sport, můžete se vypravit na běžecké trasy, turistické stezky, cyklostezky nebo si zahrát na golfu. Slovácko má nejen bohatou kulturu, ale také širokou škálu sportovních aktivit, které vás určitě nenechají na pochybách o tom, jak trávit aktivně volný čas.

10. “Vyhřejte se u slováckého vína a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!

Slovácko je krásný region na jihovýchodě České republiky, který je proslulý svými tradičními zvyky, folklorem a vínem! Pokud jste milovníky vína, musíte toto místo navštívit. Na Slovácku se nachází mnoho vinic a vinařství, která vyrábějí jedny z nejlepších vín v zemi, zejména tradiční moravská vína.

Jedním z nejznámějších zdejších vinařství je Vinařství Sonberk. Nabízí prohlídky vinic a ochutnávky vín, kde můžete ochutnat jejich oceněná vína. Můžete se také seznámit s procesem výroby vína a historií regionu. Vinařství se nachází na kopci, takže při popíjení vína budete mít krásný výhled na okolní krajinu. Nezapomeňte ochutnat Muškát moravský, který je specialitou tohoto regionu.

Kromě vína je Slovácko známé také svými lidovými tradicemi, včetně tanců, hudby, slavností a krojů. Tento region má jedinečné kulturní dědictví, které se odráží v jeho zvycích a tradicích. S těmito tradicemi se můžete seznámit při návštěvě místních slavností nebo při návštěvě lidového muzea. Jedním z takových muzeí je Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. Představuje historii a kulturu regionu a má sbírku tradičních krojů, keramiky a řemesel.

Závěrem lze říci, že Slovácko je ideální destinací, pokud hledáte odpočinkovou dovolenou obklopenou krásnou přírodou, lahodným vínem a živou kulturou. Ať už jste milovníci vína nebo kultury, určitě si zde přijdete na své. Tak si sbalte kufry a vyrazte na Slovácko na nezapomenutelnou dovolenou!

No a tak jsme na konci naší cestovatelské jízdy po Slovácku. Věřím, že jste si měli parádně! A teď už jen zbývá říct jedno – neváhejte a vyrazte na tuto krásnou část Moravy! Najdete tu neuvěřitelnou přírodu, skvělé víno, pořádnou porci tradičního jídla a samozřejmě spoustu zábavy pro celou rodinu. Tak co říkáte na to, když se příští dovolenou zastavíte právě zde? My už se těšíme na to, až nám zase napíšete vaše zážitky a dojmy, které tady objevíte!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart