Jordánsko

Vstupte do země, kde se setkávají starověké památky, poutní místa a nádherná poušť na dovolené v Jordánsku. Tato středovýchodní destinace láká cestovatele svým bohatým kulturním dědictvím a úchvatnými krajinami.

Filter

Zobrazuji všechny 3 výsledky

Petra, “Růžové město,” je jednou z nejznámějších archeologických lokalit na světě. Tato skalní města vytesaná do růžového pískovce skrývá monumentální stavby, jako je Tesařova kašna a chrám Al-Khazneh, známý také jako Pokladnice.

Wadi Rum, známé též jako Údolí Měsíce, přináší pohled na rozsáhlou poušť s písečnými dunami a vysokými skalními formacemi. V tomto skalnatém pouštním údolí si můžete užít autentickou jízdu na velbloudu a sledovat nádherný západ slunce.

Aqaba, město na břehu Rudého moře, je skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Koralové útesy a pestrobarevné mořské živočichy tvoří fascinující podmořský svět.

Amman, hlavní město Jordánska, je spojením moderního a tradičního. V jeho historickém centru najdete starobylý římský amfiteátr, Omejovský palác a Kralovu mešitu.

Jerash, jedno z nejlépe zachovalých antických měst na Blízkém východě, přináší pohled na antickou architekturu a forum, které připomíná slavnou minulost římského impéria.

Jordánská kuchyně je plná chutí a vlivů z Blízkého východu. Ochutnejte mansaf, tradiční jordánské jídlo s kousky masa a rýží, a falafel, smažené kuličky z cizrny, servírované s chlebem a zeleninou.

Uvedená destinace je také domovem Mrtvého moře, nejnižšího místa na zemském povrchu. Díky vysokému obsahu soli voda nabízí plovoucí zážitek a léčivé účinky.

Ať už jste zájemci o historii, dobrodružství v poušti nebo relaxaci u Rudého moře, Jordánsko vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou plnou kontrastů a krásné přírody. Připravte se na cestu do této fascinující destinace, kde se setkává minulost s přítomností.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart