Slovinsko

Vstupte do malebného koutu střední Evropy a objevujte krásy přírody, historie a kultury na dovolené ve Slovinsku. Tato malá země nabízí bohatou paletu zážitků, od zelených kopců a hor po historická města a malebná jezera.

Filter

Zobrazen 1. – 12. z 119 výsledků

Jezero Bled je jednou z nejznámějších přírodních památek ve Slovinsku. S výhledem na hrad Bled a s ostrovem uprostřed jezera s půvabným kostelem sv. Martina, je to místo plné kouzla a romantiky. Můžete si pronajmout loďku a doplout k ostrovu, nebo se vydávat na procházky podél břehu.

Skocjanští jeskyně jsou dalším unikátním přírodním pokladem Slovinska. Tyto obrovské jeskynní systémy s podzemními řekami a krasovými formacemi poskytují nezapomenutelné dojmy. Procházka přes Most v Skocjanu vám otevře pohled do hlubin jeskyně.

Hlavní město Lublaň kombinuje historický šarm s moderní atmosférou. Staré město s Lublaňským hradem na kopci, Triple Bridge (Trojitý most) a náměstí Prešeren tvoří pohádkovou atmosféru. Užijte si kavárny na řece Ljubljanici a procházky parkem Tivoli.

Slovinská kuchyně je odrazem regionálních tradicí a kvalitních lokálních surovin. Ochutnejte tradiční speciality, jako je štruklji (plněné těsto), kranjska klobasa (kranjská klobása – druh párku) a potica (těsto plněné ořechy nebo tvarohem).

Pro milovníky přírody jsou Julské Alpy a Triglavský národní park ideálním místem pro turistiku, horskou cyklistiku a lyžování v zimě. Krásné krajiny s vysokými vrcholy a průzračnými jezery nabízejí nekonečné možnosti pro dobrodružství.

Ať už se rozhodnete prozkoumávat přírodu, relaxovat u jezera, nebo poznávat historii v malebných městech, Slovinsko vám nabízí dovolenou plnou krásných zážitků. Připravte se na cestu do této malebné země, kde se setkává pohoda s jedinečnou atmosférou.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart