Tipy pro cestování v zahraničí s dětmi

Taková malá dovolená s těmi nejmenšími může být fakt velký zážitek – nejen pro děti, ale i pro tebe. Navíc ti může udělat kapsu radost, když si pořádně promyslíš, jak si svou cestu užít naplno. Proto jsme pro tebe sepsali ty nejlepší tipy na cestování v zahraničí s dětmi! Tak připrav si brčko a dej si s námi nějaký ten skvělý tip!

1. Jak přežít letadlo s dětmi: Tipy na lepší cestování v zahraničí

Chystáte se na dovolenou s dětmi do zahraničí a bojíte se, jak to celé zvládnete? Nezoufejte, existuje spousta triků a tipů, jak ušetřit nervy nejen sobě, ale i svým ratolestem. První a nejdůležitější je mít plán. Ideálně s dětmi promluvit, co je na letišti a v letadle čeká a připravit nějakou zábavu. Obvykle vám letová společnost nabídne nějaký program pro děti, ale můžete si vzít třeba karty nebo společenské hry. Hlavně se snažte být aktivní a zapojit se do zájmů vašich dětí.

Další tip je vybavit se vhodnými pomůckami na cestování s dětmi. Například cestovní polštářky, sluchátka, tablet nebo knížky. A co se týče jídla, nezaměňujte letiště s obchodem s potravinami. Připravte si vhodné svačinky a pití, které si budou moci děti vzít s sebou do letadla. A pokud bude situace horší, snažte se udržovat klid, protože děti jsou velmi citlivé na vaše stavy a pokud budete nervózní, budou se cítit stejně. Takže nezapomeňte, zůstaňte klidní a užijte si cestování.

2. Léto se blíží: Jak se připravit na dovolenou s nezbednými ratolestmi

Chystáte se na dovolenou s vašimi nezbednými ratolestmi a nevíte, jak se připravit? Nezoufejte! Máme pro vás pár užitečných tipů, jak si užít dovolenou naplno s celou rodinou.

Variantní programy
Máte rádi adrenalinové zážitky, ale vaše ratolesti ještě nejsou vhodné pro takové aktivity? Dopřejte si variantní programy! Navštivte společně třeba lunapark, dětský koutek na pláži, zábavní park nebo vodní svět. Vaše děti budou nadšené a vy získáte chvíli klidu a relaxaci.

Skvělé ubytování
Vybrat si skvělé ubytování, které splní potřeby celé rodiny, není vůbec těžké. Vybírejte hotely, kde jsou dostupné aktivity pro děti, jako jsou dětské bazény, herní koutky, animační programy či komfortní rodinné apartmány. Pokud preferujete samostatné bydlení, rezervujte si raději apartmán s kuchyňkou, abyste mohli vařit své oblíbené jídlo. To se vám nejen ušetří peníze, ale také napomůže vašemu zdraví. Každý den se děti nemusí stravovat nezdravě a můžete si užívat atmosféru dovolené ve vlastním rytmu.

3. Rodinné dobrodružství: Jak se vybavit na cestách s dětmi

Vybavit se na cesty s dětmi, zejména na dlouhých cestách, může být náročné. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak se na tyto cesty nejlépe připravit, a co byste si měli určitě nezapomenout vzít s sebou.

 • Vezměte si víc oblečení, než si myslíte, že budete potřebovat. Děti se často špiní a praní oblečení na cestách není vždy snadné.
 • Navíc byste si měli vzít i nějaké hračky a knihy, aby si děti měly čím zkrátit dlouhou cestu. Pokud cestujete autem, doporučujeme si vzít spoustu herních karet, abyste mohli hrát různé hry.
 • Věnujte pozornost i stravování. Myslete na to, že děti sní většinou méně než dospělí. Proto si vezměte dostatek svačin a pití, abyste měli zásobu na cestu.

Začátek cesty může být pro děti velkým dobrodružstvím. Nenechte je tedy vyčkávat na letišti nebo na nádraží, a připravte jim něco zajímavého. Například si s sebou můžete vzít knihu o místě, kam se chystáte, a připravte si s dětmi seznam zábavy, kterou budete na daném místě dělat. Všechny tyto tipy vám pomohou cestovat s dětmi pohodlně a bez starostí. Tak neváhejte a vyrazte na své vysněné rodinné dobrodružství!

4. Zábavné nápady pro děti na cestách: Jak udržet je zabavené a současně bezpečné

Zapojte je do plánování výletu

Vaše děti budou mnohem více zapojené a motivované, pokud se budou moci podílet na plánování vašeho výletu. Požádejte je o pomoc s výběrem atrakcí, které by chtěly navštívit, nebo o vyhledání informací o místech, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. To nejenže udrží děti zabavené, ale také jim pomůže lépe pochopit a těšit se na výlet. Pokud budou vaše děti aktivními účastníky plánování cest, budou také méně pravděpodobnější, že budou nudit nebo si stěžovat na to, že nevědí, co se bude dít.

Zábava v autě, letadle nebo na vlaku

Cestování může být dlouhé a nudné, ale ne pro vaše děti, pokud budou mít něco, co je bude zabavovat. Vezměte s sebou spoustu her a knih, které jsou vhodné pro cestování. Auto, letadlo nebo vlak mohou být místem pro další zábavu a hry. Hrajte hry jako jsou „I spy“ nebo „20 otázek“, hrajte karetní hry nebo poslouchejte audioknihy s celou rodinou. Noste také s sebou oblíbené svačinky nebo něco dobrého k jídlu, aby děti měly něco, co je bude potěšit a zlepší náladu. S těmito zábavnými nápady budou vaše děti zažívat lepší a bezpečnou cestu.

5. Co si s sebou na cestování vzít: Rady pro přípravu kufříku pro dítě

1. Nezapomeňte na základní věci

 • Krabičky s jídlem a pitím, aby dítě nebylo hladové až do příjezdu na místo.
 • Hygienické potřeby, jako je zubní kartáček, pastu, mýdlo, šampon a ručníky. Paměťové kartičky na vaši kameru aby uchovaly vzpomínky na dovolenou.
 • Sluneční brýle, kšiltovky a opalovací krémy, aby vaše dítě bylo chráněné před sluncem.
 • Hračky, knihy, tablety s hrami a oblíbené plyšáky, aby se vaše dítě nemuselo nudit při dlouhých letu.

2. Výběr oblečení

Vyberte oblečení, které odpovídá typu cestování, kam jedete a jakou je tam klima. Pokud jedete na pláže, nezapomeňte na plavecké ústrojí; pokud jedete na horách, vyberte teplejší oblečení. Pamatujte na to, že být pohodlné na cestách je důležité.

Dávejte přednost oblečení, které není na žehlení a je snadno ovladatelné. Pokud je vaše dítě malé a nosí pleny, nezapomeňte si přibalit dostatek náhradních plen. Přibalte také zásoby čistého prádla a nezapomeňte se zeptat na doporučení ubytování, zda poskytují pračku.

6. Cestování s kojencem: Jak zajistit bezpečnost a pohodlí pro vaše dítě

Pokud plánujete cestování s kojencem, musíte mít na paměti několik důležitých věcí. Hlavní prioritou je udržení bezpečí a pohodlí vašeho dítěte během celé cesty. Proto je důležité dobře se připravit a zajistit adekvátní vybavení a ubytování.

Prvním krokem pro snadné cestování s kojencem je vybavení se dostatečným množstvím plenek, oblečení a jídla. Z důvodu vyšší rizikovosti nákazy infekčními chorobami byste měli mít u sebe i dezinfekční prostředky nebo vlhčené utěrky. V letadle či jiném dopravním prostředku je také dobré mít u sebe dostatečné množství náhradních oblečení, jelikož nemusíte mít možnost ty špinavé vyprat či vysušit. Doporučujeme se také předem informovat o možnosti požádat palubní personál o dětskou postýlku nebo vám mohou nabídnout místo s většími prostory pro usazení dítěte.

7. Hledáte inspiraci na rodinný výlet? Proč nevyzkoušet tyto destinace

Plánujete rodinnou dovolenou a přemýšlíte, kam byste mohli vyrazit? Máme pár nápadů na destinace, které by mohly být pro celou rodinu zajímavé. Ať už se toužíte poznávat krásy zemí v zahraničí, nebo raději zůstanete v Česku, každá z těchto destinací nabízí své specifika a atrakce.

 • Vodní svět Aquapalace Praha – pokud mají vaše děti rády koupání, nepochybně užily zábavu v největším vodním parku v České republice. AquaPalace nabízí kromě bazénů vodní skluzavky, vodotrysky, sauny, masáže a mnoho dalšího.
 • Staré Město, Praha – prožijte nezapomenutelný zážitek v jedné z nejkrásnějších evropských metropolí. Kromě krásného historického centra a výborných restaurací zde najdete mnoho muzeí i atrakcí pro děti, jako např. naučné stezky nebo lanové centrum Vltava.

Za zmínku stojí i další lokality, jako např. Krkonoše, kde se děti mohou seznámit s místním živočišným a rostlinným světem, nebo Ostravská ZOO, která patří mezi největší v Evropě a ukrývá mnoho exotických zvířat. Nezapomeňte ale brát v potaz svůj rodinný rozpočet a umístit na první místo pohodu celé rodiny.

8. Tipy pro jídlo na cestách: Jak zajistit zdravou stravu pro děti v zahraničí

Poznávání nových zemí a jídel patří k nejkrásnějším zážitkům z cestování. Pro děti ovšem může být těžké zvykat si na zcela cizí chutě a připravit se na místní speciality, které jim mohou způsobit zažívací potíže. Naštěstí je zdravé stravování i na cestách reálné, pokud dodržíte následující tipy:

 • Zajistěte si vše, co potřebujete – během cestování se často potkáváme s nečekanými překážkami. Proto se raději vybavte vhodnou výbavou, jako jsou uzavíratelné sáčky na jídlo, termosky na pití, krabičky na oběd a utěrky na ruce. Díky nim budete mít vždy zdravé jídlo a nápoje po ruce, a to i když se ocitnete na místě, kde nikde nejsou restaurace.
 • Hledejte zdravé alternativy – neváhejte si vybírat místní pokrmy, ale raději hledejte ty, které obsahují více zeleniny a bílkovin a méně tuků a cukrů. Některé zdravé variace jsou například saláty, smoothie, sendviče s humusem nebo quinoová kaše s ovocem a jogurtem. Pokud objevíte nějakou novou alternativu, klidně požádejte o recept, jelikož se tímto způsobem můžete naučit, jak si snadno připravit zdravá jídla i doma.

Spoléhání na místní stravování může být rizikové pro zdraví vašich dětí, ale s těmito tipy už nebudete muset trpět na lačno po celou dobu cestování. Buďte tedy připraveni s výbavou na jídlo, a experimentujte s novými alternativami jídel, prozkoumávejte jídelní lístek a začněte těšit se na zážitky ze zdravých jídel na cestách.

9. Cestování s teenagerem: Jak si udržet vztah a zachovat klid během rodinné dovolené

Se svým teenagerem se může cestovat být jako stresující maraton. Není ale nic, co by nešlo řešit. Zde jsou některé tipy pro udržení vztahu a zachování klidu během rodinné dovolené.

 • Komunikujte: Vždy mluvte s teenagerem o tom, co můžete očekávat od cesty a jaký máte plán. Zahrňte je do plánování a rozhodování, aby se cítili zapojeni. Berte v úvahu jejich zájmy a preference, když plánujete aktivity.
 • Setkejte se na polovině cesty: Teenageři potřebují svobodu a samostatnost, takže byste měli být připraveni je nechat volně prozkoumat místa, která vás nezajímají. Setkejte se v určeném místě na konci dne, aby byli samostatní a zároveň mohli sdílet zážitky s celou rodinou.

10. Překonat jazykovou bariéru: Jak se naučit základy cizího jazyka pro snazší cestování s dětmi

Jazyková bariéra může být velkým problémem během cestování s dětmi. Proto je důležité se alespoň naučit základy cizího jazyka.

Zde je několik tipů, jak se můžete efektivně naučit cizí jazyk a zvládnout snadněji cestování se svými ratolestmi:

 • Zkuste si stáhnout mobilní aplikaci, která vám umožní trénovat své jazykové dovednosti kdykoliv a kdekoli
 • Zkuste navštěvovat stránky, které nabízí online kurzy jazyků. Ty vám umožní se učit podle vašeho rozvrhu a tempa.
 • Vydejte se na jazykový pobyt v zahraničí. Tento zážitek vám nejen pomůže zlepšit vaše jazykové znalosti, ale také vám umožní poznat nové země a kultury.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob učení jazyka, pamatujte, že se nejedná o přemožení cizího jazyka, ale o zlepšení vašich jazykových schopností. Výhody tohoto úsilí budou pozoruhodné. Budete moci komunikovat s místními lidmi a poznávat země zblízka. A vaše děti ocení vaši schopnost mluvit s místními a poznat nová místa.

Takže tady to máme! Naše kapslové rady pro cestování s dětmi jsou hotové. Doufáme, že se vám některé z nich budou hodit a že si společně užijete nezapomenutelné dobrodružství na cestách. A pamatujte, když je s vámi rodina, je každá cesta hezká cesta. Tak se nebojte vyrazit za dobrodružstvím s vašimi nejdražšími a užijte si to naplno! Ať už letíte na druhou stranu planety nebo jedete jen pár kilometrů za hranice, nechte se inspirovat a těšte se na nové zážitky. Tak hurá do světa!

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart