Nejlepší místní kempy a kempování v ČR

Pokud se chystáte na dovolenou a nechcete utratit miliony korun za luxusní hotelový pokoj, máme pro vás skvělou alternativu. Česká republika je domovem několika desítek kempů, které nabízejí svým návštěvníkům útulné ubytování v přírodě. A protože jsme pro vás udělali domácí úkol, máme pro vás přehled nejlepších lokací, kde si můžete užít skvělého kempování. Tak připravte své stanové domky a rozešlete pozvání kamarádům – tento článek by vás mohl inspirovat k něčemu neuvěřitelnému!

1. Kouzelná kempovací dovolená: Přehled nejlepších místních kempů v ČR

Pokud hledáte útulné kempy v České republice, máte štěstí. Existuje spousta krásných míst, kde si můžete užít kempování se svými blízkými. Zde je náš výběr nejlepších kempů, které určitě stojí za návštěvu.

– ***Kemp Eloas*** v Jiřetíně pod Bukovou nabízí krásné výhledy na okolní hory a nedaleké jezero. Tento kemp je oblíbený pro svou rodinnou atmosféru a moderní vybavení. Během vašeho pobytu můžete využít koupaliště, hřiště na plážový volejbal a večery si zpříjemnit v místní restauraci.
– ***Kemp Karolina*** v Karolince je tiché a klidné místo pro milovníky přírody. Leží u řeky a nabízí mnoho aktivit, jako například kajakářství, rybaření nebo procházky okolní krajinou. Tento kemp je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout z městského ruchu a relaxovat v přírodě.

2. Kempování na první pohled: Jak najít ten správný kemp v ČR?

Pro mnoho lidí je kempování nejlepší způsob, jak prozkoumat Českou republiku a vychutnat si její krásy. Ale jak najít ten správný kemp, který splní vaše očekávání a potřeby? Tady je pár tipů, co zvážit při plánování vašeho ideálního kempování.

– Poloha: Pokud hledáte kemp kousek od centra města, budete překvapeni, že tato možnost není tak běžná. V největších městech najdete jen několik kempů a obvykle jsou vzdálené od centra až o několik kilometrů. Pokud však hledáte klidnější a tiché prostředí, ČR nabízí spoustu možností v krásných přírodních oblastech. Například jižní Čechy jsou plné různých kempů a chatových oblastí obklopených lesy, rybníky a kopcemi.

– Zařízení: Další faktor, který musíte vzít v úvahu, je to, co chcete mít k dispozici v kempu. Pokud máte rádi aktivní dovolenou, vyberte si kemp s nabídkou sportovních aktivit, jako jsou kola, turistické trasy, rybaření, šipky a další. Pokud hledáte pohodlí, vyberte kemp s moderními sociálními zařízeními a dobře vybavenou kuchyňkou. A nezapomeňte si zkontrolovat internetové recenze od ostatních návštěvníků a zjistit, co se jim nejvíce líbilo a naopak, co by mohli zlepšit.

3. Nejvíce navštěvované kempy v ČR: Souhrn těch nejlepších pro rodinnou dovolenou

Pokud hledáte ideální kemp pro rodinnou dovolenou, máme pro vás pár tipů na nejlepší kempy v České republice. Všechny nabízí skvělé vybavení, aktivní program pro děti i dospělé, i krásné okolí, které určitě stojí za návštěvu.

Jeden z nejpopulárnějších kempů v ČR je Kemp Dřenice u Nymburka. Tento kemp se nachází u řeky Labe a nabízí mnohé možnosti sportovního vyžití jako např. plážový volejbal, stavění hrází, nebo například jízdu na koni. Pro děti je zde k dispozici dětské hřiště, bazén, a animační program. Kemp Dřenice nabízí velké množství ubytování v chatkách, stanech, i karavanech, takže je možnost si zvolit to, co vám nejvíc vyhovuje.

Dalším skvělým kempem je Camping Vranovská pláž na úpatí hráze přehrady Vranovská přehrada. Tento kemp nabízí mnohé možnosti vodní zábavy, jako např. windsurfing, nebo paddleboarding. Pro dospělé i děti jsou zde k dispozici tobogány a skluzavky, vodní plošiny, a také největší umělá písečná pláž v ČR. Camping Vranovská pláž nabízí možnost ubytování v chatkách, lodích, nebo přímo na stáncích, takže si můžete vybrat, co vám nejvíc vyhovuje.

4. Tipy pro dokonalé kempování v srdci přírody: Staré známé kempy a nové skvosty

Pokud máte rádi přírodu a toužíte po čerstvém vzduchu, kempování je pro vás ideální volba. V této části se podíváme na staré kempy plné historie a nové skvosty, které stojí za to navštívit.

Výběr kempu záleží na vašich preferencích – zda hledáte místo pro relaxaci nebo adrenalinové zážitky. Mezi staré kempy patří například pohádkový kemp Lipno, kde naleznete šumavskou atmosféru a klidné prostředí. Pro milovníky vody a vodních sportů je tu kemp Slapy s krásným výhledem na přehradu. Pokud hledáte pocit dobrodružství, vydajte se do kempu Podroužek, kde najdete největší horolezeckou stěnu v České republice. Novým skvostem se mezi kempy dá zařadit například kemp U Štěrbů, kde si můžete užít wellness centrum nebo si zapůjčit kolo a projít se po krásné krajině. Také se můžete v kempu Pod Hájkem v Třeboni podívat na farmu lam nebo užít si sporty jako je basketbal nebo minigolf. S kempem Mindok si zase užijete krásné západy slunce a poklidné večery u ohně s výhledem na Jeseníky. Vybrat si můžete z více jak 500 kempů v celé České republice, takže si jistě najdete svůj oblíbený koutek v přírodě.

5. Jsi spíše dobrodruh nebo máš rád luxus? Nejlepší kempy v ČR pro každého

Pokud máš rád přírodu a základní pohodlí, kempování je pro tebe ideální zážitek. Česká republika nabízí mnoho vynikajících kempů, které jsou ideální pro každého typu cestovatele. Zde je několik tipů na nejlepší kempy v ČR, které by určitě stálo za to navštívit.

1. Kemp Jestřábí – Tento kemp se nachází v srdci Krkonošského národního parku a nabízí nádherný výhled na horskou krajinu. Kemp je vybavený základním vybavením jako jsou toalety a sprchy a nabízí také možnost grilování a ohniště pro večerní zábavu. V okolí se nachází mnoho turistických tras a cyklostezek, které jsou ideální pro dobrodružné duše.

2. Kemp Otava – Tento kemp se nachází vedle řeky Otavy a nabízí možnost vodních aktivit jako je kajakářství a rafting. Kemp je dostupný autem, ale také můžeš přijet vlakem, jelikož se nachází poblíž železniční stanice. Kemp nabízí základní vybavení, ale také možnost zapůjčení stanů a karavanů. Kromě vodních aktivit se v okolí nachází mnoho cyklostezek a turistických tras, ideální pro všechny dobrodružné povahy.

Nech si ujít tyto skvělé kempy v ČR, které jsou ideální pro celé rodiny, páry i jednotlivce a nabízí mnoho aktivit pro každého cestovatele.

6. Slevové akce a výhodné nabídky: Kempování v ČR už nemusí být drahé

Tento rok může být pro všechny milovníky kempování v České republice velkou příležitostí. Spousta kempů nabízí slevy a výhodné nabídky, které vám umožní prožít levně, ale přitom kvalitní dovolenou. Jaké kempy a co všechno je k tomuto tématu potřeba vědět? Poradíme vám.

Začneme klasikou pro kempaře. Pokud patříte mezi ty, kterým nezáleží na luxusu, ale na krásných západech slunce a přírodě, zkuste Doručinu louku. Nabízejí velké místo pro stan či karavan. Nechybí možnost grilování, a když zaprší, či zamrzne, zapojte se do akcí, které pořádají v největším společenském stanu. K tomu si v kempu můžete vypůjčit i kolo a projet se po okolí. Pokud si zde budete chtít uvařit, určitě nezapomeňte na tradiční českou specialitu – špekáček na ohni.

Další tip na místo, kde strávit levnou kemperskou dovolenou, je Kemp Horka-I-skála, který je obklopen lesy a kopcemi. Je to tedy ideální místo pro ty, kteří se chtějí projít nebo projet na kole v krásné přírodě. Uvnitř kempu najdete kiosek, kde si můžete zakoupit drobnosti, a také restauraci, kde si můžete dát pivko a dvoubůh. A co je nejlepší, v areálu se nachází i veřejný bazén, takže se můžete kdykoliv osvěžit v letních měsících. Na tento kemp platí sleva pro držitele kartičky ACSI, takže neváhejte a vydejte se do Horky-I-skály na levnou dovolenou v Česku.

7. Proč zvolit kempování místo ubytování v hotelu? Výhody a praktické rady

Vyrazit na dovolenou je vždycky pěkné, ale co kdybychom ji ještě trošku oživili? Kempování oproti ubytování v hotelu má spoustu výhod a tady jsou některé z nich:

  • Levné: Kempování je mnohdy o hodně levnější než pobyt v hotelu. Nemusíte platit za pokoj a osvěžování ložnic, které jsou vlastně jeden z hlavních výdajů během pobytu v hotelu. S kempováním platíte jen poplatky za stan, karavan, či ubytování v chatce či bungalovu.
  • Flexibilní: Kempování vám dává svobodu, kterou v hotelu nezažijete. Nemusíte dodržovat žádné časy a můžete být venku až do rána. Můžete si rozhodnout, kdy a co budete vařit, na čem budete spát, kde budete jíst, a dokonce si můžete vybrat, kde kempovat.

Tady jsou nějaké praktické rady, které byste mohli potřebovat:

  • Pamatujte si, že kempování má své pravidla. Je vhodné zjistit si, co je v kempu dovoleno a co není, protože každý kemp má trošku odlišná pravidla.
  • Zkontrolujte počasí. Ověřte si předem, jaké bude počasí, protože to může mít vliv na vaše vybavení a stan.
  • Vybavte se správně. Nezapomeňte si vzít kempovací vybavení podle sezóny. Je důležité mít stan, spacák, karimatku a další potřeby.

8. Nejlepší kempy v ČR pro aktivní dovolenou: Turistika, cykloturistika a další sporty

Pokud máte rádi aktivnější dovolenou, Česká republika nabízí mnoho krásných kempů, kde si můžete užít turistiku, cykloturistiku a další sporty. Zde najdete několik tipů na nejlepší kempy v ČR.

– Kamp Brodský – Tento kemp se nachází v Českém ráji a nabízí nejen ubytování v chatkách a stanech, ale také možnost zapůjčit si kolo, kajak či paddleboard. Okolní krajina je ideální pro turistiku a cykloturistiku, a štědrý personál zajistí vaše pohodlí po celou dobu pobytu.
– Kemp Orlík – Tento kemp, nacházející se na břehu přehrady Orlík, je ideální pro vodní sporty jako je kiting nebo windsurfing. V okolí najdete četné cyklostezky a na řece Vltavě můžete jet i na kánoi. V kempu najdete možnosti pro ubytování v chatkách, stanech nebo karavanech, a také restauraci s výborným pivo ze soutoku Vltavy a Otavy.

Tyto kempy jsou jen některými z mnoha možností, jak si užít aktivní dovolenou v České republice. A co vy? Který kemp byste doporučili?

9. Nádherné výhledy, báječná atmosféra: Kempy v ČR se skvělou lokalitou

Pokud hledáte kempy v České republice, které nabízejí skvělé lokality a nádherné výhledy, zaručeně budete nadšeni! Česká republika je plná skvělých kempů, které nabízejí krásné scenérie a úžasnou atmosféru. Zde jsou některé z nejlepších kempů v České republice, které byste si měli určitě prohlédnout.

– Kemp Děčín: Kemp Děčín se nachází v malebném městě Děčín na břehu řeky Labe. Kemp nabízí krásné výhledy na pískovcové stěny a okolní lesy. Pokud hledáte kemp s výjimečnou atmosférou, Kemp Děčín je pro vás správnou volbou.
– Kempy Lipno: Lipno je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v České republice. Kempy na Lipně nabízejí krásné výhledy na jezero a okolní hory. Kempy zde nabízejí mnoho aktivit, jako je cyklistika, plavání a turistika po okolních horách. Pokud hledáte kemp s výjimečnou lokalitou a nádhernými výhledy, zvažte Kempy na Lipně jako vaši další cestovní destinaci!

10. Zážitky pro celou rodinu: Co nabízejí nejlepší rodinné kempy v ČR?

V České republice najdete spoustu skvělých kempů, které jsou ideální pro rodinné dovolené. Pokud jste tedy našli chvíli času, nenechte si ujít ta nejlepší místa, která nabízejí nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Níže naleznete seznam nejlepších rodinných kempů v ČR, které potěší všechny členy rodiny.

  • Vranovská pláž – Tento kemp nabízí nádhernou pláž, zábavu pro děti na hřištích a také půjčovnu lodí a paddleboardů.
  • Kemp Dřenice – Tento kemp leží na břehu řeky Berounky, nabízí spoustu možností pro rodinné výlety a k dispozici je i bazén a dětské hřiště.
  • Camping Bojkovice – Tento kemp se nachází v nádherné přírodě a nabízí rodinám možnost vyzkoušet si lukostřelbu, jízdu na koních a mnoho dalších aktivit.

Výše uvedené kempy nabízejí skvělé možnosti pro rodiny, které chtějí prožít nezapomenutelnou dovolenou. Kromě toho, že vám poskytnou útulné a pohodlné ubytování, také zaručí spoustu zábavy pro celou rodinu. Pokud se rozhodnete vydat se do těchto kempů, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek oblečení, jídla a pití. Také si můžete vzít s sebou své oblíbené hry a využít chvíle volna pro rodinnou zábavu.

A to je všechno od nás, kempaři! Doufáme, že jsme vám pomohli najít ten správný kemp, kde budete moci strávit nezapomenutelné chvíle. A nezapomeňte – kempování není jen o přežití v divočině. Je to o objevování krás naší přírody, o vaření a pečení pod širým nebem, o nočních písních a příbězích u ohně, o jednoduchosti a svobodě. Tak se zabalte, nasadte batoh a vyrazte do jednoho z našich nejlepších místních kempů v ČR. Budete na to ještě dlouho vzpomínat!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart