Řecko

Vstupte do země antických památek, slunečných pláží a výjimečné kultury na dovolené v Řecku. Tato středomořská destinace nabízí kombinaci historie, krásné přírody a gastronomických lahůdek.

Filter

Zobrazen 1. – 12. z 532 výsledků

Athény, hlavní město Řecka, jsou domovem slavné Akropole, kde můžete obdivovat Parthenón a další antické stavby. Staré město Plaka s úzkými uličkami a tradičními tavernami přináší autentický řecký zážitek. V noci si můžete vychutnat živou hudbu a tradiční tance v jedné z místních tavern.

Řecké ostrovy jsou rozmanité a každý nabízí jedinečný charakter. Santorini, s bílými domy a modrými střechami, je známý pro své úchvatné sluneční západy nad Egejským mořem. Mykonos, s živým nočním životem a krásnými plážemi, láká návštěvníky po celém světě. Rodos, s bohatou historií a středověkým městem, je dalším fascinujícím ostrovem.

Historické památky, jako Olympie, místo prvních olympijských her, nebo Delfy s chrámem bohyně Apollóna, přinášejí poutavý pohled na antickou řeckou kulturu.

Řecká kuchyně je plná čerstvých surovin a tradičních pokrmů. Ochutnejte feta s olivami, moussaku, gyros a zakončete své jídlo sladkým baklavou nebo řeckým jogurtem s medem.

Pláže Řecka jsou známé svou krásou a čistotou. Od těch oblázkových až po ty s jemným pískem, každá nabízí možnost relaxace a koupání v teplém Středozemním moři.

Ať už si vyberete poznávání historie, relaxaci na pláži nebo ochutnávání místní kuchyně, Řecko vám poskytne dovolenou plnou slunce, zábavy a nezapomenutelných zážitků. Připravte se na cestu do této kouzelné země, kde se setkává antická tradice s moderním pohodlím.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart