Nejlepší cyklistické trasy v jižních Čechách

Pokud hledáte nějaké epické trasy, které vás odmění pohledy na zelené louky a malebná městečka, jste na správném místě. Vítáme vás na nejlepších cyklistických trasách v jižních Čechách! Tento region nabízí obrovské množství krásných tras pro každého, od zkušených kolařů až po rodinné výlety. Připravte se na spoustu skvělých zážitků a nenechte si ujít ty nejlepší cyklostruny!

1. “Jižní Čechy jako ráj pro cyklisty: nejlepší trasy prozkoumány!”

Jižní Čechy jsou rájem pro cyklisty! Oblast nabízí krásné cyklistické trasy, které jsou vhodné jak pro zkušené cyklisty, tak pro začátečníky. Prozkoumali jsme nejlepší trasy a přinášíme vám tipy na ty nejzajímavější.

Jednou z nejpopulárnějších tras je cyklostezka Vltavská, která vede z Českých Budějovic až k Děčínu. Tato trasa, dlouhá téměř 250 km, je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Jižních Čech na kole. Po cestě se můžete těšit na nádherné výhledy na řeku Vltavu a okolní krajiny.

Další zajímavou trasou je okruh kolem rybníků Třeboňska, který je dlouhý asi 40 km. Během této trasy můžete pozorovat zdejší přírodu, užít si klid a ticho těchto míst a navštívit historické památky v okolí. Mezi další tipy patří cyklostezka Lipenská, šumavské trasy, nebo trasy v okolí hradu Hluboká. Rozeznáte to roztomilé městečko Jindrichuv Hradec, když projedete jeho krajem. Nenechte si ujít tuto jedinečnou cyklistickou adrenalinovou příležitost, kterou Jižní Čechy nabízejí!

2. “Zabloudili jste v nekonečném počtu cyklostezek? Zkuste tyhle!”

Pokud jste se ztratili mezi cyklostezkami a hledáte nové nápady, máme pro vás pár tipů, které by vás mohly zaujmout! Například můžete navštívit Lužické hory, kde najdete mnoho zajímavých cest pro horská kola. Kromě členitých kopců a nádherných výhledů na okolí, se zde budete moci také těšit na skryté jezírka a lesní cesty. Nezapomeňte si přibalit dostatečné množství vody a občerstvení, protože se zde nenachází větší množství občerstvovacích bodů.

Jinou, možná méně náročnou, ale nádhernou trasou může být cesta okolo Pardubic a Chocni. Tato trasa vás zavede k řece Labe a jejím okolním lukám a pastvinám. Lábem si můžete projet až do Kutné Hory, kde se můžete podívat na zatopený lom nebo do kostela svaté Barbory. Pokud budete mít štěstí, možná uvidíte i některé z místních festivalů, jako je například barbarské slavnosti, které se konají první víkend v září každoročně.

3. “Tajemství cyklovýletů v jižních Čechách: nejkrásnější místa našeho regionu”

Pokud rádi trávíte volný čas na kole, jižní Čechy jsou pro vás to pravé místo. Tento region nabízí jak nádherné přírodní scenérie, tak i historická a kulturní místa, která stojí za návštěvu. V této části se dozvíte o těch nejkrásnějších a nejzajímavějších místech, které můžete navštívit na svých cyklovýletech.

Seznam nádherných míst v jižních Čechách

 • Hluboká nad Vltavou: Tato malebná obec leží na soutoku řeky Lužnice a Vltavy. Největší turistickou atrakcí je zámek, který se vyznačuje neoklasicistním stylem.
 • Třeboň: Toto město je známé zejména díky svým rybníkům a rybářství. V centru města se nachází krásné náměstí, na kterém stojí kostel sv. Jiří.
 • České Budějovice: Hlavní město jižních Čech je plné historických památek a je známé také díky svému pivu. Zkuste zajít do českobudějovického pivovaru na exkurzi.
 • Krumlov: Toto město se nachází v malebném údolí řeky Vltavy a je plné historických památek. Nejznámější je zámek Krumlov, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
 • Červená Lhota: Tato vesnice se nachází v krásné přírodní scenérii, nedaleko Jindřichova Hradce. Největší turistickou atrakcí je zámek, který je postavený na umělém ostrůvku uprostřed rybníka.

Na jižní Čechy se vyplatí jet na několik dní, abyste si co nejvíce míst mohli prohlédnout. Pokud budete chtít vyrazit na cyklovýlet, je ideální si kolo půjčit a vydat se na cestu. Pamatujte na to, že na výlety si vezměte s sebou dostatek jídla a pití a nezapomeňte na dostatečnou ochranu před sluncem.

4. “Odpočiňte si od honičky životem na nejpříjemnějších cyklostezkách okolo Českých Budějovic”

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout od ruchu města a uniknout do přírody, cyklostezky okolo Českých Budějovic jsou skvělým místem pro aktivní dovolenou. Tyto stezky vás provedou krásnou jihočeskou krajinou a umožní vám objevovat skryté kouty této oblasti.

Naše doporučení začíná na cyklostezce Červená Lhota – Lišov. Tato stezka vede přes nádhernou krajinu a kolem malebných rybníků. Pokud se rádi projetě s rodinou, tato trasa je ideální a nabízí pohodlnou cestu pro cyklisty všech úrovní. Pro příznivce horských kol a adrenalinu se naopak nabízí náročnější trasa na vrchol Kleti, která nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Užijte si dovolenou v přírodě a užívejte si krásy jihočeské krajiny na nejlepších cyklostezkách v okolí Českých Budějovic. Více informací naleznete v turistických informačních centrech nebo na oficiálních webových stránkách destinace. Nezapomeňte si s sebou přibalit dostatek pití a jídla a užívejte si cykloturistiku na maximum.

5. “Jak si užít cyklistiku v jižních Čechách na maximum? Poradíme vám ty nejlepší tipy!”

5.

Zažijte jedinečný zážitek z cyklistiky v neuvěřitelných krajinách jižních Čech! Pro ty, kteří vyhledávají jedinečné a adrenalinové zážitky, jsou jižní Čechy úžasným místem pro cyklistické dobrodružství. Pojďme najít to nejlepší, co tato oblast nabízí díky našim tipům!

 • Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je Kašperské Hory to pravé místo. Vyzkoušejte si cyklistickou stezku Svatého Tomáše a prohlédněte si krásné krajiny, lesy a řeky okolo vás.
 • Dalším zajímavým místem v jižních Čechách je Třeboňsko. Zde můžete najít mnoho různých cyklistických stezek jak pro rekreační cykloturistiku, tak i pro adrenalinové či profesionální závodníky. Pokud máte rádi historická města a krásné památky, navštivte město Třeboň, kde si můžete prohlédnout nádherné zámky a historické kostely.

Ať už se jedná o adrenalinové dobrodružství či rekreační cyklistiku, jižní Čechy nabízí nezapomenutelné zážitky pro všechny cyklistické nadšence. Vyzkoušejte tyto tipy a vychutnejte si krásné krajiny a úžasnou přírodu.

6. “Vydejte se na dobrodružství jižními Čechami a objevte cyklostezky plné krásy a historie”

Pokud hledáte dobrodružství a přírodu, jižní Čechy jsou tím pravým místem pro vás. Cyklostezky v této části republiky jsou plné krásy a historických památek. Vydejte se na jízdu přírodou a objevujte okolí svým vlastním tempem.

Mezi nejkrásnější cyklostezky na jihu Čech patří stezky vedoucí kolem Lipenské přehrady, Na podzámčí, okolo řeky Vltavy a mnoho dalších. Užijte si tuto přírodní krásu bez spěchu. Pokud se chcete zastavit a prohlédnout si nějakou z historických památek, tak máme pro vás nějaké tipy: Hrad Rožmberk, Zámek Hluboká nad Vltavou, nebo Jindřichohrad. Tyto kulturní památky jsou pro turisty opravdovým pozitkem, který vás zavede do časů, kdy se urození páni rozmělňovali o svá území.

Ať už plánujete celodenní výlet, nebo jen rychlé sjezdovky, jižní Čechy jsou jedním z nejkrásnějších míst na světě. Užijte si přírodu a historii v perfektní harmonii, objevujte nejkrásnější cyklostezky a památky na jihu Čech a nechte se okouzlit tím, co tato krásná destinace má pro turisty připraveno.

7. “Jižní Čechy na kole: toulejte se krásami kraje po nejlepších trasách”


Objevte krasu Jiznich Cech na kole

Kdyz se rozhodnete prozkoumat Jizni Cechy na kole, ocitnete se v jednom z nejkrasnejsich a nejzajimavejsich regionu v Ceske Republice. Barevne krajiny s lonskymi jezery, klasterem Vyssi Brod a reky Vltavou nabizi nejen prekrasne sceny pro vasi jizdu, ale take slohu kultury, historie a architektury. Jizni Cechy jsou plne stezek, ktere napojuji nejvetsi mesta a vesnice v regionu. Je celkem jednoduche si vybrat trasu, ktera odpovida vasim zpusobum a zkusenostem jako cykliste.

Odlehle lesy, krajinne rezervace, hory, hocicka prehrada a slapajici reky jsou jen nekolik spojujujicich smysluplnych bodu, ktere muzete v regionu najit. Naplavni cyklostezku z Treboni do Cesarova, kterou lze klidne projet rodinou, serpentinou sjezd z Kleti, dve tratku, ktere spojuji dve zakladni znacky cyklocest, zelene a cervene, se stydlivymi liptovskymi hajky. A samozrejme, nesmime zapomenout, ze Jizni Cechy jsou take znami mistem, kde se tradicni keramicke vyrobky, jako napriklad misky a hrnce, vyrabeji jiz vice nez 400 let.


8. “Pro ty, co milují cyklistiku: 5 nejatraktivnějších tras v jižních Čechách”

Cyklistika je nejen zdravým způsobem pohybu, ale i skvělou příležitostí k tomu, aby se člověk podíval do krásných koutů České republiky. V jižních Čechách najdete řadu tras pro cyklisty různé obtížnosti, které nabídnou krásné výhledy a zážitky pro všechny, kteří milují pohyb na kole.

Jednou z nejkrásnějších tras je zřejmě cyklostezka Vyssi Brod – Horni Dvoriste. Zde se můžete těšit na nádherné výhledy na Lipenskou přehradu a na hranici s Rakouskem projedete tunelem, který je jednou z nejklidnějších a nejzajímavějších částí trasy. Další skvělou trasou je cyklostezka České Budějovice – Hluboká nad Vltavou. Po této trase obdivujete jednak krásné historické centrum Českých Budějovic a také nádherný zámek Hluboká nad Vltavou.

 • Zaměřte se na cyklostezky s krásnými výhledy.
 • Zvolte si trasu, která je vhodná pro vaši kondici.
 • Nezapomeňte si vzít s sebou dostatek vody a jídla, aby vás neomrzelo hladového postávání podél trasy.
 • Objevte přírodní krásy jižních Čech, které nabízejí skvělé možnosti pro fotografování a odpočinek.

Pokud tedy rádi trávíte čas na kole, navštivte jižní Čechy a objevte krásu tamních cyklostezek sami!

9. “Vychutnejte si letošní léto na kole: prozkoumejte s námi nejlepší cyklotrasy v jižních Čechách”

Cyklistika je skvělou aktivitou, jak prozkoumat krásy jižních Čech. Ať už jste zde rodákem nebo turistou, nemůžete si nechat ujít následující cyklotrasy:

 • České Budějovice – Hlincová Hora: Tato 25 km dlouhá trasa vás provede krásnou krajinou po silničkách i lesních cestách. Zastavit se můžete u rybníka Rožmberk nebo na rozhledně Hlincová Hora, odkud je nádherný výhled na celé okolí.
 • Třeboňsko – Novohradské hory: Tato nádherná cyklotrasa vám nabídne nejen malebné výhledy, ale také mnoho historických památek. Zastavte se například u zámku v Hluboké nad Vltavou, kláštera ve Vyšším Brodě nebo u hradu Rožmberk. Celkem se jedná o 45 km dlouhou trasu.

Během vašeho putování se setkáte s mnoha zajímavými místy a kulturou jižních Čech. Tyto cyklotrasy jsou vhodné pro celou rodinu a nabízejí spoustu zábavy i relaxu. Určitě si s sebou vezměte fotoaparát a zaznamenejte krásné chvíle vašeho výletu. Rozhodně vám to bude stát za to.

10. “Zapomeňte na nudné cyklovýlety po rovině: nejlepší trasy v jižních Čechách mají co nabídnout!

Pro ty z vás, kteří se těší na dobrodružství na kole, Jižní Čechy nabízejí neuvěřitelné trasy. Nečekejte nudné cyklovýlety po rovině – rozmanité trasy nabízejí fascinující krajinu a kulturu, které stojí za to objevit.

Zejména jsou zde trasy pro nadšence historie a kultury, které obsahují návštěvu památek, jako například hradu Červená Lhota či kláštera v Zlaté Koruně. Navíc se můžete těšit na půvabné jihočeské městečka a vesnice, jako např. Třeboň, Jindřichův Hradec a Český Krumlov, které vám umožní proniknout do zdejší kultury a zvyků.

 • Návštěva historických památek: Vyhledejte trasy, které obsahují návštěvu hradu Červené Lhota, zámku Hluboká nebo kláštera v Zlaté Koruně. Tyto památky nabízejí jedinečný pohled do historie, takže je neváhejte navštívit.
 • Prohlídka jihočeských měst: Nezapomeňte navštívit Třeboň – malebné město, které je známé pro svůj rybářský průmysl a Třeboňsko, a také Jindřichův Hradec, který nabízí půvabné náměstí s historickými budovami.
 • Kulturní zážitky: Zajímají vás tradiční jihočeské zvyky a kultura? Vydejte se po stezkách, které vás zavedou do místních vesnic a umožní vám se seznámit s místními lidmi a jejich zvyky.

A tak jsme se projeli jižními Čechami po nejkrásnějších cyklistických trasách, co nabízejí. Když si teď představím celý ten trop cyklostezek, pítko ve vodním korytu a nekonečný zářijový les, cítím se jako kdybych se právě vrátil z dlouhé dobrodružné cesty. Možná si říkáte, “Myslíš, že stojí zato strávit celý víkend na kole?” Mé jednoznačné “ano”, a není to jen kvůli tomu, jak průběžně vypadám v kraťasech. Prostě to stojí za to, když se můžete těšit z těch krásných výhledů na vesnice a biotopy, které jste předtím nezaznamenali, a také zážitky z nových míst, do kterých jste se pustili. Pokud teda chcete dát naše trasy do testu, tak nabrali jsme mapy, nafoukli jsme pneumatiky a vyrážíme. A užijte si to!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart