Nejlepší pěší túry v Jeseníkách

Jeseníky jsou plné nádhery a překrásných scenérií, na které se můžete těšit pouze pěšky. A víte co? My jsme pro vás sepsali seznam nejlepších pěších túr v této malebné oblasti. Povězte nám, kdy jste naposledy zažili úžasnou procházku uprostřed malebného údolí nebo okouzlujícího lesa? Pokud to bylo dávno nebo snad ještě nikdy, pokračujte ve čtení a inspirujte se naším seznamem pěších túr v Jeseníkách, kde neuvěřitelně krásná krajina každého zaručeně uchvátí.

1. „Zapomeňte na nudné procházky: Objevte s námi nejlepší túry v Jeseníkách!“

Jeseníky jsou pohoří, které láká návštěvníky nejen svými krásnými výhledy, ale také nekonečnými možnostmi turistiky. Pokud hledáte bezstarostné túry s bezvadným výhledem, nebo si přejete zkusit něco náročnějšího, Jeseníky vám nabízejí mnoho možností. Připravili jsme pro vás seznam těch nejoblíbenějších tras a turistických středisek, kde si můžete užít aktivní dovolenou.

 • Praděd – jedna z nejvyšších hor v Jeseníkách. Využijte kabinkovou lanovku, která vás dostane na vrchol, nebo se vydáte po turistických stezkách s krásnými výhledy. Na vrcholu se nachází rozhledna, která nabízí panoramatický výhled do okolí.
 • Vodopády Černého potoka – romantický výlet po cestě k vodopádu skrz malé lesní stezky a potůčky, kde uvidíte krásné vodopády. Pokud máte rádi fotografování, rozhodně nezapomeňte na fotoaparát, kterým si tyto okamžiky zaznamenáte.
 • Rejvíz – malebná osada, která se nachází na úpatí hory Praděd. Můžete zde navštívit rašeliniště s cestou na vrchol Černé hory. V zimě se zde nachází mnoho sjezdovek pro lyžaře, takže ničemu nebrání, abyste si zde užili i celodenní lyžařský výlet.

V Jeseníkách je mnoho dalších krásných míst, která stojí za návštěvu, ať už máte rádi výlety do přírody nebo se zajímáte o historii horských sídel. Připravte si pohodlné boty a vyrážejte na túry v Jeseníkách, neváhejte a objevte krásnou přírodu tohoto pohoří.

2. „Úžasná příroda Jeseníků nečeká jen na vás, ale i na vaše boty!“

Pro všechny, kdo touží po dobrodružství v přírodě, Jeseníky jsou ideální volbou! Když se vypravíte na túru, budete ohromeni nádhernými výhledy, které se vám naskytnou. Bohaté zelené lesy, horské rybníky a horské vrcholky nabízejí dokonalé prostředí pro pikniky a kempování. Jeseníky také skrývají mnoho přírodních zajímavostí, jako jsou vodopády, skalní útvary a jeskyně. Příroda tady je skutečně nádherná a stojí za to ji prozkoumat.

Nejlepší způsob, jak poznat nádhernou krajinu Jeseníků, je pěšky. V oblasti je mnoho turistických tras pro různé úrovně zdatnosti, takže si každý najde svou vlastní výzvu. Návštěvníci mohou prozkoumat horské vrcholy a být odměněni úchvatným výhledem na krajinu. Pokud se vám ale nechce tak daleko nahoru, můžete si vybrat jinou trasu podél řeky nebo kolem malých jezer. Kromě toho, jsou tady také skvělé podmínky pro horskou cyklistiku, jízdu na koni a v zimě lyžování. Pokud se chystáte na více dní, můžete také prozkoumat mnoho horských chat a turistických noclehů v této oblasti. Ať už užítíte jakoukoli formu, příroda Jeseníků vás nezklame.

3. „Začínáme závodit? Vyberte si túru podle svého stylu a ukažte, kdo je tady nejrychlejší!“

Hledáte způsob, jak se trochu protáhnout a zároveň si užít krásné přírody? Pak jste na správném místě! Tady jsou tipy na túry pro ty, kteří by chtěli zkusit trochu závodění.

Aktivní odpočinek pro milovníky hory a náročných výstupů? Doporučujeme vyzkoušet Orlické hory a jejich nejvyšší vrchol, Sněžku. Pokud vás láká horská kola, úžasná příroda a dlouhé stezky plné dobrodružství, dejte se na úžasnou cyklotrasu kolem Lipenského jezera. Bavte se u toho a ukažte, kdo je tady nejrychlejší. A nebojte se experimentovat s různými druhy aktivity, určitě zjistíte, co vám nejvíc vyhovuje!

4. „Jak udělat ze své pěší túry jedinečný zážitek? Tady jsou naše nejlepší tipy!“

Pokud se rozhodnete vyzkoušet si pěší turistiku, určitě byste chtěli, aby to byl nezapomenutelný zážitek. Následující tipy vám pomohou, jak udělat z vaší túry něco speciálního.

1. Zvolte si vhodnou trasu. Vyberte si trasu, která bude odpovídat vaší úrovni. Pokud jste začátečník, nevolte obtížnou trasu. Zaměřte se i na prostředí, například na to, zda se jedná o horskou oblast, les, nebo krajinný park.

2. Nezapomeňte na jídlo a pití. Ve své batohu si vezměte dostatečné množství vody i svačinu na cestu. Pokud se vydáte na delší túru, vezměte si s sebou i varnou konvici a instantní jídlo. Samozřejmostí je také mít s sebou základní lékárničku a případně světlo pro případ, že se budete vracet v noci. Věřte nám, dobře naplánovat je základem pro úspěšný výlet!

5. „Jeseníky pro každého: Připravili jsme pro vás tipy na snadné i náročné túry, vyberte si podle svého!“

Jeseníky jsou svými překrásnými lesy, horskými jezírky, divokými řekami a krásnou přírodou skvělým místem pro pěší turistiku. Pro začátečníky doporučujeme Vrbno pod Pradědem, kde můžete navštívit muzeum skla, vystoupat na vyhlídkovou věž, projít naučnou stezku a užít si výhled na Jeseníky. Pokud máte chuť na něco náročnějšího, doporučujeme návštěvu Pradědu, nejvyššího vrcholu Jeseníků. Cesta na něj trvá asi 2,5 hodiny a je pro turisty středně náročná. Nicméně, pohled z vrcholu stojí za to! Pro ty, kteří rádi pěší výlety, ale nemají to s fyzickou kondicí úplně jednoduché, jsou tu krásné vycházky k vodopádům na řece Bělé nebo ke skalním městům.

Jestliže vás více zajímá bohatá historie a kultura, která Jeseníky oplývají, můžete navštívit město Šumperk. Vyhledávaným turistickým cílem jsou také Zlaté Hory, kde jsou zachovány středověké hrady a město s kostelem svatého Jana Křtitele. Pro sportovní nadšence jsou v Jeseníkách k dispozici různé sportovní aktivity, jako je cykloturistka, běžecké lyžování, paragliding či jízda na koni. Takže si můžete být jisti, že v Jeseníkách najdete něco dle vašeho vkusu.

6. „Zažijte Jeseníky jako nikdy předtím: Vydejte se na naše oblíbené trasy!“

Vydajte se na nezapomenutelnou cestu po krásách Jeseníků! Tento horský masiv nabízí desítky turistických stezek s nádhernými výhledy a úžasnou přírodou.

Začněte svou cestu na Harrachovské cestě, která je 11 kilometrů dlouhá a zaujme vás pohledy na údolí a jezero. Pokračujte na trase Skalnatý vrch – Praděd, která je náročnější ale nabízí úchvatné výhledy na okolí. Pro milovníky vodopádů je zde trasa na Rejvízské plesy, která vám ukáže krásu této jesenické oblasti.

 • Začátek trasy: Harrachovská cesta
 • Délka trasy: 11 km
 • Výhledy: Údolí a jezero
 • Začátek trasy: Skalnatý vrch
 • Cílová stanice: Praděd
 • Náročnost: Pro zkušené turisty
 • Výhledy: Okolní krajina
 • Začátek trasy: Karlova Studánka
 • Cílová stanice: Rejvízské plesy
 • Výhledy: Vodopády a okolní krajina

Vydejte se na turistickou cestu a objevte krásy Jeseníků jako nikdy předtím. Krajina, příroda i okolí vás nadchne a vy si odneste nezapomenutelné zážitky.

7. „Kam se vydat s dětmi: Tipy na pěší túry, které si užijí i nejmenší turisté!“

Jestliže hledáte způsoby, jak strávit s dětmi aktivní dovolenou v přírodě, nemusíte hledat daleko! Pěší túry s rodinou jsou vynikající způsob, jak strávit čas společně a objevovat nové krásy v přírodě. Následující tipy jsou ideální pro rodiny s malými dětmi, kteří často unaví při delších túrách.

Jednou z nejlepších možností pro rodinnou turistiku je Krkonošský národní park. Nádherné pohledy na lesy a hory jsou zaručeny a pro děti jsou k dispozici naučné stezky, které poskytují mnoho fascinujících informací o fauně a flóře regionu. Na stezkách jsou nové a zábavné informace na každém kroku a také existuje spousta možností, jak se zastavit a odpočinout si v průběhu těžších partií.

Dalším vhodným místem pro rodinné pěší túry je Šumavský národní park. Zde mohou děti potkat vzácná zvířata – například lišky nebo rysy – a také se naučit mnoho o historii regionu. V parku se nachází také mnoho zábavných a přístupných stezek, které poskytují nádherné výhledy na okolní krajinu a podněcují dětskou představivost. Pamatujte si, že i když jsou tyto túry kratší a vhodné pro rodiny s dětmi, je vždy dobré mít kvalitní turistickou výbavu a dostatek vody s sebou, aby se výlet neměnil v noční můru.

8. „Jeseníky na dosah ruky: Přinášíme vám nejlepší trasy kousek od města!“

Když toužíte po nádherné přírodě a troše adrenalinu, Jeseníky jsou tou správnou volbou. A téměř přímo u vašeho bydliště nabízejí spoustu krásných tras ke všem možným aktivitám v přírodě. A jaké to jsou trasy a co vše je na nich k vidění?

 • Okruh Kladského pomezí – tato 35 km trasa nabídne nádherné výhledy na Jeseníky a Kladské pomezí. Projdete se nádhernou přírodou, můžete si vyhlásit piknik u přehrady a pochutnat si na skvělých tradičních specialitách.
 • Na kole kolem Přemyslova pramene – pro méně zkušené cyklisty můžeme doporučit tuto trasu, kde se můžete projít kolem vodopádu, potůčku a užít si klidnou průchodu nádhernou přírodou. Cyklisté pak mohou pokračovat až k Přemyslovu prameni a zpět, což je celkově 25 km.

A to jsou jen dvě z celé škály možností, jak si užít krásy Jeseníků. Skvělý tip pro víkend nebo volný den, který vám rozhodně zpříjemní.

9. „Bez mapy a kompasu se neobejdete: Co si nezapomenout při výběru a plánování trasy?“

Cestování je skvělé a plánování své cesty je klíčové pro úspěšný výlet. Inspirujte se a najděte si naše tipy na nejlepší místa k navštívení. Pokud se chystáte na cestu, bez mapy a kompasu se opravdu neobejdete! Před cestou se ujistěte, že máte vše, co potřebujete k plánování a najděte si nejlepší trasy, které pro vás budou funkční.

Když budete plánovat cestu, vybírejte hodnoty, které jsou pro vás důležité, abyste mohli cestovat s pocitem bezproblémového dobrodružství. Pokud máte rádi přírodu, navštivte národní parky nebo nádherné pláže. Pokud máte rádi města, vyberte si ty nejvíce oblíbené světové destinace. Ujistěte se, že máte vše, co potřebujete pro cestu, jako jsou letenky, víza nebo platné doklady. Vyberte si nejlepší možnosti dopravy a ubytování a ušetřete na tom také peníze. Snažte se najít co nejlevnější, ale také kvalitní služby.

Od jídla po kulturu: nezapomeňte si vychutnat vše, co nabízí vaše cílová destinace! Objevte kulinářské speciality a tradiční zvyklosti dané země. Ujistěte se, že všímate toho, co vidíte a slyšíte, aby byla vaše cesta co nejodvážnější a nejnezapomenutelnější!

10. „Odpočinkové zastávky na vaší cestě: Skvělá místa, kde se můžete zastavit a nabrat novou energii!

Pokud se rozhodnete pro cestu po České republice, určitě stojí za to věnovat pozornost drobným městečkům, které nabízejí úžasnou atmosféru a několik odpočinkových zastávek. Mezi nejpopulárnější patří město Kutná Hora, které je známé díky Kostnici sv. Jakuba a dalším unikátním památkám. Můžete se projít po městské části Sedlec, která patří k nejmalebnějším v ČR, nebo zajít na oběd do jedné z místních restaurací, které nabízí kvalitní tradiční jídla.

Další zastávkou může být městečko Třeboň, které je známé svým rybníkářstvím a nádhernou krajinou. Automobilovou dopravu můžete zanechat na parkovacím místě a půjčit si kolo, čímž si za pomoci divokých cyklostezek projedete celé okolí. Poté se můžete zastavit v centru a navštívit místní památky, jako je hrad a zámek Třeboň, Schwarzenberský kanál nebo dále rozšířit své vědomosti v Muzeu NOV.

A tak jsme se společně vydali na nejlepší pěší túry v Jeseníkách! Doufejme, že jste si užili pohledy na tuto krásnou část naší země a získali inspiraci k dalším dobrodružstvím. Příroda je tady pro nás a těšíme se, že jí budeme moci využívat ještě dlouho. Takže neváhejte a vydejte se do přírody co nejdříve! A pamatujte si, že nejlepší zážitky nejsou jenom o výsledku, ale i o cestě samotné. Proto si ji užijte naplno a buďte otevření novým zkušenostem. Až se budete chtít zase podělit o své další zážitky v přírodě, tak tu na vás budeme čekat s otevřenou náručí. Tak zatím a nashledanou!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart