Jak si užít relaxační dovolenou v Luhačovicích

Je čas zapomenout na návaly stresu, smogové mraky a nekonečné fronty na dálnici. Protože víte co? Máme pro vás nápady, jak se konečně uvolnit a užít si delší chvíle klidu na plný plyn. Jestliže toužíte po relaxu v pittoreskní krajině, plné mastného sýra a výborného vína, Luhačovice je tou nejlepší destinací, jakou byste si mohli přát. V tomto městečku vám nejenom nabídnou opravdovou oázu klidu, ale také skvělé wellness služby, krásnou přírodu a zajímavou historii. Připravte se na nezapomenutelnou relaxační dovolenou, kterou si budete moci pamatovat ještě dlouho po odjezdu.

1. Luhačovice – Město, kde můžeš načerpat energii a uvolnit se

Pokud hledáte místo, kde se můžete odpočinout a načerpat energii, vyzkoušejte navštívit malebné město Luhačovice. Toto město je známé nejen pro svůj výborný pramen minerální vody, ale také pro krásnou přírodu a kulturní bohatství.

Mezi nejvýznamnější památky patří například barokní kostel sv. Petra a Pavla, Sanatorium Klimkovice, nebo moderní Zámecký park. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, jistě vás potěší rozhledna na vrcholu hory Tarč. Nechte se unést revuem místního divadla nebo si vychutnejte kulinářské speciality v některé z mnoha restaurací v centru města.

 • Navštivte barokní kostel sv. Petra a Pavla
 • Prozkoumejte moderní Zámecký park
 • Zajděte do Sanatoria Klimkovice
 • Vydejte se na rozhlednu Tarč
 • Podívejte se na místní revue
 • Dochutnejte se kulinářských specialit v jedné z restaurací v centru města

V Luhačovicích se rovněž můžete těšit na specifickou atmosféru. Jde o oblíbené místo pro seniory, kteří sem často jezdí za léčebnými procedurami, což jistě přispívá k klidnému a pohodovému prostředí. Při dlouhých procházkách se budete dozvídat zajímavosti o minulosti města, které může být pro návštěvníky velmi zajímavé. Nenechte si ujít návštěvu této krásné destinace.

2. Kde najít nejlepší wellness centra v Luhačovicích

Pro milovníky relaxace, Luhačovice poskytuje mnoho možností pro pobyt v wellness centrech. Kromě skvěle vybavených wellness center v hotelech je v Luhačovicích i mnoho jiných možností, kde si můžete užít pohodové chvíle.

Jedním z nejlepších wellness center v Luhačovicích je Wellness Centrum Adamantino v thermal parku. Centrum nabízí nejenom relaxační masáže, ale i širokou škálu aktivit pro děti i dospělé, jako například tenisové kurty a plavecký bazén. Dalším doporučeným wellness centrem je v hotelu Alexandria, kde si můžete vychutnat rozličné kosmetické procedury a masáže. Pokud chcete zažít zcela nový zážitek a zároveň relaxovat, navštivte Vital World v hotelu Jurkovičův dům, kde se můžete těšit na celou řadu saun a tepidárií. V Luhačovicích tak nechybí možnosti pro všechny, kteří chtějí vypnout a uvolnit se.

3. Relaxační přestávky, které musíš vyzkoušet v Luhačovicích

V Luhačovicích není nouze o odpočinkové aktivity, které ti pomohou vyplnit den a nabrat nové síly. Pokud hledáš doporučení, jak strávit chvíle klidu, přinášíme ti tři tipy, které ti pomohou zrelaxovat a posunou tvůj pobyt v Luhačovicích na další level.

Nejprve si dopřej relaxaci v místních termálních lázních, které poskytují skvělou alternativu k tradičnímu koupání. Kromě samotného koupání si můžeš užít také masáže, saunování nebo kosmetické a wellness procedury. Pro svoje pohodlí si dopředu rezervuj termín vstupu na recepci, ať si můžeš užít relaxaci plnými doušky.”

 • Doporučení: Wellness centrum Alexandria

Další tip je navštívit Horní náměstí, které je centrálním náměstím v Luhačovicích a nabízí řadu zážitků. Můžeš navštívit místní galerie, kavárny nebo procházet se po náměstí a obdivovat místní architekturu. Nezapomeň ochutnat lokální speciality, jako jsou koláčky se slivovicovou povidlovou náplní nebo tradiční medovinu.

 • Doporučení: Muzeum Luhačovicka, Kavárna Parník

4. Vše, co potřebuješ vědět před tím, než dorazíš do Luhačovic

Jestli se chystáš navštívit Luhačovice, určitě ti některé informace nebudou k zahození! Podívejme se na několik důležitých faktů a rad, aby tvá cesta byla co nejvíce pohodlná.

 • Parkování: Pokud plánuješ jet autem, měj na paměti, že parkování je v Luhačovicích velmi problematické. Doporučujeme zaparkovat v centru města a pěšky se přesunout k hlavním atrakcím.
 • Počasí: Pokud si nejseš jistý počasím, zkontroluj si předem předpověď. Luhačovice jsou obklopeny lesy, takže teplota může být o něco nižší než v okolí.
 • Ceny: Pokud plánuješ návštěvu lázeňského městečka, počítej s tím, že ceny tu mohou být vyšší než v jiných oblastech.

Kromě zmíněných faktů se určitě můžeš těšit na spoustu krásných míst a věcí, které městečko nabízí. Například si můžeš zajít na výlet do rozhledny na kopci U Jezu, kde se ti naskytne krásný vyhlídkový výhled na celou oblast. Také se tady nachází oblíbené lázně, kde si můžeš užít klasickou českou lázeňskou kúru. Pokud máš rád historii, navštiv zdejší muzeum, kde se dozvíš o místních tradicích a kultuře.

 • Rozhledna U Jezu: Nejlepší místo pro krásný výhled na Luhačovice.
 • Lázně: Klasická lázeňská kúra vám pomůže odpočnout si a relaxovat na maximum.
 • Muzeum: Dozvíš se o historii a kultuře městečka a okolí.

5. Vychutnávej si nejlepší jídlo v Luhačovicích

V Luhačovicích najdete nejen spoustu lázeňských procedur a krásné přírodní scenérie, ale také nabídky nejlepších místních specialit. Pokud rád/a zkoušíte nové druhy jídel, jste na správném místě. Zde jsou některé z nejlepších restaurací a kaváren, které musíte navštívit, abyste ochutnali ty nejlepší lahůdky.

Mezi ty nejlepší restaurace v Luhačovicích patří restaurace Panorama. Toto místo nabízí nejen vynikající jídlo, ale také krásný výhled na město. Rozmanité menu zahrnuje mnoho tradičních českých jídel, ale také několik specialit ze zahraničí. Můžete si vybrat mezi různými druhy masa, ryb a vegetariánských jídel. Doporučujeme si objednat dezert, jelikož jsou všichni sladkořečníci tu o něco ochotnější a vytvoří pro vás něco naprosto skvostného. Dalšími skvosty jsou restaurace U Kulky, nebo Kavárna Mandala, kde se podávají vynikající dorty, kávy, čaje a další lahůdky.

Takže pokud milujete jídlo, zároveň obdivujete krásnou přírodu a hledáte relaxační dovolenou, neváhejte a přijďte se podívat do Luhačovic. Nabídnou vám nejen nejlepší jídla a nápoje, ale také okouzlující a pohodovou atmosféru, která Vás uchvátí na celý život.

6. Aktivity, které musíš dělat na relaxační dovolené v Luhačovicích

Pokud hledáš ideální místo pro relaxaci, Luhačovice jsou tou správnou volbou. Tohoto klidného města se nachází v kraji Zlínském a nabízí množství aktivit pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou bez stresu.

Jednou z aktivit, kterou byste měli určitě vyzkoušet, je návštěva Luhačovických lázní. Tyto lázně jsou proslulé lázeňskou léčbou, která vám pomůže zbavit se stresu a unavit vaše tělo. Můžete si zde objednat masáže, koupele nebo dokonce využít moderní wellness centrum.

 • Jinou zajímavou aktivitou je návštěva Majáku, což je nejvyšší vyhlídková věž v této části země. Zde můžete nejen vychutnat krásný výhled na Luhačovické řeky a okolní oblasti, ale také si koupit různé druhy medoviny.
 • Pokud se chcete seznámit s místní historií a tradicemi, navštivte Muzeum Jana Amose Komenského. Muzeum bylo založeno na počest tohoto slavného pedagoga, který se narodil v okolí Luhačovic a zapsal se do dějin jako jeden z nejuznávanějších pedagogů světa. Muzeum nabízí pestrou sbírku knih a relikvii souvisejících s jeho životem a prací.
 • A konečně, užijte si procházku po nádherných lázeňských parcích. Luhačovický park patří mezi nejkrásnější v České republice a nabízí návštěvníkům klid a pohodu v srdci přírody. Zde si můžete odpočinout na slunné louce nebo si posedět v restauraci a ochutnat místní speciality.

7. Proč je Luhačovice tím nejlepším místem pro tvou příští relaxační dovolenou

Luhačovice je jedním z nejlepších míst pro milovníky relaxace a wellness. Toto lázeňské městečko, ležící v příjemném kraji východní Moravy, nabízí mnoho možností, jak si odpočinout a zregenerovat své tělo i mysl. Proto je to skvělá volba pro každého, kdo chce strávit svou příští dovolenou v klidném a příjemném prostředí.

Jaké jsou největší výhody Luhačovic? Za prvé, toto město je známé svou kompaktností a přehledností. Nachází se zde spousta kaváren, restaurací a obchodů, ale zároveň je Luhačovice stále relativně malé a snadno se dá projít pěšky od jedné atrakce ke druhé.

 • Lázeňský program a wellness centra
 • Nádherná příroda
 • Mnoho kulturních akcí

Další výhodou pro turisty je mnoho kulturních akcí a festivalů, které se zde konají. Díky tomu si můžete užít nejen odpočinek, ale i zajímavé zážitky. Zkrátka, Luhačovice jsou tím nejlepším místem pro tvou příští dovolenou, pokud hledáš klid, relaxaci, krásnou přírodu a spoustu zábavy.

8. Dræážděj své smysly v nejlepších lázeňských domech v Luhačovicích

V Luhačovicích se nachází nejen krásná příroda, ale také několik lázeňských domů, kde si můžete užít skvělý relaxační pobyt. Tyto lázeňské domy jsou vybaveny moderními technologiemi a nabízejí léčebné procedury pro různá onemocnění. Kromě toho jsou ale velmi oblíbené také mezi lidmi, kteří chtějí odpočinout a zregenerovat své tělo i mysl.

Mezi nejlepší lázeňské domy v Luhačovicích patří například EVA, která nabízí procedury pro páteř, dýchací cesty, kardiovaskulární systém a mnoho dalších. Dalším populárním lázeňským domem je například Alexandria, který ocení hlavně lidé s kožními problémy. Tento lázeňský dům nabízí procedury pro atopický a seboroický ekzém, psoriázu a různé druhy akné. Pokud hledáte spíše relaxaci, určitě byste měli navštívit Villa Respekt, která nabízí nejen širokou škálu masáží a wellness procedur, ale také krásnou zahradu s venkovními bazény.

Výhodou všech lázeňských domů v Luhačovicích je, že jsou blízko centra města a tedy i dalších turistických atrakcí. Nenechte si ujít návštěvu Kolonády nebo místního muzea. Pokud jste fanoušci turistiky, vydejte se na procházku kolem přehradní nádrže nebo do okolních lesů. A po náročném výletu si dopřejte relaxaci v jednom z lázeňských domů, které Luhačovice nabízí. Vaše tělo i mysl vám to jistě poděkují.

9. Uvolni se a zapomeň na všechny starosti v Luhačovicích

Luhačovice se nachází ve východní části České republiky a je považována za jedno z nejznámějších lázeňských měst. Pokud toužíte po relaxaci a odpočinku od každodenního shonu, pak je tento turistický cíl pro vás ideální volbou. V Luhačovicích můžete ochutnat minerální vody s léčivými účinky, které jsou založené na přirozených léčivých pramenech v této oblasti. Navíc se zde nachází mnoho restaurací nabízejících skvělou gastronomii.

 • Projděte si bažantnici – ideální místo pro všechny příznivce turistiky. Zde si můžete vychutnat klidné procházky mezi stromy a okusit vůni čerstvého vzduchu.
 • Navštivte Muzeum Gabriely Preissové – je to nejstarší stálé muzeum v Luhačovicích, založené v roce 1903. Vystavuje knihy, korespondenci a jiných předmětů, které je možné spojit se životem a tvorbou této slavné spisovatelky.
 • Relaxujte v zámeckém parku – v této části města můžete prožít nezapomenutelný den s rodinou nebo přáteli. Venkovská krajina, okouzlující jezírka a fontány přispívají k relaxaci.

Nezapomeňte si také vyzkoušet místní procedury a masáže, které vás zbaví stresu, únavy a zlepší kvalitu vašeho spánku. Pokud hledáte klidné, ale zároveň aktivní turistické destinace, pak je Luhačovice tou pravou volbou pro vás.

10. Nejlepší způsob, jak načerpat energii a udržet si ji po návratu domů

Pokud hledáte nejlepší místo na načerpání energie při cestování, tak mám pro vás skvělou volbu. Sauna v Finsku! Finská sauna je místem, kde můžete zapomenout na všechny své starosti a kompletně se uvolnit. Finská sauna je o jeden krok dál než obyčejné sauny, a to díky použití tamějších speciálních bylin a vůní. Cítíte se, jak vaše tělo očišťuje a regeneruje s každým dechem, což vám přináší neuvěřitelnou vnitřní sílu a klid. Pobyt v sauně dokáže pomoci vašemu tělu zbavit se stresu a únavy.

Je to také dobře známá tradice mezi Finy. Saunování patří k jejich kultuře a třeba že se vám podaří potkat místní a zjistit více o jejich tradicích při pobytu v sauně. Nezapomeňte si po skvělém odpočinku v sauně dát dostatek času na obnovu vašeho těla. Doporučuji také vyzkoušet finckou tradiční kuchyni, což vám přinese ještě víc dojmu z tohoto krásného místa. Ujistěte se, že si pořídíte množství fotografií, které vám budou stále připomínat vaše krásné zážitky.

A tak jsme se na tuto relaxační cestu do Luhačovic vydali společně, zároveň si ale uvědomíme, že si každý užije tyto krásy jinak. Někdo zůstane nerušeně ve svém hotelovém pokoji, zatímco někdo si užije procházku v parku. Bez ohledu na to, jak si rozhodnete svůj pobyt užít, Luhačovice vám poskytne skutečně relaxační prostředí. S nádhernými lázněmi a přírodou, kterou lze vidět pouze v této části světa, se nemůžete splést. Tak neváhejte a zařiďte si dovolenou v Luhačovicích – budete na to rádi vzpomínat!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart