Nejlepší hrady a zámky v ČR

Všichni víme, že Česká republika je plná historie a krásy. A co jsou nejlepším příkladem této krásy? Hrady a zámky! Tyto majestátní budovy jsou symbolem naší minulosti a připomínkou bohatých tradic naší země. Navštívili jste někdy některý z nejkrásnějších hradů a zámků v ČR? Pokud ne, nechte se inspirovat tímto článkem a naučte se více o těchto historických památkách, které nikdy neztratí své kouzlo. Připravte se na okouzlující výlet do minulosti, kde uvidíte nádherné architektonické klenoty a slyšíte příběhy, které vás nechají bez dechu. Tak pojďme na to – vstupenky do ruky a zámek nebo hrad na obzoru!

1. Zapomeňte na Pražský hrad: Tyto hrady a zámky jsou opravdovými poklady ČR!

Pražský hrad je krásnou a slavnou ikonou České republiky, ale je také dost přeplněný turisty. Pokud chcete vidět krásu českých hradů a zámků, které nejsou většinovými cíli návštěvníků, zamířete do méně známých destinací po celé zemi. Zde máte naše tipy na ty nejhezčí hradní a zámecké poklady ČR:

  • Hrad Lipnice – Tento hrad si získal své místo v české historii jako oblíbený cíl Karla Čapka. Stojí na kopci, nabízí krásné výhledy a když uvidíte jeho hradby a věž, budete užasnout.
  • Zámek Opočno – Tento zámek je největším barokním zámkem v ČR a nabízí nádherné zahrady, fontány a umělecké díla, které vás okouzlí svými detaily.
  • Zámek Hluboká – Tento zámek je jedním z nejkrásnějších zámků v Evropě. Je řazen mezi nejdůležitější kulturní památky ČR a jeho architektura a interiéry jsou naprosto úchvatné.

Jistě nechcete přijít o krásu těchto klenotů ČR. Zavřete oči a poskytněte svému smyslovému vnímání okouzlení při prohlížení nejkrásnějších hrady a zámky na naší planetě.

2. Procházkou mezi zámky a hrady: Objevte nejkrásnější kouty České republiky

Pokud jste náruživými obdivovateli architektury a historie, pak vaští cestovatelské plány by měly určitě zahrnovat návštěvu nejkrásnějších koutů České republiky plných zámků a hradů. Procházka mezi těmito historickými budovami vám nabídne jedinečnou příležitost odhalit tajemství minulosti České republiky, objevit středověké architektonické skvosty a zároveň se pobavit tradičními příběhy a legendami.

Objevujte krásy České republiky a navštivte zámek Karlštejn, který se nachází jen kousek od Prahy. Tento krásný zámek ve středních Čechách sloužil v minulosti jako skladiště drahých kovů a šperků Karel IV. Dále můžete navštívit český hrad Krivoklat, který se nachází v krásné přírodní oblasti Křivoklátských lesů. Procházka tímto hradem vám umožní poznat historii České republiky a užít si krásné pohledy na okolní přírodu.

3. Okouzlující hrady a zámky: Odvážte se na výlet do minulosti

Pokud máte rádi historii a romantizmus, pak byste si nemohli vybrat lepší destinaci než okouzlující hrady a zámky v ČR. Tyto architektonické skvosty vás zavedou do dob minulých a umožní vám vychutnat si krásy a bohatou historii země. Zde jsou některé z nejnavštěvovanějších hradů a zámků v ČR, které rozhodně stojí za návštěvu.

– Hrad Karlštejn: Tento hrad se nachází ve středních Čechách a byl postaven na přání císaře Karla IV. Jeho účelem bylo chránit korunní klenoty a důležité dokumenty. Karlštejn má nádhernou gotickou architekturu a můžete vidět královský pokoj, kapli a obranné věže. Navštívit tento hrad je skvělý způsob, jak se ponořit do historie ČR a užít si pohled na krásné okolí.

– Zámek Lednice: Tento zámek v jižní Moravě je považován za jeden z nejkrásnějších zámků v Evropě. Je to překrásná romantická stavba s nádhernými zahradami, jezírky a parkem. Navštivte Lednice, abyste se ponořili do romantického světa minulosti a užili si krásu přírody. Kromě toho si určitě nenechte ujít prohlídku interiéru zámku, kde si můžete prohlédnout luxusní nábytek a památky z minulých dob.

4. Zbožňujete architekturu? Tady jsou nejlepší hrady a zámky ČR!

Pokud milujete architekturu, Česká republika je pro vás opravdovým rájem. Kromě Prahy, která nabízí mnoho historických památek, existuje mnoho dalších zámků a hradů, které stojí za návštěvu. Zde jsou některé z nejlepších, které byste měli navštívit:

– Hrad Karlštejn: Tento hrad se nachází asi 30 km jihozápadně od Prahy a je považován za jednu z nejvýznamnějších památek v České republice. Hrad byl postaven v roce 1385 Karlem IV. jako úložiště pro korunovační klenoty a knihovnu. Hrad vás uchvátí svou krásou, historií a panoramatickým výhledem.

– Hrad Kost: Tento hrad je nejnavštěvovanějším hradem v České republice a nachází se asi 100 km severovýchodně od Prahy. Hrad byl postaven v 14. století a je známý svými obrannými systémy, včetně padacích mostů a střílnových otvorů. Na hrad se také váže mnoho legend a příběhů, jako například příběh o krásné Kunštátově dceři Anežce, kterou zabil rytíř Menhart.

Pokud máte zájem navštívit nějaký z těchto hradů a zámků, doporučujeme si předem zakoupit vstupenky, a to buď přímo na místě nebo online. Mějte také na paměti, že každý hrad a zámek má vlastní pracovní dobu, takže je dobré si to předem zkontrolovat. Těšíme se na vaši návštěvu a užijte si krásu těchto historických památek!

5. Hrady a zámky na každou chvíli: Nudit se zde rozhodně nebudete

Pokud se chystáte na výlet do České republiky a zajímají vás hrad a zámky, pak zde máme několik tipů, které vás rozhodně nezklamou.

Jeden z nejznámějších hradů je bezpochyby Hrad Karlštejn, který se nachází nedaleko Prahy. Tento hrad je skvělým cílem pro milovníky historie a architektury. Vstoupíte-li dovnitř, oceníte jeho úchvatné gotické interiéry a výhledy na okolní krajinný park. Pokud si chcete užít krásného dne, nezapomeňte na piknik v parku pod hradem. V místech, kde se nachází hrad, je také spousta zajímavých restaurací a kaváren. Můžete si tak pochutnat na zdejších specialitách a odpočinout si od prohlídek.

Dalším nádherným zámkem, který rozhodně stojí za to navštívit, je Zámek Český Krumlov. Ten se nachází v krásném historickém městě na jižním Šumavě. Zámek je obklopen impozantními zahradami a okolní krajina je plná turistických stezek. Během prohlídky se můžete těšit na nádherné fresky a zpívající fontány. Pokud máte chuť na něco sladkého, nesmíte si nechat ujít místní cukrárnu s tradičními jihočeskými cukrovinkami.

6. Nejlepší hrady a zámky v ČR: Vyprávějí fascinující příběhy

Pokud jste náruživým fanouškem historie a fascinují Vás starobylé zámky uprostřed kouzelných lesů, tak jste na správném místě. Česká republika je plná krásných a dobře zachovaných hradů a zámků, které Vás okouzlí svou architekturou a fascinujícími příběhy. Tak připravte svůj fotoaparát a vydejte se na neuvěřitelnou cestu našimi historickými památkami.

Vydejte se na návštěvu do velkolepého hradu Karlštejn, který se nachází jen několik kilometrů od Prahy. Karlštejn je symbolem české středověké architektury a jeho historické hledisko je nápadně zachovalé. Nejen, že získáte jedinečnou možnost sledovat hrozivé kamenné zdi, ale také se dozvíte o historických událostech, kterým byl Karlštejn svědkem. Uvidíte Královskou věž, kde byly uloženy největší královské poklady, kapitolový dům a také kostel sv. Mikuláše s krásnými gotickými klenbami.

Navštivte hrad Hluboká, který se nachází v jižních Čechách a je považován za jeden z nejromantičtějších českých hradů. V parku hradu uvidíte mnoho druhů rostlin, staré rododendrony a živé houby. Hlavní zámecká kaple, která pojme až 200 lidí, ukrývá vzácné fresky. Stejně tak nezapomeňte navštívit velkolepou knihovnu, která ukrývá více než 30 000 starých knih. Hrad Hluboká je přímočarou cestou do historie, kterou by si měl každý turista vyzkoušet.

7. Prohlédněte si si nejobsáhlejší komplex zámků v ČR!

Pokud máte zájem navštívit největší a nejrozsáhlejší zámek komplex v České republice, pak si rozhodně nenechte ujít návštěvu zámku Valtice. V tomto zámeckém komplexu najdete nejen samotný zámek, ale také zahradu, park, skleníky a mnoho dalších zajímavostí. Zámecká zahrada vás určitě okouzlí svými fontánami, sochami a exotickými rostlinami. Pokud máte rádi umění a historii, určitě si projděte zámeckou galerii, kde najdete díla nejvýznamnějších světových i českých umělců.

Další nejoblíbenějším zámkem v České republice je zámek Lednice, který se nachází v srdci Pálavy. Tento zámek patří k největším v Evropě a jeho romantická architektura vás ihned okouzlí. Kromě prohlídky zámku, byste si také neměli nechat ujít procházku parkem, kde narazíte na velké množství romantických staveb, kaskád a jezer. Pokud máte rádi cyklistiku, můžete si pronajmout kola a projet si nejen park, ale také okolní krajinný park Pálava, který je známý pro své neobyčejné výhledy a vinařství. Rozhodně doporučuji navštívit a prozkoumat tyto zámecké komplexy!

8. Ostřízenecký zámek, Bouzovský hrad a další: To byly skvosty ČR!

Ostřízenecký zámek a Bouzovský hrad jsou jedny z nejvýznamnějších turistických míst v ČR. Tyto památky poskytují návštěvníkům možnost prohlédnout si starobylou architekturu, která je plná historických artefaktů. Návštěvníkům se zde nabízí velké množství zajímavých expozic, prohlídkových tras, historických muzeí a dalších aktivit, které připomínají starodávné časy. Doufejme, že vás tyto skvosty rovněž zaujmou a budete si je vychutnávat.

Ostřízenecký zámek je pokládán za jednu z nejkrásnějších šlechtických rezidencí v zemi. Většina jeho objektů je dnes plně obnovena a slouží jako muzeum. V areálu zámku naleznete například rozsáhlé výstavy archeologických nálezů, ale rovněž zde najdete i krásnou zahradu a park, který se táhne až k řece. Bouzovský hrad zase patří k nejvýznamnějším hradům v ČR. Jeho interiér připomíná gotickou architekturu, kde vás na každém kroku přivítají skvostné malby a fresky. A co je nejzajímavější, na místě se rovněž nachází oblíbené muzeum, které se zaměřuje na historii a kulturu regionu.

9. Zapomeňte na Disneyland: navštivte ty nejkrásnější hrady a zámky!


Hrady a zámky jsou nejvyhledávanějšími turistickými atrakcemi v Česku. Tyto památky nás přenášejí zpět do minulosti a ukazují nám, jak žili naši předkové. Navštivte některý z těchto hradů a zámků a během okamžiku budete přeneseni do času rytířů a královen. A co je nejlepší, tyto místa jsou mnohem méně přeplněné než Disneyland a nabízejí krásné výhledy a pohledy na okolní krajiny.

  • Pražský hrad – největší hrad na světě, domov prezidenta ČR a hlavní turistická atrakce Prahy
  • Zámek Lednice – romantický zámek obklopený vinnými sklepy a zahradami
  • Zámek Hluboká nad Vltavou – nejkrásnější zámek v České republice, který má architektonické prvky z různých historických období

V Česku je mnoho dalších krásných hradů a zámků, které stojí za návštěvu. Rádi vám s výběrem pomůžeme a poradíme vám nejen s turistickými atrakcemi, ale také s místy, kde se můžete najíst a ubytovat. Vyzkoušejte něco nového a vydejte se na cestu objevování krás našeho krásného Česka!

  • TIP: Pokud nechybíte příliš daleko, doporučujeme si zapůjčit auto a projet se po venkovských cestách. Můžete tak objevovat místa, na která byste se jinak možná nedostali.
  • TIP: Vstupenky na ty nejznámější hrad a zámky si vyžádají pořádný kapesník. Pokud chcete ušetřit, navštivte méně známé památky v okolí, které nabízejí stejnou krásu, ale jsou mnohem levnější.

10. Tajné chodby, výtahy a zajímavé tajemství: zjistěte více o perlech ČR

Pokud jste fanouškem tajemna a dobrodružství, nezmeškejte příležitost navštívit tajné chodby a podzemní komnaty České republiky. Tyto podzemní prostory jsou stále plné neobjevených tajemství a zajímavých příběhů. V Praze můžete navštívit například podzemní chodby pod Staroměstským náměstím. Tyto chodby byly původně postaveny jako sklepy pro obchodníky, ale později se staly útočištěm pro obyvatele během válek a přírodních katastrof. Dnes jsou otevřeny pro veřejnost jako unikátní turistická atrakce.

  • Dalším fascinujícím místem je Znojemský podzemí. Tyto tajné chodby byly původně postaveny k ochraně města a mohou být spatřeny dnes v původní podobě.
  • Pro hodně odvážné turisty se nabízí možnost navštívit podzemní bunkry vyhlášeného pivovaru v Přerově, kde si můžete prohlédnout místnosti plné piva a ochutnat některé z nejlepších druhů piv.

Tyto podzemní prostory nejsou pouze o starých zdích a tmavých chodbách, ale také o fascinujících tajemstvích, která mohou být stále odhalena. Takže pokud máte chuť na dobrodružství, neváhejte navštívit některé z nejzajímavějších podzemních prostranství v České republice.

A to je konec našeho putování po nejlepších hradech a zámcích v České republice, ale nezoufejte! Pokud se chcete příště podívat na další historická místa, stačí se vrátit zpět na naši stránku. A nezapomeňte, dějepisný výlet může být skvělou aktivitou pro celou rodinu! Takže hurá do objevování krás naší země!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart