Proč nedoporučuji kupovat letenky u Kiwi, Pelikána a dalších podobných společností…

Pokud zvažujete nákup letenky do destinace jako Barcelona nebo jiné světové lokality, stojíte před desítkami možností, kde provedete svůj nákup. V dnešní době je možné všechny tyto možnosti snadno dosáhnout jediným kliknutím, ale pro ty, kteří nemají zkušenosti s nákupem letenek, může být obtížné se v tomto záplavu možností orientovat a vybrat si optimální variantu.

Nákup letenek se stal běžnou záležitostí, avšak na trhu působí nejen letecké společnosti, ale i různé agentury, portály a zprostředkovatelé, kteří nabízejí letenky. Mezi nejznámější patří Kiwi a Pelikán, ale existuje celá řada podobných společností, které pouze přeprodávají letenky, aniž by samy provozovaly leteckou dopravu.

Chyby, kterým se můžete vyhnout…

Zkušenosti letového dispečera odhalují časté chyby při rezervacích letenek, jako například nesprávně vystavené letenky, chybné zobrazení v systému, nesprávné údaje o cestujícím nebo dokonce rezervace na jiný den nebo omylem o rok později. Podle něj se až 2–3 lidé na každém letu setkávají s těmito problémy.

V případě, že letenka byla zakoupena přímo od letecké společnosti, lze v 99 % případů problém vyřešit přímo na letišti, kde existují zavedené postupy a procesy pro řešení komplikací. Naopak, při nákupu letenky prostřednictvím agentury nebo třetí strany může být obtížné dosáhnout rychlé nápravy na letišti, a tím může dojít k nechtěným komplikacím.

Proč volit přímý nákup na webech aerolinek…

Agentury jako Kiwi často pouze prodávají letenky a neřeší další problémy. Při nákupu letenky skrze ně přebíráte veškerou odpovědnost, a to může být problematické zejména při dlouhých letech. Pokud jednotlivé aerolinky nepodporují vzájemnou spolupráci a dojde k problému, například zpoždění jednoho letu, může to mít fatální dopad na váš další let.

Agentury často rezervují lety jako samostatné cesty, což může vést k obtížím při řešení problémů s aerolinkami. Při nákupu letenek přímo na webech aerolinek se mnohem snadněji dostanete k řešení případných komplikací a můžete se spolehnout na efektivní podporu od letecké společnosti.

Celkově lze tedy doporučit provádět rezervace letenek přímo na webech konkrétních leteckých společností, což vám může ušetřit stres a potenciální problémy při cestování.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart