Jak si užít pobyt na zámku v ČR

Dneska bych chtěla mluvit o jednom z nejkrásnějších a nejromantičtějších zážitků, které můžeš v Česku zažít. Pobyt na zámku je totiž něco, co tě okouzlí a zcela pohltí. Připrav se na to, že se budeš cítit jako šlechta a budeš se topit v luxusu. Připoj se ke mně a já ti ukážu, jak si užít pobyt na zámku v ČR naplno. Drž se mě a neboj nic, spolu to zvládneme!

1. Přihlášení na vychutnávání luxusu – zde se dozvíte, jak si opravdu užít pobyt na zámku v ČR

Zámecké pobyty patří k těm nejoblíbenějším zážitkům v České republice. Pokud máte chuť na trochu luxusu a exkluzivního zážitku, zapište si do diáře návštěvu některého z našich zámků. Nejenže odtud budete mít výborný výchozí bod k výletům po okolí, ale zároveň si zde užijete neopakovatelný relaxační pobyt.

Některé z našich nejkrásnějších zámků jsou vybaveny bazény, saunami, vířivkami a wellness centry, takže si můžete opravdu odpočinout. A nejen to, podívejte se, co vše si můžete užít na zámku v ČR: procházky v okolí, využití sportovního vybavení, návštěvu památek, ochutnávky regionálních delikates a mnoho dalšího. Vydejte se tedy na výlet do našich zámků a užijte si nezapomenutelný pobyt plný luxusu, krásy a kultury! Všechny tyto úžasné zážitky můžete samozřejmě sdílet se svými přáteli, kteří si také zaslouží být okouzleni tím, co skýtají naše zámky v České republice.

2. Zapomeňte na obyčejné hotely – Tento zážitek je k nezaplacení

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během své cesty, zkuste se ubytovat někde mimo klasické hotely. Třeba ve stromové chatě, v pivovaru, nebo dokonce v uměleckém díle! Možností je mnoho a většinou se tu nudit určitě nebudete.

Máme tu pro vás několik tipů na originální ubytování. Jaký třeba tenhle – ubytování v plážovém letním kině na Bali! Můžete zde přespat v romantické posteli pod otevřenou oblohou, zatímco sledujete filmové projekce s pohádkovým výhledem na oceán. A navíc tu samozřejmě najdete vše, co jsou návštěvníci pláže vašich snů vyžadujete – koktejly, jídlo a dokonce vnitřní i venkovní sprchu!

3. Zámecký pohádkový svět – Proč si zasloužíte zažít tento nezapomenutelný zážitek

Pokud hledáte kouzelné místo, kde se můžete vrátit zpět do pohádek vašeho dětství, pak byste se neměli nechat ujít návštěvu Zámeckého pohádkového světa. Nachází se na okraji Lázní Bohdaneč, pouhých 15 minut jízdy od Pardubic a představuje jedinečnou příležitost vidět některé z nejkrásnějších zámků v České republice.

V této oblasti najdete řadu originálních staveb, které připomínají pohádkové království. Mezi ně patří například romantický zámek Kostelec nad Černými lesy nebo barokní zámek Opočno. Stejně tak můžete navštívit Zámeckou zahradu, kde si můžete vychutnat krásné rostliny, zahradní jezírka a zajímavé sochy. Uvnitř zámku samotného se pak nachází mnoho exponátů a sbírek, které se zaměřují na historii českého umění a kultury.

4. Jak se stát součástí královského dvora – Praktické rady pro váš zámecký pobyt

Všechno, co potřebujete vědět, abyste si užili svůj zámecký pobyt a pocítili se jako členové královského dvora.

 • Připravte si elegantní oblečení – Návštěva zámku by měla být slavnostní událost. Aby se to odráželo v tom, co nosíte, zvolte elegantní oblečení ve stylu “smart casual”.
 • Snažte se být respektující – Pamatujte, že se nacházíte na místě s dějinami a kulturou. Rovněž se snažte být ohleduplní ke svým spolunávštěvníkům, tak aby nikdo z nich nebyl rušen.
 • Buďte pozorní vůči průvodci – Automaticky se stanete pozorným divákem, když pochopíte, co průvodce říká. Budete mít více šancí získat prohloubenou znalost historie a kultury, které zde zastupují.

Nedbejte těchto rad a budete mít zámeckou návštěvu, kterou si budete připomínat po celou dobu.

 • Zamyslete se nad důležitostí fotografie – Pokud chcete pochlubit se svými přáteli fotografiemi z cesty, pak vězte, že některé části zámku nemusí být snímány, nebo snímky udělané ve zdi paláce často velmi špatně fungují.
 • Vyzkoušejte tradiční čajovnu – Zámecké kavárny patří k nejlepším místům k ochutnávce místních pochoutek. Ideálním místem pro mezinárodní cestovatele je návštěva tradiční čajovny.

Užijte si svého pobytu v zámku a berte spolucestující na cestu přes čas kdekoli.

5. Tajemství zámeckého luxusu – Vyberte si z nabídky až po památkově chráněné objekty

Vyberte si z nabídky památkově chráněných zámků a objevte tajemství jejich luxusu. Každý zámek má svůj jedinečný příběh a atmosféru, ať už jde o romantickou historii, zářivou slávu nebo tajné zákoutí pro hrátky moci. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si zámek, který vás zaujme nejvíce.

Prohlédněte si zámek Konopiště, bývalé sídlo mohutných Přemyslovců a domov jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů, rodiny Schwarzenbergů. Dnes je Konopiště krásně zrekonstruovanou památkou, s největší loveckou trofejní sbírkou na světě, autentickými interiéry a nádherným parkem. Navštivte tajnou zbraňovou komnatu a zjistěte, jak se zde skrývala zásoba zbraní pro královské vojsko. Dále navštivte zámek Křivoklát, který byl původně pevností, a který byl v průběhu staletí přestavován a proměněn na zámek. Tento zámek je plný pokladů, umění a historie. Nezapomeňte navštívit žalář, ve kterém byli v minulosti vězněni mnozí slavní hrdinové a zrádci.

6. Užijte si měkké postele, plné bříz a příběhy – Jak si opravdu užít pobyt na českém zámku

Průzkum historie zámku lze pro průměrného turistu často považovat za nudný; ale s tímto seznamem věcí, které si můžete vychutnat, nebudete mít problém věnovat se každému detailu.

1. Procházka v zámeckém parku – Úchvatné množství bříz a stinných pěšin, které se vinou podél rybníků, je dokonalým místem na odpočinek po dni plném prozkoumáváním historických částí zámku.
2. Ochutnejte českou kuchyni! – V mnoha restauracích si můžete vychutnat české speciality, jako jsou knedlíky, guláš nebo ovocné koláče. V kombinaci s tamějším pivem nebo vínem je to ideální způsob, jak si dopřát nezapomenutelný gastronomický zážitek.

7. Jak si vychutnat místní tradice a kulturní kouzlo – Zámecký pobyt vám nabízí to nejlepší z České kultury

 

Hledáte-li unikátní způsob, jak se ponořit do tradičního kulturního dědictví České republiky, zavedu vás právě sem – do zámeckého pobytu plného kouzla a pokladů z minulosti. Máte-li rádi historii, nebojte se v tomto koutě světa příliš mnoho moderního. Naopak, budete mít možnost objevovat kulturu a tradice naší země skrze nádherné zámecké komplexy, malebná městečka a národní parky.

Připravte se na zámecký pobyt plný překvapení a zážitků, během něhož ochutnáte autentickou českou kuchyni, setkáte se s místními řemeslníky a zjistíte, jak žije zdejší lid. Prohlédnout si můžete nejrůznější expozice a muzea, která poskytují jedinečný pohled na život v minulosti i současnosti. A když se vrátíte do svého útulného pokoje, užijete si nezapomenutelné momenty plné pohody a odpočinku v tradičním prostředí.

 • Navštivte zámek v Lednici a ochutnejte vynikající místní víno v jeho krásných sklepech.
 • Ponořte se do historie v zámeckých komplexech Hluboká nad Vltavou nebo Konopiště.
 • Prožijte adrenalínovou zkušenost v kopcích Šumavy, kde se kromě přírodních krás setkáte s legendami o vlkodlacích a zločineckých životech.
 • Změřte své síly v tradičních českých sportech, jako je břehule nebo skládání bonbonů s Ručičkou.
 • Ochutnejte nejlepší české sladkosti ve slavné cukrárně v Karlových Varech.

Zkrátka – v zámeckém pobytu si užijete vše, co kultura a tradice Česka mají nabídnout. Během svého pobytu se budete cítit jako v pohádce a jistě si přivezete nejen nezapomenutelné zážitky, ale i krásné vzpomínky a přítomnosti, které budou s vámi ještě dlouho po návratu domů.

8. Návrat do minulosti – Zámecký pobyt jako způsob, jak uniknout hektickému tempu moderního světa

Život v moderním světě je náročný a hektický. Pokud hledáte způsob, jak uniknout tomuto tempu, zámecký pobyt může být tou správnou volbou. Navštivte historické zámky a přeneste se do minulosti. Při pobytu na zámku si můžete vychutnat pohodovou atmosféru, krásné okolí a také se dozvědět mnoho o historii a kultuře zdejšího regionu.
Výhody pobytu na zámku jsou mnohé. Můžete si užít prostorné pokoje s krásným výhledem, procházky v zámeckých parcích a zahrádkách a také ochutnat místní speciality. Navštivte zámecké kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a nápoje. Nezapomeňte také navštívit místní muzea a galerie, aby jste se dozvěděli více o historii a kultuře místního regionu. Při pobytu na zámku si odpočinete od ruchu moderního světa a budete mít možnost objevit krásu a kouzlo minulosti.
 • Pohodová atmosféra na zámku
 • Krásné okolí
 • Místní speciality v zámeckých kavárnách a restauracích
 • Muzea a galerie zpřístupňující historii a kulturu místního regionu
 • Možnost odpočinku a úniku od ruchu moderního světa

Tip na způsob, jak uniknout hektickému tempu moderního světa: Zkuste zámecký pobyt a odpočiňte si v královské atmosféře.

9. Vybírat z nabídky jako královna – Příjemné tipy pro zámecký pobyt v ČR

Zámecký pobyt v ČR může být skutečně nezapomenutelným zážitkem, zejména pokud se rozhodnete prohlédnout si některé z nejkrásnějších zámků v zemi. Ať už se jedná o zámek Kroměříž s jeho slavnými zahrady a unikátními sbírkami umění, nebo o známý zámek v Českém Krumlově zapsaný na seznamu UNESCO, určitě se při tom budete cítit jako královna.

Pokud navštívíte některý z těchto zámků, určitě nezapomeňte ochutnat některé z místních specialit. V Kroměříži se můžete těšit na chuťově výjimečné zámecké vinařství, zatímco v Českém Krumlově můžete ochutnat tradiční jihočeskou kuchyni, včetně místní speciality štrůdlu. Užijte si tento zámecký pobyt jako královna, a nezapomeňte si uchovat nezapomenutelné vzpomínky na tyto unikátní památky.

10. Památky a zábava na zámku – Jak si užít pobyt plný památek a zábavy v ČR

Zámky jsou jedním z nejvýznamnějších kulturních dědictví v ČR a je jich tu opravdu hodně. Pokud chcete prožít pobyt plný památek a zábavy, vydajte se na zámky, které poskytují rozličné možnosti. Můžete se projít po parku, prohlédnout si interiéry, navštívit muzea, či se dokonce zúčastnit různých festivalů a koncertů, které se zde konají. V následujícím textu vám představíme několik z nich, které byste neměli minout.

– Hrad Karlštejn – Nejvýznamnější památka a turistická atrakce západních Čech, která každoročně přitahuje tisíce turistů z celého světa. Mohli byste si prohlédnout kaple sv. Kříže, královský pokoj, nebo Zlatou uličku. Pokud máte čas, udělejte si výlet na hrad protože si určitě odvezete nádherné zážitky a fotky, které budou vzpomínkou na tuto krásnou památku na celý život.
– Zámek Lednice – Jedna z nejnavštěvovanějších turistických destinací v jižní Moravě, která leží uvnitř Lednicko-Valtického areálu, zapsaného v seznamu Světového dědictví UNESCO. Zámek je obklopen velkým parkem, ve kterém je mnoho drobných staveb, umělých jezer a skulptur. Lednice jsou vynikající volbou pro rodiny s dětmi, stejně tak jako pro milovníky vody, kteří si tady mohou vypůjčit loď a projet se po hladině zámeckého rybníka. Navíc, na zámku se ročně konají různé kulturní akce, jako například „Historické průvody.” Tak a je to! Doufáme, že tento článek vám pomohl získat trochu inspirace, jak si užít pobyt na zámku v ČR. Ať už toužíte po romantických procházkách ve zahradách, nebo po objevování historických příběhů v místnosti, na zámku vždy najdete něco, co splní vaše sny.

A pokud máte pocit, že tady jsme něco vynechali, nezapomeňte nám zanechat komentář níže! Jsme rádi, že můžeme naslouchat vašim připomínkám a tipům.

Tak teď už je jenom na vás! Vyrazte na cestu, ať už s rodinou, přáteli, nebo sami. Najděte svůj vysněný zámek v ČR a užijte si nezapomenutelný zážitek, který vás zaručeně okouzlí!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart