Chorvatsko jako stvořené pro letní dovolenou

Chorvatsko, ideální místo pro letní dovolenou

Když se řekne “letní dovolená”, hned se většině Čechů vybaví Chorvatsko. Proč ne? Je tu krásné a slunné počasí, spoustu moře a pláží, příjemné restaurace, zábava pro malé i velké a malá vzdálenost od Česka.

Chorvatsko má výhodu v tom, že je to velmi snadné dosáhnout. Automobilovou cestou to trvá asi 23 hodin, což může být dlouhý náročný den. Do Chorvatska také můžete cestovat letecky nebo lodí. Let trvá asi hodinu a půl až dvě hodiny, záleží na destinaci, a do plážových měst můžete také doplout lodí.

Chorvatsko je značně rozmanité

Chorvatsko je značně rozmanitou zemí. Je zde spousta mořských pláží, včetně nekonečných písečných a betonových pláží. K tomu přidejte spoustu přírodních jezer, pohoří, hor a další krajina, která čeká na objevení. Budete moci vyzkoušet různé outdoorové aktivity, jako je kolo, horské turistika, plavání a vodní sporty.

Ubytování a stravování

Chorvatsko nabízí širokou škálu ubytování, včetně obytných automobilů a chat. Naleznete zde rozlehlá rekreační letoviska se veškerým komfortem, ať už hledáte levný nebo luxusní pobyt. Navíc zde můžete získat skvělý poměr ceny a kvality.

Kromě toho můžete ochutnat i skvělou chorvatskou kuchyni. Mezi oblíbená jídla patří například čevapčići, rakija a štrukli, které si můžete vychutnat ve všech chorvatských restauracích. Také musíme jmenovat nespočet studených nápojů, jako je pivo, víno nebo gin a tonic.

Na co si dávat pozor

Budete se muset vyvarovat nákupu padělků a draků na tržnicích, jakož i nelegální pokutě za parkování. Navíc je velmi důležité, abyste si uvědomili, že po vámi navštívených destinacích je třeba zanechat je ve stejném stavu, ve kterém jste je našli.

Závěr

Proto je Chorvatsko skvělá volba pro letní dovolenou pro všechny. Je tu spousta věcí, které si můžete užít. Nezapomínejte také na letní party na plážích! Proč tedy ještě neplánovat dovolenou v Chorvatsku? Croatia – An Idyllic Summers Holiday Destination

Chorvatsko je malá země ležící v jihovýchodní Evropě u Středozemního moře, lemovaná Jaderským mořem a pyšnící se úchvatnými výhledy.Chorvatsko je ideální destinací pro letní dovolenou.

Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací zejména v letních měsících, kdy se jeho četné ostrovy, nádherné pláže a horké středomořské léto táhnou, kam až oko dohlédne, a je tak ideálním místem pro letní dovolenou. Počasí v Chorvatsku je mírné a vlhké a teploty mohou v letních měsících dosahovat až 30 °C. Díky dlouhým úsekům pobřeží je Chorvatsko ideální také pro milovníky vodních sportů, kteří si mohou vybrat z nepřeberného množství pláží, křišťálově modré vody a nepřeberného množství vodních sportů.

Země je domovem mnoha malebných a okouzlujících vesniček, nedotčené středomořské krásy a živé kultury, kterou můžete poznat v mnoha městech po celém Chorvatsku. Díky tomu je Chorvatsko skvělou destinací pro ty, kteří rádi poznávají historické památky a objevují místní kulturu. Podél pobřeží najdete spoustu nádherných přístavů, úchvatných pláží a vynikajících restaurací, které jsou ideálním místem pro letní večeři nebo romantický večer.

Pro ty, kteří chtějí zažít více přírodního prostředí, je v Chorvatsku také mnoho národních parků, které nabízejí spoustu aktivit, jako jsou horské túry, jízda na kajaku a pozorování ptáků. Kromě toho se v zemi nachází několik velkolepých památek, které stojí za to si během pobytu vyhradit několik dní na jejich prozkoumání.

Chorvatsko je skutečně krásná země a nabízí něco pro každého, od milovníků památek až po ty dobrodružnější, každý si v této zemi najde něco pro sebe. Chorvatsko se svou úchvatnou krajinou a krásnými plážemi, ale i vzkvétající kulturou je příslibem idylické destinace pro letní dovolenou.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart