Jak si užít romantický pobyt v Telči

Ahoj poutníci! Jestli hledáte místo, kde můžete odpoutat od reality a strávit romantický víkend s vaším miláčkem, nebo třeba oslavovat výročí, máme pro vás tip. Co kdybyste se vydali do malebného městečka Telč? Vyzkoušejte luxusní ubytování, vychutnávejte skvělé jídlo a buďte ihned okouzleni tímto krásným městem. Připravte se na to, že se zamilujete nejen do Telče, ale také do svého partnera. Zde vám přinášíme tipy, jak si užít romantický pobyt v Telči.

1. “Zamilované útočiště v srdci České republiky: Telč”

Telč patří k nejhezčím městům České republiky, a není divu, že jej nazývají zamilovaným útočištěm. S jeho nádhernými náměstími prosklenými domy a malebnými zákoutími vás jeho krása okouzlí. Po procházce těmito místy se vydáte do zámku, který byl postaven v renesančním stylu na konci 16. století. V jeho stínech se nachází zahrada a sady, které skýtají výjimečné prostředí pro odpočinek a piknik.

Další zajímavostí města je kostel Nanebevzetí Panny Marie, ze kterého se vám naskytne nádherný výhled na město a okolní krajinu. Pokud máte chuť na nějaké občerstvení, určitě navštivte místní kavárny a cukrárny, kde najdete tradiční české pečivo, zákusky a kávu. Nebo si vyzkoušejte místní specialitu – telecký guláš – v restauraci U měšťanského pivovaru. Telč je stále více oblíbeným cílem turistů a nabízí mnoho atrakcí, takže se určitě zastavte a užijte si trochu kouzla tohoto kouzelného městečka.

 • Nádherná náměstí s prosklenými domy
 • Renesanční zámek s nádhernými zahradami
 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie s výhledem na město a okolní krajinu
 • Místní kavárny a cukrárny s tradičním českým pečivem a zákusky
 • Restaurace U měšťanského pivovaru s místní specialitou – telecký guláš

2. “Zažijte v Telči kouzlo milostného pobytu s partnerem”

Proč nezkusit strávit romantický víkend v malebném městečku Telč? Toto historické město je jedinečné pro svou tvrdě získanou architekturu z renesančního období, což mu vyneslo přezdívku “Město na zelené louce”. Od roku 1992 je Telč zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO, které přilákalo tisíce turistů z celého světa.

Při procházce městem si určitě můžete vychutnat množství nezapomenutelných zážitků. Můžete navštívit zámek Telč, který si zachovává svou renesanční architekturu a podmanivou zahradu. Je to ideální místo pro romantickou procházku v létě či piknik na jarní trávě. A co se týče ubytování, v Telči je mnoho malých a útulných penzionů, které se nacházejí přímo v srdci města. Určitě si vyberte penzion s výhledem na zámek a pozvěte svého partnera na víkendový pobyt v tomto kouzelném prostředí.

3. “Romantická procházka v romantickém městečku Telč”

Pokud hledáte něco romantického pro svou výlet do České republiky, rozhodně si nenechte ujít návštěvu malého městečka Telč. Nachází se v jižních Čechách a je to opravdu kouzelné místo. Procházka po Telči je jako cesta do minulosti, kdy město vzkvétalo díky svému obchodnímu postavení.

Můžete se vydat na procházku po malebných uličkách a obdivovat barokní domy s bohatě zdobenými průčelími. Nejhezčí je však Telč v podvečerních hodinách, kdy zapadající slunce zbarvuje město do romantických odstínů. Nezapomeňte si udělat pauzu v některém z mnoha místních kaváren a ochutnat tradiční moravské víno.

4. “Vyrazte na romantickou večeři jako z pohádky do Telče”

Zážitek pro dvě srdce

Navštivte Telč a okusíte romantickou večeři v útulné atmosféře tohoto městečka. V obci naleznete mnoho skvělých restaurací se starobylou architekturou a nádherným výhledem na náměstí. Zkuste tuto romantickou večeři doplnit procházkami na okolí Telče, které poskytují mnoho kulturních památek a krásných přírodních scenérií.

Delikatesy

Na romantické večeři jako z pohádky doporučujeme jít si do restaurace Mincovna. Tento podnik nabízí tradiční z české kuchyně vyrobené pokrmy a stylové dekorace, které vám dodají republikovou atmosféru. Kromě toho budete mít možnost vyslechnout si výklad o krásách Telče a historii Česka a užívat si skvělé venkovní prostředí. Je to skvělý způsob, jak strávit čas s tím, koho milujete. Pokud se rozhodnete jít do Mincovny, doporučujeme rezervovat si stůl předem, protože se tato restaurace často zaplní.

5. “Jako uniknout z reality: Romantický pobyt v Telči”

Telč je malé městečko, nacházející se v Jižních Čechách. Když tam přijdete, budete mít pocit, že jste se ocitli v jiné době. Přijměte doporučení od místních a nenechte si ujít ty nejlepší atrakce. Evidentně jsou zde hezké procházky po starém městě a na náměstí Zachariáše z Hradce. Můžete prozkoumat všechny zákoutí městečka a objevit krásné renesanční domy. Pokud jste milovníky historie, určitě navštivte hrad Telč, který je vzdálený pouhých 15 minut chůze od náměstí.

V Telči naleznete i krásné cyklostezky, vedoucí podél řeky Jihlavy a kyvadlově se stáčející kolem města. Pokud rádi zachytíte krásné okamžiky na fotoaparát, nezapomeňte navštívit zahrady Telčského zámku. V okolí města se nachází rybníky, kde můžete chytat ryby, a řeka pro splutí na kanoi. Na závěr dne je pro vás připravený romantický večer s večeří pro dva, a to v útulné restauraci, která nabízí příjemné posezení u krbu.

6. “Záruka nezapomenutelného zážitku: Romantické ubytování v Telči”

Po cestě na jih Moravy se určitě zastavte v krásném městečku Telči, které se nachází přibližně 30 km od Jihlavy. Tam najdete jedno z nejromantičtějších ubytování v ČR v historickém stylu.

 • Vybavení apartmánů a pokojů vychází z požadavků a očekávání náročných zákazníků, kteří určitě nenechají nic náhodě.
 • Vélkou předností těchto tamních luxusních ubytování je jedinečná atmosféra města a krásný pohled na historické náměstí.
 • Ve venkovním sezení si můžete vychutnat kávu nebo čaj v pohodlí nádherně zdobeného nádvoří, kde rozhodně nebudete mít pocit, že se nacházíte v 21. století.

Ubytování splňuje požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků, stejně jako celkovou atmosféru celého města.

 • Vzhled celého areálu je ve stylu renesančního zámku s krásnými zdobenými místnostmi a kvalitním nábytkem.
 • Pokud vás bude zajímat tuto konkrétní dobu, najdete v okolních muzeích mnoho informací o historii tohoto nádherného města.
 • Navštivte hotelový baru, kde se můžete těšit na lahodné nápoje a koktejly v dobře vypadajícím a kouzelném prostředí, nezapomenutelný zážitek.

7. “Jednodenní romantický výlet do Telče: Co navštívit a ochutnat”

Telč je jedno z nejkrásnějších měst v České republice a skvělý romantický cíl pro jednodenní výlet. Prozkoumejte starobylé uličky, historické náměstí, romantické zámky a tradiční kavárny a restaurace v této malebné lokalitě jihovýchodně od Prahy. Tento skvělý výlet může být zábavný, okouzlující a odpočinkový, ať už se rozhodnete jet s partnerem nebo s rodinou.

 • Prohlídky zámku – Navštivte zámek, který je součástí UNESCO a obdivujte úchvatné fresky, barokní symboliky a unikátní stylistickou kombinaci. Zámek se nachází v malém, ale půvabném parku, který nabízí spoustu možností k odpočinku a fotografování.
 • Historické náměstí – Starobylé náměstí s historickými domy, fontánami a příjemnými kavárnami, je opravdu unikátní. Toto náměstí je symbolem města a nabízí výbornou atmosféru pro romantickou procházku.
 • Kavárny a restaurace – Po prohlídce zámku a starobylého náměstí nezapomeňte ochutnat některé z tradičních místních jídel a nápojů v jednom z mnoha útulných kafiček nebo restaurací.

Cestování do Telče je skvělý způsob, jak se odreagovat od velkoměsta a užít si krásného venkovského prostředí. Můžete ochutnat místní speciality a objevovat místní kulturu, která je pravděpodobně odlišná od ostatních míst v České republice. Užijte si krásné architektury, krásné parky a oslavte svou lásku s romantickým výletem do Telče!

8. “Jak neztratit romantiku v dnech pochtání: Tipy na Telč”

Chystáte se do Telče se svou láskou na výlet? Následující tipy vám pomohou, jak si udržet romantiku v tomto nádherném městě.

 • Procházka po náměstí Zachariáše z Hradce: Toto náměstí je jedno z nejkrásnějších v České republice a je obklopen historickými budovami. Užijte si spolu romantickou procházku podél starých budov, se stavbami ze 16. století a nechte se unášet kouzelnou atmosférou.
 • Návštěva zámku: Zámek Telč, který je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO, je skvělým místem, kde si užijete krásné chvíle se svou láskou. Kromě toho, že se můžete procházet po nádvoří a obdivovat impozantní stavební prvky, můžete si zarezervovat i prohlídku s průvodcem, který vám řekne více o historii zámku.
 • Večeře ve vinárně: Pokud chcete zakončit perfektní den s vaší láskou, navštivte místní restaurace a ochutnejte místní speciality. Pokud máte rádi víno, určitě se zastavte v některé z místních vináren a ochutnejte výborné víno.

V Telči najdete mnoho dalších skvělých míst a památek, které si můžete užít s vaší láskou. Určitě nezapomeňte opsat konkrétní časy a aktivity zde zmíněny. Pamatujte, že každá z těchto aktivit je zárukou, že si společně užijete romantické chvíle a nádhernou atmosféru, kterou Telč nabízí.

9. “Jak užít si romantiku i s dětmi: Výlet do Telče”

Pro milovníky romantiky i pro rodiny s dětmi nabízí výlet do Telče perfektní kombinaci krásných zážitků. Historická města, vynikající jídlo a mísa kysaného zelí, jakož i krásná příroda toto místo dělají ideální pro strávení víkendu nebo dovolené.

Pro ty, kteří chtějí zažít romantiku, můžete se vydat po malebném náměstí, kde můžete užít pohodu a klid, nebo se projít uličkami okolo zmrzlináře a cukrárny s tradičními dezerty. Také můžete navštívit hrad Telč, který byl vystavěn v 13. století a nabízí nádherný výhled na celé město. Pro milovníky kultury je zde Městské muzeum Telč, které vystavuje obrazy a sochy místních umělců a ukazuje historii města.

 • Pokud máte děti, můžete je vzít na návštěvu nejstaršího zámku v České republice, který se nachází v Kamenici nad Lipou, pouhých 30 minut jízdy autem, kde mohou vidět rytíře v plné zbroji a zbrojníky, kteří dětem ukážou, jaké to je, nosit brnění a ochranné helmy.
 • Nebo můžete navštívit ZOO v Jihlavě, pouze 20 minut jízdy od Telče, kde se děti mohou těšit na setkání s mnoha zajímavými zvířaty, jako jsou levharti, žirafy, lvy a vodní ptáci.

Navštívit Telč znamená strávit unikátní dovolenou s mnoha nezapomenutelnými zážitky, ať už s vašimi milovanými, nebo s celou rodinou.

10. “V Telči najdete místo a okouzlení pro každého, kdo miluje romantiku

. Tato malebná městečka se nachází v kraji Vysočina a pamatuje si již více než 800 let.

Jejím nejvýznamnějším prvkem je náměstí, které je obklopeno historickými budovami ze 16. a 17. století. V samotném středu náměstí najdete nejvýznamnější památku města – zámek, který je zapsán v UNESCO. Dále se můžete projít po romantických uličkách kousek vedle náměstí, které vás zavedou až ke starobylým městským hradbám.

 • Obdivovat krásnou architekturu a malebnou přírodu
 • Zamyslet se nad bohatou historií a kulturou města
 • Navštívit zámek Telč a přikochat se k jeho fascinující architektuře
 • Podlehnout kouzlu romantických uliček a hradby města

V Telči si užijete autentickou atmosféru a krásnou architekturu, která se plně hodí k pocitu romantiky!

Byli jste s námi na cestě romantiky v Telči! Doufáme, že jsme vám dali dostatek inspirace a nápadů na to, jak si užít nezapomenutelný pobyt s vaší drahou polovičkou. Ať už se rozhodnete pro romantickou procházku podél rybníka a návštěvu zámku, nebo pro relaxaci v lázních a ochutnávku místních specialit, v Telči toho je mnoho k objevování a prožití. Takže co ještě čekáte? Nakupte si lístky a užijte si romantický výlet, jak má být!
How to Enjoy a Romantic Getaway in Telč

Nestled in the heart of the Czech Republic, the small town of Telč is a charming and picturesque destination, perfect for a romantic getaway. With its beautifully preserved Renaissance architecture, winding cobblestone streets, and stunning Lake Telč, it’s no wonder that Telč has been designated as a UNESCO World Heritage Site. In this article, we’ll provide you with tips on how to make the most of your romantic stay in Telč.

Explore the Town’s Renaissance Architecture

One of the main attractions in Telč is its stunning Renaissance architecture. Take a leisurely stroll hand in hand with your partner through the town square, which was first established in the 14th century. Admire the colorful facades of the townhouses with their ornate gables, arcades, and sgraffito decorations. Visit the castle and the Church of the Nativity of the Virgin Mary, both of which date back to the 16th century.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart