Norsko

Vstupte do nádherného severského ráje a objevujte neuvěřitelnou krásu přírody na dovolené v Norsku. Tato skandinávská země je známá svými fjordy, horami, vodopády a malebnými městy, což nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého cestovatele.

Filter

Zobrazuji všech 5 výsledků

Fjordy, symbol Norska, jsou dramatické a majestátní. Návštěva slavných Geirangerfjordu nebo Nærøyfjordu vám umožní obdivovat strmé skály, ledovce a malebné vesnice podél břehů. Kromě toho můžete prozkoumávat další nádherné fjordy po celé zemi.

Norsko je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Hory, jako Jotunheimen nebo Lofoty, lákají horolezce, turisty a milovníky přírody. V zimě můžete zažít kouzlo severních lights (polar lights) v oblasti severního Norska.

Historická města, jako Bergen a Oslo, přinášejí pohodovou atmosféru a fascinující kulturní dědictví. V Bergen můžete procházet historickým přístavem a ochutnat čerstvé mořské plody na tržišti, zatímco Oslo nabízí moderní architekturu, muzea a zelené parky.

Norské kuchyně se často zaměřují na čerstvé suroviny. Ochutnejte tradiční rybí pokrmy, jako třeba lutefisk (souseděná ryba) nebo rakfisk (kvašený losos). Výborná je také norská káva a pečivo, včetně slavné skandinávské speciality – kanelbullar (skořicové bulky).

Při plavbě po fjordech nebo průzkumu horských cest si užijete neskutečnou krásu norské přírody. Ať už preferujete dobrodružství v horách, klid na fjordech nebo kulturu v historických městech, Norsko vám poskytne dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. Připravte se na cestu do této severské perly, kde se setkává drsná příroda s pohostinností místních obyvatel.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart