Nejlepší způsoby, jak cestovat bez ubytování

Vítejte do světa dobrodružství! Pokud jste často cestující, určitě víte, jak drahé a neosobní hotely a hostely mohou být. Možná vás překvapí, že cestování bez ubytování není jen pro neohrožené a bohaté nomády – je to pro každého! Pokud jste nuditel nebo pohodlný cestovatel, tak nevadí! V tomto článku se dozvíte nejlepší způsoby, jak cestovat bez ubytování bez obětování komfortu a zábavy. Připravte se na nevšední zážitky a na to, že své dobrodružství si naplánujete sami – bez stínu hotela, bez vratné zálohy a bez nudy. Tak pojďme na to!

1. Kdekoli a naprosto zadarmo: 10 tipů na nocleh v přírodě!

Pokud máte rádi přírodu a cestujete s omezeným rozpočtem, máme pro vás skvělé tipy na nocleh v přírodě zcela zdarma! V tomto článku vám přineseme deset tipů na nejlepší místa k přenocování v českých lesích a horách.

Začneme v krásném Krušnohoří a tajemném pohoří Blanský les. Zde najdete mnoho romantických jezírek obklopených lesy, které jsou ideálním místem pro přenocování pod širým nebem. Pokud máte rádi horolezectví, nezapomeňte navštívit nádherné skalní útvary Tisá, kde si užijete naprosto nezapomenutelný zážitek. Pokud raději zůstanete blíže civilizaci, můžete navštívit například přírodní park Pálava, kde najdete mnoho turistických tras a překrásných kopců s výhledem na okolí. Všechny tyto lokality vám nabízejí naprosto jedinečnou zkušenost k přenocování v přírodě zdarma, proto neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou!

2. Bez peněz? Bez obav! Takhle projedete celou zemi bez zaplacení za ubytování!

Jestliže se snažíte šetřit a hledáte nejlepší způsob, jak projet celou zemi, aniž byste zaplatili za ubytování, máme pro vás tipy, které vám pomohou udělat váš výlet ještě zajímavějším! Začněte tím, že si vyberete způsob dopravy a ubytování, které není nijak spojeno s penězi! Seznamte se s lidmi, využijte jejich pohostinnosti a možná vás pozvou do svého domova na noc – a to je nejen úžasná zkušenost, ale také šetří peníze na ubytování.

Dalším nápadem je táboření nebo vášnivé kempování. Pokud chcete objevit přírodu a zároveň ušetřit, návštěva kempu je jasná volba. Pokud cestujete autobusem nebo vlakem, návštěva městských parků během dne a spánek pod širákem v noci může být úžasnou volbou. Díky tomu zažijete cestu zcela jinak a zároveň uvolníte své finanční prostředky. Takže – zvolte svůj výletový plán bez finančního břemene a dejte se na nezapomenutelné dobrodružství!

3. Couchsurfing? To je pro začátečníky! Oslavte svobodu a přenocujte tam, kde se vám zachce!

Pokud se chystáte na cestu a hledáte způsoby, jak ušetřit peníze na ubytování, určitě jste už slyšeli o Couchsurfingu. To je skvělá volba pro začátečníky, kteří se chtějí setkat s místními lidmi a zažít dobrodružství. Pokud se rozhodnete pro Couchsurfing, můžete přenocovat v domácnosti místního hostitelé, kteří vám poskytnou bezplatné ubytování. Být hostem v domě cizího člověka může být trochu děsivé, ale pokud jste připraveni na nový zážitek, můžete si vyzkoušet, jaké to je být součástí místní komunity.

Mnoho lidí, kteří zkusili Couchsurfing, tvrdí, že to byla jedna z nejlepších věcí na jejich cestách. Kromě toho, že ušetříte peníze na ubytování, budete mít také příležitost prohlédnout si město skrze oči místních lidí. Můžete se dozvědět o místních tradicích, objevit skryté klenoty města a dokonce se naučit několik nových slov v jazyce země, kterou navštívíte. Pokud se rozhodnete pro Couchsurfing, ujistěte se, že jste připraveni na nový zážitek a můžete získat nové přátele, kteří vám pomohou vytvořit nezapomenutelnou cestu.

4. Cestování za hranice? Více než snadné! Jak získat nocleh zdarma po celém světě?

Pokud plánujete svou dovolenou, měli byste zvážit online programy, jako je Couchsurfing, které vám umožní získat zdarma ubytování a zároveň vychutnat místní kulturu z první ruky. Je to velmi oblíbená možnost hlavně mezi mladými cestovateli, kteří chtějí něco nového. A bonus je, že se také můžete setkat s novými přáteli a nevšedními zážitky.

Další skvělý způsob jak získat ubytování zdarma je pomocí koordinátorské sítě Workaway, která umožňuje získat ubytování a stravu výměnou za práci, například s náplní drobných prací v hostelu nebo u domorodých obyvatel napříč celým světem. Tento program může nabídnout neuvěřitelné zážitky, budete-li chtít prožít dovolenou s autentickým pohledem na místní kulturu, a nejen vidět zemi z pohledu typických turistických atrakcí.

5. Minimální výdaje, maximální zážitky: Jak si užít cestování s nulovými náklady na ubytování?

Pokud rádi cestujete s minimálními výdaji na ubytování, ale nechcete vzdát pohodlí, které nabízejí hotely, existuje mnoho možností, jak si užít cestování zdarma nebo za minimální náklady na ubytování. Například můžete zvolit couchsurfing, což je populární způsob ubytování, kdy si hosté najdou místo na spaní u místních obyvatel. Tuto možnost můžete najít na speciálních webových stránkách, kde jako host najdete svého domácího a stáváte se jeho hostem na delší nebo kratší dobu.

Další možností, jak si cestování užít levněji, je camping. Můžete zabalit stany a vyrazit do přírody, kde si můžete v klidu odpočinout. Na internetu najdete mnoho kempů, kde můžete přenocovat zdarma nebo za zlomek ceny hotela. Také můžete využít možností, jakými jsou workaway nebo volunteersbase. Tyto weby nabízejí výměnu ubytování za práci. Budete pomáhat v domácnosti, zahradě nebo farmě a získáte ubytování a stravu zdarma.

6. Výjimečné zážitky? Samozřejmě. Jen bez ubytování? To taky!

Pátráte po nevšedním zážitku, který si budete moct připomenout celý život? Máme pro vás několik tipů na krásná místa, která vás okouzlí, a přitom si přijdete jako v pohádce. Chcete si vyzkoušet adrenalinový zážitek? Vyzkoušejte si návštěvu Českého ráje, kde můžete absolvovat horolezecký výstup po skalách nebo si užít adrenalinek na proslulém lanovém centru.

A co říkáte na to, navštívit unikátní zážitek na moravskoslezském pomezí a projíždět se výletním Albatrosem, který vás zavede do oblasti bývalých dolů a hutí. Kromě krásného výhledu si zde užijete i prohlídku podzemního muzea. A jaké máme tipy na ubytování? Pokud hledáte nevšední zážitek, určitě se vydejte do netradičního ubytování. Co třeba nocleh v zámecké věži, ve voze nebo v podzemní jeskyni? Naše nabídka je široká a přizpůsobíme ji vašemu rozpočtu.

 • Krásná místa pro nezapomenutelné zážitky:
  • Český ráj – horolezecký výstup po skalách
  • Lanové centrum Český ráj
  • Projížďka výletním Albatrosem na moravskoslezském pomezí
  • Podzemní muzeum v oblasti bývalých dolů a hutí
 • Tipy na neobvyklé ubytování:
  • Nocleh v zámecké věži
  • Nocleh ve voze
  • Nocleh v podzemní jeskyni

7. Varmážte si spacák a vyražte do míst, kde nikdo nedojede: Nejlepší tipy na divoké přenocování!

Jsou místa na světě, kam se můžete dostat jen pěšky, na kajaku nebo na koni. Pokud hledáte zážitky, které z vás udělají pravého dobrodruha, je divoké přenocování to pravé. Proto jsme pro vás vybrali nejlepší tipy na místa, která vás uchvátí svou krásou a nedotčeností.

 • Výrovice II
 • Jizerské hory
 • Poodří
 • Boubín
 • Buzuluk

Při výběru místa na přenocování se můžete spolehnout na svůj vlastní spacák a karimatku, jinak budete muset zvolit některý z kempů v dané oblasti.

Pamatujte, že pokud se chystáte na takovou výpravu, je důležité mít vhodné vybavení a zdravotní pojištění. Pokud je to pro vás novinka a nevíte, jak na to, neváhejte se poradit s některým z našich profesionálních poradců. Určitě vám rádi pomohou s výběrem nejlepšího místa na přenocování a připraví vám detailní itinerář na míru.

8. Bubny budeš mít, ubytování ne: Proč by najít kde spát mělo být na vašem seznamu priorit?

Když plánujete svou dovolenou, může se stát, že jste zaměřeni na to, co se bude dít během dne a kde se budete bavit. Nicméně, nezapomeňte si najít dobre ubytování. Je to klíčová součást každého úspěšného výletu a výběr správného místa pro přenocování může ušetřit mnoho stresu a problémů. Existuje mnoho druhů ubytování, které můžete vybírat, od apartmánů až po hotely. Máme pro vás několik tipů, jak si vybrat tu správnou možnost ubytování, která vyhoví vašemu stylu, představám a rozpočtu.

Jedním z nejužívanějších způsobů ubytování je rezervace hotelu. Pokud se rozhodnete pro hotel, většinou budete mít přístup ke všemu, co byste potřebovali na své dovolené – od snídaně až po fitness centrum. Pokud však hledáte něčeho více soukromého, může být pro vás apartmán ideální možností. Pokud mají některé vaše priority pro výlet zvýšenou bezpečnost, pak může být pronájem domácích apartmánů skvělou volbou. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh ubytování, vyberte si takové, které bude vyhovovat vašemu stylu a rozpočtu.

9. Hosteli? Nikdy více! Jak cestovat levně a ještě k tomu stylově!

Pokud jste během cesty někdy zřejměn se záměrem ušetřit, ubytovali se v hostelu a zjistili jste, že to nebyl nejlepší nápad, nemusíte zoufat. Existuje mnoho jiných způsobů, jak cestovat levně a ještě k tomu stylově. Jednou z možností je najít ubytování na Airbnb. Na této platformě najdete nejen byty a pokoje, ale také nádherné vilky, ložnice v palácích a jiné nevšední možnosti. Navíc tím podpoříte místní ekonomiku.

Pokud máte rádi kempování nebo Glamping, můžete zkusit bookovat neobvyklé ubytování přímo v přírodě. Například, můžete najít ohromující (a přitom cenově přijatelné) stromové domy nebo lodžie. Pokud jste na cestách autem, kempingování na veřejných místech při moři nebo v horách bývá také velmi populární. Nezapomeňte však, že pokud jedete svým autem, musíte mít s sebou kvalitní vybavení. Kromě stanu a karimaty si vezměte i dobrou kostra matrace a spacák. A nezapomeňte si přibalit termosku, vejce a kávovar.

10. Bezplatné ubytování? Ano, prosím! Jak změnit své cestování na nezapomenutelné dobrodružství

Tisíc nápadů na neobvyklé a zajímavé cestování, zažití nových zážitků a navštívení mimořádných míst po celém světě si můžete naplnit i s omezeným rozpočtem. Bezplatné ubytování může být jedním z hlavních klíčů k naplnění vašich snů a zážitků.

 • WOOFING – vlastní hospodářství, farmy a povinnosti po celém světě. Pomůžete s výsadbou zeleniny, chovem hospodářských zvířat a získáte nabito zážitků a zkušeností.
 • Hitchhiking – Dát si na své cestě záležet na popudu momentu a zároveň ušetřit náklady na dopravu.
 • Couchsurfing – cestujete s nízkým rozpočtem a hledáte ubytování zdarma. Zkuste se dívat na stránky couchsurfingu, kdy máte v městě, které chcete navštívit, přátelský a ochotný člověk, u kterého můžete být zdarma.

Pokud si chcete užít nepřetržité objevování nových míst, lidí a kultur, ale zároveň ušetřit peníze, vyzkoušejte bezplatné varianty ubytování. Určitě nebudete litovat!

Tak a máte to přátelé! Nejlepší způsoby, jak cestovat bez ubytování vám byly odhaleny a teď už není žádná výmluva, proč si nestřihnout svůj vysněný dobrodružný trip za pěknou hubičku. Doufám, že jste si článek užili a že si nyní víc než kdy jindy uvědomujete, že v cestování nejde jen o luxusní hotely a drahé letenky. Na světě je toho tolik k vidění a prozkoumání, že by byla škoda se svázat jen na jeden stanoviště. Tak tedy neváhejte, sbalte si batoh a vydávejte se za dobrodružstvím!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart