Nejlepší turistické atrakce v ČR

Je to tu zase – to magické období roku, kdy můžeme hledat nejlepší turistické atrakce v zemi! A je tu něco, co se musíme přiznat: Česká republika má toho na rozdávání. Od památek a historických měst, přes pohádkové lesy a romantické zříceniny až k horám a vodopádům, zdejší krajina opravdu nezklame. A protože my vám chceme zjednodušit rozhodování o tom, kam vyrazit na víkendový výlet nebo letní dovolenou, přinesli jsme vám seznam těch nejlepších turistických atrakcí v ČR. Tak se pohodlně usaďte a dejte nám vědět, které místo si zaslouží vaší návštěvy jako první!

1. Kde začít s hledáním nejlepších turistických atrakcí v ČR?

Chceš objevit nejlepší turistické atrakce v ČR, ale nevíš kde začít? Neboj se, mám pro tebe tipy, jak najít ta nejlepší místa, která stojí za návštěvu. Prvním krokem by měla být návštěva oblíbených cestovních portálů a diskusních fór, kde můžeš najít spoustu užitečných informací od lidí, kteří dané místo navštívili. Doporučuji se zaměřit na webové stránky s recenzemi a hodnoceními turistických atrakcí, jako například Tripadvisor nebo Booking.com. Tady můžeš najít celou řadu užitečných informací, jako jsou otevírací doby, vstupné poplatky, popisy atrakcí, a mnoho dalších detailů.

Dalším skvělým zdrojem jsou samozřejmě oficiální webové stránky měst a vesnic v ČR, které často popisují místní kulturní dědictví, přírodní krásy a historické památky. Pokud hledáš něco konkrétního, jako například nejlepší pizze v Praze, můžeš použít i vyhledávač Google a výsledky filtruj podle hodnocení a recenzí. Pokud víš, co chceš vidět a zažít, je dobré si vytvořit seznam, který ti pomůže plánovat trasy. Po příjezdu do destinace se nezapomeň ptát místních na doporučení, často vědí o skrytých klenotech, které nelze najít na internetu. Měj otvřenou mysl a neboj se objevovat nová místa!

2. Cesta za krásami země vodou: Lodní výlety prostě stojí za to!

Pro návštěvníky, kteří touží po neobvyklých zážitcích, jsou lodní výlety jedním z nejlepších způsobů, jak objevovat krásy země. Voda nás přináší do jiných dimenzí, kde můžeme obdivovat nádherné krajiny a krajinu z úplně nového úhlu pohledu. Pokud hledáte jedinečnou zážitek během své cesty, podívejte se na možnosti, které Vám nabízejí lodě při prohlídce českých měst a okolí.

Začněte svůj den nezapomenutelným lodním výletem, abyste si mohli užít tuto nezapomenutelnou příležitost k získání panoramatického výhledu na města a historické památky. Od Unesco chráněného historického centra Prahy po malé romantické přístaviště na řece Vltavě, kde si můžete vychutnat skvěle připravené místní speciality, je to jen část z toho, co můžete zažít na lodní výlet po Čechách. Nezáleží na tom, zda se jedná o rodinnou dovolenou, nebo romantickou cestu pro dva – lodní výlety prostě stojí za to!

3. Prozkoumejte tajemná místa: Tajemné skály, vodopády a jeskyně

Tajemné skály, vodopády a jeskyně

Česká republika je plná krásných tajemných míst, které touží být objeveny. Mezi nejzajímavější patří tajemné skály, které se nachází v Podkrkonoší. Tyto skály jsou tajuplné a vnáší do života návštěvníků něco zvláštního. A co víc, tady můžete vidět nádhernou přírodu a zajímavé geologické útvary, což je ideální místo pro milovníky přírody.

Dalším mlhavým místem, které stojí za návštěvu, jsou vodopády a jeskyně. Království minerálů je perfektní místo k prozkoumání skrytých zákoutí. Navštivte krásný vodopád, který se nalézá nedaleko Karlových Varů a vstupte do fascinující světa krasových jeskyní krajem končícím mučednictvím svatých.

  • Zajímavé geologické útvary
  • Úchvatné pohledy na přírodu
  • Jeskyně se zaříkávacími rituály a záznamy
  • Příležitosti pro fotografy a milovníky přírody

Užijte si pohled na tajemná místa a poznáte krásu přírody českého ráje.

4. Nejlepší turistické atrakce pro milovníky historie: Hrady, zámky a památky našeho dědictví

V České republice najdete mnoho krásných hradů a zámků, které byste si při své návštěvě neměli nechat ujít. Mezi nejznámější patří hrad Karlštejn, který se nachází asi padesát kilometrů jihovýchodně od Prahy. Karlštejn byl postaven v polovině 14. století a sloužil jako útočiště pro české korunní klenoty a další cennosti. Do Karlštejna můžete dojet vlakem nebo autobusem. Hrad je otevřen každý den, vstupné se pohybuje okolo dvou set korun a prohlídka trvá asi hodinu.

Dalším zajímavým místem, kam se můžete vydat, je zámek Lednice. Lednicko-valtický areál, ve kterém se zámek nachází, byl zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a patří mezi nejpopulárnější turistické atrakce v České republice. Zámek je přístupný po celý rok, ale v létě se zde nekonají pouze prohlídky, ale také různé kulturní akce. Při prohlídce si můžete prohlédnout například zrcadlový salonek, knihovnu a interiéry zámecké kaple. Vstupné na prohlídku zámku se pohybuje okolo 160 korun.

5. Přírodní divy ČR: Krásná Cesta za jezery Šumavy a Beskyd

Krásná cesta po jezerech Šumavy a Beskydách tě nezklame! Je to ideální trasa pro všechny milovníky přírody, kteří si rádi odpočinou. Krajinu na trase charakterizují temně zelené lesy, průzračná jezera a impozantní hory. V této cestě na tebe čekají neuvěřitelné scenérie a krajiny, které jsou typické pro českou přírodu.

Začátek cesty po jezerech Šumava se nachází v Nýrsku. Podíváme se zde na rybník Šumava, který je ideální pro relaxaci. Následně se přesuneme k Modravě a vstoupíme do Národního parku Šumava. Zde spatříš krásu jezer a malebných hor především kolem jezera Prášilské, Černé a Laka. Na zpáteční cestě navštívíš Beskydy, kde se nacházejí nejkrásnější jezera. Celkově budeš mít na cestě možnost obdivovat nevšední krásy a rozmanitou přírodu, která neopakovatelně zaujme a odpočine tě.

6. Zpět v dětských letech: Skákání na trampolínách, outdoorové aktivity a adrenalinové zážitky!

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky a chuť vrátit se zpět do dětství, neváhejte navštívit tuto destinaci v České republice! Na místě najdete obrovský trampolínový park plný nafukovacích hradů, skluzavek a dalších zábavných atrakcí. Je to ideální místo pro celou rodinu, ale také pro dospělé, kteří chtějí prožít něco naprosto odlišného a zábavného. Pro ty, kteří mají rádi sport a outdoorové aktivity, jsou k dispozici různé sportovní areály, jako například lezecká stěna, lanový park a cyklotrasy. Nebo si můžete vyzkoušet adrenalinové zážitky jako bungee jumping či sjezd na laně.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit je tzv. “ninja warrior”. Jedná se o náročnou překážkovou dráhu, která se používá při tréninku atletů. Na místě najdete celé hřiště plné různých překážek, jako jsou slaňování po laně, přeskakování skoků a další. Užijete si tady nejenom hodiny zábavy, ale i náročné tréninky, které vás posunou na vyšší level. Tuto destinaci nelze určitě opomenout, pokud hledáte něco opravdu neobvyklého a originálního, co si zamilujete celá rodina.

7. Nejkrásnější pohledy na krajinu: Výstupy na vrcholky a podívaná na vesmír!

Pokud vás láká krásný výhled na okolní krajinu, pak rozhodně neunikněte výstupům na nejvyšší vrcholky. V České republice jich máme několik, které nabízí parádní výhledy na okolní krajiny. Mezi ty nejoblíbenější patří Sněžka, Praděd, Čerchov, Šumava a mnoho dalších. Vždy záleží na vašich preferencích a místě, kde se zrovna nacházíte.

Pokud chcete zažít něco opravdu unikátního, můžete se vydat i na pozorování hvězd a Galaxií. V České republice máme několik planetárií a hvězdáren, které nabízejí fascinující podívanou na vesmír. Například v Brně najdete planetárium s projekcemi vesmíru na stropě, v Úpici je možnost pozorování nebe venku s profesionálním průvodcem, v Ostravě je pak k dispozici unikátní Hvězdárna Ostrava s 130 cm teleskopem.

8. Z očí do očí s divokými zvířaty: Pozorování dravců a kaňonů v národních parcích

Zářivě modré nebe, okolité vrchy mohutně různorodé zeleně, hluboké kaňony a vyhlídky, ze kterých se naskýtají panoramatické pohledy na zvířata v divočině – to jsou národní parky v České republice. Pokud si chcete oddechnout od shonu velkoměst, tuto přírodu v pravé divočině rozhodně musíte navštívit.

V národních parcích se můžete setkat s divokými zvířaty, jako jsou například dravci nebo vzácné sovy. Zajímavým zážitkem může být i pozorování vykrojených kaňonů, které jsou skryty hluboko v národních parcích. Pokud si chcete užít opravdový adrenalin, můžete využít možnost sestoupat do těchto kaňonů a prozkoumat zvláštní přírodní krásy, jako jsou dolomitové skály a soutěsky. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, protože zábery těchto krás vám do staletí zůstanou v paměti.

9. Vybavte se fotoaparátem a nechte se okouzlit: Top turistické atrakce pro focení!

Pokud rádi fotíte, pak určitě víte, že jsou některá místa na světě, která by byla škoda opomenout. Jen si představte, jak úžasný by byl Váš facebookový profil plný nádherných fotek z celého světa! Proto jsme pro Vás připravili seznam těch nejlepších turistických atrakcí, které stojí za focení.

  • Egyptské pyramidy – pro milovníky historie jsou pyramidy jedním z nejlepších míst na světě. Když uvidíte ty ohromné, tajemné stavby z kamene, budete si připadat jako v jiné dimenzi.
  • Machu Picchu – peruánské Machu Picchu se nachází na vrcholu hory a kontrastuje s okolní krajinou. Italská architektura se zde prolíná s místním duchovním významem. Fotografie z tohoto unikátního místa budou určitě stát za připomenutí.
  • Velký vodopád Niagara – tento přírodní div upoutá pozornost každého. Dokonalé fotografové by se měli pokusit zachytit celou škálu barev, které se v sestupující vodě zrcadlí.

Nasloucháte vnitřnímu volání na cestách a snažíte se najít místa, která již nejsou plná turistických zón? Pak byste měli zvážit návštěvu off-the-beaten-track destinací.

  • Cinque Terre, Itálie – jedná se o pět malých vesniček, které projdete pěšky nebo lodí. Vydejte se na prohlídku této krásné oblasti a zapomeňte na stres a shon velkoměsta.
  • Camino de Santiago, Španělsko – pro milovníky trekkingu je Camino de Santiago jedinečnou zkušeností. Trasa vede přes krásné venkovské oblasti a vesničky, kde se cestovatelé střetají s místní kulturou. Určitě se zde setkáte s dalšími cestovateli, kteří stejně jako Vy hledají návrat k přírodě a podstatě věcí.
  • Malta, Středozemí – Malta je malebné a téměř nedotčené místo v Středozemí. Pokud chcete nasát energii ze slunce, moře a kulturálních zážitků, Malta bude vaše nejlepší volba.

10. Pokladnice zážitků: Vydejte se na nezapomenutelnou cestu napříč ČR!

Pokladnice zážitků nabízí nespočet krásných míst, která určitě stojí za návštěvu. Připravili jsme pro vás seznam nejzajímavějších lokalit v České republice, které vám dodají energii a nabídnou neopakovatelné zážitky.

První zastávkou je krásné městečko Litomyšl, které leží v Pardubickém kraji. Toto město vám nabízí procházku městskou památkovou zónou, kde se nachází výjimečné památky, jako například zámek, který je součástí UNESCO, nebo betlém a také výstavu světoznámého malíře Alfonse Muchy. Dále můžete navštívit expozici výtvarného umění nebo si užít kulturní program v zámeckém divadle.

Následujícím místem, které by se vám nemělo utéct, je romantické městečko Telč, kde se nachází náměstí s goticko-renesančními domy a barokním zámkem. Toto městečko se nachází v okolí Jihočeského kraje, kde můžete objevovat další krásné lokalilty, jako například zámek Hluboká, nebo jít na procházku v Českém Krumlově, který je také součástí UNESCO. Pokud máte rádi přírodu, nezapomeňte navštívit Národní park Šumava, kde můžete zažít mnoho jedinečných zážitků přímo v srdci lesů.

No a toť všechno, kámoši! Doufám, že jsem vás trošku nalákal na turistické dobrodružství po naší krásné České republice. Ať už se vrhnete na výšlapy přes hory a údolí, nebo zvolíte procházku po malebných městečkách, jedno je jisté – náš kus světa má co nabídnout.

Tak neváhejte a vydávejte se široko daleko za nejlepšími turistickými atrakcemi, které ČR nabízí. Zkušený cestovatel nebo začátečník – pro každého tu máme něco. Tak ať cestování naplní vaši duši, nabudí vaše smysly a nechá vás připoutané k tomuto krásnému kousku země. A spoustu štěstí na cestách!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart