Srí Lanka

Vstupte do tropického ráje, kde se setkávají písečné pláže, nádherné čajové plantáže a historická města na dovolené na Srí Lance. Tato ostrovní destinace v Indickém oceánu láká cestovatele svou rozmanitostí a exotickými zážitky.

Filter

Zobrazuji všechny 2 výsledky

Colombo, hlavní město Srí Lanky, je spojením moderního městského života a historických památek. Při procházce městem si můžete prohlédnout Gangaramaya Temple, nákupní čtvrti Pettah a nádherné pláže, jako je Galle Face Beach.

Kandy, známé jako kulturní hlavní město, je domovem chrámu Temple of the Tooth, kde je uchováván zub Buddhy. Návštěva královských zahrad Peradeniya a tradiční taneční představení poskytnou pohled na kulturní bohatství regionu.

Anuradhapura a Polonnaruwa, starobylá města, jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízejí pohled na rozsáhlé ruiny chrámů, paláců a stúp.

Dambulla, známá také jako Zlatá jeskyně, je soubor skalních jeskyní s bohatou kolekcí buddhistických soch a malířských děl.

Sigiriya, “Lví skála,” je považována za jednu z nejúžasnějších archeologických lokalit na světě. Skála vyniká sochami lvů, skalními malbami a krásnými zahradami.

Návštěva Srí Lanky by nebyla kompletní bez prozkoumání jejích nádherných pláží. Pláž Mirissa nabízí klidný pobyt s možností pozorování velryb, zatímco Unawatuna a Bentota jsou známé svými bílými písečnými plážemi a vodními aktivitami.

Srí Lanská kuchyně je plná chutí a exotických ingrediencí. Ochutnejte tradiční pokrmy, jako jsou Rice and Curry, Kottu Roti, a delikátní čaj, který Srí Lanka produkuje ve svých čajových plantážích.

Ať už máte zájem o kulturní objevování, dobrodružství v přírodě nebo relaxaci na pláži, Srí Lanka nabízí nekonečné možnosti pro nezapomenutelnou dovolenou. Připravte se na cestu do této perly Indického oceánu, kde se setkávají tradice s exotikou.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart