Nejlepší místní jezera a vodní nádrže v ČR

Ahoooj! Čau lidi, dneska vám přinášíme tenhle bláznivě skvělý článek o nejlepších místních jezerech a vodních nádržích v ČR. Takhle, víme, že byste nejradši chtěli vypadnout ven a užít si to krásné počasí u nějaké vodní plochy. A jelikož jste tak otravní a neustále se ptáte, kde najdete ten nejlepší kopeček písku nebo tu nejčistší vodu, my jsme pro vás dnes přichystali právě to. Tak si sedněte pohodlně do křesla, otevřete tento skvělý článek a nechte se inspirovat těmi nejkrásnějšími místy v naší zemi, kde si můžete užít ten pravý pocit relaxace!

1. Kde najdete nejlepší koupání v Česku?

Pokud se chcete ochladit v létě, koupání v Česku je skvělou volbou! Zde je několik nápadů na nejlepší místa, kde se můžete vydat k vodě a užít si krásné horké dny a teplé letní noci.

– Jesenická přehrada: Tento úžasný přírodní komplex vám nabízí koupání v jezeře a množství dalších aktivit. Můžete si pronajmout lodě nebo kajaky a nasát si nádherné okolí. Pokud se cítíte odvážní, můžete si dokonce vyzkoušet vodní lyžování či wakeboarding!
– Slapská přehrada: Pokud hledáte krajinnou krásu, Slapská přehrada je skvělou volbou. Toto místo má dobré podmínky pro vodní sporty a klidné plavby po jezeře. Pokud zde rádi relaxujete, budete chtít navštívit pláže a bary u břehu jezera, kde si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky a užívat si slunce.

Pamatujte, že každé místo má své vlastní zvláštnosti a zvyky. Pokud se chcete uvnitř kultury potopit a pochopit ji, bude dobré naučit se alespoň nějakou základní frázi – jako “dobrý den” nebo “prosím” a “děkuji”. V Česku se také můžete setkat s tradicemi jako tanci, kde se krouží v kroji, nebo jídlem, jako je tradiční klobása či knedlíky. Tak tedy, vyberte si vaše místo koupání a poznávejte krásy Česka a jeho kultury!

2. Pojďme se namočit! Top jezera a nádrže v naší zemi

Pojďme objevovat nejkrásnější jezera a nádrže, které Česká republika nabízí! Od plavání po rybaření, turistiku a další outdoorové aktivity, v těchto vodních destinacích najdete to pravé dovolenkové kouzlo.

Jezero Lipno – největší přehradní nádrž v České republice, nabízí nejen relaxaci a koupání, ale také plachtění, windsurfing, vodní lyžování, wakeboarding a další vodní aktivity. Podél břehu se nachází mnoho cyklostezek a pěších tras, které vám umožní poznání okolní krajiny. Avšak to nejzajímavější je Lipenská pláž, která sice má vysokou návštěvnost, ale nabízí skvělé služby, od půjčování lodí až po kotvící místo pro váš vlastní člun.
Na druhém místě můžeme uvést Orlickou přehradu – jezerní skladiště v Královéhradeckém kraji, skrývající nádheru v přírodě. Protože se nachází v oblasti Orlických hor, je tato přehrada skvělým místem na pěší turistiku a cyklistiku. Kromě toho je povoleno v rybolov v rámci stanovených pravidel. Můžete si pronajmout lodě a kanoistiku, sledovat vodopády a vychutnat si nádherné scenérie, které jsou k dispozici všem návštěvníkům.

3. Pláž, zmrzlina a slunce: Hledáte ideální letní den v ČR?

Jaro a léto jsou ideální roční období k vyrazit za sluncem na pláž. Ať už jste milovníkem rybaření, relaxace nebo píkování na slunci, stále se najde něco pro každého. Jednou z nejpopulárnějších destinací je Bouzovský rybník, který má mnoho klidných míst, kde si můžete vychutnat relaxaci na slunci, nebo pokud máte rádi vodní sporty, můžete jet na kajaku nebo na paddleboardu. Bouzovský rybník je také známý svou odpovědí na tropické pláže! Věděli jste, že se tady natáčely scény z filmu Cesta do pravěku?

Další skvělou volbou je Sedlec-Prčice, kde najdete čistou přírodu a mnoho rezervací, kde můžete ochutnat skvělé ryby a jiné speciality místního latočky. Mezi populární turistické aktivity patří využití cyklostezek, koně-na-zámku, a samozřejmě relaxace na pláži s nádherným výhledem na rybník. Pokud se cítíte trochu dobrodružně, můžete také navštívit barevnou horu a získat pohled na pohled na celou oblast – může být dost ztímavající! Vyberte si typy dovolené podle sebe a uspořádejte si nezapomenutelné chvíle na plážích ČR!

4. Chcete utéct od všedního dne? Vydejte se k místním jezerům a nádržím

Pokud hledáte místo, kde byste mohli uniknout všednímu dni a strávit čas s rodinou nebo přáteli, doporučujeme navštívit některé z místních jezer a nádrží. Tyto přírodní krásy nabízejí nenapodobitelnou atmosféru klidu a pohody, a to v přímém kontaktu s přírodou.

Jezera a nádrže jsou také ideálním místem pro vodní aktivity jako je koupání, rybaření, nebo vodní sporty, jako je windsurfing nebo kajakárna. V některých z nich jsou k dispozici také pozemky pro pikniky, grilování, nebo venkovní aktivity jako jsou zajímavé procházky kolem jezera či vodopádu. Pokud rádi trávíte volný čas aktivně, neváhejte a vydejte se k některé z těchto krásných přírodních lokalit v Královéhradeckém kraji.

 • Vyhlídka Leskovec
 • Nádrž Rozkoš
 • Nádrž Želivka
 • Chrudimský rybník
 • Nádrž Seč

Vydejte se tedy na výlet k místním jezerům a nádržím a užijte si krásy přírody a aktivního odpočinku.

5. Relaxujte u vody: Kam na výlet s rodinou?

Máte doma malé vodníky a nevíte, kam vyrazit na výlet s rodinou? Přinášíme vám tipy na nejlepší místa, kde se můžete relaxovat u vody a zároveň se pobavit s celou rodinou.

Pokud hledáte ideální kombinaci přírody a vodních radovánek, neváhejte vyrazit do Krkonoš. Zde si budete moci užít pěkné procházky přírodou a navíc si můžete zapůjčit kánoe či paddleboardy a nechat se unášet řekou. Pro malé vodníky jsou zde k dispozici i možnosti koupání v řece či vodních nádržích. A pokud se náhodou ochladí, nebojte – v okolí najdete i mnoho koupališť s teplou vodou či aquaparků.

Dalším skvělým místem na výlet s rodinou u vody jsou Jeseníky. Zde najdete nespočet přírodních koupališť a jezer, do kterých se mohou vodníci ponořit na celé odpoledne. Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, určitě nevynechejte možnost projet se po divokých řekách na raftu či canoe. Pro ty, kteří chtějí relaxovat, jsou zde k dispozici mnohé wellness centra a lázně. A co ještě dělat na Jeseníkách? Prozkoumat můžete místní jeskyně či se na kole projet po okolních kopcích. Najdete zde tedy skvělé místo pro aktivní i pasivní dovolenou.

6. Čtyři kroky ke správnému vybrání nejlepšího jezera v Česku

Jezera jsou něčím, co je vždy dokáže potěšit. Nakopnout Vaše emoce a nabídnout dokonalý únik od Vaší každodenní rutiny. V Česku je spousta jezer, které nabízí nádherné scenérie, vybavení a slibují nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte nějakou inspiraci pro výběr nejlepšího jezera v České republice, nasypte si sklenku vína, připravte si tenisky a házejte jupí, protože mám pro Vás 4 jednoduché kroky k nalezení ideální destinace.

1. Uvažujte o aktivitách, které chcete na jezeře dělat: Jestliže jste vodním fanouškem, chcete si pronajmout loďku nebo se protáhnout na paddleboardu, vybírejte jezera, která nabízejí tyto aktivity. Na druhou stranu, pokud máte rádi klidnější aktivity jako například rybaření nebo piknik v krajině, hledejte místa s vhodnou nebo k dispozici koupelnou.

2. Udejte si rozpočet: Stejně jako u jakékoliv dovolené či výletu, i při hledání nejlepšího jezera bývá pravidlem stanovení rozpočtu. Když už víte, které aktivity chcete podniknout, pomozte si tím, že si o bývajících cenách uděláte předem představu, takže si můžete dovolit zahrnout všechny své oblíbené aktivity.

3. Zvážte podmínky místního počasí: V létě může být na některých jezerech čisto přeplněno, ale může také napršet a zazimovat celý den. Pokuste se vyhledat informace o regionálních vlastnostech místního klimatu, takže si můžete být jisti, že bude Váš výlet spojen s krásným počasím.

4. Vyhledejte potřebné informace: Pokud se jedná o přírodní jezero, určitě se chcete ujistit, že je bezpečné koupání. Klidně si tedy sežeňte informace o kvalitě vody, stejně tak zjistěte, zda je možné pronajmout si loďku bez dokladu nebo kde můžete zaparkovat své auto na místě. S každou malou informací se Váš výlet může stát nezapomenutelným zážitkem!

7. Odlesní, klidné a čisté – Nejlepší jezera pro odpočinek

Pokud toužíte po klidu a pohodě daleko od rušného města, navštivte některá z našich nejlepších jezer pro odpočinek. Každé jezero má svůj vlastní nevšední půvab a čaru, která vás okouzlí a nechá vás odpočinout od všedního života.

Prvním na seznamu jezero Bezdrev. Nachází se v jižních Čechách a je ideální pro rodiny s dětmi, kteří hledají klidná místa pro pikniky a koupání. Kromě koupání se můžete vydat i na vodní sporty, například na windsurfing nebo paddleboarding. Jezero je také obklopeno nádhernou krajinou s možností trekkingu a cyklistiky. Pokud chcete večer zůstat venku, můžete se ubytovat v jednom z místních kempů a pozorovat hvězdy nad hlavou.

Druhým jezerem na naší seznamu je Bolevecká přehrada poblíž Plzně. Je ideální pro milovníky rybaření, kteří chtějí zkusit štěstí s úlovkem kaprů a candátů. Kromě toho je zde i mnoho tras pro běhání a procházky. Jezero má také piknikovou oblast s grily a vybavenou dětskou hřištěm, takže si zde můžete užít čas s celou rodinou. Nezapomeňte si vyfotit krásné západy slunce nad hladinou jezera!

8. Kajak, wakeboard, rybaření, koupání: Užijte si vodu plnými doušky

Kajak, wakeboard, rybaření a koupání jsou ideální aktivity pro ty, kteří se chtějí ochladit v horkých letních dnech a zároveň si užít krásnou vodu v okolí Kajovské přehrady. Je to skutečně prezent pro všechny vodní nadšence. Na přehradě najdete několik pláží a kempů, které poskytují pronájem kajaků a wakeboardů. Jestliže máte rádi rybaření, můžete se těšit na úlovek kaprů, candátů a dalších druhů ryb. Okrajově lze pozorovat i množství vodních ptáků. Zkrátka, Užijete si zde různorodost aktivit a krásné přírodní scenérie.

 • Dovednosti nevyžadují výcvik, pronájem lodí si lze sjednat přímo na místě;
 • Bezplatná a placená parkoviště pro osobní vozy;
 • Aktivity mohou být omezeny v určitých obdobích roka kvůli pravidelným údržbám přehrady;
 • Po dobu pobytu je nutné dodržovat bezpečnostní opatření při vodních sportech, praktikovat udržitelný cestovní ruch a nepoškozovat přírodu a její obyvatele, aby se tuto krásnou přírodní scenérii i další generace ľudí mohlo těšit.

Užijte si tyto aktivity s rodinou a přáteli a zažijte krásné společné zážitky na jedné z nejkrásnější českých přehrad. Zcela jistě si užijete plné doušky vodních dobrodružství.

9. Prozkoumejte neznámá jezera a tajemné vodní nádrže v ČR

Do you want to explore hidden gems of the Czech Republic? Then, you should definitely consider visiting the mysterious lakes and reservoirs of the country. Away from the bustling cities, these water bodies offer a peaceful escape to nature lovers. Here are some of the lesser-known ones that you can include in your itinerary:

Čertovo jezero (Devil’s lake) – Located near the town of Český Krumlov, this picturesque lake is named after a local legend that says the devil used to live in a nearby cave. The area around the lake is perfect for hiking and picnicking, with stunning views of the surrounding forests and cliffs. If you are feeling adventurous, you can also rent a kayak or a pedal boat to explore the lake.

Švihovská přehrada (Švihov reservoir) – This scenic reservoir in the Plzeň Region is a popular spot for fishing, swimming, and water sports. In addition, the area is also home to several hiking and biking trails, where you can admire the beautiful scenery and spot various bird species. If you are lucky, you might even see some beavers building their dams along the shores of the reservoir.

So, why stick to the usual tourist spots when you can discover something unique and fascinating? Don’t forget to pack your swimsuits and cameras, and set off on an adventure to explore these enchanting lakes and reservoirs.

10. Objevte krásu přírody: Zkuste nejlepší jezera v České republice

V České republice máte k dispozici mnoho krásných jezer, ve kterých si můžete užít krásnou přírodu a aktivní dovolenou. Některá z těch nejlepších jsou:

 • Lipno – největší jezero v ČR s mnoha aktivitami pro turisty, jako jsou koupání, jízda na kole, windsurfing a mnoho dalšího.
 • Šumava – jezero s nádherným výhledem a čistou vodou, oblíbené mezi rybáři a vodáky.
 • Máchovo jezero – oblíbené u mnoha návštěvníků pro jeho krásnou pláž a možnosti koupání, windsurfingu a vodního lyžování.
 • Orlická přehrada – jedno z nejkrásnějších jezer v ČR, s mnoha možnostmi koupání a vodních sportů.
 • Slapy – jezero s množstvím krásných zátok a útesů, ideální pro milovníky vodních sportů a přírody.

Přijďte si užít nejkrásnější přírodu v České republice a objevte krásy těchto úchvatných jezer sami!

A to je všechno, přátelé! Doufáme, že jsme vás přiměli k návštěvě těchto úžasných míst v naší malé, ale nádherné zemi! Čerpejte energii z krásné přírody, zapojte se do aktivit, které vám nabízí, a prožijte nezapomenutelné chvíle s přáteli a rodinou.

Pro každého je zde něco – romantické procházky okolo jezera, celodenní výlety s rodinou, nebo dokonce vodní sporty pro adrenalinové junkies. Tak co ještě čekáte? Vyrazte ven a objevujte krásy České republiky!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart