Rumunsko

Vstupte do pestrého světa přírodní krásy, historie a kulturního bohatství na dovolené v Rumunsku. Tato středoevropská země láká návštěvníky svým různorodým prostředím, zahrnujícím od horských pohoří po malebné vesnice a historická města.

Filter

Zobrazuji všechny 2 výsledky

Transylvánie, známá svými zámky a krasovými jeskyněmi, je jedním z nejatraktivnějších regionů v Rumunsku. Bran Castle, někdy označovaný jako “Drákulův hrad”, je jednou z nejznámějších památek, a navštívit město Sibiu s jeho středověkou atmosférou je jako cesta časem.

Karpaty, horský systém, který prostupuje zemí, nabízejí skvělé možnosti pro pěší turistiku a lyžování. Památník krásné přírody je Făgărașský hřeben, který představuje jedno z nejkrásnějších horských prostředí v zemi.

Město Bukurešť, hlavní město Rumunska, je známé svým architektonickým bohatstvím, včetně Parlamentu, jednoho z největších administrativních budov na světě. Ochutnejte místní kuchyni a procházejte se historickými čtvrtěmi, jako je Lipscani.

Transfăgarská cesta, považovaná za jednu z nejkrásnějších silničních tras na světě, vás provede přes malebná pohoří a horská jezera. Dracula’s Castle v Branu, situovaný v krásné krajině, přináší nezapomenutelný zážitek.

Rumunská kuchyně je bohatá na chutě a odráží regionální vlivy. Ochutnejte sarmale (náklaďky zelím), mămăligă (připomínající kukuřičnou kaši), a zakončete své jídlo tradičním dezertem – papanasi.

Ať už toužíte po dobrodružství v horách, objevování historie v starých městech, nebo prostém odpočinku v malebné přírodě, Rumunsko vám nabízí rozmanitou a fascinující dovolenou. Připravte se na cestu do této jedinečné země, kde se setkávají bohatá historie s nádhernými přírodními scenériemi.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart