Abruzzo

Představte si místo, kde se majestátní vrcholky Apenin setkávají s tyrkysově modrým mořem, kde se starobylé vesničky hrdě tyčí na horských úbočích a kde se v každém kousku lokální kuchyně odráží bohatství a pestrost italské gastronomie. Vítejte v Abruzzu, skrytém pokladu Itálie, který je ideálním cílem pro dovolenou plnou objevů, odpočinku a dobrodružství.

Filter

Zobrazuji všech 6 výsledků

Abruzzo je regionem kontrastů, kde můžete jednoho dne prozkoumávat nedotčené pláže Adriatického moře a druhý den se vydávat na výpravy do srdce národních parků, jako je Gran Sasso a Majella, s jejich úchvatnými krajinnými sceneriemi a bohatou faunou. Toto je místo, kde se příroda jeví v nejčistší formě, a nabízí bezpočet příležitostí pro pěší turistiku, horskou cyklistiku, jízdu na koni a dokonce i lyžování v zimních měsících.

Nenechte si ujít možnost navštívit středověké vesnice jako je Santo Stefano di Sessanio a Scanno, které jsou známé svou architekturou, historií a pohostinností. Tyto vesnice nabízí jedinečnou příležitost cestovat zpět v čase a zažít autentický italský životní styl.

Gastronomie v Abruzzu je stejně rozmanitá jako jeho krajina. Od svěžích mořských plodů po bohaté masové speciality a domácí těstoviny, jako jsou „arrosticini“ (jehněčí špízy) a „chitarra“ (domácí těstoviny), každé jídlo je oslavou místních chutí a tradic. A nezapomeňte ochutnat slavné víno Montepulciano d’Abruzzo, které je hrdostí regionu.

Dovolená v Abruzzu nabízí nezapomenutelný zážitek, který spojuje krásu přírody, bohatství kultury a vynikající gastronomii. Ať už hledáte klidné dny na pláži, dobrodružství v horách, nebo prostě jen chcete ochutnat to nejlepší z italské kuchyně, Abruzzo je destinací, která vám splní všechna přání. Objevte tento neobjevený klenot Itálie a nechte se unést jeho kouzlem.

Kouzelný děda
Logo
Shopping cart