Nejlepší způsoby, jak se dopravovat v zahraničí

Hledáte nejlepší cestu, jak tančit s vašimi kamarády po diskotékách na cizím pláži, ochutnávat místní kulinářské speciality a nasávat slunce na turistických atrakcích? Nechte to na nás, protože máme pro vás nejlepší tipy na dopravu v zahraničí, které vám ušetří čas i peníze a navíc vám dodají mnoho nezapomenutelných zážitků. Pojďme do toho!

1. Cestování po světě: jaké jsou nejlepší způsoby dopravy?

Když se rozhodnete vyrazit na cestu po světě, bude pro vás jedním z nejpodstatnějších faktorů určitě způsob dopravy. Nabízí se vám několik možností, mezi kterými si můžete vybrat v závislosti na vašich prioritách a preferencích.

Nejběžnější a často i nejlevnější způsob dopravy je letadlo. Pokud plánujete cestovat na vzdálenější místa, určitě se vám letenky vyplatí. Neznamená to však, že je letenka nejlepším řešením vždy a za každých okolností. Někdy se vám mohou hodit i jiné varianty, jako například vlak, autobus nebo loď. Každý z těchto způsobů dopravy má své výhody i nevýhody. Zvláště pokud máte nějakou zvláštní představu o vaší cestě, je dobré prozkoumat všechny možnosti a zvolit tu nejvhodnější.

  • Vlak: pokud nechcete být závislí na letovém řádu, je vlak skvělou volbou, nejen proto, že vás vezme přímo do středu města, ale také proto, že se můžete těšit na překrásné výhledy po celé cestě.
  • Autobus: velmi často se jedná o nejlevnější způsob dopravy, který vás zavede do mnoha destinací. Pokud plánujete cestovat kratší vzdálenosti, může být autobusová doprava tou nejlepší možností.
  • Loď: plavba podél řek nebo po moři nabízí skvělé zážitky a příležitosti k odpočinku. Pokud se chcete relaxovat a užívat si výhledy z vody, může být plavba tou správnou volbou.

2. V zahraničí bez auta? Žádný problém, tady jsou nejlepší tipy!

Pokud se chystáte na cestu do zahraničí a chcete se pohybovat i bez auta, žádný problém! S námi máte nejlepší cestovní tipy, jak se dostat kamkoliv, co navštívit a kde se ubytovat, aby vaše cesta byla nezapomenutelná.

Prozkoumejte krásu měst a zemí pohodlně vlakem! Evropa je klenot, když jde o kvalitní vlakovou dopravu. Sítě jsou propojené a ceny jízdenek jsou často velmi dostupné. Stačí si zarezervovat místo a užít si pohodlí a krajiny, které se vám nabídnou. Navštivte krásy Francie, Itálie a Španělska a užijte si všechny výhody cestování vlakem bez zbytečného stresu.

Pro ty, kteří chtějí vypadat jako lokální obyvatelé, mohou využít služby místního dopravního systému. V mnoha zemích existují bezplatné cyklistické výpůjční stanice, kde si můžete vypůjčit koloběžku nebo kolo, včetně ochranných brýlí a helmy. Také můžete využít služeb taxi společností nebo speciální aplikace k objednání vozidla. Pokud se chystáte na delší dobu, můžete požádat o půjčení místního vozidla, ale někdy může být problém s automobilovými pojišťovnami. Nechte si poradit od svého travel advisora ohledně nejlepších možností dopravy v dané oblasti.

3. Jak se dostat z bodu A do bodu B a ušetřit peníze i nervy?

Máte problém s hledáním dopravy z bodu A do bodu B? Nebo se chcete vyhnout rušnému ruchu a ušetřit nějaké koruny? Můj tým a já jsme vám připravili několik tipů, jak se dostat z místa na místo bez stresu a s výhodnými cenami.

Pokud hledáte levnou dopravu po Evropě, volba padá na naše oblíbené společnosti jako FlixBus, Student Agency nebo RegioJet. Tyto společnosti nabízejí bezpečnou a levnou dopravu do všech evropských zemí a měst, ať už hledáte letenky, vlaky nebo autobusy. Pokud máte štěstí na slevu, můžete si dopravu objednat za velmi nízké ceny. Zkuste si vyhledat cestu s těmito společnostmi a uvidíte, jak rychle ušetříte.

Dalším tipem pro ušetření peněz a času je cestování vlakem. Pokud máte dostatek času, pak cestování vlakem může být ideální volbou pro vás. Vlakem se dostanete rychle a spolehlivě do vašeho cíle a navíc si můžete užít krásné výhledy na krajinu. Pokud ještě nemáte v aplikaci IDOS účet, doporučujeme si ho založit, abyste viděli ty nejvýhodnější ceny pro cestování vlakem.

4. Vyzkoušejte různé způsoby dopravy a objevte místní kulturu!

Pokud chcete opravdu poznat místní kulturu, musíte vyzkoušet různé způsoby dopravy. Mnohé země a destinace nabízejí jedinečné zážitky, které jsou spojeny s dopravou. Například v Thajsku můžete jet v tuk-tuku, v Itálii můžete pronajmout vespa a projet se uličkami, nebo v Amsterodamu se projet na kole po mnoha cyklostezkách, což je hlavní způsob dopravy v tomto městě. Objevte místní kulturu a stane se součástí země, kterou navštívíte!

Další výhodou experimentování s různými způsoby dopravy je možnost najít skryté klenoty mimo turistické cesty. Ať už cestujete městskou hromadnou dopravou, vlakem nebo chůzí, můžete narazit na úžasné restaurace, malé trhy nebo dokonce na umělce a řemeslníky. Discovering new places and experiences is what makes travel so exciting and memorable. Try something new and add some adventure to your trip by exploring local transportation options. Budete překvapeni, co všechno můžete zažít!

5. Městečka, pláže, zátoky – jak nejlépe prozkoumat cílovou destinaci?

Cílovou destinací pro každého milovníka slunce a zábavy jsou určitě pláže! Pokud se také těšíte na vychutnávání si mořských vln a sluníčka, doporučuji navštívit malebná městečka v Chorvatsku. Nejlepší cesta, jak se vydat na tuto cestu, je autobusem či vlakem, který vás doveze do Splitu, kde se pak můžete dostat přímo k vaší oblíbené pláži. Pokud chcete mít něco exkluzivního, doporučuji si půjčit auto či motorku a vyjet si na okružní jízdu po celém pobřeží.

Kromě toho, když se z městeček dostanete na lodích nebo trajektech, můžete lehce prozkoumat ostrov Hvar či Brač, kde se nachází další nádherné pláže. Zátoky se jistě stanou vaší oblíbenou částí pobytu. V okolí městečka Trogir se nachází například Drvenik či Plaža Sultanija, kde si můžete naplno užívat soukromí, klid a čistou vodu. Nechte si poradit od místních a objevte tajemné malé zátoky, kde si můžete užít romantickou večeři či párty. Pokud budete navštěvovat méně rušné pláže, můžete si snáze půjčit lehátka a slunečníky za vyšší cenu, případně si můžete vzít vlastní plážový náčiní.

6. Autobus, vlak, letadlo, loď: co si vybrat na cestu do zahraničí?

 

Rozhodování, jak se dostat do vaší cestovní destinace, může být překvapivě náročné. V závislosti na vašich preferencích a rozpočtu, je zde několik možností k zvážení. Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat si ten nejlepší způsob transportu a podle toho naplánovat svůj itinerář.

Letecky:
Letectví je jedním z nejrychlejších a zřejmě nejpohodlnějších způsobů cestování. To je obzvláště pravda pro ty, kteří musí cestovat na dlouhé vzdálenosti, nebo kteří nechtějí ztrácet čas na dlouhých cestách. Nicméně, pokud jste cestovatel, který se cítí nervózní při létání nebo trpíte claustrofobií, letadlo není nejlepší možností pro vás. Pokud se rozhodnete letět, doporučujeme vám, abyste si zakoupili letenku co nejdříve, jelikož cena letů může být velmi vysoká, pokud nebudete předem naléhavě hledat nejlepší nabídky.

Autobusem a vlakem:
Pokud chcete cestovat pomaleji a užívat si více z krajiny, při cestě do své destinace zvažte cestování autobusem nebo vlakem. Tyto způsoby cestování se obvykle liší v rychlosti, možnostech jízd a pohodlí. Autobusy mohou být levnější, ale obvykle trvají déle a jsou méně pohodlné. Vlaky jsou často rychlejší a nabízejí větší pohodlí, ale mohou být dražší. Doporučujeme vám, abyste vybírali jízdní řády a ceny různých dopravců a služeb co nejdříve před tím, než budete cestovat.

7. Zabíjejte nudu na dlouhých trasách: jednoduché tipy a triky

Nudíte se na dlouhých trasách a nevíte, jak zabít čas? Máme pro vás pár jednoduchých tipů a triků, jak si zpříjemnit cestování!

Jednoduché triky, jako je poslech oblíbené hudby, sledování filmů nebo čtení knih, jsou samozřejmě skvělou možností. Pokud však hledáte něco originálnějšího, zkuste si vyhledat nějaké hry na cestování. Například karetní hry jako jsou Uno, Canasta nebo taroky jsou skvělým způsobem, jak proklouznout celé hodiny a zároveň se pobavit.

Další možností, jak si ukrátit cestování, je vysvobodit svou kreativitu. Zkuste si sebou vzít blok a křídy a začněte kreslit nebo psát. Pokud se vám takovýto kreativní nápad nezamlouvá, zkuste se zaměřit na stolní hry. Od hracích kostek, nejrůznějších deskových her, karetních i strategických her – volba je na vás! S tímto množstvím aktivit si poté už nikdy na nic nebudete stěžovat a vaše cestování bude jednoduše skvělé!

8. Jak se vyhnout turistickým pastem a užít si zároveň maximum zážitku?

Pokud chcete cestovat bez turistických pastí a užít si co nejvíce zážitků, jedním z nejdůležitějších kroků je najít méně známá místa. Pokud jste ochotni cestovat mimo sezónu, může to být snadnější. Pokud však cestujete v letním období, zkuste se vyhnout nejvíce turistickým lokalitám a místo toho se zaměřte na méně obvyklé atrakce. Zvažte i možnost najetí se na menší cestovní kanceláře, které mívají v portfoliu i méně turistické cíle.

Dalším tipem je být opatrný při volbě jídelních a ubytovacích zařízení. Vyhněte se místům, která jsou v turistických průvodcích jednoznačně doporučována a mějte na paměti, že cena ne vždy znamená kvalitu. Nebojte se hledat informace o místech na místních fórech a blogu. Snažte se také být otevřený novým zážitkům a ne soustředit se pouze na známé památky. Zkuste ochutnat místní kuchyni, navštivte zajímavé kulturní akce nebo se vydávejte na procházky mimo turistické trasy. S trochou snahy si tak můžete užít nezvyklou a autentickou dovolenou.

9. Cestování po Evropě: nejlepší alternativy k letadlu

Existuje mnoho různých způsobů, jak se v Evropě dopravit bez nutnosti sedět v letadle. Pokud hledáte něco neobvyklého, tady jsou některé z nejlepších alternativ, které vám umožní vidět krásy Evropy z jiné perspektivy.

Vlakem – Pokud máte rádi romantické cestování, adrenalinu v krvi a touhu po nádherných výhledech, přemýšleli jste někdy o cestování evropskými vlaky? Může to být pomalejší než let, ale určitě nabízí více života a kouzla. Hlavními přepravci v mnoha evropských zemích jsou Eurostar, Trenitalia a Deutsche Bahn. Získáte příležitost vidět určité oblasti Evropy, které pravděpodobně nikdy nevidíte jiným způsobem. Kromě toho získáte kulturní zážitky a možnost poznat nové lidi. To vše při pohodlné a osvěžující jízdě.

Autem – Když chcete mít absolutní kontrolu nad svou cestou, automobilová cesta vám umožní jet tam, kam chcete, kdy chcete a jak rychle chcete. To umožňuje zažít malé obce a přírodní krásy, které by jinak byly mimo dosah. Existuje mnoho společností jako Eurail, které umožňují pronájem aut v různých zemích a různých místech. Také se můžete rozhodnout poznat drsnou a divokou krajinu pomocí kempování s vaším autem jako základem. To vám umožní vidět více země, než kdybyste zůstali pouze v hotelu.

10. Být v pohodě, cestovat levně a bezproblémově – jak na to?

Nemusíte být milionář, aby si užili cestování.

Pokud máte omezený rozpočet, může být cestování docela stresující. Nicméně, pokud jste chytří a plánujete svou cestu předem, můžete ušetřit mnoho peněz. Jednou z nejlepších způsobů, jak ušetřit peníze, je hledat levné ubytování. Existuje mnoho cenově dostupných možností, jako jsou hostely a Airbnb, které nabízejí čisté a pohodlné ubytování v centrálních oblastech. Pokud se budete ubytovávat ve vzdálených částech města, budete pravděpodobně muset utratit více peněz za dopravu.

Aby se vyhnuli drahému ubytování a jídlu, můžete zvážit plánování vaší cesty mimo sezonu, kdy ceny většinou klesají. Pokud hledáte další způsoby, jak ušetřit peníze, zkuste cestovat méně komerčními cestami a objevovat skryté poklady v destinacích, které nejsou tak turisticky zasažené. Celkově, úspěch cestování na rozpočet spočívá ve správném plánování a ochotě užít si jednoduché zážitky.

A tak jsme se dočkali konce naší cesty mezi nejlepšími způsoby dopravy v zahraničí! Některé jsou rychlé, jiné pomalé, některé jsou prošedivělé, jiné zbrusu nové, ale každá z těchto cest má své výhody a nevýhody.

Také jsme se shodli na tom, že chytré používání místních dopravních prostředků může ušetřit spoustu času i peněz a zároveň umožní nám zažít místní kulturu a život.

Takže neváhejte a vyrazte do světa, objevujte nová místa, zkoušejte nové dopravní prostředky a užívejte si cestování. A pokud potřebujete nějaké tipy, neváhejte se podívat zpět na náš seznam nejlepších způsobů dopravy v zahraničí.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart