Nejlepší místní turistické stezky v ČR

Když říkáme “turistické stezky”, možná si představíte štítovky, mapy a výlety do kopců. Ale co když vám řeknu, že nejlepší místní turistické stezky v ČR jsou jiné? Jsou to cesty, které vás zavedou do míst, kde se můžete ztratit v kráse lesů, řek a kopců, a objevit tajemství České republiky. Jsou to stezky, které vás přenesou z rušného městského života do klidného pohybu v přírodě. Tak pojďte se mnou na túru a objevme nejkrásnější kouty v naší zemi!

1. “Přeskočit Prahu a objevit krásy vlastního kraje: nejlepší turistické stezky v ČR”

Pokud si chcete užít krásy tuzemska, mít kus přírody přímo pod nohama a zároveň se dovědět mnoho nových informací, vyrazte na některou z mnoha turistických stezek, které nabízí Republika Česka. Jednou z nejkrásnějších je například Stezka v oblacích. Tato trasa, která se nachází v Jeseníkách, propojuje dvě horské chaty a nabízí nádherné výhledy na krajinný ráz této oblasti, a to při velmi mírném stoupání. Na této trase nechybí ani informační tabule, které poskytnou o této lokalitě cenné informace.

Pokud máte raději horolezectví v malém měřítku, určitě byste se měli vydat na Teplicko-Adršpašské skály. Tento velkolepý skalní masiv vás uchvátí svou velikostí a různorodostí skal. Je možné vyrazit s průvodcem, ale i samostatně. Díky značeným stezkám a úchylným cestám si vychutnáte výhledy na jedinečné krajinné scenérie a zažijete adrenalinový zážitek. Stezka kolem Velké a Malé skály je ideální pro začátečníky, kde si můžete užít krásy této přírodní památky bez náročných skalních výstupů.

3. “Jižní Čechy nadšeně vítají návštěvníky: turistické trasy na měřítku”

První zastávkou v naší cestě po Jižních Čechách je Hluboká nad Vltavou, obklopená nádherným parkem, kde najdete romantický zámek, který byl postaven na konci 19. století. Navštivte zde také rodinnou pivovarskou hospodu a ochutnejte místní pivo, které si sami vaří.

Dalším turistickým cílem by mohl být Český Krumlov, kde se rozkládá nádherné historické centrum s Krumlovským zámkem, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro milovníky adrenalinu zde také existuje možnost jízdy na raftu po Vltavě, která protéká centrem města. Rozhodně nevynechejte místní galerii Egon Schiele Art Centrum, kde si můžete prohlédnout umělecká díla tohoto významného rakouského malíře.

4. “Zažijte přírodu nejblíže k srdci: tajemné turistické stezky ČR”

Pokud hledáte dobrodružství v srdci přírody, neváhejte vyrazit na jednu z mnoha tajemných turistických stezek v České republice. Tyto stezky vás vezmou za hranice měst a nasadí vás do šumavských lesů, skalnatých údolí a malebných roklí.

Navštivte například Dračí dolinu, kde se nachází skrytá jeskyně nebo se projděte vyhlídkovou stezkou na Sněžku, nejvyšší horu Krkonoš. Nenechte si ujít ani železnorudské rašeliniště, které je jedním z mála míst v Evropě, kde můžete spatřit unikátní rostliny a živočichy. Na těchto stezkách si přijdou na své nejen milovníci přírody, ale také rodiny s dětmi, kteří budou nadšeni z objevování nových míst a památek.

Zažijte přírodu nejblíže k srdci, navštivte tajemné turistické stezky v České republice a podpořte tak ekoturistiku. Vydejte se na cestu, která je plná krásných výhledů, úžasných přírodních památek a nezapomenutelných zážitků. A ať už se vydáte na jakoukoliv stezku, nezapomeňte na dýchací pomůcky, pitný režim a vhodné oblečení. Pamatujte na to, že se nacházíte v přírodě, kde musíte dodržovat zásady udržitelného turismu. Budeme rádi, když se k nám zase vrátíte, abyste mohli zažít další nezapomenutelné zážitky.

5. “Kam pro svůj Instagram feed? Nejlepší místa na fotky pěšky”

Pokud máte rádi krásné fotky, určitě se vám bude líbit jedna z nejpopulárnějších lokalit, kterou můžete navštívit pěšky, a to Pražský hrad. Už jste někdy viděli tuto dominantu Prahy z různých úhlů? Zde máte mnoho zajímavých možností – můžete se projít k Letenskému náměstí, odkud se naskýtá jeden z nejúchvatnějších výhledů na celou Prahu, nebo k Metronomu, který rozhodně stojí za vidění kvůli monumentálnímu způsobu, jakým vyjadřuje historii města. Tady můžete také vidět několik více méně osvětlených železných postav vysoké několik metrů, které jsou poskládány do nepřehlédnutelného omalu.

Další doporučení je Karlovo náměstí, kde se nachází Národní divadlo. Toto místo je skvělé pro fotogenické fotky se zajímavým pozadím, kde se můžete vyjádřit svou bázi i kreativitou. Pokud se rozhodnete sejít kolem řeky Vltavy, budete mít tu možnost vidět další památky, včetně Karlova mostu a Staroměstského náměstí. Pokud chcete něco mimořádného, vydejte se do malých uliček Starého Města a najděte si své oblíbené malebné místo, kde můžete vytvořit nezapomenutelnou fotku.

6. “Národní parky ČR: nejvýznamnější turistické trasy pro cítitele přírody”

Česká republika je bohatá na národní parky a chráněné krajinné oblasti, které lákají turisty z celého světa. Pokud jste milovníkem přírody a chcete si vychutnat krásy českých krajů, určitě byste měli navštívit některý z národních parků. Zde je seznam nejvýznamnějších turistických tras pro cítitele přírody.

 • Bohemian Switzerland: V tomto parku můžete nalézt unikátní skalní města, vodopády a říční údolí. Je zde také několik turistických tras pro různé úrovně zdatnosti, jako je například cesta k Pravčické bráně, největší skalní bráně v Evropě.
 • Krkonošský národní park: V tomto parku se nachází nejvyšší hora České republiky- Sněžka. Krkonošským parkem prochází mnoho značených turistických tras, z nichž nejvýznamnější jsou Cesta Českým rájem a trasu, která vede na Sněžku.
 • Podyjí: Národní park Podyjí se nachází na jihozápadě České republiky a je především znám díky svému údolí, které prochází řeka Dyje. Zdejší krajina je velmi pestrá a zázemí je zde k fantastickým cyklotrasám i pěším výletům.

Toto byly jen tři z několika národních parků a chráněných oblastí, které mohou nabídnout jedinečný zážitek pro cítitele přírody. Pokud plánujete cestu do ČR, neměli byste se těchto parků vyhnout. Navázání kontaktu s touhostí po zeleni vás vede nejen k cíli, ale i k posilování fyzické a duševní pohody.

7. “Nikdy nevíte, co objevíte! Skryté kouty a nerušená zákoutí ČR”

Pokud hledáte nové místo kam se vydat v České republice, neváhejte objevovat skryté kouty a méně známá místa. ČR nabízí mnoho možností, kam se vydat, a jakmile odbočíte z turistických tras, čekají na vás skvělá dobrodružství!

Když se vydáte do ČR, nemůžete si nechat ujít podobně skvělá místa jako ty turisticky známá – ale méně navštěvovaná. Například, můžete se vydat do Moravského krasu, a vidět tam ty nejkrásnější jeskyně v ČR. Můžete zhlédnout krasové jevy, chodit po podzemních chodbách a podívat se na slavné Macochu, americký Grand Canyon, nebo vodopády Bystřice.

 • Přehled nejlepších skrytých koutů a méně prozkoumaných míst v ČR:
 • Pernštejn – nejkrásnější hrad v zemi
 • Strážnice – největší muzeum folklóru a tradic v ČR
 • Beskydy – najděte zde krásná lesní údolí, průzračná jezera a vysoké hory
 • Železná Ruda – ideální pro milovníky zimních sportů a horské turistiky

8. “Když už přijdete o dech, určitě stojí za to: nejlepší kopecové trasy ČR”

Pokud jste náruživý vyznavač outdoorových aktivit, pak byste určitě neměli vynechat nejlepší kopecové trasy, které Česká republika nabízí. Tyto trasy vás dovedou po malebných scenériích hor a kopců, kde si můžete vychutnat krásnou přírodu a zároveň si zlepšit kondici. V následujícím seznamu vám představíme ty nejlepší kopecové trasy, které stojí za to navštívit.

– Krkonoše – Prameny Labe: Tato trasa vás provede krásnou krajinou Krkonoš až k pramenům nejdelší řeky v ČR – Labe. Celkem se jedná o 17 km dlouhou trasu s výškovým převýšením až 1 150 m. Na své si přijdou jak milovníci přírody, tak i turisté, kteří si rádi zlepšují kondici.
– Moravskoslezské Beskydy – Velký Javorník: Tato trasa vás zavede na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – Velký Javorník. Jedná se o 12 km dlouhou trasu s převýšením až 600 m. Na vrcholu se nachází rozhledna, odkud se vám naskytne krásný výhled na okolní krajinu. Pokud se vydáte na tuto trasu v zimě, můžete si užít krásné lyžování či snowboarding na přilehlých sjezdovkách.

Tak neváhejte a vydejte se objevovat ty nejkrásnější kopecové trasy, které Česká republika nabízí. Určitě to bude jedinečný zážitek, který vám určitě nezůstane lhostejný.

9. “Do pralesa jako z hollywoodského filmu: nejtajemnější lesní turistické stezky”

Pojďte s námi objevit nejvíc tajemná a fascinující místa – turistické stezky v hlubokých pralesích. Lesy jsou pro mnoho cestovatelů velkým světem plným přírodních tajemství a zvířat. Pokud milujete kontakt s přírodou, určitě nemůžete nechat ujít pralesní stezky, které jsou jako vytržené z hollywoodských filmů. Na seznamu nejkrásnějších turistických stezek v pralesech světa nesmí chybět Annapurna Circuit Trek v Nepálu a také Camino de Santiago v Španělsku.

 • V kategorii nejkrásnějších míst v Jižní Americe se na první příčku stala Bolivia a její turistická stezka Salaria Uyuni.
 • Horolezci mohou vyrazit na Everest Base Camp Trekking Trail v Nepálu a okusit tak horskou krasu z úplně jiné perspektivy.
 • V naší malé republice nesmíme opomenout Králický Sněžník. Turistická stezka v oblasti Orlických hor zabere celý den a smrtelný úsek se zimním počasím ještě umocní zážitek z nádherných výhledů.

Jsou to jen malé ukázky toho, co můžete zažít na nejkrásnějších turistických stezkách v pralesech. Nenechte si nic ujít z jejich přírodních krás, typických zvuků a divokých zvěři, podmanivé krajiny – na jeden výlet si odvezete spoustu fantastických zážitků.

Buďte ale ohleduplní a pamatujte na to, že pralesy se nehodí pro nezkušené turisty. V některých oblastech lze najít nebezpečné druhy zvířat, nejpohodlnější cestou tedy bude navštívit místo s průvodcem, který vám ukáže ta nejtajemnější turistická místa a užije si je s vědomím, že jste v bezpečí.

10. “Nej, nej a ještě jednou nej: nejkrásnější turistické stezky v ČR, které byste měli zažít

Pro milovníky přírody nabízí Česká republika celou řadu turistických stezek, které stojí za to objevit. Ať už preferujete klidnou procházku nebo náročnější trek, určitě si vyberete z následujících nejkrásnějších tras.

Jednou z nich je naučná stezka Suchý vrch v Orlických horách. Stezka, která je dlouhá 9,5 km, vás zavede na nejvyšší horu Orlických hor a nabídne krásné výhledy na blízké okolí. Můžete se zde dozvědět mnoho zajímavostí o druhové skladbě zdejších lesů nebo o historii oblasti. Navíc se můžete těšit na jedinečné přírodní útvary, jako je například skalní město Říčky.

Další zajímavou stezkou je Labská naučná stezka, která je téměř 20 km dlouhá. Stezka začíná v malém městečku Petrovice a končí v ústí Labe do Severního moře v německém Cuxhavenu. Po cestě objevíte nejen přírodu, ale také historické památky jako je například zámek v Kuksu, který je známý svými sochami od Matyáše Bernarda Brauna. Ať už se rozhodnete projet celou trasu na kole, nebo absolvovat pouze část pěšky, určitě si zamilujete tuhle turistickou stezku, která vás zavede úplně od zdroje Labe až do jeho ústí.

A tady to máme! Ty nejlepší místní turistické stezky v ČR pro vás! Doufáme, že jsme vám dali dostatek inspirace a že brzy budete připraveni vyrážet na svou vlastní dobrodružnou cestu. Nezapomeňte se připravit na náročné terény, nádherné výhledy a lákavé zákoutí, která budou čekat na každém kroku. A ať už se rozhodnete pro nějakou z našich doporučených stezek nebo se vydáte na svou vlastní cestu, nezapomeňte si užít každou chvíli a okamžik tohoto nádherného kraje!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart