Černá Hora

Vstupte do kouzelného světa dovolených v Černé Hoře, kde se setkávají malebné pobřeží, horské scenérie a historické památky. Tato malá středomořská země nabízí pestrou paletu zážitků pro každého cestovatele.

Filter

Zobrazuji všech 5 výsledků

Pobřeží Černé Hoře, lemované Jaderským mořem, láká svými krásnými plážemi, úchvatnými zátokami a promenádami. Budva a Kotor patří k nejpopulárnějším destinacím na pobřeží. Budva nabízí nádherné pláže, bohatý noční život a historické centrum, zatímco Kotor je známý svým starým městem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO a fjordovitými zátokami.

Pro milovníky přírody jsou tu nekonečné možnosti v horách Durmitor a Biogradska Gora. Durmitor je rájem pro turisty a horolezce s dramatickými vrcholy a krásnými jezery, zatímco Biogradska Gora skvěle kombinuje horskou scenérii s jedním z nejstarších pralesů v Evropě.

Historická města, jako Cetinje nebo Perast, vám umožní ponořit se do bohaté historie Černé Hory. Cetinje, bývalé královské hlavní město, je plné muzeí a historických budov, zatímco Perast s malebnými kamennými domy a ostrovy uprostřed moře vás vtáhne do atmosféry minulých století.

Černá Hora je rovněž známá svou lahodnou kuchyní. Ochutnejte místní speciality, jako je jagnjetina (jehněčí maso), kacamak (příloha z kukuřičné mouky) nebo některé z vynikajících mořských plodů.

Ať už si vyberete relaxaci na pláži, horská dobrodružství nebo poznávání historických pokladů, Černá Hora vám nabízí rozmanité zážitky. Připravte se na dovolenou v této malebné zemi, kde se střetává krása přírody s bohatstvím kultury.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart