Jak zvládnout cestování s kožními chorobami

Už jste někdy měli chuť ukázat své kožní choroby na svých úžasných dovolených? Já ne, ale vím, že to pro někoho může být problém. Cestování s kožními chorobami může být náročné, ale nezoufejte! Mám tu pro vás pár tipů, jak to zvládnout jako profesionálové. Tak si dejte pauzu od balení a posaďte se s námi!

1. Když tě pocestuje kožní problém: Jak na to?

Při cestování do exotických zemí je kožní problém naprosto běžný. Může se jednat o drobnou podráždění kůže, alergickou reakci nebo dokonce o průjem. Nicméně, naštěstí existuje několik tipů, jak se s těmito problémy vypořádat.

 • Udržujte si čistotu: Nezapomínejte si pravidelně čistit ruce, obličej a tělo. Pokud nejste si jisti kvalitou vody, nemyjte si obličej proudem a použijte raději dezinfekční ubrousky.
 • Hydratace: V teplých destinacích mnohdy dochází k vysušování pokožky. Nesmíte zapomenout na doplňování tekutin, a to nejen v podobě minerálních vod, ale také ve formě hydratačních krémů.
 • Vhodné oblečení: Pokud víte, že máte citlivou pokožku, noste kvalitní a prodyšné oblečení vyrobené z přírodních materiálů.

V případě, že se problémy s pokožkou nevyřeší samy, je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc. Nejdůležitější je především dbát na preventivní opatření a nezapomínat na dostatečnou hydrataci a hygienu.

2. Top tipy, jak se dobře připravit na cestování s ekzémem

Jestliže trpíte ekzémem, může být cestování občas náročné. Nicméně není důvod, proč byste měli být omezeni v plánování vaší dovolené. Následujte tyto a užijte si svou západoevropskou dovolenou naplno.

1. Zkuste si doma nejdříve zjistit, jaké obchody na místě nabízejí speciální produkty pro vaši citlivou pokožku. To může zahrnovat kosmetiku bez parfémů, hypoalergenní mýdla a hydratační krémy bez chemikálií. Některé kožní přípravky jsou v jednotlivých zemích odlišné, takže jejich předem vyhledání vám usnadní zbytek dovolené.

2. Při přípravě zavazadel se držte lehkého oblečení z měkkých a přírodních materiálů, jako je bavlna. Vzpomeňte si na to, že poté, co zavazadlo opustí vaši kontrolu, může být přepravováno v nepřiměřeně chladných nebo horkých podmínkách, což by mohlo vést k podráždění a dalšímu rozvoji vašeho ekzému. Také nezapomeňte balit kvalitní ochranné krémy které mohou pomoci chránit vaší kůži před vlivy počasí.

3. Co balit s sebou, když trpíš lupénkou a jedete na dovolenou?

Pokud trpíš lupénkou a chystáš se na dovolenou, může být výběr cíle poněkud náročnější. Avšak existuje několik míst, která by tě mohla zaujmout a nabídnout úlevu a relaxaci v zároveň.

Můžeš například zvážit destinaci, která nabízí termální lázně jako jsou Maďarsko, Slovinsko nebo islandské geotermální prameny. V takových místech by tě mohly potěšit nejen samotné koupele, ale také využití dalších procedur, jako například masáže. Pro úspěšnou dovolenou je nicméně důležité přizpůsobit cestování svým potřebám a například zvolit pro přepravu komfortní leteckou linku s vyšším standardem nebo zajistit ubytování v lázeňských hotelech, které mají klimatizaci a dostatek prostoru. Nezapomeň také dbát na svou pokožku a s sebou mít dostatek krémů a mastí určených ke zmírnění lupénky.

4. Čeho se vyvarovat, abys nepřišel o slunce a zdraví?

Než se vydáš na cestu do exotických krajin, musíš být obezřetný a držet se několika zásad, které ti pomohou ochránit tvoje zdraví a neztratit tvůj slunečný úsměv. První a nejdůležitější zásadou, které by sis měl být vědom, je vždy mít s sebou opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Slunce na exotických plážích často zapadá spíše později než v jiných místech, což znamená, že jeho paprsky jsou mnohem silnější. Pokud se chceš vyhnout popáleninám a kožním problémům, nezapomeň si nanést opalovací krém s vysokým SPF a udržuj svou pokožku hydratovanou po celou dobu.

Další zásadou pro cestování do exotických krajin je zůstat hydratovaný a využít stínu. Být výstavěn slunečnímu záření po celý den může způsobit dehydrataci a další problémy. Proto je důležité mít s sebou dostatek vody a vyhýbat se slunci v době, kdy jsou jeho paprsky nejsilnější. Objevování míst v období, kdy je denní teplota velmi vysoká, také může být náročné. Vždy si proto najdi stíny, jako jsou stromy nebo slunečníky, které ti poskytnou úlevu. Tyto jednoduché tipy ti pomohou udržet tvé tělo v kondici a užít si svou exotickou dovolenou naplno.

5. Jak ochránit svou pokožku před exotickými chorobami?

Pokud se vydáváte na exotickou dovolenou, může být ochrana vaší pokožky v neznámém prostředí velmi důležitá. Následující rady by mohly pomoci minimalizovat rizika exotických chorob a ztrátu času při léčení.

– Používejte sluneční krém s vysokým SPF faktorem, aby vaše pokožka zůstala chráněná před slunečním zářením a UV paprsky. Nosíte-li klobouk nebo šálu, můžete také snížit riziko popáleniny na hlavě a krku.
– Noste ochranné roušky nebo oblečení s dlouhými rukávy, pokud se nacházíte v prostředí s moskyty. Pokud cestujete do oblasti s rizikem malárie nebo dalších infekci, je také důležité používat repelenty na ochranu vaší pokožky před hmyzem.
– Nenechte se zlákat koupáním v nádržích, řekách nebo jezerech, pokud nevíte, zda jsou bezpečné pro plavání a koupání. Pokud se chystáte koupit si plovoucí plátno, mějte na paměti, že může být zdrojem infekčních chorob, pokud není správně udržováno.
– Pokud se nacházíte v oblasti s vysokým stupněm vlhkosti, vyhýbejte se používání lotionů a krémů s větším množstvím olejů, protože mohou ucpat vaše póry a způsobit ekzémy a jiné kožní potíže. Namísto toho se snažte používat léty osvědčené místní přírodní přípravky, které vám pomohou udržovat vaši pokožku zdravou a chráněnou.

Nyní víte, jak si chránit svou pokožku před exotickými chorobami. Snažte se být opatrní, při pohybu na neznámém území (i za přispění tohoto příspěvku,) a užijte si svou dovolenou ve zdraví a pohodě.

6. Cestování a alergie: 5 jednoduchých rad, jak si užít to, co nabízí cizí země

Pro mnoho lidí s alergiemi může být cestování v zahraničí stresující. Zvláště, když neznají jídla nebo ingredience tamní kuchyně. Ale nebojte se! Máme pro vás pět tipů, jak si užít cestování a nechat si pořádně ujít těch nejlepších zážitků a chutí.

Zpřístupněte si alergie místním – Pokud máte nějakou alergii, není nic špatného na tom, když se o ní rozpovídáte místním v restauraci či hotelu. Mnoho lidí má alergii a místní by vám mohli ochotně poradit. A pokud řeknete správná slova v jejich rodném jazyce, získáte respekt a sympatie.

Impresionistická strava – Někdy si raději vezměte s sebou vlastní jídlo. Jestliže nevíte, co se bude vařit, vyhněte se tradičním jídlům. Místo toho sáhněte po jednoduchých jídlech. Jděte např. do obchodu a kupte si bagetu, sýr a maso. Impresionistická strava je víc o ochutnávání syrového jídla ve své čisté formě.

7. Jak si užít plážovou dovolenou, když trpíš atopickým ekzémem?

Máš rád/a slunce, pláž a teplou vodu? Je však pro tebe obtížné si plážovou dovolenou naplno užít kvůli atopickému ekzému? Nezoufej, mám pro tebe pár tipů, jak si pobyt na pláži užít i přesto.

1. Vyber si správnou destinaci. Hledej místa s nižší vlhkostí, která jsou vzdálená od průmyslových oblastí. Zvol oblasti jako Kanárské ostrovy nebo Azorské ostrovy, kde jsou úrovně pylů podstatně nižší než v jiných oblastech. Na těchto ostrovech se také můžeš těšit na čisté pláže a teplou vodu.

2. Zvol vhodné oblečení. Během pobytu na pláži se vyhýbej syntetickým materiálům, které dráždí pokožku. Naopak zvol bavlněné nebo lněné oblečení, které nebude těsně přiléhat k tělu. Měj s sebou také klobouk, který ti ochrání pokožku hlavy před sluncem. Před odjezdem si také zkontroluj povolené balení krému s kortikoidy do zahraničí a zásob se jím v dostatečném množství.

S těmito tipy se ti plážová dovolená určitě povede, ať už trpíš atopickým ekzémem či nikoliv!

8. Co dělat, když tě přepadne akutní zánět kůže, a jsi daleko od domova?

Pokud jsi daleko od domova a přepadne tě akutní zánět kůže, nemusíš zoufat. Existuje několik způsobů, jak situaci co nejlépe zvládnout. Začni tím, že se zajistíš, aby tvůj zánět nebyl ještě horší. Zde jsou některé tipy, jak to udělat:

 • Dezinfikuj postiženou část kůže sprejem na dezinfekci či rostlinným alkoholem, nebo použij antiseptický gel.
 • Používej studený obklad na postiženou část kůže několikrát denně – zmírní to otok a bolestivost.
 • Nenos bavlněné oblečení, aby se zabránilo podráždění kůže.
 • Ideální by bylo konzultovat situaci s lékařem. Zvaž návštěvu místní nemocnice nebo lékaře, který tě může posoudit a předepsat léky, které by ti měly ulevit. V zahraničí je také dobré se předem informovat o možnostech zdravotní péče.

Pokud bys se chtěl/a tuto situaci vyhnout, měl/a bys si vždy s sebou nosit lékárničku. Ta by měla obsahovat antiseptická prostředky, obvazy, léky proti bolesti a léky proti zánětům kůže. Pokud bys měl/a poruchu trávení, měl/a bys také mít u sebe nějaké tablety proti průjmu. Mít s sebou lékárničku je vždy dobré pro případ nouze, ať už jsi na cestách či doma.

9. Jak se bránit proti slunečnímu záření s rosaceou a dalšími kožními chorobami?

Pokud trpíte rosaceou nebo podobnými kožními chorobami, je důležité chránit svou kůži před slunečním zářením. Zde je pár tipů, které vám mohou pomoct:

 • Noste klobouky s velkými lemama, které chrání vaši tvář a krk před slunečním zářením.
 • Používejte opalovací krém s vysokým faktorem ochrany proti UV záření a opakujte jeho aplikaci každé 2 hodiny.
 • Vyhněte se pobytu na přímém slunci mezi 10 a 16 hodinou, kdy je slunce nejsilnější.
 • Zvažte, zda si nepořídíte slunečník nebo sluneční clonu, které vám poskytnou další stín a ochranu při pobytu venku.

Mějte na paměti, že každý člověk má jedinečnou kůži a může se lišit, jak na sluneční záření reaguje. Pokud máte nějaké obavy nebo zvláštní potřeby, jako je například ochrana před slunečním zářením na citlivé kůži, můžete konzultovat s odborníkem na pokožku a/ nebo se svým lékařem pro další rady. Je důležité chránit svou pokožku a užívat si aktivitu bez obav o vznik popálenin nebo zhoršování kožních problémů.

10. Cestování bez obav: Praktické rady pro lidi s citlivou pokožkou

Zvýšte komfort cestování s citlivou pokožkou pomocí těchto praktických rad:

 • 1. Vyhněte se alergenům

Pokud víte, že jste alergičtí na určité potraviny, kosmetiku nebo jiné alergeny, zabalte si své vlastní produkty do cestovní velikosti, aby nedocházelo k reakcím. Pokud je to možné, zkontrolujte alergenní informace o jídle, které jíte v restauracích a podívejte se na složení kosmetiky, kterou používáte.

 • 2. Hydratace

Budete cestovat vysokými nadmořskými výškami? Zkontrolujte kondicionér vzduchu na palubě letadla a zvažte, zda si nepřibalit hydratační oční kapky a krém na ruce. Dbejte na to, aby jste během cesty dostatečně pili vodu, aby byla vaše pokožka hydratovaná. Zvažte také použití přírodních výrobků na bázi aloe vera, které obsahují přírodní vlhkost pro podporu hydratace pokožky.

A tak jsme se dostali na konec našeho žhavého tématu, jak zvládnout cestování s kožními chorobami. Doufáme, že vám přineslo několik užitečných tipů a že vaše budoucí cesty budou o něco hladší. Nezapomeňte, že nejlepší je mít plán a být dobře připraven. Pokud jste to už někdy prožili, neváhejte se o vaše zkušenosti s námi podělit v komentářích. A pokud je to váš první čas cestování s kožními chorobami, věřte nám, že to nemusí být tak hrozné. Musíte se jen ujistit, že jste na všechno připraveni a pak se snažit užít si každou chvíli. Díky za to, že jste s námi byli, a těšíme se na další setkání u dalšího zajímavého tématu na našem webu. S pozdravem, váš tým Objevovači.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart