Filipíny

Vstupte do tropického ráje, kde se setkávají bílé pláže, průzračné vody a pestrobarevný podmořský svět na dovolené na Filipínách. Tato skupina více než 7 000 ostrovů v jihovýchodní Asii nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také bohatou kulturu a příležitosti pro dobrodružství.

Filter

Zobrazen jediný výsledek

Boracay, jedna z nejznámějších plážových destinací na světě, je známá pro svůj jemný bílý písek a křišťálově čistou vodu. Kromě odpočinku na pláži nabízí ostrov mnoho vodních sportů a aktivit, včetně potápění, windsurfingu a parasailingu.

Palawan, považovaný za jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě, je domovem El Nido a Coron. El Nido přináší úchvatné vápencové útesy, tajemné laguny a skryté pláže. Coron nabízí fantastické potápěčské lokality s vraky lodí z druhé světové války.

Chocolate Hills na ostrově Bohol jsou přírodní div, kde se stovky kopcovitých vrcholků v období sucha barví do hněda, připomínající kupy čokolády. Tento unikátní krajinářský prvek je jedním z nejznámějších symbolů Filipín.

Cebu City, nejstarší město na Filipínách, nabízí historické památky a pestrou kulturu. Staré město Intramuros v Manile, hlavním městě, přináší pohled na španělskou koloniální éru.

Filipínská kuchyně odráží směsici vlivů z různých částí světa. Adobo, maso nebo ryba vařená v octovém nálevu s česnekem a pepřem, je jedním z tradičních pokrmů. Sinigang, kyselá polévka, a halo-halo, barevný dezert, jsou další speciality, které stojí za ochutnání.

Filipíny jsou rovněž známé jako vynikající potápěčská destinace. Třeba Tubbataha Reefs Natural Park je jedním z nejlepších potápěčských míst na světě s úžasným podmořským životem.

Ať už máte rádi odpočinek na pláži, dobrodružství pod vodou nebo zkoumání historických míst, Filipíny vám poskytnou nezapomenutelnou dovolenou plnou krás a kulturního bohatství. Připravte se na cestu do tohoto tropického ráje, kde se setkávají přírodní divy s pohostinností místních obyvatel.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart