Nejlepší zimní destinace v ČR

Král zimy už přichází! A s ním i stovky zamilovaných vysokohorských vášníků, sánkařů, lyžařů a snowboardistů. Jestli se chystáte na lyžařský výlet v České republice, my pro vás máme malý dar. Rozhodli jsme se sestavit seznam “nejlepších zimních destinací v ČR”, abyste nemuseli ohýbat ledviny nad tím, kam se letos vydat na sjezdovky. Takže se posaďte, uchopte hrnek horkého kakaa a pojďte s námi na cestu do největších českých zimních center!

1. Těšte se na sníh: nejlepší zimní destinace v ČR

Pokud hledáte nezapomenutelný zimní zážitek, Česká republika má mnoho skvělých destinací, které stojí za návštěvu. Pokud máte rádi lyžování, můžete si užít nádherné sjezdovky ve Špindlerově Mlýně nebo na Lipně. Pokud preferujete horskou turistiku, Krkonoše nabízejí nádherné výhledy z horských vrcholů a údolí. A pokud se chcete odpočinout a užít si klidnější atmosféru, Vysočina nabízí malebná městečka a romantické procházky v krásné přírodě.

Kromě sportovních aktivit můžete také objevovat kulturní dědictví ČR. Například v Praze se můžete projít po Male Straně a užít si neopakovatelnou atmosféru romantických koutů a historických budov. Zajímavější informace o světě muzea můžete získat v některém z muzeí významných měst, například v Brně nebo Olomouci. A pokud máte rádi tradiční jídlo, neváhejte ochutnat nějaké z těch vynikajících jídel v mnoha českých restauracích. Zkrátka, Česká republika nabízí řadu zážitků pro každého, kdo hledá vzrušení, dobrodružství a skvělé vzpomínky.

2. Zapomeňte na Alpské střediska: Česká republika má co nabídnout

Máte chuť na dobrodružství? Rádi byste viděli něco nového, ale nechce se vám jet daleko? V České republice máme mnoho nádherných míst, která stojí za návštěvu a můžou nás překvapit. Zapomeňte na hory v livru, sem tam nahlédněte do nejmenšího města v ČR, objevte místa, která vás dovedou do minulosti a unikněte od zmatku každodenního života.

Začneme v Kutné Hoře, kde se nachází tři UNESCO památky, včetně Kostnice a Chrám sv. Barbory. Toto městečko je plné historie a poklady čekají jen na vás! Než opustíte toto místo, navštívte muzeum stříbrných dolů a stanete se těžařem na chvíli. Jinou atrakcí je zámek na západě Čech – zámek Kynžvart. Je zde možné nalézt řadu expozic, hrací pokoje, salony a salonky. Zámek se pyšní uznáním nejkrásnějších zámků v ČR.

V České republice máme také jednu z největších skalních oblastí, která se nachází v Adršpašských skalách. Patří také v přírodní památce a nabízí navštívení např. Labyrint obřích skal nebo Tři bratři. Poutavé místo s úchvatnou krajinou vám pomůže v relaxaci během náročného dne. Protože Česká republika je tak malá, můžete si na jednodenní výlety vybrat i další místa, jako je Telč, Kroměříž, Mikulov nebo Lednice. Tato místa nejsou těžké na dosažení a mohou nás překvapit v množství krásných památek.

3. Lyžování, snowboarding a další zimní zábava: kam na výlet v zimě?

Pro ty z vás, kteří milují zimní sporty, není nic lepšího než těšit se na přijítí sněhu. A protože náš kraj má mnoho skvělých lyžařských středisek, můžete si vybrat mezi několika různými možnostmi. Pokud chcete být v blízkosti hlavního města, pak si určitě nechte ujít hory v okolí Harrachova – je to skvělý výlet na víkend. Ať už si zvolíte běžky nebo snowboarding, v Harrachově najdete vše, co potřebujete pro zábavu ve sněhu.

Další možností pro zimní harmonogram může být lyžařské středisko Špindlerův Mlýn. Toto centrum se nachází v oblasti Krkonoš a nabízí několik lyžařských tratí pro začátečníky i pokročilé. Nejenže najdete výborné lyžování, ale i mnoho dalších aktivit, jako jsou saně, snowtubing a krosovky. Pokud hledáte zimní zábavu, Špindlerův Mlýn je skvělou volbou. Nezapomeňte si ale přinést dostatek vrstev oblečení a dobré obuv, abyste se mohli užít zimní radovánky naplno.

4. Zimní radovánky pro celou rodinu: tipy na nejlepší destinace v ČR

Pokud hledáte tipy na zimní radovánky pro celou rodinu v ČR, máme pro vás několik skvělých destinací, které se vám mohou líbit! V jedné z těchto lokalit se můžete těšit na krásné lyžování, příjemné procházky po zasněžených krajích, ale také na kulturní zážitky.

Jablonec nad Nisou – v této oblasti můžete navštívit skvělé středisko pro milovníky lyžování, které se nachází v Krkonoších. Zapůjčit si tam můžete sjezdovky nebo snowboardy. Pokud vaše děti neumějí jezdit na lyžích, mohou se věnovat jiným aktivitám, jako jsou bobové dráhy, koulové dráhy nebo trampolíny. Po dni plném zábavy můžete navštívit místní restaurace a vychutnat si tradiční jídlo z této oblasti.

Lipno nad Vltavou – toto krásné letovisko v Jihočeském kraji je ideálním místem pro rodiny, které hledají zimní zábavu. V Lipně se můžete těšit na mnoho lyžařských středisek a snowparků pro milovníky snowboardingu. Pro ty, kteří nechtějí lyžovat, je tu možnost vyzkoušet si bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře nebo bruslit v místním rozsáhlém centru. Bavte se, užijte si nádhernou krajinu a objevujte nové zážitky v Lipně nad Vltavou!

5. Nejlépe hodnocené lyžařské areály v ČR: podívejte se, kde si užijete nejvíce sněhu

Jste vášnivý lyžař nebo sněžný fanda a hledáte nejlepší lyžařské areály v České republice? Není nic lepšího, než strávit kvalitní čas na horách, užít si krásné scenérie a užít si adrenalinový zážitek lyžováním nebo snowboardingem. Nejpřehlednější a nejlepší lyžařské areály v ČR mají co nabídnout a jsou perfektní pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Podívejte se na následující seznam a najděte svůj oblíbený lyžařský areál.

Valašsko: Oblíbený lyžařský areál s názvem “Dolní Bečva – Ráztoka” nabízí 2,5 km sjezdovek, sedačkovou lanovku a lyžařský vlek. Všichni lyžaři zde najdou to své. Pro začátečníky jsou ideální sjezdovky v Nolově a zkušení lyžaři si mohou vyzkoušet 2 km sjezdovku v Ráztokách. Na tento areál se dají sjíždět i sjezdovky z okolních lyžařských středisek.

Krkonose: Na úplném severu České republiky se nachází lyžařské středisko Spindlerův Mlýn. Tento areál nabízí 7 sjezdovek a několik možností na běžkování. Je největším střediskem v Krkonoších a rozhodně stojí za to navštívit, i když se lyžování teprve učíte. Sjezdovky jsou rozděleny podle náročnosti – od těch lehkých až po ty nejlepší pro pokročilé lyžaře. Mnoho stánků s občerstvením nebo barů na sjezdovkách vám zaručí perfektní zážitek z vašeho lyžování.

6. Začíná sněžit: vyrazte na výlet do nejkrásnějších zimních destinací v ČR

Je čas na zimní dovolenou! A co lepšího, než vyrazit do některého z nejkrásnějších zimních destinací v ČR? Zažijte romantické zimní scenérie a našlapte si na běžky, snowboard či lyže. Nejlepší na tom všem je, že nemusíte přes hranice, což je pro dnešní dobu velké plus. Zde jsou naše tipy na ty nejlepší zimní destinace v ČR, které rozhodně stojí za návštěvu, když začne sněžit!

 • Vyhněte se davům v populárním Harrachově a navštivte sousední Rokytnici nad Jizerou. Severočeské Krkonoše jsou plné krásných zimních turistických stezek a skiareál Rokytnice s 24 sjezdovkami vám umožní hrát si na světových mistrovstvích.
 • Návštěva Beskyd vám umožní nejen lyžování, ale také relaxaci v největším aquaparku Beskydy. Skvělý způsob jak si užít zimní dovolenou i s rodinou a dětmi.
 • Přesuneme se nyní na sever druhé největší české hory – Jestřebí hory. Ski areál Černá Hora-Pec s 44 kilometry sjezdovek vás uchvátí nejen svými krásnými výhledy, ale i svým proslulým jídlem a pitím.

Ať už si vyberete kteroukoli z těchto zimních destinací, určitě si užijete kouzlo zimy. Vyrazte do ČR a objevte krásy českých hor během celoročních letních i zimních prázdnin.

7. Jarní lyžování v ČR: kam se vydat za nejlepšími podmínkami?

První jarní slunce se pomalu dostavuje a lyžaři začínají být netrpěliví. Pokud patříte mezi ně a hledáte nejlepší místa pro lyžování v jarních měsících v České republice, máme pro vás několik tipů.

 • Harrachov
  Harrachov je největší kompletní lyžařské středisko v Krkonoších. Nabízí nádherné výhledy na okolní vrcholy a zejména při jarních teplých dnech si zde můžete užít sluneční paprsky. Nemusíte se bát nedostatku sněhu, Harrachov má umělé zasněžování a dokáže tak udržet kvalitu a šíři lyžařských tratí.
 • Špindlerův Mlýn
  Další středisko v Krkonoších, které stojí za návštěvu na jaře, je Špindlerův Mlýn. Toto středisko patří mezi největší v ČR a nabízí bezpočet příležitostí pro lyžování. Můžete si užít i jarní après-ski, protože Špindl je vyhledávaným místem pro zábavu.

Jejich sněhové podmínky jsou vynikající a zaručují nezapomenutelné zážitky.

8. Jaké jsou nejlevnější a nejzajímavější zimní destinace v ČR?

Pokud hledáte levné a zároveň zajímavé zimní destinace v České republice, určitě byste si neměli nechat ujít Krušné hory. Tyto hory se táhnou podél hranic s Německem a jsou ideální pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty. V Krušných horách najdete několik lyžařských středisek, například Klínovec nebo Boží Dar, a to vše za velmi příznivé ceny. Navíc zde najdete i mnoho krásných tras pro běžkaře a sjezdaře.

Další zajímavou destinací, kterou byste si měli při zimním výletě po České republice určitě nechat nezapomenout, je Krkonoše. Tyto hory patří mezi nejvyšší v České republice a jsou skvělým místem pro zimní turistiku, lyžování i běžkování. V Krkonoších najdete mnoho lyžařských středisek, jako je například Špindlerův Mlýn nebo Pec pod Sněžkou. Kromě toho se zde nachází národní park, kde se můžete projít na sněžnicích a podívat se na krásné vodopády a horská údolí. Zimní návštěva Krkonoš vám tak bude nabízet nejen sportovní zážitky, ale také krásnou přírodu, kterou má naše země co nabídnout.

9. Víte, kde se nachází největší a nejdelší sjezdovky? Podívejte se na nejlepší lyžařské areály v ČR

Nejlepší zimní dovolená bez lyžování? Bojím se, že to není možné! Pokud hledáte adrenalinovou zábavu s kamarády, rodinou nebo partnerem, Česká republika je to pravé místo pro Vás! Vítáme Vás na nejlepších lyžařských areálech v ČR.

Hory přitahují každý rok tisíce příznivců zimních sportů. Pokud se chcete těšit na nejdelší a největší sjezdovky v zemi, neváhejte navštívit naše nejlepší lyžařské areály. Vydejte se na sjezdovky Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn nebo Janské Lázně, kde Vás čekají skvělé horské panorama a zábava na celý den. Těšte se na vyhlášené horské chaty s regionálními specialitami a na adrenalinový večer se sportovními aktivitami.

Nenechte si ujít žádnou zajímavost v našich lyžařských střediscích! Díky krásné přírodě a tradiční kultuře si užijete nezapomenutelný zážitek plný sněhu a ledových dobrodružství. Získejte nové zážitky a poznávejte nejlepší lyžařské areály v ČR!

10. Nejlepší zimní dovolená v ČR: kde si užijete nejkrásnější podzimní scenérie?

Přichází podzim a s ním krásné scenérie, které jsou doslova ohromující. Pokud plánujete zimní dovolenou v České republice, doporučujeme navštívit následující místa a užijte si ty nejkrásnější podzimní scenérie.

 • Krkonoše – Národní park v Krkonoších je rozhodně jedním z nejlepších míst, kde si můžete vychutnat krásy podzimu. Můžete si vychutnat procházky podél řek a nechat se unášet krásnými podzimními barvami a vůněmi. Krkonoše nabízí také skvělé turistické trasy a horské stezky pro ty, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou.
 • Jeseníky – Jeseníky jsou dalším úžasným místem, kde si můžete užívat krásnou podzimní scenérii. Své si tu najdou všechny milovníky přírody a hor, protože tady se můžete projet na horském kole, na koni nebo si užít pěší turistiku. Také tu najdete mnoho zajímavých míst pro fotografické nadšence.

Tak si rychle naplánujte svoji zimní dovolenou a užijte si nádhernou podzimní scenérii v České republice.

Takže, přátelé, doufám, že jste si užili náš průvodce nejlepšími zimními destinacemi v ČR! Pokud se mi podařilo alespoň jednoho z vás přesvědčit, aby strávil víkend na sjezdovce nebo v lázních, tak jsem splnil svůj úkol. A jestli už jste někde z našeho seznamu navštívili, tak se nezapomeňte podělit o své zážitky v komentářích – třeba nám pomůžete objevit další skvosty naší krásné země. Teď už ale nezbyde nic jiného než si vzpomenout na to hezké zimní počasí a toužebně čekat, až se sníh konečně opět objeví na horizontu!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart