Nejlepší destinace pro letní dovolenou v ČR

Čím horké slunce svítí výše, tím větší těžby se rozplývají v duši vyčerpaných pracovníků. Po celý rok tvrdě makají, aby získali peníze na vysněnou dovolenou. A pak konečně přichází léto, ta nejkrásnější doba roku, kdy se člověk může konečně odreagovat a nabrat nové síly. A kde jinde si užít slunce a skvělé zážitky než v naší malé, ale krásné zemi? Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších destinací pro letní dovolenou v ČR. Připravte si plátek chleba, namáčejte nohy v řece a připravte se na nezapomenutelný prázdninový zážitek!

1. Slunce, pláž a koupání: Nejlepší místa pro letní dovolenou v ČR!

Baví tě léto plné slunce, písku mezi prsty a bouchnutí vln o břeh? Pak mám pro tebe několik nápadů na místa, která bys při svých letních cestách po ČR určitě neměl/a vynechat! Užij si letní dovolenou v České republice!

Začít můžeme u Slapek, kde najdeš nejen koupání, ale i cyklostezky a procházky v přírodě. Pokud by ses však chtěl/a těšit na opalování spíše u klasického českého jezera, pak doporučuji navštívit Machovo jezero na Šumavě. Obléhnout ho můžeš z různých stran a pokud se na pár hodin ztratíš do lesů, bude ti na několik dalších měsíců v hlavě zůstávat pocit svobody a nekonečna.

 • Slapy
 • Machovo jezero

O něco větší šířku a pocit, že jsi u moře ti však nabídne Slunce, moře a pláže nedaleko Chomutova. Kromě koupání se zde můžeš těšit i na dokonalé podmínky pro windsurfování nebo poskládání výletu s návštěvou nedalekého hradu Kadaň.

 • Slunce, moře a pláže
 • Chomutov
 • Hrad Kadaň

2. Je to tady! 10 úžasných míst pro dokonalou letní dovolenou v naší zemi

Pokud plánujete svou letní dovolenou v naší krásné zemi, máme pro vás seznam 10 úžasných míst, které stojí za návštěvu. Zarytí cestovatelé i milovníci odpočinku a relaxu si zde přijdou na své a budou moci objevovat nevšední krásy našeho území.

Jižní Morava – kraj vinařství a království cyklistiky. Okolí Lednicko-valtického areálu patří na seznamácký plán úplně na první místo. Můžete si zde vychutnat vinné sklípky a ochutnat nejlepší české víno. Není to ale jen o pití, lze si tady užít i nezapomenutelné zážitky z cyklovýletů po vinicích a jezerech. Naše tipy? Navštivte Maříž, Mikulov, Lednici, Pálavu nebo Znojmo a ochutnejte krásy Moravy!

Krkonose – pohled na nejvyšší špičky České republiky je nádherným zážitkem pro každého. Krásné horské prostředí nabízí spoustu možností pro aktivní odpočinek, ale i pro nouzi po zábavě. Můžete se projít po Krkonošské magistrále, sníst nejlepší palačinky v Trutnově, sjet se bobovou dráhou v Harrachově, nebo nasát historickou atmosféru na Špindlerově Mlýně. Krásy Krkonoš uchvátí každého a budou vám v paměti dlouho zůstávat.

3. Odpočinek, dotek slunce a krásné kraje: Kde najdete nejlepší letní destinace v ČR?

Pokud hledáte nejlepší letní destinace v ČR, máme pro vás pár tipů. Prvním z nich je Karlovy Vary, známé pro své teplé prameny, kouzelnou architekturu a nádherné lázeňské služby. Ale Karlovy Vary nabízejí mnohem víc než to. Zde najdete krásnou přírodu, včetně úžasných lesů a hor, které se kryjí kolem města. Mezi letní aktivity patří cyklistika, turistika, vodáctví a golf.

 • Další letní destinací je Krkonoše. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství. Zde si můžete užívat horskou turistiku, horskou cyklistiku a pěkné procházky v přírodě. Na vrcholu hora Sněžka vás čeká nádherný výhled na okolí.
 • Nakonec tu máme Lipno. Lipno je ideální pro rodiny s dětmi, protože nabízí spoustu rodinných aktivit. Podívejte se na cyklistické stezky, vodní sporty, lanové parky, pěší turistiku a mnoho dalších. Takže pokud hledáte odpočinek v krásné přírodě a s mnoha aktivitami, Lipno je pro vás ta správná destinace.

4. Vyhrajte léto! Kam vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou v České republice

Pokud toužíte po aktivní dovolené v přírodě, nemusíte vůbec odjet za hranice. Česká republika nabízí mnoho skvělých destinací, kde si můžete užít jak hory, tak i jezera. Mezi nejoblíbenější patří Šumava, Krkonoše, Beskydy a Orlické hory. Všechny tyto lokality nabízejí mnoho různorodých cyklostezek, turistických tras, ale i možností koupání a vodních sportů.

 • V Krkonoších si nenechte ujít naučnou stezku Krkonošského národního parku, která nabízí skvělé výhledy na nejvyšší české hory a mnoho zajímavostí o flóře a fauně, historii a kultuře této oblasti.
 • Šumava patří mezi největší lesní komplexy v Evropě a její příroda je skutečně jedinečná. Absolvujte procházku po stezce v korunách stromů a podívejte se na nádherné jezírko Prášilské.
 • V Beskydech si můžete zajezdit na horských kolech po speciální trati, vyrazit na procházku k vodopádu Velký Diel, nebo si zahrát na golfovém hřišti.

Kromě přírodních krás je v naší zemi mnoho malebných historických měst, které stojí za to navštívit. Rozhodně se vyplatí navštívit Český Krumlov, Telč, Kutnou Horu, nebo Třebíč. Každé z těchto měst má své specifické kouzlo a historii, kterou stojí za to prozkoumat.

 • V Telči se podívejte na náměstí Zachariáše z Hradce, které je zapsán na seznamu UNESCO a bývá nazýváno nejkrásnějším náměstím v ČR.
 • Kutná Hora proslula svými kostnicemi a také Katedrála sv. Barbory patří k nejvýznamnějším gotickým stavbám u nás.
 • Třebíč má unikátní židovskou čtvrť, která patří rovněž na seznam UNESCO.

Tak neváhejte a využijte léto k tomu, abyste poznali krásy naší vlasti, a objevili nová místa a zážitky.

5. Letní horko a nejkrásnější místa v ČR: Máme pro vás tipy na ideální letní dovolenou

Je tady opět léto a s ním přichází neuvěřitelné teploty, a tak se všichni snaží najít chladivé a osvěžující místo. V České republice máme výběr z mnoha krásných míst, která vám nabídnou ideální letní dovolenou. Pokud hledáte nějaké inspirace, máme pro vás pár tipů na nejkrásnější místa, která lze navštívit během horkých letních dní.

 • Broumovské stěny – Obklopeno bizarními pískovcovými skalami a lesy, toto místo je ideální pro horolezce a turisty. Zvláště během horkých letních dní se můžete skryt ve stínu skal a užívat si překrásné výhledy na okolí.
 • Šumava – Tento národní park nabízí nádhernou scenérii zalesněných hor, horských řek a jezer. Během léta můžete tady najít mnoho turistů, kteří milují kempování, pěší turistiku, jízdu na kole a water-sporty.
 • Český Krumlov – Toto je snad nejkrásnější historické město v České republice. Jeho půvabný středověký hrad a kouzelná krajina středověkých domů vás okouzlí. V letních měsících se zde konají různé kulturní akce jako jsou koncerty, představení a festivaly.
 • Krkonoše – Pohoří nabízí mnoho příležitostí pro letní turistiku. Můžete se projít po horské stezce, užívat si krásné výhledy, navštívit horské stavy a podobně.
 • Brněnská přehrada – Tento velký vodní nádrž je ideální pro dovolenou se spoustou vodních sportů jako je plavání, jachting, windsurfing, kajakářství a podobně. Pokud si raději užíváte klidných a relaxačních chvilek, můžete se obklopit krásnou přírodou a užívat si pikniku na břehu.

Tak a to jsou naše tipy na krásná místa v České republice pro letní dovolenou. Nezapomeňte si užít atmosféru a kouzlo Českého léta.

6. Proč cestovat daleko, když u nás máme takové skvosty? Kam zavítat na nejlepší letní dovolenou v ČR

Přemýšlíte nad tím, kam vyrazit na nejlepší letní dovolenou v ČR? Určitě existuje mnoho interesantních míst, které stojí za to objevit. A co víc, část z nich může být dosažitelná i místním hromadným dopravním spojením. Na výběr je spousta destinací, a tak jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější.

 • Harrachov – Hledáte-li dovolenou v krásné přírodě, Harrachov je skvělou volbou. Tuto oblast zdobí rozmanitost horských stezek, malých jezírek, a dokonce i vodopádů. Pokud jste horským cyklistou, spokojenost zajisté nebudete mít kde ztratit. Harrachov a jeho okolí nabízí kilometrů stezek pro kola, které jsou pro svůj přírodní charakter a náročnost již velmi oblíbené nejen mezi českými jezdci.
 • Jindřichův Hradec – Město Jindřichův Hradec si ctí svoji historii a umění. Důkazem je právě městský zámek, který návštěvníci mohou navštívit. Po dohodě se zámeckým personálem se totiž můžete prohlédnout nejen zámek samotný, ale i zahradu a nejnověji také filmovou expozici. Město nabízí také plno kulturních akcí pro aktivní návštěvníky, jako jsou třeba cyklovýlety po okolí, či procházky městem v doprovodu průvodce.

Najděte si proto město, které vám naprosto sedne. Možností je spousta, takže vám poskytujeme pouze pevný základ, ze kterého můžete vyrazit na objevování dalších zákoutí naší krásné země.

7. Chybí vám plán na léto? Zkuste naše tipy na nejlepší místa pro letní dovolenou v České republice

Česká republika v létě nabízí mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit. Pokud hledáte místa plná zeleně a klidu, odvážnějším nabízíme adrenalinové zážitky a pro milovníky kulturních památek jsou zde hradní města s historickou atmosférou. Níže jsou uvedeny naše tipy na nejlepší letní dovolené v České republice.

 • Hradec Králové – město plné historických staveb a parků, které nabízí i výborné letní festivaly s bohatým kulturním programem.
 • Šumava – pro milovníky přírody a turistiky nabízí nekonečné lesy a horské potoky. V letních měsících lze podnikat výlety na kola nebo se projíždět na raftu po řekách.
 • Brněnské výstaviště – letní tradiční akce, které nabízí možnost zhlédnout různé technické ukázky a výstavy, případně se i sami přihlásit do některé soutěže.

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro aktivní dovolenou nebo pro odpočinek a načerpání nových sil, nezapomeňte si užít dovolenou bez ruchu města. Vydejte se na procházku po krásné přírodě nebo vyjeďte na výlet k některému z historických památníků. Máte-li chuť na oddech ale chcete zůstat pobytu ve městě, vyhledejte si park nebo zahrady, kde si můžete odpočinout.

8. Sluníčko, turistika a mnoho zábavy: Kam vyrazit na nejlepší letní dovolenou v ČR

V ČR můžete najít mnoho krásných míst, která jsou ideální pro letní dovolenou. Pokud hledáte místo, kde můžete relaxovat, zapomenout na starosti a užít si krásné letní počasí, pak se určitě vydejte do některé z těchto lokalit:

 • Český Krumlov – nádherné historické město s úchvatným zámkem a množstvím památek, ale také s možností relaxovat u řeky Vltavy, projet se na lodi nebo vyslat se na skvělou turistiku.
 • Adršpašsko-teplické skály – jedinečný skalní masiv s množstvím skál, jeskyní a vodopádů, který nabízí nejen krásné procházky, ale také možnosti pro horolezce a horolezky.

Pokud byste ale raději trávili čas aktivně, můžete navštívit například:

 • Šumavu – českou divočinu, která nabízí množství cyklistických a turistických stezek a příležitostí pro vodní sporty, jako je například kajakářství.
 • Lipno nad Vltavou – oblíbený turistický cíl s výbornou infrastrukturou, kde můžete jezdit na kole, projíždět se na motorových člunech, koupat se v Lipenském jezeře a možná dokonce vyzkoušet wakeboarding.

9. Nádherné přírodní scenérie, pohodová atmosféra a dokonalý odpočinek: To vše na letní dovolené v České republice

Na letní dovolené v České republice můžete zažít neuvěřitelnou krásu přírodních scenérií. Při návštěvě Českého ráje se můžete kochat skalními útvary, vodopády a lesy. Stezka v oblacích už učarovala mnoha turistům z celého světa. Tento okruh nabídne vynikající výhledy na okolní krajinu. Navštívíte například kiosek s občerstvením, kamennou vyhlídku na Skalní město a také velký kovový kříž, který se tyčí nad okolím.

Pokud hledáte odpočinek a chcete si užít přírodní krásy, doporučujeme vyrazit do Děvínské Kobylky. Zdejší kopce nabízejí překrásné výhledy a procházky krajem přináší klid a pohodu. V místním muzeu se dozvíte o životě zdejších lidí v minulosti a můžete se ochutnat místní speciality. Uprostřed přírody si můžete odpočinout v kavárně nebo si posedět na lavičce a okouzlit se klidem a krásou okolní krajiny.

10. Rozžhavené písky, kouzelné krajiny a plážové vlny: Kde najdete nejlepší destinace pro letní dovolenou v ČR

V létě máte možnost objevovat krásy České republiky a užít si přírodní scenérie, které nabízí. Proto jsme vám sestavili seznam nejlepších destinací pro letní dovolenou, kde se můžete vydat na turistiku, plavání nebo si užít relaxaci na pláži.

 • Luhačovice – tento lázeňský město nabízí krásné prostředí a mnoho přírodních lázní, kde se můžete osvěžit. Kromě toho je zde mnoho historických památek a kulturních akcí.
 • Český Krumlov – toto město patří mezi nejkrásnější v ČR. Užijete si tu procházky po památkách v centru města a prozkoumáte okolní přírodní krajinu, kde najdete mnoho cyklostezek a turistických tras.
 • Slapská přehrada – pokud máte rádi vodní sporty, bude se vám zde líbit. Přehrada nabízí užitečné vyžití jako je například rybaření, plavání, vodní lyže a jízda na lodi.
 • Ještěd – tento vrchol českého pohraničí je skvělá destinace pro milovníky turistiky. Na vrcholu Ještědu se nachází rozhledna, ze které se vám nabídne výhled na celé okolí.

Vyberte si z našeho seznamu a užijte si letní dovolenou v krásné České republice!

A zde jsme na konci – snad jste našli inspiraci pro svou letní dovolenou v České republice. Ať už patříte k milovníkům hor, vodních radovánek nebo historických památek, rozhodně v ČR není nouze o skvělá místa pro odpočinek a zábavu. Nezbývá než se pustit do plánování – ať už jste typ, který se drží osvědčených klasik, nebo si rád zkouší něco nového, určitě si přijdete na své. Tak hurá do letního dobrodružství!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart