Švýcarsko

Vstupte do srdce Alp a objevujte krásy hor, malebných jezer a pohostinných měst na dovolené ve Švýcarsku. Tato středoevropská země je známá svou nádhernou přírodou, vysokou kvalitou života a pestrou nabídkou aktivit pro každého cestovatele.

Filter

Zobrazuji všech 9 výsledků

Zermatt, malebné horské město u úpatí Matterhornu, je oblíbeným cílem pro lyžaře a milovníky horolezectví. Kromě zimních radovánek nabízí krásné výhledy na Matterhorn a skvělé turistické stezky v letních měsících.

Interlaken, ležící mezi jezerem Thun a jezerem Brienz, je bránou k Bernským Alpám. Nabízí širokou škálu outdoorových aktivit, jako jsou paragliding, pěší turistika a vodní sporty. Překrásné jezera, obklopená horami, tvoří malebnou kulisu.

Ženeva, položená u jezera Leman, je mezinárodním městem s bohatou kulturní scénou a množstvím mezinárodních organizací. Symbolický Jet d’Eau, staré město s katedrálou Saint-Pierre a mnoho muzeí činí Ženevu atraktivním místem pro poznávání.

Lucern, s malebným jezerem a historickým starým mostem Kapellbrücke, přináší pohádkovou atmosféru. Při procházce malebnými uličkami si užijete kouzlo tohoto švýcarského městečka.

Švýcarsko je také známé svými horskými železnicemi a lanovkami, které vás přivedou na vrcholky hor s nádhernými výhledy. Jungfraujoch, nazývaný “Střecha Evropy”, je jedním z nejvyšších dosažitelných bodů ve Švýcarsku.

Švýcarská kuchyně je pestrá a odráží regionální tradice. Fondue a raclette jsou tradiční sýrové pokrmy, zatímco čokoláda a hodvábí jsou známé švýcarské suvenýry.

Ať už si vyberete horská dobrodružství, relaxaci u jezera nebo prozkoumávání historických měst, Švýcarsko vám poskytne dovolenou plnou krás a klidu. Připravte se na cestu do této malebné země, kde se setkává alpská krása s vysokou kulturou.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart