Nejlepší vodácké destinace v ČR

Voda, voda, voda! To je to, co mnohým lidem dává smysl života. A ne jen tak libovolně. Inteligentní a dobrodružní lidé vědí, že voda je tím nejlepším zdrojem zábavy a uvolnění, zejména pokud se jedná o vodáctví. A když už mluvíme o vodáctví, máme pro vás dobrou zprávu! Protože jsme prohrabali nejkrásnější řeky a potoky v naší republiky a shromáždili pro vás ty nejlepší vodácké destinace v ČR. Tak dejte vědět svým přátelům, abyste se mohli společně vrhnout do těch nejlepších vodáckých dobrodružství v Evropě. Zkrátka, je na čase objevit tajemství nejlepších českých vodáckých tras a vyrazit na vodácké dobrodružství!

1. Připravte se na vodní dobrodružství: Nejlepší vodácké destinace v ČR!

Pokud hledáte výzvu plnou adrenalinu, pak jsou vodácké destinace v ČR tou správnou volbou. Kromě nádherné přírody nabízí také množství zábavy, ale hlavně si užijete vodu a její sílu. Nejsou zde žádná omezení, stačí jen zvolit přístroj a nastoupit na palubu!

Naše top vodácké destinace jsou Sázava, Vltava a Berounka. Tyto řeky jsou odlišné, co se týče obtížnosti, délky a rychlosti toku. Na Sázavě začátečníci najdou klidné úseky, kde se naučí základům vodácké techniky. Pro ty zkušenější jsou připraveny náročnější úseky s peřejemi a proudy. Na Vltavě si užijete krásy ledovcového údolí a mírný proud. Pokud se rozhodnete pro Berounku, změříte si síly hlavně s peřejemi. Tyto řeky vás nadchnou a vrátí zpět do přírody!

2. Zasadněte si do kanoe a vyražte: Top vodácké lokality v ČR!

Česká republika je známá svou bohatou přírodou a milovníci vodních sportů zde rozhodně nenajdou nouzi o vodácké zážitky. Zde je pár tipů na top vodácké lokality ČR:

 • 1. Vltava: Nejdelší tuzemská řeka je ideálním místem pro vodácké výlety pro začínající i zkušené vodáky. Nejpopulárnější úsek je z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou, který nabízí krásné scenérie a sestup řekou spojený se zastávkami u místních hospůdek.
 • 2. Jizera: Tato řeka protékající jižní částí Libereckého kraje nabízí krásné scenérie a klidné vody, ideální pro rodinné vodáky. Nejpopulárnější úsek začíná ve Frýdlantu a končí v Raspenavě, který je rovněž výborný na pozorování zvířat.

Pokud vás baví dobrodružství, nezapomeňte si vyzkoušet i divoké řeky jako je Sázava, Ohře či Lužnice. Při cestě v blízkém okolí můžete rovněž objevit menší vodácké revíry jako například v okolí Kokořínska nebo Českého krasu. Nezapomeňte na výčepního a na tradici krásné krajiny zahnat žízeň!

3. Kde najdete nejkrásnější řeky v ČR? Tipy pro vodácké nadšence

Podíváme se na nejkrásnější české řeky a co nabízejí vodáckým nadšencům. Pokud máte rádi adrenalin a přitom se chtějí těšit krásnými výhledy, pak je toto pro vás to pravé. V Česku najdete řeky, které jsou vhodné pro každou úroveň vodáckého dovednosti.

Nejznámějšími řekami v ČR jsou Vltava, Sázava a Lužnice. Na Vltavě se nachází řada zábavných úseků, jako je třeba Lipno až do Českého Krumlova, které je známé svou krásnou historickou architekturou. Sázava je ideální řeka pro tiší vodáky, kteří si chtějí užít klidnou atmosféru, přírodu a historii. Lužnice se řadí mezi nejvíce půvabné řeky ČR – můžete si v ní naplánovat i celodenní výlet. Po vodě se můžete nechat unášet až mezi zachovalé historické památky.

Kromě těchto hlavních řek existují i další skvělé možnosti, kde si můžete užит svaši lásku ke vodě. Například řeka Berounka, která nás překvapí skalnatými útesy, dubovými lesy a turistickými stezkami. Také se můžeme vydat na Moravu, kde můžete projet krásnými krajinami a také navštívit starobylé hradby a zámky. České řeky všechny nabízejí odlišné dojmy a atmosféry, takže stačí jen najít tu správnou a užít si vodácké dobrodružství.

4. Brzdy do proudu: Nejzábavnější vodácké destinace v České republice!

Pokud patříte mezi neohrožené dobrodruhy a milovníky vodních sportů, potom byste měli navštívit některou z nejzábavnějších vodáckých destinací v České republice. Praktikování vodáckého sportu v Česku není pouze o sjíždění řek, ale také o krásných scenériích, které země nabízí. Zde jsou nejlepší destinace pro milovníky vodáckých sportů v Česku.

– Vltava: Vltava je nejoblíbenější a nejvíc navštěvovanou řekou v České republice. Tato řeka protíná krásné město Prahu a nabízí jedinečné scenérie pro praktikování vodáckých sportů. Pokud hledáte zábavu, můžete se zapojit do vodáckých závodů, které se konají každoročně na této řece. Pokud hledáte klidnou atmosféru, můžete se projet po řece na nafukovacím kajaku a užívat si výhled na historické památky v Praze.
– Morava: Řeka Morava nabízí vodáckým nadšencům nezapomenutelný zážitek. Tato řeka je vhodná pro všechny úrovně vodáckých dovedností – od začátečníků až po zkušené vodáky. Na řece najdete různé tůry a kaskády, které udrží vaše srdce v pohybu. Kromě toho, Morava protíná také největší vinice v České republice, takže si můžete užít i ochutnávku místních vín. Vodácký zážitek na řece Moravě je tedy skvělou kombinací adrenalinu a kultury!

5. Říční dobrodružství začíná: Nejlepší místa pro vodáckou akci

Pokud máte chuť na dobrodružství, pak vodácká akce je pro vás ta pravá volba. Česká republika je plná divokých řek a těch klidnějších, které vás zavedou do nádherných krajů. Užijete si krásné scenérie, osvěžující vodu a zároveň se pobavíte s rodinou nebo kamarády. Podívejte se na seznam nejlepších míst pro vodáckou akci v České republice.

 • 1. Vltava – nejpopulárnější řeka, která vás zavede do samého srdce Čech. Kajakáři si přijdou na své, ale i začátečníci se mohou vydat na tuto řeku bez obav. Na cestě budete mít možnost navštívit nádherná historická města jako například Český Krumlov.
 • 2. Sázava – překonáte různé peřeje a jedete okolo nádherných kopců a lesů. Tato řeka nabízí také možnost koupání a opalování na písčitých plážích. Ideální volba pro rodinný výlet.
 • 3. Lužnice – nejlidnatější řeka v Jihočeském kraji. Protéká nádhernou přírodou a nabízí velké množství různých vodáckých tras. Pokud máte rádi klidnější vodu, můžete se vydat na dolní část řeky, kde se nachází mnoho rybníků a jezer.

Zažijte nádherné okamžiky na vodách České republiky a užijte si dobrodružství plnými doušky. Berte však na paměť, že vodácká akce znamená také nějakou úroveň nebezpečí. Nepodceňujte proto svoje schopnosti a vybírejte si trasu, která bude vyhovovat vašim možnostem. Ať už se vydáte na řeky se svou rodinou nebo kamarády, buďte připraveni na zážitek, který vám utkví v paměti na celý život.

6. Vodácké zážitky v srdci přírody: Naše tipy na nejkrásnější řeky v Česku

Pokud milujete adrenalinové zážitky, vodáctví je určitě tou správnou aktivitou pro Vás. A když k tomu přidáte krásnou přírodu, není co dodat. V Česku máme mnoho řek, na kterých si tuto zábavu můžete užít. Následuje několik tipů na nejkrásnější řeky, které stojí za návštěvu.

 • Vltava – Nejznámější řeka v Česku, která vás zavede z Prahy až do Českého Krumlova. Na cestě uvidíte nádhernou přírodu a historické památky.
 • Sázava – Tato řeka je ideální pro rodinný výlet, protože zde najdete klidnou vodu a malebné pláže.
 • Ohře – Pokud si chcete vyzkoušet náročnější úsek, Ohře je tou správnou volbou. Zvláště horní část řeky nabízí mnoho rázovitých peřejí.
 • Berounka – Pro krásné scenérie, které se Vám budou představovat, si vyberte Berounku. Tato řeka je oblíbená také mezi skalními lezci.

7. Sjíždějte divoké řeky: Nejlepší vodácké trasy v ČR

Pokud hledáte aktivní způsob, jak prozkoumat krásy České republiky, pak vodáctví je tou správnou volbou pro vás. Země je bohatá na úchvatné řeky, které nabízejí nezapomenutelné zážitky pro ty, kteří se rozhodnou je sjíždět. Zde je seznam nejlepších vodáckých tras, které byste neměli vynechat při návštěvě ČR.

– Vltava: Tato řeka je jednou z nejpopulárnějších vodáckých tras v zemi. Sjíždí se z oblasti šumavských lesů přes města jako jsou Český Krumlov, Praha a Mělník. Trasa je vhodná pro všechny úrovně zkušenosti a nabízí úžasné výhledy na okolní krajiny, zámky a památky.

– Sázava: Tato řeka je ideální pro rodiny a mírně pokročilé vodáky. Trasa začíná v České Sibiři a pokračuje přes města jako jsou Kutná Hora a Kolín a končí v Praze. Na této trase se můžete těšit na měkké peřeje, nádherné scenérie plné lesů a historických památek, a dokonce i na možnost vidět zubožené koně pasoucí se na březích řeky.

8. Kajakem západní Čechy projíždějte: Nejlepší vodácké pozice v zemi!


Pokud máte rádi vodní sporty, určitě musíte zkusit kajakem proplout západní Čechy!

Zde najdete nejlepší vodácké pozice v celé zemi, a to díky krásné krajině poseté tůněmi a říčkami. Najdete zde různě náročné trasy pro začátečníky i zkušené vodáky. Jediné, co potřebujete, je kajak a trochu odvahy.

 • Krušné hory – Pro zkušené vodáky. Tato trasa vede přes řeku Ohře a táhne se okolo Krušných hor. Překonáte zde peřeje i jezírka, a užijete si nádherné výhledy.
 • Lužické hory – Tato trasa je vhodná i pro začátečníky, neboť řeka Lužická Nisa je klidnější. Proplujete úchvatnou krajinou Lužických hor.

V západních Čechách najdete vodácké trasy na každou úroveň a na všechny typy lodí – od kajaků přes raftingové čluny až po celé flotily. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv trasu, bude to určitě nezapomenutelný zážitek.

9. Nechte se unášet vodními nárazy: Top 5 řek pro vodácké vášnivce

Hledáte výzvu a adrenalin? Co takhle se vydát na vodáckou dobrodružnou cestu? Pro vášnivé vodáky jsme připravili seznam nejlepších řek pro toto dobrodružství. Tento seznam vám ukáže, které řeky v ČR a okolí si zaslouží vaši pozornost!

Vltava

 • Řeka, která začíná ve Šumavě a protéká nádhernými českými krajiny.
 • Vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi, ale také pro ty zkušenější.
 • Navigation season: březen až září

Berounka

 • Řeka, která začíná v Plzeňském kraji a protéká přes Krkonoše až na řeku Labe.
 • Vhodná pro středně pokročilé vodáky, kteří si chtějí užít krásnou přírodu.
 • Navigation season: duben až září

Pokud se chystáte na tento typ vodáckého dobrodružství, je důležité mít správnou výbavu a dostatek zkušeností. Pokud se nechcete starat o organizaci a samotný průběh cesty, můžete se přihlásit na organizovanou vodáckou výpravu, kde se o vás postará zkušený průvodce. Tak neváhejte a vydejte se na vodáckou dobrodružnou cestu!

10. Objavujte nové břehy: Nejzajímavější vodácké lokality v České republice

Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství po českých řekách, které se řadí mezi nejlepší vodácké lokality v republice! Vyzkoušejte si adrenalinový zážitek a poznejte vodácké trasy, které nabízejí nádhernou přírodu a kulturu různých regionů České republiky.

Jezdectví po řekách je pro všechny, kteří hledají opravdovou vodáckou výzvu. Zažijte nezapomenutelné okamžiky při sjíždění divokých peřejí na řece Vltava, prozkoumání skalnatého údolí řeky Kamenice nebo objevování tajemných zákoutí řeky Lužnice. Každá z těchto lokalit nabízí jedinečnou kombinaci krajiny, historie a kultury, a proto si nechte vyprávět příběhy místních a ochutnejte regionální speciality při zastávce v místních hospodách. A to je vše, kámo! Doufáme, že jsme trošku rozproudili tvé vodácké nadšení a třeba jsi si i vybral svou další destinaci pro vodácký zážitek. Česká republika je plná nádherných řek a jezer, takže máme z čeho vybírat. A nezapomeň, že vodácké dobrodružství začíná i končí s bezpečností. Tak si připrav svou výbavu a hurá na vodu!

Závěrem lze říci, že kanoistika v České republice je vynikajícím způsobem, jak prozkoumat malebnou krajinu, pozorovat divokou přírodu a zažít klidnou atmosféru regionu. Země nabízí několik vzrušujících a rozmanitých cílů pro vodáky všech úrovní, spolu s možností kempování a ubytování. Ať už jste začátečník nebo zkušený vodák, v České republice si každý najde něco, co mu umožní prožít nezapomenutelné vodácké dobrodružství.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart